•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • 18
  • ...
  • 24
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟
(2015/05/07, 09:50 AM)طاهره. نوشته است: قبل از ازدواج اگر عاشق طرف باشی که هیچ حاضری با هر چیزی از جمله ام اس کنار بیای
اگر هم قضیه عشق وعاشقی در کار نباشه
هر کسی ممکنه یه جور دیدگاه داشته باشه
مقوله سلامتی خیلی مهمه
باید دید معیارهای دیگه میتونه سرپوشی باشه بر این بیماری یانه
بعداز ازدواج منم مثل ریحانه جون فکر میکنم
هر کسی ممکنه یه وقتایی خسته بشه یه چیزی بگه همسر من خیلی وقتا شده غر زده همین طور که منه بیمار خیلی وقتا غر میزنم
ولی مهمه که موقتی باشه اونوقته که نشونه سختیهای زندگیه درست مثل تموم ادمای سالم
ولی وقتی این ایراد گرفتن ها دائمیه مشکل از بیماری نیست مال جای دیگه س
این اقا یا خانم بیماری را بهانه کرده
این رو(بهانه کردن بیماری) منم کاملا قبول دارم. توی زندگی غر زدن طرفین همیشه هست.اما این ضرب المثل رو فراموش نکنید{زن و شوهر دعوا کنندfighting0030.giffighting0030.gifدیگران باور کنن} دعوایی که بعد از آروم شدن اوضاع ادامه داشته باشه بهانه ای بیش نیست.اساسا به نظر من زن و شوهر باید باهم سازش داشته باشن.هیچ ربطی هم بیماری نداره
 تشکر شده توسط : طاهره. , rahaaa , محمد ارجمند پور , paeeze , خاطره68 , 0MID
من هنوز معتقدم تضاد باید وجود داشته باشه...
به قول دوست مون ریحانه طرز تفکر ها باید به هم بخوره ...
ما اینجا داریم خودمون رو به خاطر وجود ام اس محدود میکنیم...
درسته اگر دو نفر چه دو بیمار و چه یک بیمار و یک سالم عاشق هم باشن خیلی به هم میتونن کمک کنن..
ولی....اون هایی که بحث عشق و عاشقی رو مطرح میکنن چند نفر رو میشناسید که با عاشقی ازدواج کرده باشن و از شانس هر دو هم ام اس داشته باشن...
من به شخصه تو اطرافیانم بیمار ام اسی نمی شناسم چه برسه به اینکه به عشق و عاشقی هم ختم بشه. نگید که این دو نفر تو انجمن ها و... قراره عاشق هم بشن و به وصال برسن که این دیگه نادر تره...
درصدی هم احتمال این رو بدید که یه فرد سالم بهتر بتونه به ما کمک کنه و درکمون کنه...
فکر میکنم زیاد باشن افراد متاهلی که یا قبل از ازدواج ام اس داشتن و یا بعد از ازدواج دچار این مشکل شدن ولی هیچ مشکلی در زندگی متاهلی خودشون ندارن.
ای کاش این دوستان می آمدند و از زندگی و تجربیاتشون به ما میگفتن و راهنمایی میکردن.
عزیزان ام اسی متاهل لطفا در این بحث شرکت کنید...
جاذبه زمین "سیب" را انداخت... و جاذبه سیب "انسان" را.
فرقی نمیکند..."سقوط"... سرنوشت هر نوع دلبستگی به غیر از "خداست".
 تشکر شده توسط : sweetbasil , طاهره. , محمد ارجمند پور , paeeze , خاطره68 , برگ 7 , 0MID , همراز
جسارتا تا وقتی دوستان نامیدانه فقط نیمه خالی لیوان رو ببینن وفقط فکر کمک باشن واینکه طرفه مقابل همسر کمک کنه با وجود مشکلات جامعه و شناخت خوبشون از ام اس اول قر زدن هس و بعد ابراز نارضایتی و ... که نمیخام حرف نامید کننده بزنم اما من میدونم که باید منطقی فکر کنیم واراده خودمون رو قوی کنیم که حتی پدر مادر هم یه جاهایی کم میارن در برابر مشکلات ام اس پس نباید از یه فردی که تازه شناختیمش و هیچ شناختی از ام اس نداره توقع قبول ام اس را داشته باشیم ولی اینکه همه ما علاقه داریم طرفمون سالم باشه منطقی هس اما باید ببینیم اگه خودمون سالم بودیم طرفمون رو با داشتن ام اس انتخاب میکردیم!!!!! خودمون رو جایه طرفمون بزاریم قبول میکردیم ؟؟؟در چه شرایطی قبول میکردیم؟؟؟
تا حالا پیش نیومده از این وضعیتتون ( ام اس داشتن ) خسته بشین با وجود این شرایط قضاوت کنیم
هممون با وجود داشتن ام اس از اینکه طرفمون ام اس داشته باشیم فراری هسیم پس یکم انصاف داشته باشیم و به افراد سالم حق بدیم

این جنبش رو هم در نظر بگیرین بعد یه مدت که شیرنی اول زندگی کم شد از داغی دو طرف کم شد فرد سالم با خودش فکر نمیکنه چه کار بود من کردم!!!!! این باعث اتفاقات بعدی نمیشه؟؟ اصلا خود طرف هیچ مشکلی نداره پدر مادرش بهش یسری حرفا بزنن وتحت فشار باشه این فشار به خونه منتقل نمیشه ؟؟؟؟؟
عشق باید باشه که در حال حاضر چیزی که مهم نیس عشق هس
اینم بگم که پول مهمه اما اینو در نظر باید گرفت طرفی که بخاطر پول کنار آدم باشه اون زندگی چیزی جز ریا نیست الان بنده خیلی دارم رویا پردازی میکنم اما به نظر کسی که بخواد بخاطر پولم موقعیتم و ..... در کنار من نوعی باشه با دیدنه یکی بالاتر پولدارتر از من بنده رو تنها خواهد گذاشت
تنها کسی که ازم خشته نمیشه اونی هست که منو آفریده به این مشکلی که دارم واقفه و از زجه هایه من به درگاهش خسته نمیشه خداست و خودش حلال مشکلات و ایشالا حل میکنه چون اگه نکنه اینکارو با رحمانیتش منافات داره پس یه جایی یه جوری مشکلات رو به یه نحوی حل خواهد کردicon_questionicon_questionicon_question
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند
(شکرsmiling)
 تشکر شده توسط : مستانه , paeeze , خاطره68 , 0MID , همراز , طاهره.
به نظر من روابط بستگی به فرد بیمار و روحیات خودش هم داره، اگر یک فرد بیمار برای مثال ام اسی به بهانه بیماریش از کار شونه خالی کنه، همش ناز کنه wink2 و فقط حمایت و توجه بخواد یا همش ناامید و افسرده باشه و برای بهتر شدنِ خودش چه از لحاظ جسمی و چه روحی تلاشی نکنه و تمام مسئولیت ها رو به دوش طرف مقابلش بذاره، خب مسلما طرف مقابل هم خسته می شه و حق هم داره...
باید نشانش بدهم که نمی‌شکنم؛ که شاخ و شانه هم نمی‌کشم برایش؛ خم می‌شوم مثل یک ساقه نرم، و می‌گذارم که بگذرد.
 تشکر شده توسط : محمد ارجمند پور , paeeze , juju , خاطره68 , 0MID , همراز , طاهره.
(2015/05/07, 03:44 PM)sweetbasil نوشته است: به نظر من روابط بستگی به فرد بیمار و روحیات خودش هم داره، اگر یک فرد بیمار برای مثال ام اسی به بهانه بیماریش از کار شونه خالی کنه، همش ناز کنه wink2 و فقط حمایت و توجه بخواد یا همش ناامید و افسرده باشه و برای بهتر شدنِ خودش چه از لحاظ جسمی و چه روحی تلاشی نکنه و تمام مسئولیت ها رو به دوش طرف مقابلش بذاره، خب مسلما طرف مقابل هم خسته می شه و حق هم داره...

درست میفرمایید....
کار وتلاش که بزرگترین تفریح است میتونه فرد مبتلا رو از انزوا و محقربودن ومهمتر اینکه از مصرف گرا به فردی مثبت و سازنده مبدل کنه.....
در جوامع اروپایی و همچنین در کشورهایی که امار بیماراشون بیش از حده سازمانها وهمچنین نهادها بسته های حمایتی ارائه میدن....بگذریم...
یکی از روابط که بنظر من باید تحت الحمایه باشه نیازهای عاطفی فرد مبتلاست(این نیازها در زندگی مشترک مفهوم خاص خودشو داره)......
وقتی مردیا زن خونه که مبتلاست از طرف مقابل هیچگونه محبت یاحتی همکاری نبینه و مرتب بابت محدودیتش زیربارمنت یا تحقیر باشه باید چکاری کنه؟؟؟
وقتی مرد بابت عدم تعادل یا بابت عدم تحرک مناسب از طرف همسر در روابط اجتماعیش(مهمانی،تفریح وگردش،دیدار با بستگان خانم و......)محدود میشه و اون فرد بنظر همسرش باعث تحقیرشدن اونه،، در این مورد روحیه ودرک من باید به چه صورت باشه؟؟؟؟؟؟؟confused2confused2confused2
منتظر نظرات شماییم
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
 تشکر شده توسط : Parla , طاهره. , sweetbasil
تقریبا همه فقط دارن از لحاظ عاطفی و احساسی موضوع رو بررسی می کنن
از نظر پزشکی ازدواج دو بیمار ام اس صلاح نیست
از نظر پزشکه من که اینجوره
درسته که هنوز ژنتیکی بودن ام اس کاملا به اثبات نرسیده اما به نتایجی در این زمینه تقریبا رسیدن
در حالت عادی و ازدواج فرد ام اسی با فرد سالم احتمال 3 درصد وجود داره که بچه شون بعدنا مبتلا شه
اما وقتی دو بیمار ام اسی باهم ازدواج کنن این احتمال 20 برابر میشه!
یکی مثل دکتر من که ازدواج دو ام اسی رو صلاح نمیدونه بنا به همین آماری که گفتم
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : طاهره. , 0MID
(2015/05/09, 11:41 AM)0MID نوشته است:
(2015/05/07, 03:44 PM)sweetbasil نوشته است: به نظر من روابط بستگی به فرد بیمار و روحیات خودش هم داره، اگر یک فرد بیمار برای مثال ام اسی به بهانه بیماریش از کار شونه خالی کنه، همش ناز کنه wink2 و فقط حمایت و توجه بخواد یا همش ناامید و افسرده باشه و برای بهتر شدنِ خودش چه از لحاظ جسمی و چه روحی تلاشی نکنه و تمام مسئولیت ها رو به دوش طرف مقابلش بذاره، خب مسلما طرف مقابل هم خسته می شه و حق هم داره...

درست میفرمایید....
کار وتلاش که بزرگترین تفریح است میتونه فرد مبتلا رو از انزوا و محقربودن ومهمتر اینکه از مصرف گرا به فردی مثبت و سازنده مبدل کنه.....
در جوامع اروپایی و همچنین در کشورهایی که امار بیماراشون بیش از حده سازمانها وهمچنین نهادها بسته های حمایتی ارائه میدن....بگذریم...
یکی از روابط که بنظر من باید تحت الحمایه باشه نیازهای عاطفی فرد مبتلاست(این نیازها در زندگی مشترک مفهوم خاص خودشو داره)......

وقتی مردیا زن خونه که مبتلاست از طرف مقابل هیچگونه محبت یاحتی همکاری نبینه و مرتب بابت محدودیتش زیربارمنت یا تحقیر باشه باید چکاری کنه؟؟؟
وقتی مرد بابت عدم تعادل یا بابت عدم تحرک مناسب از طرف همسر در روابط اجتماعیش(مهمانی،تفریح وگردش،دیدار با بستگان خانم و......)محدود میشه و اون فرد بنظر همسرش باعث تحقیرشدن اونه،، در این مورد روحیه ودرک من باید به چه صورت باشه؟؟؟؟؟؟؟confused2confused2confused2
منتظر نظرات شماییم

سلام شما درست می فرمایید در این زمینه من هم قبلا گفتم این یک رابطه ناسالمِ که حتی اگر طرف مقابل هم بیمار نبود سرانجام خوبی نداشت فقط بیماری مثل یک کاتالیروز به باز شدن و زودتر نمایان شدن این مشکل سرعت بخشید.
البته من نه روانشناسم نه مشاور خانواده ، شاید دوستانی که تخصصی در این رابطه دارن بهتر بتونن بررسی کنن موضعات این شکلی رو، بهترین کار در این مورد مراجعه به یک مشاورِ به هر حال اون با توجه به دانش و تجربیاتش می تونه ریشه این مشکلات رو فراهم کنه

(2015/05/09, 12:59 PM)hadisss نوشته است: تقریبا همه فقط دارن از لحاظ عاطفی و احساسی موضوع رو بررسی می کنن
از نظر پزشکی ازدواج دو بیمار ام اس صلاح نیست
از نظر پزشکه من که اینجوره
درسته که هنوز ژنتیکی بودن ام اس کاملا به اثبات نرسیده اما به نتایجی در این زمینه تقریبا رسیدن
در حالت عادی و ازدواج فرد ام اسی با فرد سالم احتمال 3 درصد وجود داره که بچه شون بعدنا مبتلا شه
اما وقتی دو بیمار ام اسی باهم ازدواج کنن این احتمال 20 برابر میشه!
یکی مثل دکتر من که ازدواج دو ام اسی رو صلاح نمیدونه بنا به همین آماری که گفتم

حدیث جان بحث های بالا در خصوص این بود که یکی از طرفین ام اس داشته باشه.
ولی در مورد این که دو فرد ام اسی بخوان با هم ازدواج کنن حق رو به شما می دم چون به احتمال 30% فرزندشون ام اس می گیره، البته خیلی ها مثل من با اون که همسرم هم سالمه و حتی قبل از ابتلا به بیماری ام اس قصد بچه دار شدن نداشتم wink2 حالا اگه نخوان بچه دار شن چی ؟؟
باید نشانش بدهم که نمی‌شکنم؛ که شاخ و شانه هم نمی‌کشم برایش؛ خم می‌شوم مثل یک ساقه نرم، و می‌گذارم که بگذرد.
 تشکر شده توسط : طاهره. , محمد ارجمند پور , 0MID
آخه دوستان عزيزم بچه دار شدن ام اسى ها واجب که نيست. ما بهتره به خودمون رسيدگى کنيم يه بچه ى طفلى رو بياريم دنيا واسه چى؟ بچه رسيدگى لازم داره. اگه از دکتر م سؤال کنيم دلش مى سوزه ميگه اشکال نداره بچه دار بشين اما ما بهتره خودمون عاقلانه عمل کنيم
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : juju , محمد ارجمند پور , 0MID , sweetbasil
به نظر من خیلی خوبه دو نفر که ام اس دارن با هم ازدواج کنن.evilgrin0039.gif
حداقلش اینه که مجبور نیستی طرف مقابلتو توجیه کنی ام اس چیه confused2 درکت می کنهSmile (52)
منم با میترا جون موافقم . بچه دار شدن واجب نیست . تازه اینطوری بهترم هست.
بقیه جور ما رو که ام اس داریم می کشن Tongue
رها کردن کسی که برای شما ساخته نشده یعنی رسیدن به این درک که برخی آدمها بخشی از سرگذشتتان هستند نه بخشی از سرنوشتتان
 تشکر شده توسط : محمد ارجمند پور , 0MID , hyd69hyd , برگ 7
عزیزان یکی از جلوه های زیبای زندگی مشترک داشتن بچه است
پس خواهشا برای توجیه بیماری یا گوشه گیری یا فرار از مسولیت یا شنیدن حرفهای دیگران
ازدواج با کسی که هم درد خودمان است را توجیه نکنید
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : 0MID

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • 18
  • ...
  • 24
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,809 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar
  دلنوشته یک فرزند که مادر مبتلا به ام اس دارد shokolat 4 3,460 2013/10/06, 02:47 PM
آخرین ارسال: گيتي
  تعدادی از مشاهیر مبتلا به ام اس matinfard 1 3,519 2013/06/02, 08:33 AM
آخرین ارسال: موجود گیاه خوار
  چگونه میتوان زمان دقیق مبتلا شدن به ام اس را تشخیص داد؟ مهسا24 34 22,717 2012/03/14, 10:54 AM
آخرین ارسال: hanif

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست