امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مبتلايان به "سندروم دويك" از استرس بپرهيزند
سندروم دویک، اختلالی در سیستم ایمنی بدن است که تاری دید یک چشمی یا دو چشمی، ضعف اندام‌ها، سکسکه‌های مقاوم به درمان، تهوع و استفراغ شدید جزو علائم آن است.

به گزارش فارس، عبدالرضا ناصرمقدسی با اشاره به سندروم دویک به عنوان یکی دیگر از اختلالات سیستم ایمنی اظهار داشت: سندروم دویک مانند MS بیماری اختلال سیستم ایمنی است که برخلاف MS بیشتر تمایل به درگیری نخاع و عصب چشمی دارد. این بیماری تا چندی پیش با MS اشتباه گرفته می‌شد.

وی افزود: بسیاری از بیماران دویک با عنوان MS‌ تحت درمان قرار می‌گرفتند ولی اکنون با شناخت بیشتر این بیماری و معرفی آن می‌توان با آزمایش مربوط این بیماری را از MS‌ افتراق داد.

پژوهشگر مرکز تحقیقات MS‌ بیمارستان سینا درباره علائم این اختلال گفت: از علائم ظاهری این بیماری می‌توان به تاری دید یک چشمی یا دو چشمی، ضعف اندام‌ها، سکسکه‌های مقاوم به درمان و تهوع و استفراغ شدید اشاره کرد.

وی ادامه داد: نمای MRI این بیماران با مبتلایان به MS متفاوت است. در MRI مغز آنها ضایعه‌ای دیده نمی‌شود یا ضایعه دیده شده غیرتشخیصی بوده و شباهتی به MRI بیماران MS ندارد.

همچنین در MRI نخاع این بیماران پلاک‌های طولانی دیده می‌شود که برای تشخیص بهتر از یک آزمایش آنتی‌بادی مخصوص در خون استفاده می‌شود.

این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: معمولاً برای درمان این سندروم از داروهای سرکوبگر سیستم ایمنی که در حال حاضر به صورت قرص‌های خوراکی در بازار موجود است استفاده می‌شود.

در این میان نکته قابل تأمل در مورد شناخت بیماری دویک و افتراق آن از MS است زیرا تجویز داروهای مربوط به MS مانند اینترفرون‌ها می‌تواند سبب تشدید بیماری دویک شود.

وی با بیان سن ابتلا به سندروم دویک گفت: معمولاً سن ابتلا مانند MS است و گروه جوان‌‌ها را درگیر می‌کند، همچنین شیوع این سندروم در زنان بیشتر از مردان است، از طرفی این اختلال در استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان شیوع بالاتری دارد لذا در مورد بیمارانی که از این مناطق مراجعه می‌کنند حتماً باید در تشخیص بیماری، اختلال دویک را مد نظر داشت.

پژوهشگر مرکز تحقیقات MS‌ بیمارستان سینا گفت: در حالی که بارداری سبب خاموشی بیماری در مبتلایان به MS  می‌شود، در سندروم دویک بارداری می‌تواند بیماری را تشدید کند.

این نورولوژیست افزود: در مراحلی که بیمار دچار حملات مربوط به اختلال دویک می‌شود می‌توان برای درمان از کورتون یا پلاسمافرز استفاده کرد. در پلاسمافرز آنتی‌بادی‌های مضر از خون جدا می‌شود.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: استرس و گرما موجب تشدید این بیماری می‌شود لذا توصیه می‌شود مبتلایان از قرار گرفتن در محیط‌های گرم مانند دوش آب گرم، سونا و جکوزی بپرهیزند.

وی خاطر نشان کرد: بیماری دویک مانند MS خودایمنی که علت مشخصی برای آن پیدا نشده است. احتمال دارد در سال‌های آتی درمان قطعی این بیماری پیدا شود. اکنون دارویی به نام اکلو زوماب به صورت تحقیقاتی برای درمان این بیماری به کار رفته است که نتایج چشمگیری داشته است.
لينك خبر
 تشکر شده توسط : hilda , neghar , م.ه , minoshka , Roxana.sm , havaars , pariya1361 , ghazallll , پریا حقیقت پور
سلام خدمت دوستان
من مبتلا به دويك هستم و قصد باردارى دارم دكتر صحراييان ميگن ريسكش بالاست ميخوام بدونم جناب مدير يا از بازديدكنندگان كسى رو ميشناسيد كه دويك داشته باشه و باردار شده باشه و زايمانش با موفقيت و بدون عارضه خاصى ختم به خير شده باشه؟
البته از نظر دكتر زنان هيچ مشكلى داخلى وجود نداره!
ميشه لطفا اگر كسى ميدونه جوابم رو بده!!
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2015/07/06, 10:20 AM)ghazallll نوشته است: سلام خدمت دوستان
من مبتلا به دويك هستم و قصد باردارى دارم دكتر صحراييان ميگن ريسكش بالاست ميخوام بدونم جناب مدير يا از بازديدكنندگان كسى رو ميشناسيد كه دويك داشته باشه و باردار شده باشه و زايمانش با موفقيت و بدون عارضه خاصى ختم به خير شده باشه؟

من فکر می کنم شما بهتره به دکترت اعتماد کنی، من قبلا هم از یک پزشک دیگه شنیدم بارداری برای مبتلایان به دویک ریسک آفرین، بله ممکنه کسی اینجا باشه که دچار دویک بوده و بچه دار هم شده ولی دقت کنید دکتر شما هم نگفت که صد در صد خطرناکِ، گفتن ریسکش بالاست.
باید نشانش بدهم که نمی‌شکنم؛ که شاخ و شانه هم نمی‌کشم برایش؛ خم می‌شوم مثل یک ساقه نرم، و می‌گذارم که بگذرد.
(2015/07/07, 02:36 PM)sweetbasil نوشته است:
(2015/07/06, 10:20 AM)ghazallll نوشته است: سلام خدمت دوستان

من فکر می کنم شما بهتره به دکترت اعتماد کنی، من قبلا هم از یک پزشک دیگه شنیدم بارداری برای مبتلایان به دویک ریسک آفرین، بله ممکنه کسی اینجا باشه که دچار دویک بوده و بچه دار هم شده ولی دقت کنید دکتر شما هم نگفت که صد در صد خطرناکِ، گفتن ریسکش بالاست.

سلام عزیزم ،برای من متاسفانه اشتباه MS تشخیص دادند و بعد قطع دارو باردار شدم،حمله خیلی بدی اتفاق افتاد، تو آلمان تشخیص دادند دویک دارمsad ببخشید به نظرم باردار نشو

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سايت هايي مفيد در رابطه با سندرم دويك. warrior 3 6,217 2014/04/27, 07:45 PM
آخرین ارسال: ghazallll
  ميزان گسترش سندرم دويك در جهان. warrior 3 5,508 2012/03/02, 07:05 PM
آخرین ارسال: سـاناز
  معيارهاي تشخيص دويك و انواع آن. warrior 1 6,291 2012/01/13, 10:11 PM
آخرین ارسال: warrior
  تاريخچه دويك. warrior 3 4,630 2012/01/09, 11:40 PM
آخرین ارسال: Aynaz

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: