امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده
دوست عزیز منم مثل تو اوائل که عضو سایت شدم جواب سوالات اینچنینی رو تو قسمتای مختلف سایت که منظم دسته بندی شده به راحتی بهش دسترسی پیدا کردم وکمک بزرگی به کنترل ام اسم شد.بیشتر تو قسمتای مختلف سایت سر بزن در مورد یوگا هم دوستانی که تواین زمینه کارشناس هستن وبصورت تخصصی اطلاعات لازم رو در تاپیکای مختلفی گذاشتن وهمینطور تغذیه ودرمورد تزریق وفیلمی که دوستان زحمت کشیدن واطلاعات رو کامل ودقیق برای ما به روز میذارن.موفق باشی
 تشکر شده توسط : mysis , hamid , neda.n
سلام
اول باید بگم که راهنمائی دوستان خوب بود
ولی هر فردی مشکل خاص خودش رو داره برای ام اس اصلا نمیشه یه قانون و یه رویه رو در نظر گرفت برای همین برای هر کدوممون از یه جا شروع شده مهمترین و بهترین راهنما برای درمان پزشکی هست که تحت نظرش هستی
با پزشکت مشورت کردی؟ حتما از پزشکت کمک بگیر شاید دارو بهت نمیسازه و نیاز باشه دارو رو عوض کنه
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : hamid , Ghost , Hasty
ام اس فقط یک بیماری هست و در افراد مختلف فقط حالتهای پیش اومده فرق میکنه. دلیلش هم محل قرارگیری ضایعه در مغز هست که بستگی داره محل ضایعه در کجای این عضو فرمانده باشه.

دوست عزیز حتما به تغذیه رسیدگی کن. من 5سال هست که رژیم آقای خدادادی را رعایت میکنم و بسیار بسیار راضی هستم.

انقدر هم با ترس به ام اس نگاه نکن. این بیماری از سرماخوردگی هم ساده تره و براحتی با همون تغذیه میتونی کنترلش کنی.

در مورد پزشک هم بهتره پزشکی را انتخاب کنی که نزدیک محل زندگیت و قابل دسترس باشه. داروهای این بیماری چند مدل بیشتر نیست و ترکیبات نسبتا مشابه هم دارند بنابراین پزشک کمک خاصی نمیتونه انجام بده. پزشک من با این توضیحات، انتخاب دارو را به خودم واگذار کرده بود.

من ام اس را شکست دادم. شما هم میتونید.icon_biggrin
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : هيوا
دوست عزیز من
برای گرفتن جواب از متخصص حتما به پزشک متخصص مراجعه کن ینجا بچه ها بیشتر تجربیات شخصیشون رو در اختیار هم میذارن . اما به عنوان آدمی که داره ام اس رو تجربه می کنه باید بگم اتفاقا چیزی که متخصصها معمولا فراموش می کنن به بیمارا یادآوری کنند اینه که در زمان کورتون درمانی شما عوارض شدیدی پیدا می کنید . یعنی علاوه بر عوارض بیماری شما دچار عوارض استفاده از کورتون میشید ، اما این عوارض مقطعیه و بعد یه مدت از بین میره بعد رفته رفته تاثیرات آوانکس و بعد کورتون رو می بینید . یادت باشه یه مدت بعد از دریافت کورتون ممکنه یه سری عوارض روحی مثه افسردگی و یا اضظراب هم سراغت بیاد که اگه نسبت بهش آگاهی داشته باشی می تونی کنترلش کنی تا رفته رقته از بین بره . در نهایت همونطور که آرزو گفت با حوصله اگه تاپیکهای تخصصی رو مطالعه کن جواب سوالاتت رو می گیری. زیاد هم به ام اس گیر نده هر چقدر که ذهنت رو ازش بگیری و خودت رو با مسايل جذاب و ورزش و تفریح سرگرم کنی بیماری بیشتر ازت فاصله می گیره
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : شهرزاد , بی تـــا , shahrzad.s
دوست عزیز این شرایطی که گفتی خب خاصیت وجود ام اس هست دیگه!
اگر غیر این میبود جای سوال داشتHuhHuh
به هر حال بهتره نگران نباشی و با یه مختصر اطلاعات که تو همین سایت وجود داره به خیلی از جوابات میرسی.
یه چیزه دیگه هم اینه که هیچ دکتری نمیتونه به خوبی اعضای این سایت که خودشون از نزدیک با ام اس در ارتباطند و شرایطو با تمام وجود درک کردن کمکتون کنه.
تازه دکترای ما تو مطبشون درست و حسابی جوابتو نمیدن اون وقت چه طور ممکنه بیان اینجا جواب سوالات شما رو بدن؟!
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
[quote='شفا یافته' pid='263360' dateline='1350758580']
ام اس فقط یک بیماری هست و در افراد مختلف فقط حالتهای پیش اومده فرق میکنه. دلیلش هم محل قرارگیری ضایعه در مغز هست که بستگی داره محل ضایعه در کجای این عضو فرمانده باشه.

مریم جون مثل اینکه یادت رفته بنویسی بستگی داره محل ضایعه در کجای مغز یا نخاع باشه
من پلاکهام بیشتر در محل نخاع گردنی و کمری هست و علائمی را که دوستمون گفتند ، داشتم .
البته هیچ دو بیمار ام اسی را نمی توان یافت که علائم یکسانی داشته باشند.
من یه جراحی دارم هفته دیگه . مشکلی برام ایجاد میشه ؟کسی میتونه کمکم کنه یا بدونه مشکلی پیش میاد یا نه؟
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
(2012/11/19, 08:50 PM)ghaside نوشته است: من یه جراحی دارم هفته دیگه . مشکلی برام ایجاد میشه ؟کسی میتونه کمکم کنه یا بدونه مشکلی پیش میاد یا نه؟
نه چه مشکلی پیش بیاد...حتما به نورولوژت بگو که میخوای عمل انجام بدی...به پزشکی که میخواد جراحی کنه هم اطلاع بده ام اس داری...مشکلی پیش نخواهد امد

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : چکاوک , Ghost
(2012/11/19, 08:50 PM)ghaside نوشته است: من یه جراحی دارم هفته دیگه . مشکلی برام ایجاد میشه ؟کسی میتونه کمکم کنه یا بدونه مشکلی پیش میاد یا نه؟

اصلا قابل پیش بینی نیس . همه میدونیم که ام اس غیر قابل پیش بینی هس . من با یه جراحی دندون یه طرف صورتم ورم کرد . بعد از 4 سال که حمله نداشتم چشمم تار شد

باید با دکترت در میون بذاری شاید لازم باشه واسه جلوگیری از التهاب قبلش دگزا یا بتامتازون بزنی .
اگر هم پلاک نخاعی باشه بی حسی spinal توصیه نمیشه . چون احتمال فعال کردنش هس
ایشال که به خیر بگذره

هرگز کوتاه نخواهم آمد حتی اگر سقف آسمان از قامتم کوتاهتر شود !
 تشکر شده توسط : ghaside
یه جراحی ساده روی پام هست ولی ممنون با دکترم حتما تماس میگیرم . یعنی احتمالش هست مشکلی پیش بیاد ؟ مثلا اگه کسی بخواد بینی عمل کنه !!! چی؟؟
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : Ermia

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,331 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  اثربخشی و عوارض تزریق سینومر vahid.sh 44 34,582 2019/01/01, 01:05 PM
آخرین ارسال: mahbub
Lightbulb عوارض تزریق - تب و لرز، درد Narges 75 58,983 2017/10/03, 06:05 PM
آخرین ارسال: yas8866
  تزریق nahid 135 95,797 2017/08/10, 11:53 PM
آخرین ارسال: yas8866
  زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق nahid 97 75,796 2017/07/20, 09:07 AM
آخرین ارسال: آنا
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,320 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,315 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  روزهای تزریق داروهای ربیف و رسیژن hamid 34 21,012 2015/07/19, 09:47 PM
آخرین ارسال: 1361hr87
  هواگیری سرنگ تزریق i_sh 8 33,645 2014/11/22, 12:54 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 32,885 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست