امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درمان طبيعي بينايي چشم بدون عمل
#1
چشم‌های شما می‌توانند دوباره خوب شوند (با کمی تمرین ….)

مردمک چشم دنیا را با کمک شش ماهیچه کوچک می‌بیند که به تنظیم کره چشم برای دریافت نور و عمق می‌پردازد. بر اساس گفته پزشکان در مورد دید طبیعی ، دید ضعیف چشم غالباً در نتیجه فشار حاد در این ماهیچه‌ها می‌باشد که در نتیجه نمی‌توانند هر فضایی را به خوبی برای مشاهده کردن تعیین موقعیت کنند . خبر خوب این است که شما می‌توانید این مسأله را اصلاح کنید و با کمک تمرین‌های سبک ، ارگونومی درست ، تغذیه مناسب و تغییر عادت‌های بینایی خود احساس سلامتی بیشتری داشته باشید .

نوشته رز ماری رگیلو

شما ممکن است هرگز این مسأله را از یک اپتومتریست نشنیده باشید اما زمانی که دید 20/20 شما شروع به کاهش می‌کند کم‌تر با مساله سن و بیولوژی سر و کار دارد تا استرس ، خیره شدن و چند عادت بد دیگر که می‌توان ان‌ها را به مرور زمان اصلاح کرد بدون اینکه نیازی به عینک باشد .

یک اپتومتریست به نام ویلیام باتیس در گذشته در دهه 1920 نشان داد که مشکلات دید در ارتباط با فشار ماهیچه می‌باشد . دو تا از این ماهیچه‌ها در پشت هر مردمک جمع شده‌اند و چهار ماهیچه دیگر به هدایت ان به کانون مناسب کمک می‌کنند درست همانند روزنه و لنز دوربین . اگر ماهیچه‌ها در اثر عدم حرکت سفت شوند انگاه نمی‌توانند به درستی به هماهنگ کردن چشم شما بپردازند . بسته به اینکه از کدام یک از این شش نوع ماهیچه استفاده می‌شود ، نتیجه نهایی می‌تواند به صورت نزدیک بین ، دوربین ، آستیگمات و دید کم باشد . باتیس به کنترل این مسئله پرداخت تا از چشم‌های آسیب دیده خود با تمرین‌های سبک انعطاف پذیر و دیگر تکنیک‌های بینایی مراقبت کند که به مرور زمان ارائه داده است . اما همکاران وی مفهوم بازیابی را به عنوان یک گزینه انتخابی رد کردند . بنابراین اکثر افراد در مورد مراقبت طبیعی از چشم‌ها چیزهایی را شنیده‌اند .دکتر ویلیام باتیس .

بر اساس گفته باتیس استفاده از لنزهای ترمیمی فشردگی ماهیچه‌های اصلی را کاهش می‌دهد و بنابراین تنها پاتولوژی تشخیص داده شده را تحت تأثیر قرار می‌دهد . و روش باتیس که تنها به نظر می‌رسد تنها استفاده شما از عینک را از بین ببرد اما با این وجود ثابت شده است که در موارد بسیار زیادی دربرگیرنده شرایطی می‌باشد که در باعث دید ضعیف چشم می‌شود . تکنیکی که او ارائه داده است دربرگیرنده ورزش‌های سبک با تابش نور، لمس با کف دست ، متمرکز کردن و تحریک دید می‌باشد .

جهت آموزش به دستورالعمل‌های زیر مراجعه کنید ، که فهرستی از بیماری‌های چشمی و منابع انلاین برای توضیحات بیشتر می‌باشد . روبرت مایکل کالپان ، نویسنده کتاب “دیدن بدون عینک ” به این نکته اشاره می‌کند که چشم‌ها با داشتن اندازه بسیار کوچک بیشتر از دیگر ارگان‌های بدن به خون و ذخایر عصبی نیاز دارند . درواقع نیمی از عصب‌های جمجمه که سیستم عصبی را تغذیه می‌کنند به این مساله اختصاص داده شده‌اند . برای مثال هر بار که شما خمیازه می‌کشید جریان خون از طریق مغز شما میزان زیادی اکسیژن دریافت می‌کند تا گردش خون را افزایش دهد . اما بسیاری از ما تمایل طبیعی خود را به خمیازه کشیدن از دست می‌دهیم چون بدن ما به صورت ساکن و بی حرکت در می‌اید و عدم حرکت باعث می‌شود تا همه ماهیچه‌ها در اطراف استخوان فشرده شوند . عدم هیدراتاسیون هم گردش خون را دچار اختلال می‌کند چون خون شما غلیظ می‌شود و با حرکت در رگ‌ها و مویرگ‌ها درگیر می‌شود تا به عصب‌ها ،بافت و اندام‌ها برسد .

یک عادت بد قابل توجه که باعث می‌شود در دید مشکل به وجود بیاید خیره شدن به یک جا یا نگاه مستقیم به یک شیء می‌باشد . اگر مردمک برای مدت طولانی به یک نقطه خیره شودباعث می‌شود تا شش ماهیچه‌ای که به چشم متصل می‌باشد فشرده و ضعیف شوند . این فرایند شبیه به لولا زدن به دری می‌باشد که به خاطر عدم استفاده از ان پوسیده شده است طوری که بازکردن و بستن در تا حد زیادی مشکل می‌شود . همچنین خیره شدن چشم قرنیه چشم را تنگ می‌کند که وظیفه ارزیابی جزئیات و یا شفافیت را به عهده دارد مثل زمانی که کلمات را در صفحه‌ای می‌خوانیم . خیس کردن چشم‌ها طوری که بتوانند سر حال بمانند و بدون شکست بچرخند نشان می‌دهد که بعد دیگری از دید نرمال وجود دارد که در آن‌ها چیزها اشتباه دیده می‌شوند . میزان بر هم زدن چشم برای هر فرد 5 تا 7 بار در دقیقه می‌باشد و یا هر ده ثانیه یک بار می‌باشد که آب اشک چشم را در سطح چشم پخش می‌کند . اگر آن‌ها اکثر اوقات احساس خشکی چشم داشته باشند انگاه این مساله دارای اهمیت می‌باشد که تعداد بر هم زدن چشم را در یک دوره 60 ثانیه‌ای میشمارد تا اطمینان حاصل کند که آیا این فرایند خودکار به درستی عمل می‌کند یا نه . روش مراقبت طبیعی از چشم نه تنها به شما یاد می‌دهد که چگونه چشمان خود را بر هم بزنید شما را نیز تشویق می‌کند تا به اطراف چشمان خود را بچرخانید به جای اینکه به یک جای ثابت خیره شوید . باتیس در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که بهترین روش برای نگاه کردن به اجسام را از لبه خارج به آن‌ها دنبال کنیم و سپس وارد جزئیات داخل آن‌ها شویم . این روش را روش استقرار در مرکز می‌نامند که به مغز این امکان را می‌دهد تا تصویری را از چیزی ایجاد کنند شما در حالیکه ماهیچه‌ها را به طور ثابت حرکت می‌داده اید مشاهده کرده‌اید . نویسنده کتاب Writing in Better Vision Now ، یک روش کلاسیک به عنوان راهنمایی برای اولین کتاب چاپ شده در سال 1995 ، به نام کلارا هکت گفته است که طبیعت ، آنگونه که به نظر می‌رسد ، به معنای دید چشم در فرایند اشاره دقیق به اجسام با قابلیت زیاد حرکت با چشم‌هایی می‌باشد که در تصاویر بزرگ دائما به قسمت‌های کوچک و مشخص تغییر مکا ن می‌دهند .

مسائل مورد نظر متداول در از دست دادن دید چشم : امروزه خستگی چشم برگرفته از تمرکز ثابت بر روی صفحه کامپیوتر و تصاویر ویدیویی می‌باشد . ( از جمله تلویزیون ، Ipod ها ، Blackberries و موبایل ) . اشاره به این نکته جالب توجه می‌باشد که حفره‌هایی در جمجمه که در مردمک‌ها در ان جا قرار گرفته‌اند را حدقه‌های چشم می‌نامند. این دو حفره به عنوان بادامک‌هایی عملمی کنند که به خوبی تنظیم شده‌اند و در حدقه چشم به خوبی مثل حامل‌های قسمت‌های مدور می‌چرخند و همیشه آزاد هستند تا با زاویه‌های مختلف دید تنظیم شوند. متأسفانه کاربرد کامپیوتر و تلویزیون به محدود کردن دید شما در یک عمق میدانی واحد می‌پردازد ( معمولاً 16 تا 20 اینچ برای وسایل کامپیوتری ) که ظرفیت چشم شما را برای بزرگنمایی و خارج شدن از هر جسمی در یک زاویه دید محدود می‌کند . ماهیچه‌ها بدون این حرکت ثابت توانایی خود را در چرخیدن و یا متمرکز کردن موقعیت جسم بسته به فاصله و میزان ارتفاع ان از دست می‌دهد . در طول زمان ممکن است عدسی هر چشم سخت شود و این شرایط را Presbyopia می‌نامند . در این نقطه دید چشم تر می‌شود و توسط اپتومتریست برای شما عینک تجویز میشود .

سندروم دید کامپیوتری یک مشکل ثانویه می‌باشد که متخصصین چشم را بر ان داشته است تا به اندازه گیری یک دامنه سوم از دید علاوه بردید مطالعه و فاصله بپردازند . عینک‌های مطالعه برای دامنه دید 16 اینچ از چشم طراحی شده‌اند . اما مونیتور کامپیوتر معمولاً 20 تا 22 اینچ دور تر از صورت می‌باشد و عدسی‌های چند کانونی یا عینک‌های تک دید کامپیوتری انتخاب بهتری نسبت به عینک‌های مطالعه قدیمی هستند. پزشکان دید طبیعی چشم در این رابطه میگویند که نصب یک صفحه نمایش پر نور در CRT و صفحه مونیتور فلت و همچنین استراحت 15 دقیقه ای در زمان استفاده از کامپیوتر برای مبارزه با این سندرم می‌باشد . شما همچنین می‌توانید به آرامی تلاش کنید تا ماهیچه‌های چشم خود را با نگاه کردن به چند شیء دور و دیگر مسیرها در حین کارتان بچرخانید از جمله مسیرهای بالا و پایین و طرفین . همچنین ارگونومیک نقش مهمی در از بین بردن خستگی چشم ایفا می‌کند . اول اینکه صفحه نمایش کامپیوتر باید پایین‌تر از سطح چشم قرار داشته باشد و نباید نزدیک به چشم باشد (نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک ) و دارای بهترین حالت فوکوس ، روشنی و تقابل رنگ باشد . به علاوه هر نوع تابش نوری از ویندوز ، نور داخلی و یا دیگر منابع باید تا ان جا که امکان دارد حذف شود . همیشه از فضای روشن استفاده کنید و از استفاده از انواع چراغ های قدیمی فلورسنت که تاریک یا دارای نور لرزان هستند اجتناب کنید . (لرزش نور باعث میگرن میشود ) . هرگز نگذارید صفحه کامپیوتر تنها نور فضای شما باشد . همیشه از نور تلویزیون و دیگر منابع نوری استفاده کنید . به علاوه صفحه های مسطح تابش کم ترس نسبت به CRT ها ایجاد میکنند و بعضی اوقات به تنظیمات ذخیره انرژی میپردازند که به کاهش تابش شدید نور کمک میکنند . پذیرفتن روش های متداول تمرین پیشرفت ارامش چشم علاوه بر ایجاد این تغییرات بر روی شانه ها ، گردن ، صورت ، و جمجمه هم متمرکز میشود و میتواند جریان خون را در مغز افزایش دهد و خستگی چشم رااز بین ببرد . ( مقاله ما را (پی دی اف )در مورد این موضوع برای اطلاعات بیشتر مشاهده کنید ) .

استفاده از مواد مغذی و گیاهی برای افزایش دید چشم

تغییرات رژیم غذایی نیز میتوانند دید چشم را افزایش دهند . اسچول میگوید که بیماران او از خوردن غذاهای سنگین سنگین ، مسدود کننده عروق ، مثل گوشت قرمز اجتناب میکنند که مینوانند خون را دراعصاب جمجمه منجمد کنند به علاوه رنگدانه های موجود در میوه های سفید آب دار برای چشم ها بسیار مفید هستند مثل توت فرنگی ، هویج ، آوکادو ، اسفناج و دیگر سبزیجات دارای برگ سبز رنگ ، بادام ، کلم و کدو تنبل . تخم مرغ ها منبع پروتئین خیلی خوبی برای سلامت چشم ها هستند.

مقدار کمی از توت که در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی در چندین تحقیق نشان داده شده است میتوانند دید چشم را بهبود ببخشند . ( زغال اخته نیز در ارتباط باخانواده توت میباشد ) . توت های کوچک جزء اصلی رژیم های پرندگانی هستند که دارای تیز بین ترین چشم در بین گونه های روی زمین میباشند .

داروهای چینی نیز دوای درد دید ضعیف و بیماری های حاد مثل ورم ملتحمه چشم هستند . ( در واقع کودکان در مدارس چینی یادمیگیرند که ئر طول روز کار با چشم خود را متوقف ند و به ان ها کمی استراحت بدهند. ) تشخیص رایج ضعیفی چشم ممکن است از طریق “حرارت کبد ” و یا “منبسط شدن کبد ” به عنوان عامل این مساله باشد . این دو مسلاله هر دو از طریق استرس ، عدم فعالیت ، هضم ضعیف غذا ، الکلی بودن ، مصرف بیش از حد گوشت قرمز و یا مواد مخدر ایجاد میشود . اگر چشمان شما حساسیت بسیارزیادی به نور دارند انگاه ممکن است شما دچار این شرایط باشید . کلیه های خراب نیز گفته میشود دید چشم را ضعیف میکنند . نوشیدن کم تر آب ، الکل ، نوشابه ، بستنی و از بین بردن استرس نیز به قوی کردن کلیه ها و برگشتن به حالت عمومی سلامت بدن کمک میکند . سیب و دیگر میوه های دارای فیبر بالا برای حفظ سلامت کبد پیشنهاد میشوند و گفته میشود که مثانه دارای تحریک کند میتواند باعث سر درد و اختلال دید شود . طب سوزنی به صورت گسترده برای تسکین درد و ناراحتی های اطراف ناحیه چشم مورد استفاده قرار گرفته است و میتواند تنش را کاهش دهد . فرمول chrysanthemum, lyceum و دیگر داروهای گیاهی ممکن است برای پایین اوردن دمای کبد و یا مشکل هضم معده تجویز شوند . یک داروی تسکین دهنده با قدمت 80 ساله به نام Shiao Yao Wan معمولا برای زن هایی تجویز میشود که دارای مشکل کبدهستند . ( شما میتوانید ان را با چند دلار در فروشگاه های داروی گیاهی چینی خریداری کنید ) . Rehmannia route (shu di huang) و Schizandra fruit (wu wi zi) برای دید چشم توصیه شده اند . برای تکنیک که در چین از ان استفاده میشود ، لینک ارائه شده در پایان این مقاله را پیگیری کنید . گیاهان دارویی خانگی برای شفای درد چشم پیشنهاد شده است مثل lutein, eyebright ،gingko و grapeseed. . برای تسکین درد چشم میتوانید از برگ های درمان چشم خرد شده در مایع سرد استفاده کنید. اما این برگ ها در بازار موجود نمیباشد .

تا چیزی را ندیدید باور نکنید

این مسئله باعث خجالت است که روش باتیس هرگز در پزشکی غرب استفاده نشده است . معروف ترین پزشکان چشم آن چنان مخالف روش اوبودند که او مجبور شد تدریس را در دانشگاه برجسته نیویورک رها کند . حتی امروزه اپتومولوژیست ها بر این ادعای خود تاکید دارند که درمان دید واقعی چشم هیچ تاثیری بر روی دید چشم ندارد و خود لنزهای ترمیمی هم برای چشم ضرر دارند . (مقاله N.Y. Times را در قسمت زیر مشاهده کنید ) . امروزه شما میتوانید حتی شاهد متخصصیی با روش باتیس باشید که در اغلب کشورهای صنعتی جهان هستند . بسیاری از این پزشکان به بیماران خود این اجازه را میدهند تا به عینک زدن خود ادامه دهند و کم کم از نسخه های تجویزی خود بکاهند به جای اینکه استفاده از لنزها را ممنوع کنند . اما درمان های ترمیمی بیشتر قدرت عدسی چشم های شما را کاهش میدهند که خودش میتواند باعث خستگی چشم شماشود . کنجکاوی یک عامل اصلی میباشد که باعث میشود تا چشم های ما به دنبال تمام چیزها دردنیای اطراف بگردند تا آن ها ببینند . و شاید این مساله کم تر از قبل درارتباط با مساله بیولوژی میباشد و بیشتر در ارتباط با علاقه به دیدن چیزهایی است که وجود دارند . میتوان گفت به این دلیل میباشد که امروزه شما چشم خود را درگیر دیدن چشم اندازی مثل باغ و یا دیگر منظر وحش و یا یک بازار میکنید . البته شما هرگز این مساله را نخواهید فهمید مگر زمانی که آن را امتحان کنید ……

سلب مسئولیت : قبل از تغییر نسخه عینک و یا درمان جدید چشم و یا تغییر رژیم غذایی با پزشک مشورت کنید .

تمرین های چشم

تنفس (برای آرامش دادن و اکسیژن رسانی خون ) : در حین هر بار تمرین نفس عمیق بکشید و سعی نکنید در حین انجام این کار چشمان خود را خسته کنید و یا محدودکنید . نکته کلی این است که ماهیچه ها را آزاد کنید و به راحتی به حالت صاف شل کنید اگر احساس درد کردید فورا تمرین را متوقف کنید .

خمیازه کشیدن : برای ریلکس کردن ماهیچه ها و افزایش جریان خون در عصب بینایی و مخچه تمرین کنید که دائما خمیازه بکشید که در این حالت حتی ممکن است ستون فقرات شما کشیده شود.

آفتاب گرفتن : در حالیکه پلک شما بسته است روبروی خورشید قرار بگیرید و انرژی بگیرید .(هشدار : نگاه کردن مستقیم به افتاب میتواند باعث آسیب دائمی به چشمان شما شود حتی در حالت کسوف ) .

به عنوان یک روش جایگزین زیر یک شاخه درخت بایستید و تمرین مشابهی را تکرار کنید . این بار سر خود را طوری بچرخانید که نور خورشید در بین شاخه های درخت بتابد .

مالش با دست : دست خود را روی صورت بگذارید در حالیکه انگشتان شما بر روی پیشانی به صورت صاف قرار دارد . با این کار باید جلوی هر نوری را بگیرید . اگر دستان شما سر هستند ابتدا آن ها رابه هم بمالید . انگشتان یک دست باید در مقابل دست دیگر به حالتخوابیده روی پیشانی قرار بگیرند.

برای بالا بردن اهسته ماهیچه های چشم خود :

چرخش های طولانی : صاف بایستید و به ارامی به سمت راست و چپ بچرخید در هر بار چرخش روی محور یک پا در یک مسیر قرار بگیرید . میتوانید بازوهای خود را به آرامی شل کنید و یا آن ها را صاف بکشید . در حالیکه به جلو و عقب حرکت میکنید به فضایی توجه کنید که جلوی چشم شما به سمت مخالف میرود . همچنین این تمرین میتواند به بی خوابی کمک کند . اگر با این کار احساس راحتی کردید ، چرخش را با چشم های بسته تکرار کنید .

چرخش های کوتاه : بشینید و چند اینچ سر خود را بالا و پایین ببرید و اجازه دهید دید شما به خوبی بالا و پایین شود . تمرین را تکرار کنید . این بار سر خود را از چپ به راست حرکت دهید و سپس این کار را به صورت مدور انجام دهید مثل جهت عدد هشت . اجازه دهید دید شما به طور طبیعی حرکت کند .

کشیدگی ماهیچه های چشم : ماهیچه های چشم به کنترل چرخش مردمک چشم‌های شما می‌پردازند . برای بالا بردن آن ها تمرین کنید که نفس عمیق بکشید در حالیکه سر شما رو به جلو قرار دارد و به آرامی چشم های خود را به سمت چپ بچرخانید و سپس به سمت راست ببرید . اگر امکان دارد آن ها را در حین نفس عمیق کشیدن حرکت دهید . ماهیچه ها را سفت نکنید . در این جا هدف این است که حرکت را به یک جهت مستقیم ، صاف و ارامش بخش ببریم ( به جای حرکت جهشی و نامنظم ) . پس از سه یا چهار بار تکرار ، نگاه خود را به بالا و پایین تغییر جهت دهید . سپس سعی کنید تا چشمان خود را به صورت زاویه دار حول یک دایره و در حرکت های هشت گانه بچرخانید ( طوری که عدد 8 در یک جهت قرار داشته باشد ) . این دو جهت آخر باید بر اساس حرکت عقربه های ساعت با چند بار تکرار باشد و سپس بر خلاف جهت عقربه های ساعت باشد .

تمرین های حرکتی و تمرکز

شمارش : این حرکت به شما کمک میکند تا کنجکاوی خود را تحریک کنید و چشم ها را هم به صورت افقی و هم عمودی حرکت دهید . هر گاه که در یک اتاق راه میروید به شمارش عکس ها ی روی دیواربپردازید . سپس به انتخاب ویژگی های محتلفی بپردازید مثل اجسامی با رنگ های مشابه ، و شماره ان ها را هم بشمارید . اگر خارج از خانه هستید تعداد درخت های پارک ، گل ها و چیزهای زرد رنگ و غیره را بشمارید .

تحریک کردن لبه : زمانی که به یک جسم نگاه میکنید طرح کلی ان را دنبال کنید و چشمان خود را در اطراف هر یک از لبه های ان حرکت دهید . اجازه دهید تا چشمان شما به اسکن کردن لبه ها در داخل و خارج اتاق بپردازند و در حول آن ها حرکت کنند . این تمرین به افزایش شفافیت درک شما میپردازد و هم بر روی اجسام کوچک (مثل یک گلدان ) و هم بزرگ (ورودی یک ساختمان ) کار میکند .

شیر یا خط : سکه ای را بالا و پایین بیاندازید و از یک دست به دست دیگر حرکت دهید و حرکات آن را دنبال کنید . سپس آن را در مقابل دیوار قرار دهید و این کار رادوباره تکرارکنید . به یک توپ نگاه کنید که بچه ها دارند با آن بازی میکنند.

پرتاب تاس : یک جفت تاس را روی میز بیاندازید و حرکت ان را دنبال کنید . سپس ان راروی زمین بیاندازید یا از چند تاس استفاده کنید . این به شما کمک میکند تا چشم های خود را آموزش دهید تا گستره و فاصله عریض تری را ببینید . ( و در حال انجام این کار حرکت ان را هم حفظ کنید ) .

تمرین های دیگر : در یک زمین بازی حرکت توپی را که بچه ها دارند با ان بازی میکنند دنبال کنید . یک فیلم را در یک سالن بزرگ تئاتر روی پرده مشاهده کنید . جاهایی را پیدا کنید که دارای محرک های بصری زیاد هستند. از یک منطقه کشاورزی بازدید کنید ، بر روی یک ریل طبیعی راه بروید ، و یا به موزه بروید . با چشمان خود مثل دو بچه کوچک رفتار کنیدد که نیاز دارند بروند بیرون و بازی کنند .

دیگر نکات :

اگر شما تنبلی چشم دارید نیمی از درمان دید چشم خود را با زدن پد چشمی برروی چشم قوی تر انجام دهید . با اعمال در مان های باتیس و با نگاه کردن به اشیای کنجکاو برانگیز در هر بار بلند شدن از خواب پرهیز کنید . اگر لازم شد لیستی را از تکنیک ها و یاداوری ها تهیه کنید و سپس آن ها را در خانه و درمحل کار خود بچسبانید . فشار در همه گروه ماهیچه های کنار چشم ها (صورت ،فک و شانه ها ) میتواند جریان خون رامسدود کند ، اکسیژن رسانی را مختل کند و دید چشم را ضعیف کند ، بنابراین به یاد داشته باشید که این ماهیچه ها را روزانه نرمش کششی دهید و ازتکنیک های ریلکس کردن استفاده کنید . ( مقاله ما را در مورد تمدد اعصاب به روش پیش رونده جهت اطلاعات بیشتر مشاهده کنید ) .ورزش ایروبیک مثل راه رفتن سریع ، پرش ، دوچرخه سواری و راه رفتن ممتد میتواند جریان خون، حرکت چشم و تمدد اعصاب را افزایش دهد . ( قبل از شروع هر گونه برنامه ورزش منظم ابتدا با دکتر خود صحبت کنید ) .

مطالعه و منابع

شمامعمولا میتوانید یک یا دو کتاب خوب در مورد روش باتیس در کتابخانه عمومی خود پیدا کنید . یک ورژن بهتر از این کتاب به وسیله Clara Hackett ( دربرگیرنده فصل هایی در مورد مراقبت از دید چشم برای کودکان ) و کتاب 28 روز تمرین برای مقابله با ضعیفی چشم از Lisette Scholl در این جا دو عنوان از کتاب های معروف هستند . (Scholl نیز نویسنده ای است که کتابی در مورد دید چشم کودکان دارد . ) . برای یک روش اساسی تر در مورد این موضوع نگاهی به کتاب Relearning از Thomas Quakenbush بیاندازید . او رسما به مساله دید طبیعی چشم در منطقه دریاچه سانفرانسیسکو پرداخته است . در مورد یک نکته فلسفی تر ، کتاب The Art of Seeing را از Aldous Huxley مشاهده کنید . او در مورد روش کلاسیک Brave New World نوشت و از روش باتیس برای بازیابی مجدد دید چشم هایش استفاده کرد . برای نکات بیشتر در مورد مراقبت چشم و همچنین توصیه ها و مراجع پزشکان به منابع زیر رجوع کنید :

Association of Vision Educators : http://www.visioneducators.org/

International Society for the Enhancement of Eyesight : http://www.i-see.org/

Bates Association for Vision Education: http://www.seeing.org/

Chinese Vision Care : http://www.eye-exercises-for-good-vision...cises.html

“Need Reading Glasses?” http://www.nytimes.com/2004/06/08/health...ingglasses-

welcome-to-middle-age.html?pagewanted=1 ——— N.Y. Times article.

Online Eyeglasses Ordering Guide (explains prescription terms and all size specifications):

http://www.goggles4u.com/fit.asp ——– from Goggles4u Eyewear Superstore.

More Prescription Terminology http://www.zennioptical.com/cart/pages.php?pageid=16 ——–

from Zenni Optical.

واژه نامه دید چشم

آمبلیوپی ( تنبلی چشم را مشاهده کنید )

Astigmastism – شرایطی که در ان عدم وچود دید کامل قرنیه چشم باعث میشود تا نور به صورت ناقص بر قرنیه بتابد که باعث تارشدن دید چشم میشود .

Cataracts – این حالت زمانی شکل میگیرد که پروتئین در عدسی شروع میکند به متراکم شدن در یکدیگر و یک یک قسمت از چشم را میپوشاند که باعث تار شدن دید چشم میشود .

Cornea – بافت شفاف چشم که عنبیه و مردمک را میپوشاند . مردمک در ابتدا نور وارد شده را متمرکز میکند و ان را به سمت عدسی ها هدایت میکند .

Farsightedness(دوربینی ) – شرایطی از چشم که در ان دید نزدیک تار میشود . دوربین با عنوان hyperopia, نیز شناخته میشود که دراثر بازتاب غلط نور در چشم ایجاد میشود و تصاویر نزدیک تر کاملا بر روی قرنیه متمرکز نمیشوند .

Glaucoma - ممکن است زمانی اتفاق بیافتد که مایعهای طبیعی چشم نمیتوانند درست خشک شوند که باعث ایجادفشار داخل قرنیه میشود .

Hyperopia – شرایطی که در ان دیدئ نزدیک چشم تار میشود. این حالت را farsightedness, نیز مینامند که دراثر بازتاب غلط نور در چشم ایجاد میشود و تصاویر نزدیک تر کاملا بر روی قرنیه متمرکز نمیشوند .

Iris - قسمت رنگی چشم ،عنبیه ، به کنترل میزاننوری میپردازد که از مردمک رد میشود .

Keratoconus – یک بیماری پیرفت کننده چشم میباشد باعث نازک شدن بافت قرنیه میشود و باعث میشود قرنیه انحنای طبیعی خود را ازدست بدهد . این مساله باعث دید تار چشم به خاطر کانون نا مناسب اشعه های نور بر روی شبکیه میشود .

Lazy Eye (تنبلی چشم ) ( اصطلاح پزشکی ان amblyopia است ) بیشتر در ارتباط با توانایی مغز در ارتباط با پردازش اطلاعات بصری در یافت شده از چشم ها میباشد تا اختلال در خود ساختار چشم . (یادگرفتن ماساژچشم برای تحریک ان ها تقریبا بی فایده میباشدمگر اینکه در سن ج.انی و همراه با پد چشمی مورد استفاده قرار بگیرد .)

عدسی – بخش شفاف ودارای دو قسمت تحدب در چشم میباشد که بیشتر کانون نور از قرنیه برروی شبکیه میباشد .

Macular Degeneration – که با عنوان اب مروارید هم شناخته میشود (AMD ) یک بیماری چشم میباشد که کم کم دید مرکزی چشم را از بین میبرد و اگر درمان نشود منجر به کوری چشم میشود .

Monovision – رویکردی است که به اصلاح دید یک چشم برای یک فاصله یپردازد درحالیکه دید چشم مجاور را برای دید نزدیک به ان اصلاح میکند . این روش معمولا برای بیمارانی مورد استفاده قرار میگیرد که دچار presbyopia هستند .

Myopia – یک موقعیت چشم میباشد که در ان دید فاصله دور چشم تار میشود. این پدیده نزدیک بینی هم نامیده میشود که در اثر بازتاب غلط نور در چشم ایجاد میشود . تصاویر دور کاملا روی شبکیه متمرکز نمیشود .

Occipital Lobe بخشی از مغز که تکان های عصب ها را از چشم ها به تصویر تبدیل میکند .

Optic Nerve – جریان عصبی که از شبکیه به سمت occipital lobe هدایت میشود .

Presbyopia- از دست دادن طبیعی دید نزدیک چشم در زمانی که فرد پیر میشود . Presbyopia به وسیله عدم انعطاف پذیری عدسی چشم ها به وجود می اید. این شرایط مانع از این میشود که چشم بتواند به نحو مناسب بر روی اشیای نزدیک متمرکز شود .

Pink eye – که با عنوان conjunctivitis نیز شناخته میشود یک عفونت نسبتا خفیف چشم میباشد. علائم این بیناری شامل رنگ صورتی یا قرمز چشم ، پلک های ورم کرده ، خارش ، و سوزش میشوند . از ان جا که این بیماربی خیلی زود رفع میشود بیشتر سعیدر جلوگیری از ان است تا درمان ان .

مردمک چشم – قسمت جلوی عنبیه چشم که نور از ان عبور میکند . عنبیه در تاریکی مردمک ها را گشاد میکند تا نور بیشتری را بپذیرد و در زمانی که خیلی نور زیاد است ان ها را تنگ میکند .

شبکیه – دیوار پشتی مردمک چشماست . شبکیه با سلول های عصبی ویژه پوشانده شده است که تصاویر را به انرژی الکتریکی تبدیل میکند .
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : 111reza , سمیرا , مرتضی , جلال علایی موسوی , گلاشین
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علل ، پیشگیری و درمان آلزایمر yaro 21 13,672 2016/01/16, 03:09 PM
آخرین ارسال: nahid
  ترميم کامل اعصاب بينايي امکان پذير شد warrior 15 40,509 2015/11/21, 06:39 PM
آخرین ارسال: nahid
  توربوتراپی شیوه ای نوین درمان پوکی استخوان nahid 0 2,675 2014/10/22, 08:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  15 دردی که درمان خانگی دارند !! مریم۷۲ 4 3,674 2014/06/11, 03:16 PM
آخرین ارسال: سالومه
  درمان نابينايي توسط چشم پزشکان ايراني warrior 0 4,912 2014/01/21, 05:25 PM
آخرین ارسال: warrior
  پرداخت ۸۰ درصد هزینه های درمان از جیب مردم nahid 0 2,201 2013/06/26, 12:06 AM
آخرین ارسال: nahid
  آنژیوکت بدون عوارض درکشورساخته شد sargol 1 4,877 2013/04/04, 04:05 PM
آخرین ارسال: sargol
  امیدهای تازه برای درمان سرطان paravar2008 7 7,899 2012/11/26, 12:37 PM
آخرین ارسال: paeazan
  درمان ديابت با واكسن سل ممكن مي‌شود نازلی 0 2,235 2011/06/29, 07:21 PM
آخرین ارسال: نازلی
  دستگاه لیزر "فمتوسکند" برای درمان پیرچشمی و پیوند قرنیه رونمایی شد paravar2008 0 6,979 2011/01/16, 09:43 AM
آخرین ارسال: paravar2008کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست