•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 20
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالعات باليني داروي فينگوليد
به گزارش ایسنا، همچنین علی پاکدامن - رئیس انجمن نفرولوژی در رابطه با اهمیت بیماری ام اس گفت: جوانان در اوج فعالیت جسمی و ذهنی به این بیماری مبتلا می‌شوند و تعداد این بیماری روز به روز در حال افزایش است. تا سال 1992 میلادی این بیماری غیرقابل درمان محسوب می‌شود ولی پس از داروی بتافرون به بیماری درمان‌پذیری تبدیل شد که هم در کاهش حملات ام اس و کند کردن سیر بیماری موثر است.

وی با اشاره به اینکه کار آزمایی داروی خوراکی "فینگولیمود" از 20 ماه قبل آغاز شده است، گفت: طبق آخرین اخبار هیچگونه عارضه‌ای غیرعادی در مصرف این دارو گزارش نشده است. این دارو کمک زیادی از نظر مالی به مسئولین کشور می‌کند تا دارو برای 60 هزار بیمار مبتلا به ام اس ارزان‌تر و قابل دسترس‌تر فراهم باشد.

علی پاکدامن اظهار کرد: ماده اولیه تولید این دارو نیز توسط متخصصین و اساتید دانشکده داروسازی دانشگاه تهران تهیه و تایید شده است.

در ادامه دکتر علی صحراییان - رئیس انجمن ام اس ایران گفت: در رابطه با داروی اینترفرون که از سال 1983 که برای بیماران ام اس به عنوان یک درمان مصرف شده است تولید داروی خوراکی آن بسیار مفید است چرا که بیماران، تزریق دوره‌ای همراه با درد و عوارض نخواهند داشت.

وی تاکید کرد: داروی "فینگولیمود" قابل استفاده برای همه بیماران ام اس نیست و برای بیمارانی که ماهیت بیماری آنان حمله‌ای باشد و بتوانند 100 متر بدون کمک راه بروند می‌تواند موثر باشد.

رئیس انجمن ام اس ایران در رابطه با کارآزمایی این دارو در بین بیماران ام اس گفت: این دارو می‌توانست دو سال پیش به بهره‌برداری برسد و مجوز توزیع نیز داشت اما نیاز بود که کارآزمایی و تحقیق انجام شود بنابراین این کارآزمایی با تعدادی بیمار که ماهیت حمله‌ای دارند و پاسخی به اینترفرون نمی‌دهند در 11 مرکز در تهران، اصفهان، ساری، مشهد، شیراز، تبریز طراحی شد.

وی ادامه داد: گزارشی از عارضه خطرناک بیش از داروی خارجی نداشتیم. همه عوارض عادی بوده و تولید اولین داروی خوراکی ام اس نتیجه‌بخش بوده است و خوشبختانه این دارو به سرعت بیمه و برای مصرف بیماران وارد بازار دارویی شده است.

صحراییان با بیان اینکه صنعت داروسازی ایران قدرتمند است عنوان کرد: داروهای تولیدی قابل مقایسه با داروهای خارجی هستند و این توان به اثبات رسیده است بسیاری از داروهای تولید داخل توسط بیماران خارجی نیز مصرف می‌شود. سه داروی دیگر نیز به ثبت رسیده است که قیمت بالایی دارند و تصمیم به تولید آن در داخل کشور داریم.

ایسنا - کد خبر: 92072315046

سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۷
یقین داشته باش روزی پروانه خواهیم شد ...
بگذار روزگار تا میتواند پیله کند ...
 تشکر شده توسط : parastoo joon , saeid , zenith , هانیه , ش.م
استفاده کردیم از نوشته های بالا یکی از اشنایامون که کاناداس پیش یه دکتری که محقق بود رفت در مورد داروی خوراکی پرسید اون گفت این داروی خوراکیه موجود عوارض زیادی داره داریم رو داروی خوراکیه جدید با عوارض کمتر کار می کنیم همون ربیف به اشنامون دادن
 تشکر شده توسط : zenith
(2013/10/15, 08:35 PM)ساسان نوشته است: استفاده کردیم از نوشته های بالا یکی از اشنایامون که کاناداس پیش یه دکتری که محقق بود رفت در مورد داروی خوراکی پرسید اون گفت این داروی خوراکیه موجود عوارض زیادی داره داریم رو داروی خوراکیه جدید با عوارض کمتر کار می کنیم همون ربیف به اشنامون دادن

تحقیقات روی داروهای خوراکی ام اس ( 2 تا بودن ) با هم شروع شد.
از حوالی سال 86 بود اگر اشتباه نکنم اولین بارهایی که درباره ی داروهای خوراکی حرف زده شد
یکی از داروها فینگولیمد یا همون جلنیا بود که مصرف روزانه داشت و اون یکی که نمیدونم اسمش چی بود 3 ماهی یه بار حدود 5 روز مصرف میشد
داروی دوم ، تحقیقاتش به نتیجه ی مثبتی نرسیده بود و نتونست مجوزهای لازم رو برای ادامه ی روند تولیدش بدست بیاره و این شد که جلنیا ، بعنوان اولین داروی خوراکی ام اس پیش تاز شد
درباره ی داروی دومی هم که خب خیلی طبیعیه که همچنان در حال تجقیقات و رسیدن به نتیجه باشند
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : zenith , عمومهربان , ساسان , رامنا
آنارام خانم باخواندن نوشته ات ناامید شدم!!دلم میخواست استفاده کنم.
حالا عوارض چشمی این دارو چیه؟
از ترس فاسد شدن
دلت را حراج نکن!
خشک کردن هنوز هم جواب میدهد
 تشکر شده توسط : zenith , آنا , OMG!
(2013/10/15, 10:21 PM)asall نوشته است: آنارام خانم باخواندن نوشته ات ناامید شدم!!دلم میخواست استفاده کنم.
حالا عوارض چشمی این دارو چیه؟

دوستان کسی در مورد عوارض چشمی این دارو اطلاعی داره؟ عارضه ی چشمی اصلا یعنی چه؟ خواهشا اگه کسی میدونه مارو بی نصیب نذاره از اطلاعاتشBlush
(2013/10/17, 07:24 PM)OMG! نوشته است: دوستان کسی در مورد عوارض چشمی این دارو اطلاعی داره؟ عارضه ی چشمی اصلا یعنی چه؟ خواهشا اگه کسی میدونه مارو بی نصیب نذاره از اطلاعاتشBlush
التهاب عنبيه
جزء موارد احتياط دارو ذكر شده
(يعني اكه فرد مبتلا به التهاب عنبيه است نبايد را فينكوليمد استفاده كنه)
و هيج عارضه جشمي در مورد فينكوليمد ذكر نشده
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : OMG!
سلام
اینکه متخصصان داخلی در تلاش هستند که داروهای جدید با اثرپذیری بهتر بدست بیارند تا سختی افرادی که با ام.اس درگیر هستند کمتر بشه خیلی عالیه.فقط یک نکته پررنگ بود که انگیزه تولید دارو بیشتر جلوگیری از ارزبری هست تا تولید یک دارو در کشور برای همه بیماران در سراسر دنیا. من بیماری ام.اس ندارم ولی یکی از عزیزانم تمام داروها را گذرانده (در طول هفت هشت سال تمام داروهای معتبر ام اس) و حتی داروی خوراکی آمریکایی هم به مدت یک دوره شش ماه مصرف کرده جواب نگرفته همچنان در حال پیشرفت و اینبار با شنیدن این توضیحات از دکتر شدیدا دچار یاس و ناامیدی از دنیا شده که چرا هیچ دارویی نمیتونه پیشرفت بیماری و زیاد شدن لکه ها حداقل کند کنه . خبر تولید دارو خوراکی ایرانی دادم گفت یعنی بیام ایران این دارو تست کنم ؟
امیدوارم این داروی خوراکی ایرانی با بازخوردهای خیلی خوبی از سوی عزیزانی که مصرف کردند واقع بشه و امید بیشتری به افراد دارای ام اس فعال تهاجمی بده
(2013/10/18, 10:28 PM)sib نوشته است: سلام
اینکه متخصصان داخلی در تلاش هستند که داروهای جدید با اثرپذیری بهتر بدست بیارند تا سختی افرادی که با ام.اس درگیر هستند کمتر بشه خیلی عالیه.فقط یک نکته پررنگ بود که انگیزه تولید دارو بیشتر جلوگیری از ارزبری هست تا تولید یک دارو در کشور برای همه بیماران در سراسر دنیا. من بیماری ام.اس ندارم ولی یکی از عزیزانم تمام داروها را گذرانده (در طول هفت هشت سال تمام داروهای معتبر ام اس) و حتی داروی خوراکی آمریکایی هم به مدت یک دوره شش ماه مصرف کرده جواب نگرفته همچنان در حال پیشرفت و اینبار با شنیدن این توضیحات از دکتر شدیدا دچار یاس و ناامیدی از دنیا شده که چرا هیچ دارویی نمیتونه پیشرفت بیماری و زیاد شدن لکه ها حداقل کند کنه . خبر تولید دارو خوراکی ایرانی دادم گفت یعنی بیام ایران این دارو تست کنم ؟
امیدوارم این داروی خوراکی ایرانی با بازخوردهای خیلی خوبی از سوی عزیزانی که مصرف کردند واقع بشه و امید بیشتری به افراد دارای ام اس فعال تهاجمی بده
سلام
بهتره كه
ايران نياد
داروي خوراكي ام اس ايران مشابه داروي خوراكي ام اسي است كه تو دنيا استفاده
مي شه تقريبا ١٠ سال عقب تر از دنيا
و براي ام اس نوع عود كننده استفاده مي شه نه نوع تهاجمي ام اس
دنيا در مورد نوع تهاجمي ام اس خيلي بهتر كار مي كنند تا ايران
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : zohaa
من از دکترم پرسیدم : گفتن داروی خوبیه بجای سوزن اومده / ولی تو تاپیکا خوندم بعضی دکترا تایید نکردن / اونایی که دکتراشون این قرص رو تایید نکرده : لطفا علتشم بنویسن . یعنی بخاطر عوارضش تایید نکردن ؟

آیا خارجیش عوارضه کمتری داره ؟ اصلا قرص آمریکایی به بازار اومده ؟
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
دکتر قره گزلی برای من این دارو رو نوشت و سفارش دادم برام از خارج بفرستن ولی وقتی رفتم پیش دکتر صحرائیان گفت این دارو رو تایید نمیکنم و اسم یک بیماری چشمی رو آورد و گفت اصلاً بهش فکر نکنم و این شد که سینووکسی شدم
و حالا برام جالب هست که آقای دکترصحرائیان اخیراً نمونه ایرانی این دارو رو تایید میکنند، چی شد دیگه مریضی چشم نمیاره؟ کوری و این حرفها!
از دست این دیـوانــــه یار
از کـــف بــــدادم اعتبــــار

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 20
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مقايسه عوارض مصرف دو داروي سينووكس و آوونكس zaynab 129 99,555 2013/11/23, 12:20 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  داروي Betaferon ( نوع قديمي - عرضه قبل از سال 89) hamid 32 28,634 2011/02/06, 10:19 PM
آخرین ارسال: yas

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست