امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصرف غذاهای سردتاثیری برتشدیدبیماری ام اس ندارد
مصرف غذاهای سرد تاثیری بر تشدید بیماری ام اس ندارد
۱۳۹۲/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۰

سلامت نیوز : یک متخصص مغز و اعصاب گفت: مصرف غذاهای سرد هیچ تاثیری بر افزایش و یا تشدید بیماری ام اس ندارد.

دکتر مهردخت مزده در گفت وگو با (ایسنا) ، اظهار کرد: بیماری ام اس سیستم اعصاب مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد همچنین مناطق جغرافیایی، وراثت و عفونتهای دوران کودکی در بیماری ام اس تاثیرگذار است.

وی افزود: مصرف و یا عدم صرف غذاهای سرد هیچ تاثیری بر بیماری ام اس نداشته و برخی مبتلایان به ام اس تحت تاثیر اطرافیان، مصرف غذاهای سرد از جمله ماست، پنیر و لبنیات را برای خود ممنوع می‌کنند در حالی که عدم مصرف لبنیات موجب ایجاد پوکی استخوان و شکستگی استخوانهای بدن می‌شود و مشکلات دیگری برای بدن به وجود می آورد.

وی تصریح کرد: شیوع بیماری ام اس در جوانان بیشتر بوده همچنین در جنس مونث 2.6 برابر بیشتر از جنس مذکر است.

وی افزود: در حال حاضر با انجام MRI می‌توان وجود ام اس را تا 95 درصد تشخیص داد اما بهتر است افراد در صورت مشکوک شدن به پزشک مراجعه کنند چرا که این بیماری با مصرف داروهای خاص قابل کنترل و مدیریت است که پزشک معالج با تشخیص درصد بیماری به بیمار دارو تجویز می‌کند.

دکتر مزده گفت: دلیلی مبنی بر افزایش بیماری ام اس در صورت استفاده از مایکروفر و مایکرو ویو تثبیت نشده اما بهتر است افراد کمتر خود را در معرض اشعه ها قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: افراد باید مصرف غذاهایی که امگا سه دارند را در طول روز افزایش دهند همچنین از موادی که موجب افزایش مقاومت بدن می شود، استفاده کنند.

دکتر مزده گفت: استرس یکی از علل اصلی افزایش احتمال ابتلا به ام اس است، بنابراین افراد باید سیستم جسمی و روحی خود را در حالت ریلکس قرار دهند چرا که استرس زمینه ساز بسیاری از بیماری‌ها و تسریع در بروز انواع بیماری‌هاست.

وی تاکید کرد: غذاهایی که مواد نگهدارنده دارند نباید مصرف شود چرا که افزودنی‌ها حاوی مواد شیمیایی بوده و سلامت افراد را به خطر می‌اندازد.

وی به بیماران ام اس توصیه کرد: هیچ گاه نباید خود را با بیمار ام اس دیگر مقایسه کنند چرا که شرایط بدن هر فردی متفاوت بوده و نوع مقاومت بدن افراد نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

دکتر مزده تصریح کرد: برخی بیماران به هنگام مشاهده فرد ام اسی مقابل تصور می کنند که در آینده مانند فرد مقابل فلج خواهند شد در حالی که این گونه نیست و سیستم جسمانی هر یک از افراد با یکدیگر متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: بیماران در صورتی که هر نوع سوالی برایشان مطرح شد همسایه را ملاک قرار ندهند و برای انجام هر اقدام درمانی باید با پزشک معالج خود در میان بگذارند.
http://khabarfarsi.com/ext/8300361
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : ابراهیم , مریییم , سمیرا67 , booshveg , ساسان , zohrevand , سمیرا , ساحل , رامنا , آنا , paeazan , برگ 7 , omid_nejad , arezooo82 , شیرین , ساناز66 , sange sabor , elham 66
اگه واقعا تاقیر نداشته باشه خیلی خوبه
چون بیشتر غذاهایی که ما مصرف میکنیم سردی هست
 تشکر شده توسط : booshveg , شیرین , ساناز66
همه ی پزشکا میگن اینو
اما من برای خودم میدونم که مشکلات جانبی ام اس برام ایجاد کرده با مصرف غذاهای سرد خیلی بدتر میشه پس هر غذای سردی که میخورم یه گرمی قاطیش میکنم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : booshveg , سمیرا , OMG! , برگ 7 , ostad2000 , sargol , شیرین
من وقتی شنیدم سردی msرو تشدید میکنه از دکترم پرسیدم ایشون تکذیب کردن ومن هیچگونه ممنوعیت غذایی ندارمagreement2agreement2agreement2حالمم خوبه خوبه خوبhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : booshveg , zohrevand , sargol , سمیرا , omid_nejad , شیرین , ساناز66 , parastoo.shahali
برا من سردی باعث کرخی و بیحالی شدیدم میشه دکترها میگن تاثیری نداره ولی من وقتی گرمی میخورم چرا این مشکل رو ندارم یا اگه بیحال باشم رفع میشه
یه دکتر گیاهی به من گفت تو طب اوعلی سینا گرمی رو عاملی برا بهبود ام اس دونسته
ممنوعیتی برا تغذیم ندارم ولی هر وقت سردی میخورم سعی میکنم گرمی هم بخورم بعدش
باور نمیکنم ولی ................انگار غرور من شکست..................

اگه دلت میخواد بری...........اصرار من بیفایدست...................
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , آنا , paeazan , برگ 7 , ostad2000 , sargol , سمیرا , شیرین , sange sabor
براى من هم غذهاى سرد تاثير منفى داره وبى حالى وبدتر شدن بىمارى رو بدنبال خودش مياره هرچند که دکتر اينو قبول نداره confused2 confused2 icon_cry angel angel
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : paeazan , sargol , سمیرا , شیرین
گفته باعث تشديد بيماري نميشه. نگفته باعث تشديد علائم هم نميشه. مثلاً دكترم به من گفتن آفتاب گرفتن بيماريتو بدتر نميكنه ولي توي يه مقطعي علايمتو تشديد ميكنه.
 تشکر شده توسط : سمیرا , شیرین , ابراهیم , برگ 7
به نظر من هم سردیجات تاثیری روی ام اس نداره فقط مثل آدمهای عادی که با خوردن سردیجات دچار بی حالی میشن ما هم همینطوری هستیم ولی با کمی بی حالی فکر میکنیم علائم ام اس عود کرده
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : سمیرا , arezooo82 , شیرین , ابراهیم
منم از دکترم پرسیدم ماست و شیر بخورم موردی نداره ؟
گفت بله بخور ، اگه فکر میکنی مشکلی داره گرمی هم همراهش بخور.

خودم فکر میکنم نه تنها ام اسیها بلکه همه افراد خودشون با توجه به طبع و شرایط جسمشون توی تغذیشون باید تعادل ایجاد کنن .تشخیصش هم با خودشونه ، چیزی نیست که برای همه نسخه واحدی پیچیده بشه.
کسی که طبعش سرده ، اگه ام اس هم نداشته باشه باز طبعش سرده و باید گرمی بیشتر بخوره و برعکسش هم هست ،کسی که متعادله هم هرچی دوست داره بخوره.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یه غریبه , arezooo82 , شیرین , ابراهیم
غذاهای سرد از اولشم به من نساخته و ربطی هم به ام اس نداره.به نظر منم بی تاثیره
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : شیرین , ابراهیم , sargol

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رابطه مصرف بیش از حد نمک و بیماری ام اس paeazan 24 16,598 2019/07/12, 06:00 PM
آخرین ارسال: پریا حقیقت پور
  تشدید حملات ام اس با مصرف سیگار نازلی 4 8,752 2013/01/15, 09:55 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان