امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قهوه و لرزش دست
(2009/12/09, 09:53 AM)سینا نوشته است: حالا این finger to nose چی هست؟؟؟
فارسیش که میشه تمرین دست تو دماغ� ??? :Smile :Smile :Smile :Smile
Smile (16) Smile (16) Smile (16)
آنارام باشید

قهوه درختي است که ارتفاع آن تا هشت متر ميرسد داراي ساقه اي استوانه اي شکل و برگهاي نوک تيز ، متقابل ، بيضوي و هميشه سبز مي باشد . گلهاي قهوه برنگ سفيد و بطور رگوهي در کنار برگها ظاهر مي شود . ميوه آن که به نام قهوه معروف است بشکل تخم مرغي و برنگ سبز بوده که تدريجا زرد و سپس قرمز مي شود . بهترين نوع قهوه ، قهوه عربي است که بحالت خودرو در حبشه ،‌سودان و مناطق استوائي آفريقا وجود دارد ولي اکنون کشت آندر برزيل ، ونزوئلا ، جزائر آنتيل و ديگر مناطق آمريکاي جنوبي مرسوم است . ترکيبات شيميايي:

در بازار دو نوع قهوه وجود دارد که بنام قهوه سبز (خام ) و قهوه بو داده معروف است و از نظر ترکيب شيميايي با هم متفاوتند .

در صد گرم قهوه مواد زيرموجود است

آب� � � � � � � � � � � 10 گرم

چربي� � � � � � � � � 8 گرم

مواد قندي� � � � � � 7 گرم

سلولز� � � � � � � � � 15 گرم

کافئين� � � � � � � � � 1/5 گرم

البته مقدر کافئين نسبت به نوع آن مختلف است و بين 0/7 درصد تا 1/5 درصد تغيير مي کند . هر فنجان قهوه معمولا داراي 80 ميلي گرم کافئين مي باشد .

البته در قهوه بغير از کافئين ، آلکالوئيدهاي ديگري مانند آدنين ، گزانتين ،‌هايپوگزانتين و گوانين وجود دارد .

قهوه اي که به مصرف نوشيدن مي رسد قهوه بو داده است زيرا قهوه سبز را نمي توان مصرف کرذ

قهوه پس از بودادن عطري مطبوع پيدا مي کند وبرنگ قهو ه اي در مي آيد و تغييرات شيميايي بسياري در آن بوجود مي آيد .

قهوه بو داده را بايد در ظروف در بسته نگاهدري کرد زيرا تدريجا رطوبت خود را از دست داده و اکسيذمي شود و بوي مطبوع آن از بين يم رود .

چون قهوه براي مبتلايان به بيماري قلبي و عصبي ضرر درد بنابراين براي اينگونه افراد قهوه بدون کافئين که بنام Decafinated Coffee معروف است ودر بازار کرده اند که ضرر آن بيش از قهوه معمولي است زيرا براي رگفتن کافئين از حلال هاي شيميايي نظير دي کلرواتيلن ، تري کلور اتيلن و کلرور اتيلن استفاده مي کنند که مقدري از آن در قهوه مي ماند و اين مواد سمي و سرطان زا هستند

قهوه از نظرطب قديم ايران سرد و خشک است و چون جزء دسته آلکالوئيدها مي باشد بنابراين بايد در مصرف آن احتياط کرده و فقط آنرا بعنوان دارو مصرف کدن کسانيکه به آن معتاد هستند بايد سعي� در ترک آن داشته باشند .قهوه محرک است و هضم را آسان مي کند

باعث تضعيف قواي جنسي مي شود .دربرخي مصرف زياد توليد اسهال مي کند
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
(2009/12/09, 09:53 AM)سینا نوشته است: حالا این finger to nose چی هست؟؟؟
فارسیش که میشه تمرین دست تو دماغ� ??? :Smile :Smile :Smile :Smile
اينطور كه چندتا دايره كوچك روي يك ورق كاغذ بكشيد و كاغذ را جلوي رويتان قرار دهيد مثلا روي صفحه مانيتور بچسبانيد سپس با دستي كه لرزش دارد و انگشت اشاره يكي از دايره ها را لمس كنيد و بعد همان انگشت را بسوي بيني خود ببريد و نوك بيني را لمس كنيد سعي كنيد روزي صد مرتبه اينكار را انجام دهيد البته در چند نوبت و با حوصله و آرام تمرين را انجام دهيد فراموش نكنيد انجام مرتب اين تمرين ميتواند مشكل لرزش دستتان بسيار كاهش دهد.
 تشکر شده توسط : anaram
(2009/12/13, 08:31 AM)SAEEDNT125 نوشته است: اينطور كه چندتا دايره كوچك روي يك ورق كاغذ بكشيد و كاغذ را جلوي رويتان قرار دهيد مثلا روي صفحه مانيتور بچسبانيد سپس با دستي كه لرزش دارد و انگشت اشاره يكي از دايره ها را لمس كنيد و بعد همان انگشت را بسوي بيني خود ببريد و نوك بيني را لمس كنيد سعي كنيد روزي صد مرتبه اينكار را انجام دهيد البته در چند نوبت و با حوصله و آرام تمرين را انجام دهيد فراموش نكنيد انجام مرتب اين تمرين ميتواند مشكل لرزش دستتان بسيار كاهش دهد.
يكي از تستايي كه هروقت ميرم پيش دكترم انجام ميده همينه . انگشتشو هي جابجا ميكنه و به من ميگه هي بزنم به نوك بينيم و بيارم سمت انگشتش و حالا ميفهمم چرا اصن از اين تست خوشم نمياد
چون هميشه دشام رويه ويبره ان� Smile (16)
آنارام باشید
منم گاهي اوقات لرزش ميگيرم . اما بروي خودم نمي يارم . البته ناگفته نماند هرچند روزي يك بار سيگارم ميكشم. تازشم قرصم نميخورم. Smile Smile Smile Smile
afarin majid.aslan be ro khodet nayar!afarin,sigaretam har roz beshe,larzeshet behtaram mishe.vaghean ke...ye bar behet goftam ghors nakhori chi kar mikonam..man divonamaa..hala bebin ki bishtar davom miareee
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
vآنا تا میتونی قهوه بخور� ;D من خودم معتاد کافئینم از روزی هم که ریتالین روم جواب نداد مصرف قهموه ام 3 برابر شده !
قبلش روزی 40 گرم قهوه خشک (تقریبا 4 لیوان بزرگ و غلیظ) میخوردم الان 8 9 تا رو هم خوردم!
اما اسهال و راست میگه نامرد از آلو بیشتره اثرش!
لرزش دست و اینا رو هم ندارم� !
یعنی دارم اما زیاد نیست
اونم یعنی با دست نمیتونم نقشه بکشم اما با کامپیوتر میشه ! Wink
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
بچه ها بنظر من اصلا خوردن قهمره ربطی به لرزش نداره
اخه چه ربطی داره

کسی امتحان کرده و بعدا بعد از خوردن یا بلافاصله بعد از خوردن لرزش گرفته یا تلقین بوده
واقعا لرزش گرفتین ؟� :o

بعضی غذاها مثل لوبیا نفخ میاره
مثل لبنیات به بعضی ها نمیسازه ولی در تعجبم قهوره بیخوابی میاره نه لرزش� :o :o :o :o
 تشکر شده توسط : anaram
ياسي جون در اينكه قهوه و كافئين محركن و ميتونن عامل تشديد لرزش بشن كه شكي نيست ولي لرزش من غير عاديه و كمكم دارم به اين نتيجه ميرسم كه بيشتر از قهوه اين كم خونيه كه موثره در اين باره
آنارام باشید
دارين رو عصاب من راه ميريناااااا� >Sad
اصلان اينقدر قهوه بخورين تااا قهوه اي شين� ;D
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان