امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زندگی زناشویی با ام اس از نگاه کارشناس تغذیه (مختصر)
یه سری اصلاعات سر جمع به چشم خورد که شاید قبلا صحبت شده ولی جمع بندیش و نداشتیم ... بد نیست بخونین .... حالا به شما هم مربوط نبود اطلاعات عمومی تون حداقل برای دیگران بالا میره

امروز سه مطلب متفاوت لينك شده است
- آیا به همسرم، بیماری ام را بگویم؟
با همسر خود صادق باشید و اگر این بیماری را دارید، قبل از ازدواج به او بگویید و این بیماری را برای او توضیح دهید، زیرا هیچ چیز بهتر از صداقت نیست.

- آیا می توانم بچه دار شوم؟
البته که می توانید! شما این سوالات را می توانید از خود بپرسید که:
آیا برای مراقبت از کودک، به کمک احتیاج خواهم داشت؟ از چه کسی می توانم کمک بگیرم؟ آیا یک پرستار کودک بگیرم؟
در عین حال هیچ گونه مدرکی دال بر اینکه بیماری MS بر بارداری و سقط جنین و مشکلات حین باراری موثر است، وجود ندارد.

- مشکلات بیماری MS در هنگام بارداری بدتر می شود؟
خیر. بیشتر زنان در حین بارداری احساس بهتری دارند و علائم بیماری فروکش می کند، به خصوص در سه ماهه دوم و سوم.

- آیا هنگامی که بچه متولد شد، دوباره علائم بیماری MS برمی گردد؟
6 ماه بعد از زایمان، حدود 20 تا 40 درصد احتمال برگشت علائم وجود دارد. لذا، بهتر است یک نفر مراقب شما و کودکتان باشد.
در این مرحله استرس و اضطرابی نداشته باشید، زیرا قرص آرامش نزد شماست و آن همان نوزادتان می باشد.

- آیا می توانم بچه ام را خودم شیر دهم؟
بیماری MS از طریق شیر به نوزاد منتقل نمی شود. پزشکان توصیه می کنند که مادر به نوزاد خود شیر بدهد، زیرا شیر دادن به نوزاد، هم می تواند نیازهای نوزاد را برطرف کند و هم برای مادر فواید بسیاری دارد، از جمله کاهش علائم MS .
مادرانی که از هنگام تولد، به نوزاد خود شیرخشک می دهند، نه تنها نیازهای نوزاد خود را برآورده نمی کنند، بلکه موجب ظهور علائم بیماری MS می شوند.

- آیا کودک من هم مبتلا به MS خواهد شد؟
بیماری MS، بیماری موروثی نیست. شواهد، حاکی از آن است که اگر یکی از والدین دچار بیماری MS باشند، تنها 2 درصد احتمال دارد که کودکشان هم به MS مبتلا شود.

مریم سجادپور- کارشناس تغذیه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : vernal , shadi , Atefeh , samiraa , ابراهیم , ساغر , سمیرا
kasi az AIDA khabar dare , be khastegaresh jaryane MS ro goft?ya na
(2009/12/26, 11:23 PM)سینا نوشته است: - آیا کودک من هم مبتلا به MS خواهد شد؟
بیماری MS، بیماری موروثی نیست. شواهد، حاکی از آن است که اگر یکی از والدین دچار بیماری MS باشند، تنها 2 درصد احتمال دارد که کودکشان هم به MS مبتلا شود.

مریم سجادپور- کارشناس تغذیه
اگر پدر و مادر هر دو ام اسي باشن چي؟
آنارام باشید
اونجوري لابد ميشه 4 % شايدم 8 % [تصویر:  unhappy.gif]
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
[quot='maya' pid='='1261861548''']
kasi az AIDA khabar dare , be khastegaresh jaryane MS ro goft?ya na
[/quote]
آیدا اومد یه چیزی پرسید رفت ... جوابشم گرفت ...

(2009/12/27, 03:17 PM)anaram نوشته است: اگر پدر و مادر هر دو ام اسي باشن چي؟
فرقی نمیکنه ... بالاخره ژنتیک ژنتیکه ... اون ۲ درصد هم باید تو یه شرایط خاصی قرار بگیرن تا ام اس بگیرن ... همینجوری خود به خودش فکر کنم تو مایه های صدم درصده
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

با با سینا زودتر میگفتی...
پس ازدواج کنیم دیگه... Smile (16)
اما جدا از شوخی اطلاعات خوبی بود... Smile Wink
T a n T a n
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهد
(2009/12/27, 07:17 PM)salman121 نوشته است: با با سینا زودتر میگفتی...
پس ازدواج کنیم دیگه... Smile (16)
اما جدا از شوخی اطلاعات خوبی بود... Smile Wink
آره عزیزم بدو ازدواج کن
خواهر و برادر مهسا رو که دادیم رفت ....

کسی سوژه مناسبی واسه سلمان نداره؟؟؟؟

(2009/12/28, 09:48 AM)سینا نوشته است: کسی سوژه مناسبی واسه سلمان نداره؟؟؟؟
چه جوری میخوای سلمان جون ؟؟؟ Smile
مایه دار ؟ خوشکل ؟ خوشتیپ ؟ معمولی ولی با احساس؟؟؟ Smile
اتفاقا دیشب روزه بودیم دختر فخری خانمم بود ماشالله یه پارچه خانومه� Smile Smile
اعظم خانومم یه دختر داره ماهه یه دسته گل Smile Smile Smile

وای حمید اسم منو رنگی کن
من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
 تشکر شده توسط : ابراهیم
خدايش نه وضع جسمي من و نه وضع جسمي مهناز خيلي خوب نيست من كه اين روزا خراب خرابم� :Smile :Smile ولي باز خودمو ميكشم اما ميخواستم بگم نمي دونم اگه خدا مهنازو بهم نداده بود چي ميشد� ??? شايد خيلي وقت پيش كم مياوردم و ادامه زندگي برام ميشد يه علامت سئوال بزرگ :-[ ولي حالا اينطور نيست� Sad زن و شوهري كه هر دو ام اس داشته باشند و تقريبا هم شدت ام اس در آنها نزديك باشد خيلي خيلي از بقيه زن و شوهرها به هم نزديكتر ميشوند . من ميتونم عشقو با تمام وجودم حس كنم اين تجربه بزرگ و نعمت بزرگتريه كه البته ام اس در بوجود آمدن اون نقش داره والا من و مهناز هم مثل همه زوجهاي ديگه. ميدونيد همون اول ازدواج به مهناز گفتم ببين نه من ميتونم بهت كمك كنم(وقتي بيماريت شدت گرفت و مثلا افتادي زمين) و نه تو به من پس بايد به هم قول بديم كه به خودمون متكي باشيم نه به ديگري. در مورد بچه هم هر دو كاملا بي خيالش شديم چون حتي اگر هم ام اس را به بچه هديه ندهيم باز يه بچه رسيدگي هايي لازم داره كه ما نمي تونيم اون خدمات را در اختيارش بزاريم.
الاهی اقا سعید
واقعا خدا رو شکر کن که هر دو تاتون در کنار همین در کنار هم شادین در کنار هم غمگین
متاسفم برای خیلی چیزها و خوشحالم بابت خیلی چیزهای دیگه

من میتونم یه نظر بدم من بعضی اوقا هم میگم ام اسی رو فقط کسی مثل خودش درک میکنه الان مثالشم اقا سعید که نوشته که در کنار خانمش با خیلی از مشکلات باز هم چون همدیگه رو دارن خوشحالن
ولی نمیدونم
راستش همه دکترها میگن نباید دو ام اسی با هم ازدواج کنند
یا به شرطیکه بچه دار نشوند چون شاید زنتیک در اون دخیل باشه
ولی باز هم میگن شاید یکی عود کنه اون یکی ناراحت و خلاصه نمیدونم

ولی باز هم من خودم به شخصه میگم با روحیاتی که سراغ دارم ام اسیها همدیگه رو بیشتر درک میکنند
چون از نوع خفیفش مثل خودم که اصلا کسی بویی از بیماریم بعد از دو سال و اندی نبرده و خدا رو شکر هیچ مشکلی ندارم چه کسانیکه به مراتب بیماریشون در حال عود یا پیشرفته� :-\
خلاصه اینم اطلاعاتیکه من داشتم� :-[

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه هایی برای زندگی راحت تر با ام اس yas8866 7 3,485 2018/01/13, 11:53 PM
آخرین ارسال: hadisss
  دانستنی های تغذیه و ام اس shahrzad 39 16,593 2016/08/08, 08:31 AM
آخرین ارسال: niloofary
  مشخصات بیماری ام اس در یک نگاه constant 0 2,328 2013/03/24, 04:55 PM
آخرین ارسال: constant
  باامید,زندگی طولانی ترازام اس است sargol 0 2,396 2012/12/10, 02:19 PM
آخرین ارسال: sargol
  «ام .اس» پایان زندگی نیست ana90 1 2,845 2011/10/04, 03:37 PM
آخرین ارسال: پویش
  باز هم تغذیه از نگاهی دیگر برای زندگی با ام اس Sina 12 8,407 2010/01/03, 04:04 PM
آخرین ارسال: nazaninn
  همه چیز داریم از یوگا گرفته تا تغذیه .. aztab 0 2,547 2009/12/14, 03:36 PM
آخرین ارسال: aztab

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست