امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳
مرجع : برنا

به دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی ام اس با بیان اینکه با انجام یک آزمایش خون می توان تشخیص داد که فرد به بیماری ام اس مبتلا هست یا خیر گفت:‌ یک نوع داروی خوراکی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود.
به گزارش افکارنیوز، شکوفه علایی متخصص مغز و اعصاب و دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی ام اس با بیان این مطلب افزود:‌ علت صدرصد قطعی که واقعا مشخص کند بیماری ام اس چگونه فرد را مبتلا می کند هنوز نه تنها در ایران بلکه در جهان نیز مشخص نشده است ، اما متخصصان مغزو اعصاب از لحاظ تئوری عامل ژنتیک، عوامل محیطی مانندکمبود ویتامین D و ویروس ها، را سه عامل اصلی در بروز بیماری ام اس می دانند.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد بیماری مبتلا به ام اس در ایران و جهان وجود دارد بیان کرد: دو و نیم میلیون نفر در جهان و در ایران تنها افرادی که در انجمن ام اس ایران ثبت نام کرده اند ۲۱ هزار و پانصد و شصت و چهار نفر به این بیماری مبتلا هستند.

وی اضافه کرد: علائم بیماری ام اس بستگی به نوع و شدت بیماری دارد و اینکه کدام قسمت از سیستم عصبی دچار ضایعه شده است به عنوان مثال اگر قسمت بینایی مغز باشد بیماری دچار مشکل بینایی می شود اگر اعصاب کنترل کننده حرکات دست و پا دچار ضعف حرکتی شده و اگر در قسمت تعادل مغز دچار ضایعه شود بیمار دچار مشکلات تعادلی می شود.

علایی با بیان اینکه طبق آخرین مطالعات انجام شده زنان ۳ برابر بیشتر از مردان به ام اس مبتلا می شوند اظهار کرد:‌ چون ام اس یک بیماری خود ایمن است و این قضیه در جنس مونث شایع تر از جنس مذکر است بنابراین بیشترین آمار مبتلایان به این بیماری را زنان تشکیل می دهند.

وی گفت:‌بیشترین سن شیوع بیماری ۲۵تا ۳۰ سالگی و سنین بالاتر حتی ۶۰ سالگی هم در ایران مشاهده شده است.

این متخصص مغزو اعصاب بیان کرد: ‌برای اینکه بدن سالمی داشته باشیم و به بیماری ام اس مبتلا نشویم عوامل ژنتیکی را نمی توانیم تغییر دهیم ولی عوامل محیطی با توجه به اینکه امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و مطالعات دانشمندان نشان داده است که کمبود ویتامین D در بروز بیماری ام اس تاثیر دارد و با انجام یک آزمایش خون می توان تشخیص داد که فرد به بیماری ام اس مبتلا هست یا خیر.

علایی در ادامه تاکید کرد: استرس های روحی و هیجانات در بروز ام اس تاثیر مستقیم دارد افرادی که مستعد این بیماری هستند در زمانی که دچار استرس و هیجان می شوند علایم بیماری ظهورمی کند.

دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی ام اس در پایان افزود: تمام داروهایی که در جهان برای بیماری ام اس ساخته شده است تقریبا در کشورمان وجود دارد و این نوید را به مبتلایان به ام اس می دهیم که یک نوع داروی خوراکی ام اس که به صورت بومی در کشور ساخته شده است بزودی وارد بازار می شود.

گفتنی ست؛ یازدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران ۱ الی ۲ آبان ماه امسال با حضور بیش از ۵۰۰ نفر متخصص مغز و اعصاب و رزیدنت ها ، در هتل المپیک تهران برگزار می شود.
لینک خبر

من که متوجه نمیشم منظورش از داروی بومی چیه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : DavidBili , سمیرا67 , Godfires , Dani - Sara , behzad mkh , maryam.N , zohrevand , sange sabor , kohedard
داروی بومی دیگه چه صیغه ایه ؟
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , سمیرا67 , برگ 7 , kohedard
(2014/10/10, 02:20 PM)somaye_602000 نوشته است: داروی بومی دیگه چه صیغه ایه ؟

دارو بومی فکر کنم منظورش تکفیدرا باشه که داره تولید میشه و تا چند وقت دیگه وارد بازار میشه
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , nahid , hessam , سمیرا67 , Godfires , برگ 7 , kohedard
منظورش تولید داخل بوده مثل سینووکس ، رسیژن و فینگولید و... که مشابه خارجی تولید شدن و الانم مشابه تکفیدرا داره میاد.

ولی اینکه گفته آمار ثبت نام شده مبتلایان در انجمن ام اس 21564 نفره برام عجیب بود !
چند ساله آمار ام اس در ایران رو 60000 نفر تخمین میزنن ، پس حدود دوسومشون ثبت نام نکردن یعنی یا دارو مصرف نمیکنن و یا آزاد میگیرن !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , سمیرا67 , Godfires , kohedard
همه اش میگن به زودی!!! آخه این به زودی کی میاد!؟
مدتهاست من منتظر تکفیدرای ایرانی یا همون BG12 هستم از اولش هم میگفتند به زودی میاد
خدا هر چه زودتر این به زودی رو برسونه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , سمیرا67 , kohedard
آقا داروی بومی رو فرض کنیم اکتشافات خانم فیروزی ، یا آقای احمد رجبی و یا آقای میلاد ویسمه ای باشه....
تشخیص ام اس با یک آزمایش خون ممکنه؟

نقل قول: کمبود ویتامین D در بروز بیماری ام اس تاثیر دارد و با انجام یک آزمایش خون می توان تشخیص داد که فرد به بیماری ام اس مبتلا هست یا خیر.

ویتامین D من طبیعیه ولی ام اس دارم
چند نفری رو بررسی کردم با ویتامین D پائین و ام اس هم ندارن
اینها احتمالاته و فراوانی ام اسی هایی که کمبود ویتامین D دارن بیشتره که رو ویتامین D دارن مانور میدن. ویتامین D از ویتامینهای محلول در چربیه و خوردن اون باید روی حساب و دقیق باشه. اضافه اون در بدن تجمع پیدا میکنه و مضر هست . در صورتی که ویتامینهای محلول در آب (مثل ویتامین C) از بدن دفع میشه.
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : neghar , nahid , سمیرا67 , Godfires , kohedard
(2014/10/10, 03:40 PM)kaveh_plus نوشته است:
(2014/10/10, 02:20 PM)somaye_602000 نوشته است: داروی بومی دیگه چه صیغه ایه ؟

دارو بومی فکر کنم منظورش تکفیدرا باشه که داره تولید میشه و تا چند وقت دیگه وارد بازار میشه

تکفیدرا که خارجیه پس بومی نمیشه و حالا شاید نسخه داخلی از رو خارجی اش مثل همین اینترفرونها بسازند
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , kohedard
معلوم نیست خود دکتر گفته با یه آزمایش خون یا گزارشگره اینطور نوشته !
ویتامین دی که چند وقت پیش گفتن درصد بالایی از ایرانیها کمبود دارن !
خلاصه یا خود دکتر و یا تهیه کننده خبر ، اشتباه مطلب رو انتقال دادن با استفاده نابجا از کلمه بومی و آزمایش و...
نوشته به صورت بومی در کشور ساخته شده !! پس بقیه به صورت غیر بومی بودن ؟ همشون که کپی داروهای خارجیَن !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , ابراهیم , neghar , kohedard
گزارشگر اینطور ننوشته مسلما
حتما به تولید داخل میگن بومی
http://vimb.basijmed.ir/Contents/29805/%...0%20-.aspx
http://www.ana.ir/Home/Single/106559
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : Godfires , فرید 1353 , kohedard
خدا کنه اين دارويى که تو راهه براى نوع پيشرونده ثانويه هم بدرد بخوره آخه چقد هر شب کوپامر بزنم؟؟confused2confused2confused
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : ابراهیم , فرید 1353 , sia , kohedard

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ماجرای اختلاف قیمت داروهای ام اس در بازار nahid 2 1,782 2019/09/10, 07:49 PM
آخرین ارسال: nahid
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 39,586 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71
  وضعیت داروهای "ام اس" در بازار دارویی کشور hamdam 2 4,203 2016/05/10, 08:55 AM
آخرین ارسال: niloofary
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,051 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 4,089 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
Video مخترع دشتستانی مدعی شد: کشف داروی گیاهی برای درمان کامل MS رسول جاسمی 115 78,060 2015/08/10, 12:00 AM
آخرین ارسال: nahid
  واردات داروی ام اس کمتر می شود nahid 1 2,394 2015/05/30, 11:51 AM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  داروی تایسبری تحت پوشش بیمه قرار گرفت h.kakavand 19 15,028 2015/04/28, 11:47 AM
آخرین ارسال: mostafa00
  جزئیات واردات و توزیع داروی آرژانتینی ام اس azadenameh 41 20,006 2014/09/04, 05:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی کوپامر®(گلاتیرامراستات) تحت پوشش بیمه قرار گرفت dr. assadi 33 20,728 2014/07/02, 12:44 AM
آخرین ارسال: ایمان

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست