امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی تاثیر گیاه بر بهبود علائم بیماری ام اس
بله.روال اینطور تحقیقا اینه که اول باید یه سری حالتای ما بررسی بشه..دسته بندی بشه..بعد تو مرحله بعد ، نقش گیاه باید بررسی بشه.مثلا خود من قبلا این پرسشنامه رو پر کردم،بعد یه گلدون شمعدونی با گلای قرمز گذاشتم کنار پنجره اتاقم.هر روز صبح که بیدار میشم میرم کنارش و یه نفس عمیق میکشم..حالا که دوباره این پرسشنامه رو پر کردم،جواب خیلی از سوالا که قبلا زده بودم،خود بخود عوض شد..این میشه نتیجه این تحقیق.یعنی باید بین 200 نفر مثلا این بررسی بشه،بعد جواب سوالا با هم مقایسه بشه.
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
از همه دوستانی که همکاری کردن و پرسشنامه ها رو پر کردن و فرستادن،واقعا ممنونم.خیلی از دوستان ازم نتیجه بررسی رو میخواستن.پرسشنامه ها که بررسی شد متوجه شدیم که نگهداری گیاه تا حد خیلی بالایی استرس رو دور میکنه و باعث بالا رفتن امید به زندگی و شادابی میشه.نتیجه رو برای یکی از مجلات علمی پژوهشی فرستادم و منتظر جوابشون برای چاپ مقاله هستم.بازم از همه دوستای خوبم تشکر میکنم بابت همکاریشونlove51love51love51love51love51love51
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : nahid , malike , hadisss
داروهای گیاهی مناسب برای درمان علائم ام اس
داروهای گیاهی نقش قابل توجهی در درمان علائم ام اس دارند؛ با این حال، بهتر است قبل از مصرف هر دارویی از خطرات احتمالی و عوارض جانبی آنها مطلع شوید.
داروهای گیاهی مناسب برای درمان علائم ام اس
به گزارش موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، فلج چندگانه یا ام اس یکی از بیماری‌های غیر قابل پیش‌بینی مرتبط با سیستم عصبی مرکزی است که با ایجاد اخلال در ارتباط مغز با سایر نقاط بدن همراه است. فلج چندگانه در دو حالت خوش خیم و بد خیم رخ می‌دهد. هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد. داروهای گیاهی به درمان علائم ام اس کمک می‌کنند، اما تاثیری بر خود بیماری ندارند. قبل از مصرف هرگونه داروی گیاهی با یک پزشک متخصص مشورت کنید.
فلج چندگانه
فلج چندگانه اختلالی است که به مغز، نخاع و عصب‌های بینایی حمله می‌کند. به گزارش انجمن ملی فلج چندگانه، ام اس یک بیماری خود ایمنی است که در آن، سیستم ایمنی بدن به بافت‌های خودی حمله می‌کند. میلین یا همان پوشش چربی که از اعصاب محافظت می‌کند، با ابتلا به ام اس از بین رفته و ارتباط عصب‌ها را مختل می‌سازد.
داروهای گیاهی سودمند
با وجود اینکه هیچ درمان مشخصی برای ام اس وجود ندارد، برخی از داروهای گیاهی از سرعت پیشرفت این بیماری می‌کاهند. به گفته فیلیس بالچ، مشاور تغذیه و نویسنده کتاب «نسخه‌های شفا»، یونجه، باباآدم، قاصدک، اکیناسه، پائو دارکو، شبدر قرمز، عشبه بیابانی، گینگو، بومادران، قارچ سرچماقی، برگ توتون هندی، عرقچین و ریشه سنبل‌الطیب از جمله رایج‌ترین گیاهانی هستند که برای درمان علائم ام اس بکار گرفته می‌شوند. برخی از این گیاهان باعث آرامش سیستم عصبی شده و برخی از آنها خواص سم‌زدایی دارند. به طور کلی، داروهای گیاهی نقش قابل توجهی در درمان علائم ام اس دارند؛ با این حال، بهتر است قبل از مصرف هر دارویی از خطرات احتمالی و عوارض جانبی آنها مطلع شوید.

http://www.alodoctor.ir/news/details/130...8%A7%D8%B3
1394/08/11
 تشکر شده توسط : طاهره. , juju , zohrevand

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثیر زود رنجی بر ام اس fatemeh22 143 77,518 2017/07/23, 10:00 AM
آخرین ارسال: helli
  نظر سنجي ... تغيير فصل در عود بیماری ام.اس ؟ hamid 83 46,830 2013/10/07, 10:35 PM
آخرین ارسال: maryam.N

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست