امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كسي هست كه فقط تو نخاع بلاك داشته باشه؟
من تو گردنم یه دونه بزرگ دارم
تو سرمم هی محو میشه بعد یه مدت سبز میشه آخه خیلی کوچیک هستن
نرسا خانم این دارو ها رو شروع هم بکنید تنها و در بهترین حالت 30 درصد میتونه جلوی حمله رو بگیره و برای موارد تقریبا حاد دارو میدن یه پلاک جم و جور اگه مشکلی براتون ایجاد نکرده که آمپول نمیخواد

البته میگم حاد نه اینکه آره خطرناکه نه
منظورم اینه که بیشتر از یه دونه پلاک و یا یه پلاک بزرگ و حسابی که فعال هم باشه میدن

احتمالا ضایع شما غیر فعاله
اللهم عجل لولیک الفرج
به حق خانم زینب کبری سلام الله
 تشکر شده توسط : zohaa
[quote='نرسا' pid='447781' dateline='1405886140']
[quote='nahid' pid='111762' dateline='1315740139']

من 6 سال پیش برای تصادفی که داشتم و ضربه به چشمم خورده بود رفتم متخصص چشم. بهم ام ار ای از مغز داد و روزیکه رفتم پیشش ازم یه سری سوال کرد مثل: دست و پاهات گزگز میکنه؟ خواب میره؟...
منهم همه رو جواب دادم نه. عجیب بود منکه برا چشمم اونجا بودم این سوالها چیه میپرسه؟!! آخرش بهم گفت بد نیست پیش یک نورولوجیست هم بری. تو ام ام ای گفتن احتمال ام اس هست!
همین!! دکتره دیگه هیچی نگفت که چقدر مهمه یا خطرناکه و حتما برو پیش نورولوجیست. منهم که نگران چشمم بودم فراموشش کردم.
تا اینکه 6 ماه پیش تو دانشگاه در مورد ام اس بود درسمون و یاد ام ار ای خودم افتادم. پیگیری کردم و بعد از 1 ام ار ای دیگه و ایندفعه هم از مغز و هم از نخاع گردنم فهمیدم که ام اس دارم sad
بدتر اینکه نورولوجیستم گفت اگه همون 6 سال پیش دارو رو شروع کرده بودی شاید پلاکهات زیادتر نشده بود اصلا!! حالا برو خدا رو شکر کن که علامتی نداشتی و اذیتت نکرده.
الان دارو شروع کردم و خدا رو شکر مشکل ندارم ولی هر موقع یاد اون چشم پزشکه میفتم که اصلا جدی نگرفت و بهم از عواقب این مریضی چیزی نگفت اعصابم خورد میشه. جالبه که ایرانی هم بود اصلا حس هموطن دوستی هم کمکی نکرد sad
 تشکر شده توسط : helli , BABA , nahid , FBF , zohaa
(2014/07/21, 04:35 AM)HannahZ نوشته است: [quote='نرسا' pid='447781' dateline='1405886140']
[quote='nahid' pid='111762' dateline='1315740139']

من 6 سال پیش برای تصادفی که داشتم و ضربه به چشمم خورده بود رفتم متخصص چشم. بهم ام ار ای از مغز داد و روزیکه رفتم پیشش ازم یه سری سوال کرد مثل: دست و پاهات گزگز میکنه؟ خواب میره؟...
منهم همه رو جواب دادم نه. عجیب بود منکه برا چشمم اونجا بودم این سوالها چیه میپرسه؟!! آخرش بهم گفت بد نیست پیش یک نورولوجیست هم بری. تو ام ام ای گفتن احتمال ام اس هست!
همین!! دکتره دیگه هیچی نگفت که چقدر مهمه یا خطرناکه و حتما برو پیش نورولوجیست. منهم که نگران چشمم بودم فراموشش کردم.
تا اینکه 6 ماه پیش تو دانشگاه در مورد ام اس بود درسمون و یاد ام ار ای خودم افتادم. پیگیری کردم و بعد از 1 ام ار ای دیگه و ایندفعه هم از مغز و هم از نخاع گردنم فهمیدم که ام اس دارم sad
بدتر اینکه نورولوجیستم گفت اگه همون 6 سال پیش دارو رو شروع کرده بودی شاید پلاکهات زیادتر نشده بود اصلا!! حالا برو خدا رو شکر کن که علامتی نداشتی و اذیتت نکرده.
الان دارو شروع کردم و خدا رو شکر مشکل ندارم ولی هر موقع یاد اون چشم پزشکه میفتم که اصلا جدی نگرفت و بهم از عواقب این مریضی چیزی نگفت اعصابم خورد میشه. جالبه که ایرانی هم بود اصلا حس هموطن دوستی هم کمکی نکرد sad

واو! یعنی هیچی درباره ی ام اس نشنیده بودی ؟
اولین حمله واسه من چشمم بود تووی بیمارستان شنیدم که دکترا در مورد احتمال ام اس باهم حرف میزدن ولی جدی نگرفتیم که!خب بعد از یه مدتی چشمم خوب شد توو ام آر آی پلاکی دیده نشد و چشم پزشکم با اینکه خیلی کاردرست بود فقط ام آر ای رو دید و گفت نرماله ولی به یک متخصص مغز و اعصاب هم مراجعه کن. منم پیش رو نگرفتم گفتم نرماله دیگه برم پیش نورولوژیست که چی بشه؟2 سال بعد چشم بعدی درگیر شد و دیگه خوب نشد و تشخیص ام اس داده شد!rolleyes
 تشکر شده توسط : BABA , nahid , HannahZ , zohaa
واو! یعنی هیچی درباره ی ام اس نشنیده بودی ؟
اولین حمله واسه من چشمم بود تووی بیمارستان شنیدم که دکترا در مورد احتمال ام اس باهم حرف میزدن ولی جدی نگرفتیم که!خب بعد از یه مدتی چشمم خوب شد توو ام آر آی پلاکی دیده نشد و چشم پزشکم با اینکه خیلی کاردرست بود فقط ام آر ای رو دید و گفت نرماله ولی به یک متخصص مغز و اعصاب هم مراجعه کن. منم پیش رو نگرفتم گفتم نرماله دیگه برم پیش نورولوژیست که چی بشه؟2 سال بعد چشم بعدی درگیر شد و دیگه خوب نشد و تشخیص ام اس داده شد!rolleyes
[/q
نه اسم ام اس رو شنیده بودم ولی دقیقا اینکه چه مریضی هست و روندش چطوریه هیچ چیز نمیدونستم. خدا رو شکر تو هم زودتر فهمیدی که ام اسه! اینطوری که من فهمیدم هر چی زودتر بفهمی به نفعته و راحتتر کنترل میتونی بکنی. موفق باشی
 تشکر شده توسط : FBF , helli , mahdie , zohaa
(2014/07/22, 01:14 AM)HannahZ نوشته است: واو! یعنی هیچی درباره ی ام اس نشنیده بودی ؟
[/q
نه اسم ام اس رو شنیده بودم ولی دقیقا اینکه چه مریضی هست و روندش چطوریه هیچ چیز نمیدونستم. خدا رو شکر تو هم زودتر فهمیدی که ام اسه! اینطوری که من فهمیدم هر چی زودتر بفهمی به نفعته و راحتتر کنترل میتونی بکنی. موفق باشی

مرسیicon_questionهمچنین شماagreement2
الان که فکرش رو می کنم منم چیزی نمیدونستم فکر می کردم یه بیماری وحشتناکه که همون اول ناتوانت می کنه الان متوجه شدم که خیلی بیماریه مرموزیه و خیلی هم وحشتناک نیستAngel
 تشکر شده توسط : mahdie , zohaa , HannahZ

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس میتونه ارثی باشه ؟ anasokot 64 50,879 2020/07/09, 10:29 PM
آخرین ارسال: Ayda.sa
  آزمایش مایع نخاع ( LP ) aztab 100 144,013 2019/04/29, 06:37 PM
آخرین ارسال: kazhal
  پلاک نخاع و کمر فاطمه زهرا 43 62,832 2017/08/22, 03:05 PM
آخرین ارسال: famoon
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,733 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  میشه ام اس داشته باشی و هیچ مشکلی نداشته باشی؟ kamyab 43 24,532 2015/01/29, 03:43 PM
آخرین ارسال: همراز
  كسي كه تجربه در مورد ام اس داشته باشه Hooosein 1 2,587 2014/11/28, 10:56 PM
آخرین ارسال: nahid
  درد نخاع yaro 9 7,459 2011/05/20, 11:17 PM
آخرین ارسال: goli61

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان