امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شما همان چیزی می شوید که فکر می کنید
اگر معتقدید پیشامدها آن شکلی که آرزو می کنید خواهند بود ، پس اتفاقات به همان صورت رخ خواهد داد . اگر معتقدید پیشامدها شکل زندگیتان را تعیین می کنند، همیشه قربانی باقی می مانید.

قربانی بودن فواید دارد و راحت هم هست! چون همیشه کسانی اطرافتان هستند که از شما حمایت کنند یا برایتان تأسف بخورند. حالا فکر کنید چه اتفاقی می افتاد اگر در زندگی نقش قربانی را بازی نمی کردید؟ دنیا چه مشکلی پیدا می کرد اگر زندگی را با تمام جنبه هایش می پذیرفتید و هر روز با طلوع آفتاب، امواج درخشان حیات را از خود ساطع می کردید؟

● اثر کیفیت تصمیم گیری بر زندگی
شما به دلیل انتخاب هایی که در زندگی انجام داده اید در جایگاه کنونی تان قرار دارید. اگر امید دارید آینده بهتر از گذشته باشد، لازم است انتخاب های بهتری انجام دهید. آیا در دریایی از وام و بدهی غرق شده اید؟ قرار گرفتن در چنین وضعیتی چه احساسی دارد؟ من در این موقعیت بوده ام و می دانم احساس خوبی نمی توان داشت. به هر حال اگر دنبال کمک هستید آن را فقط نزد خودتان پیدا می کنید. کافی است تصمیم بگیرید و عمل کنید. برداشتن اولین گام به سوی بهبود وضعیت ، سخت است. ولی همین قدم ، بهبود را به دنبال می آورد. اگر تصمیم بگیرید و اولین قدم را بردارید، یعنی پشتکار دارید و دوام می آورید.
زندگی شما چطور می گذرد؟ آیا امور مادی و دنیوی تمام آن را فرا گرفته؟ آیا می توانید خود را از انبوه جمعیت کنار بکشید و مستقل باشید؟ برای روزنامه خواندن چقدر وقت می گذارید؟ اصلاً مطالعه می کنید؟ آیا از روند امور راضی هستید؟ وضعیت شغلی تان چطور است؟ شما می توانید در مورد این مسائل تصمیم بگیرید.

● روز جدید را متفاوت شروع کنید
خورشید هر روز طلوع می کند. خورشید در مورد زندگی شما چیزی نمی داند. همان کاری را در پیش می گیرد که فرض است هر روز انجام دهد. تصور کنید اگر خورشید مثل شما بود چه اتفاقی می افتاد؟ آیا هر روز طلوع می کرد و جهانی از زیبایی به وجود می آورد؟ شما خورشید نیستید ولی برخلاف خورشید قدرت انتخاب دارید. فقط خودتان قادرید نحوه گذران هر روز را تعیین کنید. اگر در آن روز به دنبال موضوعات منفی هستید، انتظار آنها را هم بکشید. چون پیش می آیند. اگر از روزی که سپری می کنید، ساعاتی هیجان انگیز و توأم با چالش را طلب می کنید، تمام اینها به شما داده می شود. چون خودتان آنها را فرا می خوانید. مثل اسب مسابقه ای که آموزش دیده و به محض باز شدن دروازه ها به جلو می جهد، فکر شما هم باید چنان قدرت تطبیقی با شرایط پیدا کند که به محض زنگ زدن ساعت، آماده مواجهه با روز نو باشید.

● رویارویی خوب است
اگر هنگام برخورد با شرایطی که شما را دچار رنجش و زحمت می کند، سخت ترین انتخاب زندگیتان را انجام دهید زندگی بهتری در پیش خواهید داشت. آیا اطرافیان از موضوعاتی صحبت می کنند که نمی خواهید بشنوید؟ به حرفهایشان گوش دهید. آنها سعی دارند کمک کنند. همین اصل را در قبال جریاناتی که ناراحتتان می کنند، در پیش بگیرید. در صورتی از برخورد با این پیشامدها پیروز و موفق بیرون می آیید که در واقع بر آنها مسلط شوید و در نوع برخورد مهارت پیدا کنید؛ راه دیگری وجود ندارد.
اما به هر حال شما ساخته و پرداخته گذشته تان هستید. برای ساختن آینده ای درخشان تر چه کاری می توانید انجام دهید؟ یک دسته کاغذ و قلم مقابلتان قرار دهید. حالا اسم خودتان را روی کاغذ بنویسید. این کار به نظر احمقانه می رسد. اما می خواهیم به نظریه ای برسیم. شما توانستید تصمیم بگیرید و اسمتان را روی کاغذ بنویسید. بنابراین چه چیزی شما را از حمله به مشکل بزرگتر باز می دارد؟ هیچ اجباری در نوشتن نامتان روی کاغذ وجود نداشت. در واقع ترس از نتیجه کار است که شما را از حل مشکلات باز می دارد. اما نکته خنده دار این است که انجام ندادن کاری به خاطر ترس، به طور اتوماتیک نتیجه بدتری به بار می آورد. بنابراین انجام کار، یگانه راه طبیعی مواجهه با مشکل است. حالا موضوعی را که تاکنون شما را بیش از هر چیزی رنجانده ، یادداشت کنید. سپس اولین کاری را که می توانید برای اصلاح و حل مشکل انجام دهید بنویسید و به آن عمل کنید. می بینید که این کار به آن سختی که تصور می کردید، نبود.

منبع : سایت پزشکان ایران pezeshkan.org
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : mohammad.ali , mahnaz5352 , Sina , سحــــــــر , شفا یافته , O#!!! , fireboud , mehrnoosh , najva , نازلی , parisa2087 , parivash , AVID2000 , shadii , MFhealth , Mahdieh , successful , Yitzak , seyyed reza , zabih , naz.gigili , yummy , sara , رنگین کمان , شهرزاد , مرضیه :) , paeazan
تنها ان چیزهایی را به خود جذب میکنید که بینهایت به ان می اندیشید .یه بنده خدایی رو دیدم که روانشناس بود و خیلی به این جمله اعتقاد داشت و حتی بزرگ نوشته بود و به دیوار اتاقش زده بود به نظر من که از 100 به این جمله 30 میدم نظر شما چیه؟
 تشکر شده توسط : O#!!! , fireboud , arezooo82 , ارزو , مرضیه :)
من که 100 میدم.چون فکر کردن زیاد به یه موضوع باعث میشه همه حرکاتت و کارات واسه رسیدن به اون باشه.پس اگه اون چیزم جذبت نشه تو جذبش میشی
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : fireboud , anaram , نازلی , parivash , yummy

منم 100 میدم ولی به شرط اینکه مداوم باشه ، من خودم در بعضی موضوعات که خیلی فکر میکنم

بیشتر بطرفم جذب میشه چه وقایع خوب چه وقایع بد فرقی نمیکنهconfused2
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : fatima , parivash
من كاملا اين جمله رو قبول دارم و بارها تو زندگيم تجربه ش كردم
حتي يادمه قبل از اينكه ام اس بگيرم فك ميكردم من تو يه همچين سني يه بيماري صعب العلاج خواهم گرفت!!!
ارزش تو به اندازه آن چیزی است که به آن دل می بندی
پس مواظب باش که به کمتر از بی نهایت عشق ، دلبسته نشوی...
 تشکر شده توسط : parivash
من کلا به قانون جذب اعتقاد دارم agreement2agreement2agreement2
 تشکر شده توسط : fatima , parivash
خدا مرگم بده فاطیما تو به چه چیزا فکر میکردی حالا نمیشد به یه چیز دیگه فکر میکردی گلمagreement2
به نظر شما قانون جذب واقعیت داره ؟
بله این قانون کاملا واقعیه اما تا الان کسی نتونسته واقعا اونو درست تعریف کنه یا بشناسه ولی قران کریم این مساله رو برای ما کاملا تعریف کرده
برای شروع به اولین سوره قرآن یعنی سوره حمد می پردازیم تنها سوره ای که در ان بر خلاف تمام سوره ها که خداوند با انسان
صحبت می کنه در این سوره انسان با خدا صحبت می کنه اما پیامهای سوره حمد درباره جذب ........
من در اینجا طرز جذب کردن را در سوره حمد توضیح می دم
جذب هفت مرحله داره (شاید یکی از دلایل عجیب بودن عدد هفت نیز همین جذب قدرت جذب این عدد باشه)
قبل از جذب باید به خدا پناه ببریم
بعد از اون ----مرحله اول :بسم الله الرحمن الرحیم :در این مرحله شخص باید کار را با نام خدا اغاز کند و به این کاملا ایمان داشته باشد که خداوند هیچ چیزی را برای خودش نیافریده است بلکه همه چیز برای ماست و خداوند منتظر شخصی است که از افریده های خودش به او ببخشد و خداوند بسیار بخشنده و مهربان است
پس باید کاری کنیم که اون شخصی که خداوند به دنبال اوست ما باشیم 2:الحمد الله رب العالمین : در این مرحله باید از خداوند به خاطر اونچه که به ما بخشیده تشکر کنیم از چیزهای که به ما داده و از چیزهای که از ما گرفته چون خداوند هر چه که می بخشد از رحمتش است و هر چه که می گیرد از حکمتش و ما باید به خاطر هر دو از خدا تشکر کنیم و خداوند را باعث و بانی همه چیز در هستی بدونیم و غیر او را حتی یک لحظه باعث امیدمون ندونیم.
3:الرحمن ارحیم ؟: خداوند را به عنوان سخاوتمند ترین در تمام هستی بشناسیم و او را خسیس نپنداریم و اما چون نام رحمان برای امور دنیود و الرحیم برای امور اخروی است اون چیزی را که ما در ذهنمون داریم و می خواهیم جذب کنیم می تونه از هر دو مورد دنیوی و اخروی باشه
4:مالک یوم الدین :خداوند را باید سلطان روزه جزا بدونیم و از عذاب خداوند بترسیم یعنی در مقابل خدا احساس عجز کنیم و این احساس را که ما گنه کاریم و فقط به امید رحمت خداوند به درگاهش امدهایم وگرنه ارزش لطف خدا رو همین جوری نداریم
5: ایاک نعبد و ایاک نستعین : این مرحله خیلی مهمه یعنی اگر کوچکترین شکی به خدا داشته باشیم یا چشم امیدمان به غیره خدا باشه یا کسی دیگه رو خدا بدونیم (مثل شعر جواد خلیلی که میگه شما زمینی ها همش همینید اونور میزی رو خدا می دونید ) جذب انجام نمی شه
6:اهدنا الصراط المستقیم الصراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب علیم والضالین : (اما چرا بعضی چیزهای که ما می خواهیم را بدست نمی اوریم مگر جذب درست نیست پس چرا جواب نمی ده خوب جواب این سوال رو خداوند خودش داده خداوند می فرماید به من اعطا کن انچه را که مرا به سوی راه راست ببرد نه انچه را که مرا به سمت گمراهی و خشمت تو ببرد پسببینید چون خداوند مارو دوست داره و نمی خواد به سمت عذاب خدا یا به سمت گمراهی پیش برریم به خاطره همین بعضی از دعاهامونو یا همون جذبمونو قبول نمی کنه اگه یه خورده تو خواستمون تجدید نظر کنیم و از این عاقبت بد دورش کنیم مطمئنا بهش می رسید.

تشکر شده توسط : parivash , parisa2011 , MFhealth , هانیه , sara , شهرزاد
عاشق قانون جذبم!love28
واسه من که همه جوره درست در اومده...اون چند تا هم که جذب نشدن خودم زمان چند سال آینده رو زدم و مطمین هستم که به دستشون میارم!icon_biggrinagreement2
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
منم به قانون جذب خیلی اعتقاد دارم .با قانون جذب خیلی لز چیزایی که می خواستمو بدست آوردم.حتی ام اس رو هم با قانون جذب گرفتم.به خدا جدی می گم نه فکر کنید شوخی دارم با هاتون.اعتقاد به قانون جذبم مدیون دوست خیلی خیلی گلم نسیم جون هستم که دلم واسش یه ذره شده آخه از هم دوریم.برای دیدن هم 10 ساعت باید تو راه باشیم.دوست دوران دانشجوییمه.خیلی گله خیلی
خداوندا ، قرارم باش
یارم باش
جهان ، تاریکی ِ محض است
میترسم ؛ کنارم باش . . .
 تشکر شده توسط : najva

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فقط کافی است باور کنید تا با مرگ مواجه شوید افکاری که شما را خواهند کشت! Hegan 2 4,023 2015/02/19, 07:49 PM
آخرین ارسال: aztab

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست