وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
سئوالات ام آرآی - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: MRI (https://mscenter.ir/Forum-MRI)
+---- موضوع: سئوالات ام آرآی (/Thread-%D8%B3%D8%A6%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%B1%D8%A2%DB%8C)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

سوالات ام آر آی - مجتبی ایمانی تبار - 2015/01/06

با سلام خدمت دوستان

اینجانب مجتبی ایمانی تبار هستم
کارشناسی ارشد ام آر آی و متخصص تصویربرداری تخصصی ام آر آی و محقق در زمینه ام آر آی .

خوشحال میشم بتونم به سوالات شما در زمینه ام آر آی پاسخ بدهم.

RE: سوالات ام آر آی - (reihane(raz - 2015/01/07

سلام اقای ایمانی تبارمن درام ارای سابقم گفته بودام اس نوعaدفعه اخرکه ام ارای دادم گفته بود ام اس نوعmفرق این دوتاچیه درکل ام اسم چجوریه؟

RE: سوالات ام آر آی - مجتبی ایمانی تبار - 2015/01/10

سلام دوست عزیز
لطفا متن ریپورت دکتر را بزار یا برام بفرست!
باید ببینم در دفعه اول پلاکک های فعال داشتی یا نه!
با تشکر

RE: سوالات ام آر آی - kimia_f - 2015/01/31

بچه ها من یه سوال داشتم دکتر قبلی من گفت چون 2 بار چشمت تار شده ام اس اما دو روز پیش رفتم پیش دکتر مقدسی وقتی ام ار ای من دید گفت تو فقط یه پلاکت داری و این ام اس نیست و برای من ام ار ای از چشم نوشت می خواستم ببینم ام ار ای ازز چشم چطوریه و بعدش برام ازمایش های تشخیص nmo نوشته می خواستم بدونم کدوم ازمایشگاه تو این زمینه خوبه و هزینه این ازمایش چقدر است

RE: سوالات ام آر آی - elham 66 - 2015/02/02

سلام دوستان
امیدوارم خوووب باشین

آمپول مخصوص ام آر آی رو باید تو یخچال نگهداشت؟؟؟

خواهشا زودتر جواب بدین

RE: سوالات ام آر آی - مجتبی ایمانی تبار - 2015/02/18

(2015/01/31, 01:59 AM)kimia_f نوشته است: بچه ها من یه سوال داشتم دکتر قبلی من گفت چون 2 بار چشمت تار شده ام اس اما دو روز پیش رفتم پیش دکتر مقدسی وقتی ام ار ای من دید گفت تو فقط یه پلاکت داری و این ام اس نیست و برای من ام ار ای از چشم نوشت می خواستم ببینم ام ار ای ازز چشم چطوریه و بعدش برام ازمایش های تشخیص nmo نوشته می خواستم بدونم کدوم ازمایشگاه تو این زمینه خوبه و هزینه این ازمایش چقدر است

برای تایید ام اس تعداد پلاک ها و تعداد دفعاتی که حمله صورت می گیرد مهم است. ممکن است برای تشخیص دقیق تر کمی از مایع مغزی - نخائی را هم مورد ارزیابی آزمایشگاهی قرار دهند.
از نظر بیمار یعنی خوابیدن روی تخت و بستن اون کلاهک که ما بهش میگیم کویل با ام آر آی مغز تفاوتی نداره. تفاوت از نظر تکنیک مورد استفاده در ام آر آی است که باید اختصاصی از چشم و عصب مربوط به آن باشد و
در افرادی که دچار ام اس هستند گاهی اوقات پلاک بر روی عصب چشم تشکیل می گردد که ممکن است باعث تاری دید ناگهانی و یا دوبینی شود.

(2015/02/02, 03:06 PM)elham 66 نوشته است: سلام دوستان
امیدوارم خوووب باشین

آمپول مخصوص ام آر آی رو باید تو یخچال نگهداشت؟؟؟

خواهشا زودتر جواب بدین

نه نیازی به نگهداری در یخچال نیست! در دمای اتاق باشد. نباید موقع تزریق با دمای بدن خیلی تفاوت داشته باشد چون ممکن است هنگام تزریق باعث انقباض رگ و تزریق دردناک شود.

RE: سوالات ام آر آی - مهدی نصیری - 2015/02/18

(2015/01/31, 01:59 AM)kimia_f نوشته است: بچه ها من یه سوال داشتم دکتر قبلی من گفت چون 2 بار چشمت تار شده ام اس اما دو روز پیش رفتم پیش دکتر مقدسی وقتی ام ار ای من دید گفت تو فقط یه پلاکت داری و این ام اس نیست و برای من ام ار ای از چشم نوشت می خواستم ببینم ام ار ای ازز چشم چطوریه و بعدش برام ازمایش های تشخیص nmo نوشته می خواستم بدونم کدوم ازمایشگاه تو این زمینه خوبه و هزینه این ازمایش چقدر است

هزینش 70 هزار تومنه.ازمایشگاهام معمولا نمونرو ارسال میکننخارج جز یه چنجا که اسماشونو یادم رفتهwink2

RE: سوالات ام آر آی - حکمت خدا - 2015/02/18

آزمایشگاه نور(فکر کنم) بلوار کشاورز پایینتر از تقاطع کارگر
بقیه آزمایشگاههایی که دیدم میفرستن بیرون

RE: سوالات ام آر آی - mohamad88 - 2015/03/15

سلام.
ایا نتیجه ام ار ای با تزریق . در مورد پلاک های غیر فعال هم حرفی میزنه ؟؟

RE: سوالات ام آر آی - مجتبی ایمانی تبار - 2015/04/26

(2015/03/15, 08:26 PM)mohamad88 نوشته است: سلام.
ایا نتیجه ام ار ای با تزریق . در مورد پلاک های غیر فعال هم حرفی میزنه ؟؟

خیر - در واقع پزشک با دیدن تصاویر بدون تزریق تمام پلاک ها را تشخیص می دهد و سپس در تصویر با تزریق پلاک های فعال دیده می شود و نهایتا پلاک های دیده نشده در تصویر با تزریق غیر فعال هستند