امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئوال در مورد آزمایش
Question 
سلام به دوستان گل
من يه سوال داشتم در مورد نتيجه آزمايش خون
آيا در نتيجه آزمايش پي اچ(PH) خون هم درج ميشه؟
من تو آزمايشاتم نگاه كردم ولي چيزي دستگيرم نشد
دوستان گل لطفا راهنمايي كنيد
فان مع العسر يسرا
ph خون که توی آزمایش درج می شه نشونه میزان اسیدیته یا قلیایی بودنه خونه که اگه پی اچ بالای 5 باشه خون اسیدیه و اگه پائین 5 باشه قلیایی می شه و خود 5 هم خنثی است یعنی نه اسیدیه نه قلیایی .

این رو هم از یه سایت دیگه برداشتم که توضیحات کاملتری داده در مورد ph خون )))))))))))============

تقریبا نود درصد خون را آب تشکیل می دهد و این خون است که موجب می شود تا بدن کارهایش را به طور صحیح ودرست انجام دهد. آب از نظر حجمی از دو قسمت هیدروژن و یمک قسمت اکسیژن ساخته شده است. به عبارت دیگر، دو اتم هیدروژن همراه با یک اتم اکسیژن، یک مولکول آب را تشکیل می دهند. یک مولکول آب ضمنا از نظر الکتریکی قطبی است.

قسمتی از مولکول آب که هیدروژن در ان سمت قرار دارد، بیشتر خاصیت مثبت و قسمتی که اکسیژن در آن سمت قرار دارد، بیشتر خاصیت منفی دارد. همچنین، دو اتم هیدروژن در مولکول آب با زاویه صد وهشتاد درجه (180) به اتم اکسیژن متصل نشده اند، بلکه زاویه بین آن ها صد و چهار و نیم درجه است.
خصوصیت دیگر آب، توانایی در یونیزه شدن است. یونیزه شدن روندی است که در آن یک اتم یا مولکول، یک الکترون به اتم می دهد و یا یک الکترون از اتم می گیرد. وقتی که یک مولکول آب یونیزه می شود، به دو قسمت به نام های یون هیدروژن که به شکل H نشان داده می شود و یون هیدروکسیل که به شکل OH نشان داده می شود، تبدیل می گردد.

مولکول یونیزه آب می توانند با مواد شیمیایی موجود در بدن واکنش تشکیل داده و ترکیبات گوناگونی ایجاد نمایند. اگر تعداد یون های H آب از تعداد یونهای OH آن بیشتر باشد، به آن آب، آب اسیدی می گویند واگر تعداد یون های OH آب از تعداد یون های H آن بیشتر باشد، آن آب را آب قلیایی می نامند. آبی را خنثی می شمارند که غظت یون های OH و H آن را الزاما مساوی باشد.

یونیزه شدن آب بنابر دلایل گوناگون رخ می دهد. نسبت یون H به تعداد کل مولکول های آب را PH می نامند که نشانگر بسیار مهمی است؛ کیفیت آب مصرفی را با مقدار PH آن می سنجند. اگر تعداد یون های H با تعدا یون های OH آب برابر باشد، PH آب را مساوی با عدد هفت می دانند. اگر PH آب افزایش یابد، به این معناست که یونهای OH در آب افزایش یافته اند.
خون انسان به طور طبیعی دارای PH برابر با 3/7 است. اندکی تفاوت در میزان PH می تواند موجب تفاوت زیادی در ظرفیت خون برای حمل اکسیژن شود.
به عنوان مثال اگر میزان PH خون به جای 3/7، 5/7 باشد، توانایی خون در حمل اکسیژن به میزان هفتاد و پنج درصد افزایش می یابد. بنابراین وضعیت سلامت کامل هنگامی حاصل می شود که PH خون به جای عدد 3/7، 5/7 باشد.
با وجود این، مصرف اهنواع نامناسب نوشیدنی ها موجب کاهش شدید میزان PH بدن می شود. نوشابه های گازدار دارای PH حدود دو و نیم تا سه و نیم هستند و هر فرد فقط برای خنثی کردن و از بین بردن اثر یک لیوان نوشابه گازدار باید میزان مصرف آب خود را به سی برابر افزایش دهد. PH آب جو حدود چهار و هفت دهم است که مصرف آن موجب کاهش آب بدن می شود و دهان فرد پس از بیدار شدن از خواب در صبح هنگام، خشک می گردد.
شما اکنون می توانید بفهمید که چرا پزشکان مصرف مواد غذایی قلیایی را توصیه می کنند؛ چون این کار موجب می شود تا PH خون بالا باقی بماند و توانایی خون برای حمل اکسیژن بیشتر شود. این وضعیت به نوبه خود موجب می شود تا سلولهای بدن در حداکثر کارآیی خود به کار گرفته شوند و ضمنا به دفع مواد زاید از سلول نیز کمک می کند.
اهمیت اکسیژناسیون صحیح و از این رو حفظ PH خون در مقادیر بالا نمی تواند غلو باشد. دکتر اوتوواربورگ که در سال 1931 میلادی موفق به دریافت جایزه نوبل گردید و نویسنده کتاب متابولیسم تومور است، ابراز داشت که علت اولیه ایجاد سرطان جابه جایی و تعویض اکسیژن با مواد حاصل از تخمیر قند در داخل سلول ها می باشد.
اگرچه یک سلول سالم نمی تواند بدون وجود اکسیژن زنده بماند و یا رشد کند، یک سلول سرطانی بدون نیاز به اکسیژن زندگی کرده و تکثیر می شود. او بیان نمود که سلول سرطانی یک سلول گیاهی در بدن انسان است و مانند گیاهان برای زنده ماندن به دی اکسید کربن نیاز دارد و اکسیژن را به عنوان یک ماده زاید از خود دفع می کند.
درمان با اکسیژن در اروپا بسیار شناخته شده است وبه طور مکرر گزارشاتی در مورد پاسخ مناسب چندین بیمار مبتلا به سرطان به این نوع از درمان منتشر می شود.برخی دانشمندان مانند دکتر هرمان آیهارا بر این باورند که سرطان به دلیل فقدان اکسیژن در سلول ایجاد می شود. عدم وجود اکسیژن در یک سلول موجب مرگ سلول می شود. با وجود این، برخی از سلول هایی که ناگزیر به زنده ماندن هستند، می آموزند که زندگی خود را بدون نیاز به اکسیژن طراحی نمایند و از این رو به طور غیرطبیعی به حیات خود ادامه می دهند. تکثیر این سلول های غیرطبیعی را سرطان می نامند.
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
 تشکر شده توسط : ostad2000 , zahra62 , ghaside
PH رو که میدونیم چیه
تو آزمایش خون به چه نامی هست؟
تازه تو علوم راهنمایی بین 0 تا 14 بود که آب مقطر 7 بود اسید ها زیر 7 و قلیا ها بالای 7
(2010/12/06, 12:33 AM)mojtaba2iran نوشته است: ph خون که توی آزمایش درج می شه نشونه میزان اسیدیته یا قلیایی بودنه خونه که اگه پی اچ بالای 5 باشه خون اسیدیه و اگه پائین 5 باشه قلیایی می شه و خود 5 هم خنثی است یعنی نه اسیدیه نه قلیایی .
مطلب مفيدي بود ولي اين جمله ي بالا با متن زيرش در تناقضه
پي اچ طبيعي بايد7.3 باشه و بالاتر از اين عدد رو قليايي و پايين تر از اون رو هم اسيدي ميگن
من سوالم چيز ديگه اي بود Confused
فان مع العسر يسرا
سلام دوستان
کسی هست که بدونه آزمایشهای SSA,SSB چی هستند و چرا تجویز میشن ؟ آیا به تشخیص ام اس کمک میکنن؟
من امروز رفتم مطب دکتر نیکنام. بار اول بود میرفتم دکتر برایم یک سری آزمایشات نوشت که بروم یک آزمایشگاه خوب( گفت چون هر آزمایشگاهی این آزمایشات رو نداره) مثل مسعود انجام بدهم.
تا این جایش خوب مشکلی نبود اما بعد گفت یک چند تا آزمایش هم هست که باید مطب خودم انجام بدم اومدم بیرون دیدم منشی اش 3 تا آزمایش نوشت توی یک یادداشت به اسمهای vep EEG , Tct . گفت که هزینه اش هم میشه 500000 تومن icon_cryاولش فکر کردم اشتباه شنیدم اما دوباره که ازش پرسیدم دیدم نه همونه Huhsad
شما ها هم این آزمایشات رو دادید ؟ چقدر پرداخت کردید؟ دارم دیوانه میشم گفت دکتر هیچ بیمه ایی رو هم قبول نمی کنهconfused2
(2012/04/18, 09:08 PM)روژینا نوشته است: من امروز رفتم مطب دکتر نیکنام. بار اول بود میرفتم دکتر برایم یک سری آزمایشات نوشت که بروم یک آزمایشگاه خوب( گفت چون هر آزمایشگاهی این آزمایشات رو نداره) مثل مسعود انجام بدهم.
تا این جایش خوب مشکلی نبود اما بعد گفت یک چند تا آزمایش هم هست که باید مطب خودم انجام بدم اومدم بیرون دیدم منشی اش 3 تا آزمایش نوشت توی یک یادداشت به اسمهای vep EEG , Tct . گفت که هزینه اش هم میشه 500000 تومن icon_cryاولش فکر کردم اشتباه شنیدم اما دوباره که ازش پرسیدم دیدم نه همونه Huhsad
شما ها هم این آزمایشات رو دادید ؟ چقدر پرداخت کردید؟ دارم دیوانه میشم گفت دکتر هیچ بیمه ایی رو هم قبول نمی کنهconfused2

نه من تا الان یه همچین آزمایشاتی نداشتم اسم کوچک دکتر نیکنام شهرامه ؟
خدایا تنهایی و بی همتایی [/size]
من بیمار این دکتر نیستم
اما تو این چند ساله حتی برای اوونکس و ام ار ای تو بیمارستان خصوصی هم تا این مبلغ پرداخت نکردم.
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
روژینا جان فکر کنم که بهتره به دکتر دیگه ای هم سر بزنی
اسم کوچیک دکتر هم نگی بهتره ... یعنی کلا اسم دکتر رو نمیگفتی بهتر بود
حالا بگذریم ...
یه پشنهاد بهتری هم که برات دارم اینه که اگر تهرانی یه سری بزن به بیمارستان سینا بخش تخصصی ام اس
هر امکاناتی که بخوای برات فراهمه اونم با کمترین هزینه و بهترین دکترها
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : marmar , hamed , farhad74
ممنون از راهنمایتون میشه بگی از بیمارستان سینا چه جوری باید وقت بگیرم ساعت مشخصی باید زنگ بزنم؟

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاعات در مورد کپسول سینوتک Maserati 0 4,157 2020/11/03, 10:18 PM
آخرین ارسال: Maserati
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,313 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  آزمایش مایع نخاع ( LP ) aztab 100 144,012 2019/04/29, 06:37 PM
آخرین ارسال: kazhal
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,826 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,210 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  آزمایش خون Anti TPO paeeze 17 110,027 2016/11/12, 07:48 PM
آخرین ارسال: سپيد
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,308 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,251 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  كسي كه تجربه در مورد ام اس داشته باشه Hooosein 1 2,587 2014/11/28, 10:56 PM
آخرین ارسال: nahid
  اثرکورتیکو استروئید بر نتیجه ی آزمایش مایع نخاعی H-tanha 1 2,509 2014/08/28, 12:28 PM
آخرین ارسال: H-tanha

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست