• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئوالات ام آرآی
Heart 
با سلام خدمت دوستان

اینجانب مجتبی ایمانی تبار هستم
کارشناسی ارشد ام آر آی و متخصص تصویربرداری تخصصی ام آر آی و محقق در زمینه ام آر آی .

خوشحال میشم بتونم به سوالات شما در زمینه ام آر آی پاسخ بدهم.
 تشکر شده توسط : ayda.m , paeazan , nojan.mrs01 , برگ 7 , elham 66 , kohedard , arezooo82 , niloofary , پریا حقیقت پور , A.Kh
سلام اقای ایمانی تبارمن درام ارای سابقم گفته بودام اس نوعaدفعه اخرکه ام ارای دادم گفته بود ام اس نوعmفرق این دوتاچیه درکل ام اسم چجوریه؟
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
سلام دوست عزیز
لطفا متن ریپورت دکتر را بزار یا برام بفرست!
باید ببینم در دفعه اول پلاکک های فعال داشتی یا نه!
با تشکر
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
بچه ها من یه سوال داشتم دکتر قبلی من گفت چون 2 بار چشمت تار شده ام اس اما دو روز پیش رفتم پیش دکتر مقدسی وقتی ام ار ای من دید گفت تو فقط یه پلاکت داری و این ام اس نیست و برای من ام ار ای از چشم نوشت می خواستم ببینم ام ار ای ازز چشم چطوریه و بعدش برام ازمایش های تشخیص nmo نوشته می خواستم بدونم کدوم ازمایشگاه تو این زمینه خوبه و هزینه این ازمایش چقدر است
سلام دوستان
امیدوارم خوووب باشین

آمپول مخصوص ام آر آی رو باید تو یخچال نگهداشت؟؟؟

خواهشا زودتر جواب بدین

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2015/01/31, 01:59 AM)kimia_f نوشته است: بچه ها من یه سوال داشتم دکتر قبلی من گفت چون 2 بار چشمت تار شده ام اس اما دو روز پیش رفتم پیش دکتر مقدسی وقتی ام ار ای من دید گفت تو فقط یه پلاکت داری و این ام اس نیست و برای من ام ار ای از چشم نوشت می خواستم ببینم ام ار ای ازز چشم چطوریه و بعدش برام ازمایش های تشخیص nmo نوشته می خواستم بدونم کدوم ازمایشگاه تو این زمینه خوبه و هزینه این ازمایش چقدر است

برای تایید ام اس تعداد پلاک ها و تعداد دفعاتی که حمله صورت می گیرد مهم است. ممکن است برای تشخیص دقیق تر کمی از مایع مغزی - نخائی را هم مورد ارزیابی آزمایشگاهی قرار دهند.
از نظر بیمار یعنی خوابیدن روی تخت و بستن اون کلاهک که ما بهش میگیم کویل با ام آر آی مغز تفاوتی نداره. تفاوت از نظر تکنیک مورد استفاده در ام آر آی است که باید اختصاصی از چشم و عصب مربوط به آن باشد و
در افرادی که دچار ام اس هستند گاهی اوقات پلاک بر روی عصب چشم تشکیل می گردد که ممکن است باعث تاری دید ناگهانی و یا دوبینی شود.

(2015/02/02, 03:06 PM)elham 66 نوشته است: سلام دوستان
امیدوارم خوووب باشین

آمپول مخصوص ام آر آی رو باید تو یخچال نگهداشت؟؟؟

خواهشا زودتر جواب بدین

نه نیازی به نگهداری در یخچال نیست! در دمای اتاق باشد. نباید موقع تزریق با دمای بدن خیلی تفاوت داشته باشد چون ممکن است هنگام تزریق باعث انقباض رگ و تزریق دردناک شود.
 تشکر شده توسط : paeazan , elham 66 , ارزو , niloofary , پریا حقیقت پور
(2015/01/31, 01:59 AM)kimia_f نوشته است: بچه ها من یه سوال داشتم دکتر قبلی من گفت چون 2 بار چشمت تار شده ام اس اما دو روز پیش رفتم پیش دکتر مقدسی وقتی ام ار ای من دید گفت تو فقط یه پلاکت داری و این ام اس نیست و برای من ام ار ای از چشم نوشت می خواستم ببینم ام ار ای ازز چشم چطوریه و بعدش برام ازمایش های تشخیص nmo نوشته می خواستم بدونم کدوم ازمایشگاه تو این زمینه خوبه و هزینه این ازمایش چقدر است

هزینش 70 هزار تومنه.ازمایشگاهام معمولا نمونرو ارسال میکننخارج جز یه چنجا که اسماشونو یادم رفتهwink2
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد

آزمایشگاه نور(فکر کنم) بلوار کشاورز پایینتر از تقاطع کارگر
بقیه آزمایشگاههایی که دیدم میفرستن بیرون
بعضی حرف ها را باید "زد"
بعضی حرف ها را باید "خورد"
چه میکشد دل میان این زد و خورد...
سلام.
ایا نتیجه ام ار ای با تزریق . در مورد پلاک های غیر فعال هم حرفی میزنه ؟؟
(2015/03/15, 08:26 PM)mohamad88 نوشته است: سلام.
ایا نتیجه ام ار ای با تزریق . در مورد پلاک های غیر فعال هم حرفی میزنه ؟؟

خیر - در واقع پزشک با دیدن تصاویر بدون تزریق تمام پلاک ها را تشخیص می دهد و سپس در تصویر با تزریق پلاک های فعال دیده می شود و نهایتا پلاک های دیده نشده در تصویر با تزریق غیر فعال هستند
 تشکر شده توسط : helli , arezooo82 , پریا حقیقت پور

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چه موقع ودرچه فواصلی ام آرآی لازم میشه ؟ nahid 61 51,139 2018/03/01, 08:48 PM