•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داغ شدن و يا سرد و يخ شدن دست و پا
(2010/01/24, 05:24 PM)yas نوشته است: انا جان هموگلبینت خوبه ولی مال خانمها باید بیشتر از این باشه ولی بشرطیکه
mcv
کم نباشه اگه کم باشه تالاسمی مینور هست که 60% ادمهای طبیعی دارن و هیچ مشکلی نیست ولی اگه اون طبیعیه و رنجش نرمال هست
در نتیجه بله کمخونی نداری و مشکلت استرس و یا ارثی هست
و اما اقا محمود شما تست تیرویید انجام دادین رنج ازمایشات tsh - t3 - t4 شما نرمال هست اگه هست که هیچ وگرنه بله کم کاری دارین و باید زیر نظر متخصص داخلی باشین .

نکته اینجاست که داغ بودن یا سرد بودن پاها ربطی به ام اس نداره .......

فدات شم من مينورم و اين كه هموگلوبينم رسيده به 12 يعني شاهكار icon_biggrinicon_biggrin
آنارام باشید
سردی پاها در MS به خصوص در انواع خفیف بیماری عارضه ای شایع است. تنظیم حرارت بدن یک فرآیند غیر ارادی است که تحت کنترل قسمتی از سیستم عصبی بنام سیستم خودکار قرار دارد. این سیستم اعمالی مثل ضربان قلب، تعریق، و اتساع مردمک چشم را نیز کنترل می کند.

ایجاد اتصال کوتاه در بین ارتباطات اعصابی که مسئول کنترل قطر عروق خونی اند و اعصابی که حس حرارت را انتقال می دهند مسئول ایجاد پای سرد است. این علامت (پای سرد) ممکن است آزار دهنده باشد ولی معمولا بی ضرر است. عروق پا اشکال ندارند و حس کم دما که باعث حس سردی می شود خطر ندارد. باید به بیمار تاکید شود که در پاهای سرد، مشکل سیستم عروقی وجود ندارد.

اغلب افرادی که این علامت را دارند جوان هستند و عروق خونی نرمال دارند. MS از بیماری های عروقی پیشگیری نمی کند و آنها را تشدید هم نمی کند. اختلال پاهای سرد در اثر بیماری عروقی با سایر افراد در سن مشابه تفاوتی ندارد پس باید آنها را در نظر داشت.

بهترین روش درمان پاهای سرد پوشیدن جوراب گرم، استفاده از پتو های خاص و سایر درمان های موضعی است.

وقتی که مشکل بسیار آزاردهنده شود برای کاهش علایم از نیاسین یا دارو های گشاد کننده عروق مانند پنتوکسی فیلین استفاده می شود.

از کتاب درمان های علامتی ام اس - دکتر سید مسعود نبوی
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : hamid , baran , Morteza , yaro , nazaninn , anaram , hamed , shadi , zaynab , negar , omid , سحــــــــر , vernal , mirali , shahryar_eng , mahsa , زهراخانم , asrin , nooresefid333 , soha , عمومهربان , SSA , هانیه , najva , roya7116 , هاجی , پویش , parisa2011 , Saina , زهرا59 , arezooo82 , nazanin200312 , shokolat , roya-n , سارا29 , rana , نگار1353 , paeazan , DavidBili , sargol , سامان , roohi , Asalbano , laaya1982 , maryamgoli , nedaaa , ماريا , سمیرا , ghazallll , zohaa , sanaz-sss , masiha , یوسفی نازنین , somayeh90
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=54...81#pid8381
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : yaro
داداش احسان ايشالا كه سالم سرحال باشي مثل هميشه ... احسان اين حالتي كه ميگي احيانان در فواصل نزديك تزريقت اتفاق نميوفته ؟؟؟ درضمن يكي اين آنارامو بگيره !! همش اسپم ميده ! دقت كنين همش تاپيك ها رو منحرف
ميكنهههههههه آني يه كم آروم باش دختر جان !
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : yaro
آره من همیشه که پاهام سرد میشن جوراب گرم پام میکنم، البته شایدم به ام اس ارتباطی نداشته باشه...
 تشکر شده توسط : shahryar_eng , maryamgoli , zohaa
(2010/01/24, 11:26 PM)kamix نوشته است: داداش احسان ايشالا كه سالم سرحال باشي مثل هميشه ... احسان اين حالتي كه ميگي احيانان در فواصل نزديك تزريقت اتفاق نميوفته ؟؟؟ درضمن يكي اين آنارامو بگيره !! همش اسپم ميده ! دقت كنين همش تاپيك ها رو منحرف
ميكنهههههههه آني يه كم آروم باش دختر جان !

سلام كامياب جون
دقت نكردم ولي چند وقت يه بار مياد سراغم يا پاهام داغ ميشن و تب ميكنن يا سرده سرد.البته بايد عادت كرد.
قربون دهنت كامياب جون منم در مورد اينكه همش كامنتا و ارسالا يه جورايي از بحث اصلي خودشون خارج ميشن موافقم.اينا هم معلومه كاره چي كساني هستش.
همه جا بانده عقرب هستangry
حالا مشکل من با سردی دستامهangel دست راستم اینقدر یخه که نمی تونم درست باش کار کنم آخه نمیشه که همیشه دستکش دستم کنم حالا جوراب یه چیزیconfused2
 تشکر شده توسط : shahryar_eng , maryamgoli
من همه مشکلاتم حل شده. تنها راه از بین بردن سردی دستها و پاها خوردن گرمی است. سردی بدن من در حد یخ زدگی بود که جوراب و پتو هم هیچ تاثیری نداشت. از سشوار برای گرم کردن استفاده میکردم و بقدری بدنم یخ زده بود که بعضی وقتها پام میسوخت اما تا وقتی گرم نمیشد متوجه نمیشدم. من با راهنمایی های استاد خدادای تغذیه ام را تغییر دادم و با داروهای گیاهی آقای ملکیان بهبودی کامل پیدا کردم. الان دمای بدنم کاملا عادی و حتی گرمتر از عادیست.
 تشکر شده توسط : omid , shahryar_eng , omidvar , هاجی , parisa2011 , taraneh , سارا29 , paeazan , nazar , maryamgoli , آرزو کلباسی , سمیرا , zohaa
من از وقتي به ياد دارم دست و پام يخ زده بوده خيلي قبل تر از بيماري و الان. بعضي وقتها خيلي كلافه مي كنه آدم رو. فكر كنم من خيلي وقته مردم ولي خودم هنوز خبر ندارم.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : shahryar_eng , هاجی , maryamgoli
بچه هاي چيزاي گرم بخورين فقط بپايين كه آتيش نگيرين ....[تصویر:  fire.gif]
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : nooresefid333 , هاجی , roya-n , maryamgoli

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11