امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروهاي تزريقي ام اس خوراكي مي شود .
داروهاي تزريقي ام اس خوراكي مي شود.

تبديل داروهاي تزريقي به خوراكي بيماران ام اس مهمترين اقدام در دست اجرا براي بيماران ام اس است.
دكتر محمد علي صحرائيان مسئول كميته علمي انجمن ام اس و متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در خصوص بيماران مبتلا به ام اس دو مسئله بسيار مهمي وجود دارد كه يكي از آنها تبديل داروهاي تزريقي به خوراكي و ديگري استفاده از سلول هاي بنيادي براي درمان اين بيماري است.
وي گفت: هم اكنون چهار داروي خوراكي در فاز سوم كارآزمايي باليني قرار دارد كه در صورت موثر بودن و عارضه نداشتن در سال 2009 نخستين داروي خوراكي وارد عرصه دارويي جهان خواهد شد اما هم اكنون داروي تثبيت شده جديد ديگري در ايران براي اين بيماري وجود ندارد.
وي تصريح كرد: هم اكنون داروي مصرف بيماران اينترفرون ها هستند كه 30 تا 35 درصد جلوي پيشرفت بيماري ام اس را مي گيرد فعلاً نيز داروي جديد ديگري به نام ناتاليزوماب پس از مطالعات انجام شده و صحت تاييد آن وارد بازار دارويي خواهد شد كه مي تواند تا 60 درصد جلوي پيشرفت بيماري را بگيرد اما اين توقع نبايد براي بيماران وجود داشته باشد كه همگي بتوانند از اين دارو استفاده كنند بلكه تنها گروه خاصي از اين بيماران تحت شرايط خاص و با نظارت پزشك معالج خود مي توانند اين دارو را استفاده كنند.

تشکر شده توسط : salman121 , minoshka
20 روز دیگه که 2009 تموم میشه !چه موقع اینو گفته ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2009/12/10, 09:20 PM)behshid نوشته است: 20 روز دیگه که 2009 تموم میشه !چه موقع اینو گفته ؟
ناهید جون پزشک معالج من حدود 10 ، 15 رور پیش رفته بود به یه سمینار ( فکرکنم درسریلانکا یا ... دقیقا" نمیدونم :Smile) و گفت داروی خوراکی تولید شده اما در ایران هنوز استفاده نمیشه و وارد نشده.
رئيس كميته علمي انجمن ام اس : تا پايان سال 2010 داروهاي خوراكي ام اس جايگزين داروهاي تزريقي شده و اين طرح به منظور كاهش درد در اين مبتلايان به مرحله اجرا در خواهد آمد.
محمد علي صحرائيان رئيس كميته علمي انجمن ام اس، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت :انجمن ام اس ايران در نظر دارد كه داروهاي خوراكي را جايگزين داروهاي تزريقي كند و اين طرح تا پايان سال 2010 به مرحله اجرا در خواهد آمد.
وي ادامه داد: اين طرح در حال حاضر به مركز غذا و داروي آمريكا داده شده تا پس از نهايي شدن آن درايران به توليد انبوه برسد.
صحرائيان عنوان كرد: داروهاي خوراكي ام اس فقط دو بار از سال و هر بار به فاصله شش ماه و در هر نوبت به مدت دو تا هشت روز بايد مصرف شود.
وي يادآور شد:جايگزيني داروهاي خوراكي ام اس به جاي داروهاي تزريقي با هدف كاهش درد اين بيماران و بهبود شرايط زندگي آنان ساخته خواهد شد.
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : earth , hamid , voodoo
دوست ندارم موج منفي بفرستم . اما دوستان 2010 كه هيچي 2012 اگه بياد خدارو شكر بايد كرد .
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : hamid
توی voa هم یه برنامه ای در مورد ام اس داشت که می گفت دارن قرص خوراکی ام اس رو می سازن البته فقط برای زمانی لازمه که شخص دچار اختلال حرکتی بشه و تو این حالت می تونه بهبود ببخشه و به درد کارهای دیگه نمی خوره .
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
لامانتیا یک بیمار مبتلا به مولتیپل اسلکروزیس میباشد که از انتخاب خود برای روند درمان خویش میگوید.

هفته گذشته استفاده از داروی فینگولیمد که اولین داروی خوراکی در درمان این بیماری میباشد برای استفاده و درمان در بیماران با فرم عودکننده-فروکش کننده پیشنهادشد.

لامانتیا به مدت 2 سال همراه با سایر درمانهای پزشکی از این دارو استفاده نمود و به وسیله این دارو توانست مصرف سایر داروهای تزریقی را متوقف کند.
لامانتیا اینگونه بیان میکند "این شگفت انگیز است که من مجبور به استفاده از سرنگ به طور مداوم نیستم و واکنشهای بسیار کمتری با مصرف این دارو دارم".
بیماران استفاده آسان داروی جدید را دوست دارند و پزشکان نیز از وجود این دارو خوشحال میباشند.

به گفته دکتر تیموتی ولمر این دارو بسیار موثرتر از داروهایی است که تا کنون در دسترس بوده است. در حال حاضر پزشکان از 5 راه درمانی اولیه و قابل اعتماد برای جلوگیری از پیشرفت بیماری استفاده مینمایند که در همه این موارد دارو از راه تزریقی استفاده میشود؛ داروی فینگولیمد دارویی موثر در درمان و کنترل بیماری است که استفاده خوراکی از این دارو باعث آسانی استفاده از آن شده است. طبق اظهارات دکتر ولمر این دارو التهابات مغزی را نیز کاهش میدهد و به گفته لامانتیا ضمن مصرف دارو عوارض مختلف دارو بسیار کمتر احساس میشود.

این دارو روی قلب، ریه و چشم ها اثر میگذارد که این موضوع توسط پزشکان لازم است که در افراد مصرف کننده دارو بررسی شود. در صورت تائید دارو، فینگولیمد قیمت بالایی پیدا خواهد کرد.
Monday، June 28، 2010
ms-link
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : nazaninn , yaro , salman121 , voodoo

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نخستين محموله داروهاي بيماران MSهفته آينده وارد كشور میشود hamdam 1 2,186 2013/07/14, 10:25 AM
آخرین ارسال: محمود
  عرضه کارت هوشمند داروهاي يارانه اي به بيماران صعب العلاج hessam 0 2,086 2013/05/05, 09:38 PM
آخرین ارسال: hessam
  بهره برداري از خط توليد داروهاي بيوتکنولوژي در استان البرز paeazan 1 2,625 2013/03/05, 06:14 PM
آخرین ارسال: hessam
  داروهاي خارجي بيماران ام اس بدون حمايت بيمه‌ها عرضه مي‌شود nazaninn 32 16,504 2011/11/21, 06:15 PM
آخرین ارسال: hamdam
  صنعت داروهاي بيوتکنولوژي دريک قدمي نابودي saffari_mo 10 6,793 2011/07/09, 04:24 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان