امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شناسايي سلول‌هاي دخيل در بيماري ام اس(سلول محرک بافت لنفاوی)
محققان موسسه ملي سلامت آمريكا موفق به كشف شواهدي در خصوص ارتباط يك نوع منحصر به فرد سلول هاي ايمني با بيماري ام اس شده‌اند كه مي تواند به توليد كلاس دارويي جديد براي درمان اين بيماري كمك كند.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر «بيبيانا بيلكوآ» از محققان موسسه ملي اختلالات عصبي و سكته مغزي تأكيد مي كند: اين يافته مي تواند نحوه تأثير يكي از جديدترين داروها براي درمان بيماري ام اس موسوم به daclizumab را مشخص كند.

در اختلالات خودايمني، سيستم ايمني به بافت هاي سالم بدن حمله مي كند؛ آزمايش‌هاي باليني صورت گرفته حاكي از اثر داروي daclizumab در نازك كردن صفوف سلول هاي القايي بافت لنفاوي دارد.

«بيلكوآ» خاطر نشان مي كند: اين مطالعه براي نخستين بار بر نقش سلول هاي القايي بافت لنفاوي در بروز اختلالات خود ايمني دلالت مي كند.

به گفته محققان، مطالعات بيشتري در خصوص نقش سلول هاي القايي بافت لنفاوي در بروز اين اختلالات بايد صورت بگيرد، اما نتايج اين تحقيق مي تواند نويد دهنده توسعه داروهاي جديد براي درمان ام اس و اختلالات خود ايمني باشد.

نتيجه اين تحقيق در مجله Science Translational Medicine منتشر شده است.
 تشکر شده توسط : nazii , blue sky , آرزو , tala1987 , najva , ارزو , roya-n , آسو , zohrevand
ممنون فقط خیلی تخصصی نوشته بود
زبانش علمی بود
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
 تشکر شده توسط : paeazan
آره خييييييييييييييلي تخصصيه. من خودمم چيزي نفهميدمconfused2

اگه كسي فهميد اين مطلب يعني چي به ما هم بگهSmile

البته طبيعيه كه وقتي جزء كادر پزشكي نيستيم بعضي چيزها رو متوجه نشيم
سلول محرک بافت لنفاوی

محققین در انستیتو ملی بهداشت انگلستان NIH ، به تازگی دریافته اند که سلول منحصر بفرد از سیستم ایمنی بنام محرک بافت لنفاوی (LT I ) ممکن است در ایجاد بیماری ام اس نقش داشته باشد.این کشف ، نه تنها می تواند مکانیسم اثر یک داروی تحقیقاتی بنام Daclizumab را توضیح دهد، بلکه می تواند منجر به تولید دسته داروئی جدیدی برای درمان بیماری ام اس شود.

به نظر می رسد که داروی Daclizumab، تعداد سلولهای LTI را کاهش می دهد.

در نتیجه فعالیت سیستم ایمنی را علیه سیستم عصبی کم میکند
به نقل از
http://www.iranms.ir/fa/news/8/bodyView/...نفاوی.html

خدایا من در کلبه حقیرانه خود کسی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری
من چون تویی را دارم وتو چون خود نداری...

تشکر شده توسط : reihane , 7714 , paeazan

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پيشرفت بيماري ام اس با مصرف الكل، شراب، قهوه و ماهي mohghoco 40 58,578 2022/05/02, 04:08 AM
آخرین ارسال: مختاری
  پیوند سلول‌های بنیادی خونساز 'ممکن است بزودی درمان اصلی ام اس شود' hamid 2 3,462 2018/03/20, 11:59 AM
آخرین ارسال: N@RGES
  نتایج تحقیقات خارجی درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی mohammad.ali 59 42,323 2016/07/18, 12:13 AM
آخرین ارسال: sia
  سلول‌های پوستی خوک کلید جدید درمان بیماری‌های عصبی انسان niloofary 4 4,388 2015/05/11, 11:38 AM
آخرین ارسال: helli
  درمان معجزه‌گر بیماری ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی aztab 5 8,152 2015/03/19, 06:09 PM
آخرین ارسال: مینا میلانی
  تحقیقات جدید : استفاده از سلول های کشت داده شده در بیماران ام اس sia 2 4,121 2014/10/22, 12:55 PM
آخرین ارسال: hadisss
  عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود محمود 43 30,070 2013/08/26, 02:48 PM
آخرین ارسال: sia
  اولین پیوند سلول های بنیادی برای درمان MS درهند nahid 2 3,631 2013/08/21, 12:44 AM
آخرین ارسال: FBF
  شناسایی سلول های ایمنی جدید موثر در MS همسر یک مشکوک به ام اس 1 3,066 2013/01/10, 02:57 PM
آخرین ارسال: naazanin
  کشف سلول های ایمنی جدیدی که محافظت در برابر MS را برعهده دارند همسر یک مشکوک به ام اس 3 3,713 2012/08/27, 03:42 PM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان