•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی گیاهی دانش آموز اراکی (همه پست ها در این تاپیک)
اين يعني اينكه بالاخره اين دارو ساخته شده يا نه؟angry3
اكر تاييد شده جرا خبري از توليدش نيست؟

اخه اسم جه اهميتي داره وقتي سلامت انسانها در ميونهangryangryangry
اينا داروي ام اس و بسازن من قول ميدم اسم خودم رو بزارم خليج فارس اصلا براي اينكه خيالشون راحت شه ميزارم خليج نيلكون تا ابد فارس

جرا همه جيو با هم قاطي ميكننangry3angry3
تو رو آرزو نکردم
این یعنی نهایت درد
خیلی چیزا هست تو دنیا که نمیشه آرزو کرد
 تشکر شده توسط : ثریا , reihane , roya-n , MFhealth
داروی درمان «ام اس» را تولید کردم بدون حمایت مسئولان

میلاد ویسمه هنوز ۱۸ سال ندارد، اما توانسته است به عنوان یک جوان موفق ایرانی چهار اختراع ثبت کند و از همه مهمتر اینکه داروی گیاهی ای برای درمان بیماری MS ارائه دهد.

دارویی که مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات رومانی و مدال طلای ویژه بزرگ ترین مسابقات اختراعات جهان را به گردن این جوان برتر بیندازد و از طرف اتحادیه اروپا به عنوان جوان ترین مخترع سال ۲۰۱۲ شناخته شود. هرچند در داخل کشور چندان به او و اختراعاتش توجهی نشده و در طی هفت خوان اعتمادسازی برای ثبت اختراعات و تولید انبوه دارویی که با همت او تهیه شده است، هیچ دست یاری گری به سوی وی دراز نشده است. میلاد اما با انگیزه تر از آن است که از این رفتارها دلسرد شود. به سراغ جوان ترین مخترع جهان رفته ایم و می خواهیم وی را از زبان خودش معرفی کنیم.
آقای ویسمه! چه شد که در خط اختراع و ابتکار افتادی؟
خیلی تصادفی بود. سوم راهنمایی بودم که تصمیم گرفتم یک موتور الکترونیکی برای یک هلی کوپتر بسازم. اگر چه آن بالگرد را به دلیل داشتن مشابه در بازار نساختم ولی از آنجا بود که علاقه ام به طراحی و ابتکارات و اختراعات جدید کلید خورد.
داروی MS پر سر و صداترین کار توست. چه انگیزه ای سبب شد تا به سراغ دارویی برای درمان بیماری MS بروی؟
بیماران MS اکثراً از نظر اقتصادی جزو قشر ضعیف و متوسط جامعه هستند در حالی که هزینه داروهایشان بسیار بالاست.
آیا این بیماری را از نزدیک لمس کرده بودی به این مفهوم که کسی از خانواده، اقوام یا دوستانت مبتلا به این بیماری باشد؟
نه اصلاً، فقط یک بار از انجمن MS شهرستان ساوه بازدید داشتم. از آنجا بود که با کمک خود بیماران MS و رئیس انجمن MS شهرستان ساوه و پژوهش سرای شهید اسماعیل اسدی کار ساخت داروی MS را شروع کردیم. داروی ما بر پایه یک مکمل کاملاً گیاهی است که وقتی بیماران به صورت داوطلبانه از آن استفاده می کردند؛ بهبود قابل توجهی می یافتند.
چطور به ترکیب این دارو رسیدی؟ طبیعتاً تحقیقاتی داشتی. درباره روند این تحقیقات بگو.
بله. یک تحقیق کلی روی ۳۰۰ نفر از بیماران داشتم و توانستم برخی نکات را از میان این ۳۰۰ نفر پیدا کنم. این مشترکات را به عنوان فرضیه بیماری قرار دادیم که در دسته بندی کلی چهار علت شد و بعد برای هر کدام از این چهار، یک مکمل جداگانه طراحی کردم که در حال حاضر سه مکمل غذایی به دست آمد.
برای آنکه به ترکیب دارویی امروز دست پیدا کنی چه پیش فرضی داشتی و از کجا می دانستی باید سراغ چه موادی بروی؟
اولش کاملاً تصادفی بود و با سؤال از بیماران در می یافتیم با خوردن چه غذاهایی تسکین پیدامی کنند. بعد با بررسی مواد تشکیل دهنده غذا، داروها را تهیه می کردیم.
گفتی که مرحله به مرحله داروهای ساخته شده را روی بیماران امتحان می کردی. آیا برای این کار مجوز داشتی؟
بیماران خودشان می خواستند و داوطلبانه بود و کار زیر نظر هیچ نهادی نبود. ضمن آنکه داروی ما مکمل غذایی بود و دارو به حساب نمی آمد.
آقای ویسمه! تحقیقات شما در پژوهش سرای شهید اسماعیل اسدی بود. برای ورود به این مجموعه پارتی نداشتی؟ چگونه به تو اعتماد کردند و امکاناتشان را در اختیارت قرار دادند؟
این پژوهشگاه زیر نظر آموزش و پرورش است و نگاهش به تمام افراد یکسان است. آنها طرح را می بینند و بررسی می کنند و کاری به شخص ندارند. آن زمان حتی اختراعات من ثبت نشده بود و در حد طرح بود. ولی این پژوهش سرا از سال ۷۰ که تأسیس شده است جوانان نخبه زیادی را یاری کرده و فضای بسیار صمیمی و دوستانه ای در آنجا وجود دارد. الان هم من خودم اینجا همکاری دارم و اینجا هیچ پارتی بازی ای در کار نیست.
برای ساخت داروی MS چقدر انگیزه مادی داشتی؟
من اگر انگیزه مادی داشتم، می توانستم امتیاز این دارو را در رومانی بفروشم اما این کار را نکردم. با وجود اینکه در ایران هیچ نهادی از من حمایت نمی کند.
ولی هلال احمر اعلام کرد از تولید انبوه داروی تو حمایت می کند.
نه، هلال احمر برای سفر به رومانی به من یک کمک هزینه ای داد ولی مابقی سفرهایم به کشورهای خارجی از هزینه شخصی بوده است.
برای تولید انبوه دارو هم متأسفانه یک سری داروی جدید راهی بازار شده است که ۸۰ درصد بازدهی داشته. این همان داروی اسرائیلی است که ایران توانسته انحصارش را بشکند اما این دارو نگهدارنده است و درمان کننده نیست اما داروی گیاهی ما خاصیت درمانی دارد و بسیاری از بیمارانی که این دارو را مصرف کرده اند بهبود قابل ملاحظه ای داشته اند ولی نه فقط من حمایت نمی شوم، بلکه یک سری سنگ اندازی هایی هم وجود دارد.
اما آقای جعفریان رئیس سازمان جوانان هلال احمر از تولید انبوه این دارو توسط این جمعیت خبر داد. پس تو تکذیب می کنی؟
ما یک مذاکراتی داشتیم و ایشان هم حمایت خوبی داشته اند اما هنوز وارد عمل نشده ایم. من خودم هم خواستم تا با تشکیل جامعه آماری و دریافت تأیید پزشکی با دست پرتری برای تولید انبوه دارو اقدام کنیم.
در واقع عجله ای برای تولید انبوه نداری؟
چرا عجله داریم چون طرح های دیگری را هم در دستور کار داریم. یکی MS بود که دارویش درست شده است. بیماری دیابت و HIV طرح های بعدی ماست. برای بیماری دیابت هم به نتایجی رسیدیم که قرار است در مسابقات جهانی کرواسی شرکت کنیم.
آیا در اجرای طرح داروی MS تنها بودی یا به صورت گروهی کار انجام شد؟
طرح و ساخت دارو از خودم بود ولی دوستانی مرا در کارهای اداری همراهی می کردند.
تاکنون چقدر برای ساخت این دارو هزینه کرده ای؟
حدود ۳ میلیون تومان.
آیا از سوی کشورهای خارجی پیشنهادی برای فروش دارویت نداشتی؟
چرا دانشگاه الکساندر رومانی هم پیشنهاد بورسیه تحصیل و ادامه تحقیقات روی دارو را به من دادند. پیشنهادات دیگری نیز برای ادامه تحصیل از طرف برخی دانشگاه های دیگر داشتم، مثل ترکیه و برخی جاهای دیگر.
خب چرا قبول نکردی؟
من خیلی دوست دارم این کار را در ایران اجرا کنم چون این طرح در آن کشورها اجرا می شد و وقتی به تولید انبوه می رسید با قیمت بالا به دست بیماران MS کشورمان می رسید، در حالی که من وضعیت مالی بیماران MS را دیده ام و دلم نمی خواهد کسی نتواند داروی گیاهی ای را که من ساخته ام تهیه کند.
نگاهت به بیماری MS چگونه است؟
اگر در بحرش بروی مثل سرماخوردگی است به همان کوچکی. ولی بیماران مبتلا به این بیماری خیلی اذیت می شوند چون درمان نداشته است. داروهایی مثل آواناکس یا بتافرون هم که در حال حاضر موجود است نگهدارنده هستند؟، نه درمان کننده و عوارض جانبی زیادی مثل میگرن دارد.
مخترعین و نخبه ها در کشور ما چه مشکلاتی دارند؟
در کشور ما هیچ اهمیتی به نخبه ها داده نمی شود و حتی برای ورود به دانشگاه هیچ فرصتی برای امثال من در نظر نمی گیرند. در حالی که وقتی کسی در خط اختراع و کارهای تحقیقاتی باشد ممکن است نمراتش افت کند و نتواند در کنکور قبول شود اما حتی دانشگاه آزاد هم برای دارندگان مدال های جهانی اختراعات و اکتشافات ورود بدون کنکور به دانشگاه را ندارد.
تو یکی از جوانان برگزیده جشنواره حضرت علی اکبر (ع) نیز بودی. وزارت ورزش و جوانان از تو حمایتی نکرد؟
خیر. این وزارتخانه نیز بیشتر از آنکه به جوانان اهمیت دهد به ورزش اهمیت می دهد و در ورزش هم فوتبال. در همین جشواره من با وجود آنکه مقام جوان ترین مخترع سال جهان را از سوی اتحادیه اروپا به دست آورده بودم اما در بخش جوان مخترع برگزیده نشدم و در بخش دانش آموزی برگزیده شدم. این درحالی بود که جوانان مخترع برتر برگزیده این جشنواره سنشان از من بسیار بیشتر بود.
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : مینا... , amirfarhag , MFhealth , paeazan , najva
این دارو هیچ اسمی نداره
شادی نمادی از زیستن اگاهانه است و نمایشی از سپاسگزاری در برابر یزدان پاک.

شاد باشید و شاد زندگی کنید که شاد زیستن انتخاب است نه اتفاق
Heart
بابا یکی این بچه رو ببره دکتر حالش خیلی بده rolleyes
این جوجه فکلی 2 روزدیگه میگه همه بیماری ها رو من درمان کردم از ام اس شرو کرده به دیابت و ایدز هم داره میرسه فردا حتما درمان پی سی و برص رو هم کشف میکنه واااااااااااااااااای confused که چقد کار غیر علمی تو کشور بی داد میکنهfighting0030.gif
فکر کرده مامان بازیه که بگه چون من از همه کوچیکترم همه باید ملاحظه منو بکنن
خدایا یاریم کن تا آن چه را که دانسته یا نا دانسته می شکنم دل نباشد innocent0001.gif
 تشکر شده توسط : شیرین , arezooo82
این همون نوجوان بسیجیه خودمون نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بابا این که هنوز هست و حرف میزنه....confused
بابا آخه من چی بگم.................دلمم نمیاد بهت بگم جوجهconfused
ببین عزیز کل دنیا دارن رو این ام اس شب و روز تحقیق میکنن حداقل علتشو پیدا کنن نتونستن اونوقت تو اومدی میگی درمان قطعیشو پیدا کردی اونم با پایه ی گیاهی؟
شما دارو رو ساختی درست...........قبول میکنیم....بیا بگو ببینیم علت ام اس چیه؟
تا علتشو ندونی که نمیتونی داروشو درست کنی نه؟
جون مادرت پاشو برو این داروتو به این رومانیه کجاست میگی میخوان ازت بخرنش برو به این بفروش اگه تادییه گرفت اشکال نداره بزا بیارن داروی خودمونو به خودمون بفروشن............
هنوز شما 10 تا ام اسی رو یجا با هم ندیدی اونوقت پامیشی میگی داروشو ساختی....................
لازم نکرده دلت برا ماها بسوزه................
فکر پول تو جیبی و هزینه های ما هم نباش...............
خواهشا شما برو اول تو همین بسیج مدرستون فعال باش....
بعد کنکور بده....
دانشگاه قبول شو...
بعد لیسانستو بگیر...
بعد فوق بگیر....
بعد دکتراتو بگیر................
اونوقت بیا اعلام وجود کن.......................چون هنوز اونقد ریزی که به چشم قابل روئیت نیستی.............والا...
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : ورپریده
(2012/07/25, 02:50 PM)مینا... نوشته است: این دارو هیچ اسمی نداره

چراعزیزم اسمش خلیج فارسه! این لینک را ببین:
http://mscenter.ir/Thread-%D8%AE%D9%84%D...8%B3%D8%AA
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : amirfarhag , ورپریده
تازه به نظر من تا اینجا کارش هم تقلبی بیش نیست. مگه این دوستانی که از روش طب سنتی استفاده می کنند و رژیم غذایی گیاهی دارن حالشون بهتر نشده. خوب این آقا هم که مثل اونا عمل کرده.
اگه نگران ادامه تحصیل تو دانشگاه آزاده آدرسشو بده خودم میگم چه جوری اقدام کنه.
بچه درسشو نتونسته بخونه تازه تو اختراعشم تقلب کرده.
اگه همچین چیزی حقیقت داشته باشه و قرار باشه ثبت بشه باید اول از همه از اطبای سنتی تقدیر بشه.
این اطبای سنتی هنوز نتونستن چیزی اثبات کنن بعد این آقا....
نمی دونم چرا خوندن این خبر اینقدر حرصم رو درمیاره. شاید اگه اینقدر ادعا نداشت خودم بهش احسنت می گفتم که به جای اینکه بره تو کوچه گل کوچیک بازی کنه داره روی همچین مسائلی فکر میکنه و آزمایش میکنه. تا اینجا کار تحسین بر انگیزه ولی هر کاری می کنم نمی تونم ادعا این آقای بسیجی رو باور کنم.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : ورپریده
اون اتحادیه اروپا و رومانی و... که میگه درسته یا مثل همون اکسفورده خودمونه که مقامات ازش دکترا گرفتن ؟ confused2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : MFhealth

رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر مدعی شد

اختراع داروی MS توسط جوان عضو هلال احمر را تولید انبوه می‌کنیم

رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر از موفقیت اولیه آزمایش داروی MS اختراع یکی از جوانان هلال‌احمر برای تولید انبوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس؛ محمد‌جوان جعفریان در حاشیه نشست خبری تشریح فعالیت‌های تابستانه سازمان جوانان هلال‌احمر اظهار داشت: یکی از جوانان این سازمان با ثبت اختراع داروی MS و دریافت جوایز جهانی شرایطی را برای تولید این دارو در ایران ایجاد کرده است.

وی افزود: در این زمینه و با حمایت سازمان جوانان هلال‌آحمر این داروی جدید MS که پایه گیاهی نیز دارد در سازمان تدارک پزشکی آزمایش شده است و فرایند تولید انبوه آن در آینده در دست بررسی خواهد بود.
 تشکر شده توسط : paeazan , nazii , najva
از بچه هاي سايت كسي اين دارو رو استفاده كرده؟

مايلم بدونمخارج از سايت هم كلا چند نفر استفاده كردن؟ شرايط قبل و بعد از استفاده از داروشون چطوري بوده؟
 تشکر شده توسط : nazii

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,207 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 4,184 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
Video مخترع دشتستانی مدعی شد: کشف داروی گیاهی برای درمان کامل MS رسول جاسمی 115 78,592 2015/08/10, 12:00 AM
آخرین ارسال: nahid
  واردات داروی ام اس کمتر می شود nahid 1 2,453 2015/05/30, 11:51 AM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  داروی تایسبری تحت پوشش بیمه قرار گرفت h.kakavand 19 15,233 2015/04/28, 11:47 AM
آخرین ارسال: mostafa00
  داروی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود paeazan 10 8,680 2014/10/13, 02:39 AM
آخرین ارسال: Aban
  جزئیات واردات و توزیع داروی آرژانتینی ام اس azadenameh 41 20,282 2014/09/04, 05:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی کوپامر®(گلاتیرامراستات) تحت پوشش بیمه قرار گرفت dr. assadi 33 20,983 2014/07/02, 12:44 AM
آخرین ارسال: ایمان
  داروی ایرانی اینترفرون بتا ارزان شد. arezooo82 2 3,655 2014/06/13, 12:00 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  هزینه داروی برخی بیماران‌ ام اس بسیار زیاد است. hamdam 2 3,604 2014/02/06, 12:35 AM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان