امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فعالیت مراكزی با عنوان «ماساژ درمانی» غیرقانونی است.
فعالیت مراكز «ماساژ درمانی» غیرقانونی است

سلامت نیوز : تبلیغات مراكز ماساژدرمانی با عناوین ماساژ چینی، تایلندی و ... با وعده‌های درمان انواع بیماری‌ها همچون سیاتیك، آرتروز و غیره در حالی افرادی را جذب خود می‌كند كه به گفته مدیركل اعتباربخشی و نظارت بر درمان وزارت بهداشت، این ادعاها به هیچ وجه پایه و مبنای علمی ندارد و این فعالیت‌ها، مداخله درمانی است و مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

دكتر سجاد رضوی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با تاكید بر آنكه مراكزی كه تحت عنوان ماساژدرمانی فعالیت می‌كنند مجوزی از وزارت بهداشت ندارند، گفت: این مؤسسات هیچ‌گونه مجوزی از وزارت بهداشت ندارند.وی با اشاره به ارایه خدمات ماساژ در برخی هتل‌ها، سالن‌های ورزشی و حتی مراكز زیبایی با عنوان "ریلكسیشن"، تاكید كرد: هرگونه انتشار آگهی‌های تبلیغاتی که مداخله درمانی از طریق ماساژ را نشان دهد و ادعای هر مؤسسه‌ای در این زمینه خلاف قانون بوده و مورد تایید نیست.

مدیركل اعتباربخشی و نظارت بر درمان وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت برای ارایه اینگونه خدمات تنها به مراكز فیزیوتراپی مجوز صادر می‌كند.دكتر رضوی گفت: اکثر مراکز ماساژدرمانی هیچ تابلویی ندارند به همین علت خیلی نمی شود با آنان برخورد کرد، اگر تابلو داشته باشند و جای مشخصی داشته باشند معاونت‌های درمان دانشگاههای علوم پزشکی به سراغ آنها می روند و با آنها برخورد می کنند اما اکثر این مراکز تابلودار نیستند.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت از تدوین آیین‌نامه‌ای برای ارایه خدمات ماساژدرمانی با تجویز و نظارت پزشك یا موسسات فیزیوتراپی خبر داد تا براساس آن این گونه خدمات برپایه علمی و تجویز پزشك ارایه شود.وی درباره برخورد با تبلیغات سوداگران عرصه سلامت نیز خاطرنشان كرد: سالهاست از وزارت ارشاد درخواست كرده ایم كه به مطبوعات اعلام كند برای انتشار تبلیغات حوزه سلامت با وزارت بهداشت و یا سازمان نظام پزشكی هماهنگ باشند اما متاسفانه وزارت ارشاد تاكنون پاسخی نداده است و براساس ادعای سازمان نظام پزشكی تنها انتشار 10 درصد تبلیغات پزشكی با این سازمان هماهنگی صورت می‌گیرد.

تاريخ ارسال : 26تير1391
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : شيدا رها
با سلام خدمت عزیزان و گلهای خودم.

من میخوام از جایگاه طب سنتی در درمان ام اس صحبت کنم.ام اسی که سیستم عصبی مرکزی رو درگیر میکنه یعنی بطور کلی مغز و نخاع رو هدف قرار میده.گروه های تحقیقاتی بسیاری در سرتاسر دنیا به علت شیوع این بیماری در تلاش هستند تا راهی برای درمان یا حداقل جلوگیری از پیشرفت بیماری پیدا کنند.اما چند وقته میبینم که برخی افراد راه حداقل 12 یا 13 ساله دانشگاهی یک متخصص مغز و اعصاب رو یک شبه طی کرده و با گفتن مزاج و طبع غذایی شما اینجوریه و اونجوریه ادعای درمان ام اس میکنند.این رو به من بگید کی توی دنیا نمیدونه نوشابه بده؟این بندگان خدا فکر میکنن خودشون کشف کردن نوشابه مضره.من نمی خوام بگم طب سنتی بده اما هر چیزی جا و مکان خودشو داره.خیلی جاها طب سنتی از درمان های پزشکی بهتر جواب میده اما نه در مورد کسی که ام اس داره یا حداقل نه در خط اول بهبودی.همینطور بحث ماساژ درمانی.چرا باید ما خودمون رو گول بزنیم.دیگه سر خودمون رو که نمی تونیم کلاه بذاریم.ما اگر ماساژ درمانی کنیم ام اس خوب میشه؟؟؟با ماساژ درمانی تنها عضله رو قوی تر کرده و خونگیریش رو بیشتر میکنیم و هیچ ربطی به مغز و نخاع درگیر در ام اس نداره.این مطلب رو برای کسانی که به تازگی براشون تشخیص ام اس داده شده نوشتم که حالا بدنبال درمان هستند و دست به دامان هر رمال و دعانویس و هزاران شخصیت دیگه میشن اما به شما میگم خواهر من ، برادر من سال اول تشخیص ام اس خیلی مهم هست و باید سریعا درمان دارویی پزشکتون رو شروع کنید و در کنار درمان دارویی پزشک به طب سنتی و ماساژدرمانی توجه کنید و به این نکته توجه داشته باشید که هیچ دو بیمار ام اسی مشابه هم نیستند.گله دیگرم بابت اقای"ویسمه "هستش که هر چند وقت یکبار خبری ازش میاد.برادر من مشخص کن چیکار کردی!!!یه بار میگن داروی درمان ام اس رو کشف کرده.یه بار میگن درمان نیست جلوی علایم رو میگیره .یه بارم میگن مشابه اسراییلی داره.یکسال هم هست که دنبال اسم براش میگردن.بچه های ام اسی هم اینجا شدن؟؟؟!!!؟؟؟

عزیزان هر چیزی یه حکمتی داره .بطور کلی به هر چیزی با نگاه مثبت باید نگاه کنیم و فکر و ذهنمان را ازاد کنیم و هیچگونه استرس و ناراحتی برای خودمون ایجاد نکنیم.به نظر من یوگا بهترین ورزش برای ماست.هم آساناها و هم مدیتیشن هاش. وظیفه داشتم این موضوع رو مطرح کنم و منتظر نظر ها و دیدگاه های شما هم در این مورد هستم.
زخم خونینم اگر به نشود،به باشد
خنک آن زخم که هر لحظه مرا مرهم از اوست
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , paeazan , min00

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star دود سیگار و افزایش فعالیت پلاکت‌های خون naazanin 0 1,941 2012/08/30, 03:37 PM
آخرین ارسال: naazanin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان