امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خون آشامان یکبار مصرف!
#1
١٦ خرداد ١٣٩٢ - ٢٣:٣٣

خون آشامان یکبار مصرف!

نقش زالو آنقدر در گذشته مهم بوده است که پزشکان حتی از آن در جنگ ها نیز استفاده می کنند و به اعتقاد طبیبان سنتی زالو با مکش خون ناسالم بدن بیمار را از شر انواع میکروب ها پاک می کند.

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ استفاده از زالو برای درمان بیماری ها نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است و حتی در قسمت هایی مانند گردن، پشت گوش ها و شریان های گیجگاهی که نمی توان حجامت کرد می توان از زالو برای خون کمک گرفت. اندازه حیوان فرق نمی کند، مثلا در طب سنتی در صورت و روی لثه ها از زالوی کوچک و در شکم که عضو بزرگی محسوب می شود از زالوهای بزرگ استفاده می شود.

هر زالو قدرت این را دارد که تا 10 برابر وزن خودش را بمکد . تا بعد از تمام شدن مدت خون خواری زالو بیمار باید 10 تا11 ساعت استراحت کند.

زالوها از کسانی که مواد مخدر مصرف می کنند خوششان نمی آید و به بهداشت اهمیت می دهند و از خودش محافظت می کند.

زالوها از ماده بتادین و الکل به شدت متنفر هستند و اگر کسی پوست بدنش را با صابون معطر شسته باشد زالو به بدن او نمی چسبد.
 تشکر شده توسط : آرزو , earth , arezooo82 , احسيني , رامنا , roya-n , hilda , رزمینا , زهرا59 , شفا یافته , DavidBili , zohaa
#2
badtastebadtastebadtaste این خون آشام ترس داره!! badtastebadtastebadtaste

چند وقت پیش سرم درد میکرد....دکتر گفته بود پشت گوش هامو زالو بزارم!!badtaste

از ترس زالوها نفهمیدم چطوری سرم خوب شد!!badtaste

ولی در کل از حجامت بهتره!!
 تشکر شده توسط : رزمینا , SSA , شفا یافته , DavidBili
#3
چند سال پیش رفتم پیش یه دکتر طب سنتی که در شهر قم زندگی می کنه برام زالو درمانی تجویز کرد واسه پشت گوش هام ، اولین بار یه خورده می ترسیدم البته ترس نه چِندشم می شد ولی دفعات بعد عادت کردم سردردهام بهتر شده . بعد از انداختن زالو احساس سبکی می کردم
 تشکر شده توسط : hilda , آرزو , احسيني , SSA , شفا یافته , DavidBili , ostad2000 , zohaa
#4
واییییییییییییی چه جرعتی دارییییییین البته ترسناک نیست چندش آوره اونم پشت گوش که فکر کنم اگه من بودم یه بند جیغ میزدم تا کار زالو تموم شه :60:
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
 تشکر شده توسط : آرزو
#5

زالو درمانی یک ابزار پزشکی است -آکا

[تصویر:  7cbea79af7a388b58568f3d0ff0302a1.jpg]

زالو درمانی, پیوند اعضا, درمان دردهای مفاصل

یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه : « در اختلالات خاص مثل دردهای زانو ، بیماری واریس زالو به همراه داروهای گیاهی می تواند در درمان اثر گذار باشد . » تاکید کرد :« از جمله کاربردهای دیگر زالو درمانی در بیماری های قلبی – عروقی است که البته درمان بیماری قلبی عروقی به همراه دارو درمانی است و هیچ زمانی صرفا با زالو درمانی این درمان صورت نمی گیرد ».



مهرداد کریمی در رابطه با پیشینه زالو درمانی گفت :«قدمت زالو درمانی به حدودپنج هزار سال پیش می رسد ، در طب سنتی ایران ، چین وهندوستان و اروپا و مخصوصا در ایران زالو استفاده فراوانی می شده است ».


این متخصص طب سنتی در ادامه گفت :« نکته شایان ذکر این است که در طب کنونی هم استفاده از زالو درمانی رو به افزایش است به طوری که سازمان پزشکی امریکا از سال 2003 ، زالو را به عنوان ابزار پزشکی پذیرفته است ».


کریمی ، پزشک طب سنتی گفت :« زالویی که در شرایط ویژه تولید شده و تحت نظارت است در پیوند اعضا به کار برده می شود ، به دنبال پیوند یک عضو تمام عصب ها و شریان ها پیوند می شود تا خونرسانی در آن نواحی به صورت مطلوب صورت گیرد ، معمولا وقتی در یک ناحیه عضوی قطع شود و دوباره پیوند زده شود ورید ها دچار مشکل می شوند و خونرسانی به آن ناحیه مختل می شود ، در این مواقع استفاده از زالو در این نواحی خاص می تواند تاثیر گذار باشد ».


وی در ادامه گفت :« استفاده از زالو در طب سنتی بسیار رایج می باشد، قاعده ای در طب سنتی بنام پاکسازی وجود دارد . این قاعده به این صورت است که وقتی بدن دچار اختلال در اخلاط شد ، نیاز به پاکسازی وجود دارد ».


این پزشک طب سنتی گفت :« برای پاکسازی افراد می توانند هم از گیاهان دارویی و هم از ابزار پزشکی برای پاکسازی استفاده کنند . بدین صورت که ابتدا پزشکان درمان گیاهی را آغاز می کردند و سپس روش های دیگری از قبیل حجامت و زالو درمانی رابه کار می برند ، میزان پاکسازی توسط زالو بسیار بیشتر از حجامت است و مورد استفاده فراوانی قرار می گیرد ».


مهرداد کریمی از جمله موارد استفاده از زالو درمانی را به این صورت بیان کرد که : « در اختلالات خاص مثل دردهای زانو ، بیماری واریس زالو به همراه داروهای گیاهی می تواند در درمان اثر گذار باشد . از جمله کاربردهای دیگر زالو که در طب سنتی ایران رایج است در بیماری های قلبی – عروقی است که البته درمان بیماری قلبی عروقی به همراه دارو درمانی است و هیچ زمانی صرفا با زالو درمانی این درمان صورت نمی گیرد و نمی توان فقط به در مان با زالو اتکا کرد بلکه فقط به عنوان یک درمان کمکی می تواند بسیار اثر گذار باشد ».


وی درادامه گفت :« در درمان دردهای مفاصل هم می توان از از زالو درمانی بهره برد ،از جمله بیماری های مفاصل که با زالو می توان درمان کرد نقرس است در مواقعی که بیماری حاد و مزمن باشد زالو می تواند برای جلوگیری از عود بیماری موثر باشد ».


مهرداد کریمی ، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت :«زالویی که در دنیا مورد پذیرش قرار گرفته است هیرودوس مدیسینالیس است که اثرات درمانی هم دارد که این زالو درکشور ما موجود نیست و از گونه های دیگر زالو استفاده می شود ، هر زالو در هر دوره درمانی بین 10تا 20سی سی از خون از خون ناحیه ای را که به آن چسبیده است را می گیرد و سپس از آن ناحیه جدا می شود ».


وی در ادامه افزود:« ممکن است بعد از زالو درمانی بین دو تا ده ساعت نشر خون ادامه داشته باشد که این جزء اهداف درمانی می باشد در این مواقع بسیاری از بیمارانی که از زالو درمانی استفاده می کنند ، نگران می شوند ، البته شیوه هایی برای این جلوگیری از نشر خون می توان انجام داد اما باید توجه داشته باشیم که این مورد بخشی از اهداف درمان است ».


این پزشک متخصص طب سنتی در رابطه با نوع زالویی که در درمان استفاده می شود گفت :« اگر کسی از زالویی استفاده میکند که غیر اصولی و غیر بهداشتی باشد و یا صرفا از طبیعت بدست آمده باشد و یا محل پرورش یا نگه داری آن نا معلوم باشد می تواند باعث انتقال بسیاری از بیماری ها بشود و افراد باید از استفاده از چنین زالوهایی پرهیز کنند ، افراد برای زالو درمانی باید به مکان هایی مراجعه کند که معتبر باشد و زیر نظر گروه علوم پزشکی باشد».


کریمی ، پزشک متخصص طب سنتی گفت :« در بزاق زالو حدود 20 نوع ماده ضد انعقاد وجود دارد ، معروف ترین این ماده هیرودین است . زالو بعد از این که به ناحیه مورد نظر چسبید و جریان خون داخل عروق را از طریق گیرنده های حسی دریافت می کند و بوسیله آرواره های خود شروع به مکیدن می کند ».


وی در ادامه گفت :« برخی از افراد به صورت نا آگاهانه از مکنده های خون استفاده می کنند که از هم خانواده های زالوهای پزشکی است این مکنده ها گرچه می توانند خون را بمکند اما می توانند واکنش های شدید پوستی را هم ایجاد می کند ».


این پزشک طب سنتی در پایان در رابطه با عوارض زالو درمانی گفت :« نشر خون می تواند به مدت طولانی ادامه پیدا کند که اگر فرد دچار کم خونی است یا مشکل خاصی را دارد می تواند در روند درمان ادامه پیدا کند . البته معمولا فرد در یک مرحله درمان دچار چنین مشکلی نمی شوند ، عارضه ی دیگری که می تواند بوجود بیاید ، عفونت های پوستی است ، بدنبال زالو درمانی واکنش های پوستی هم ممکن است ظاهر شود که بدلیل پروتئین های موجود در بزاق زالو است ، التهابی بر جای می گذارد که جای نگرانی نیست ».
 تشکر شده توسط : شفا یافته , زهرا59 , booshveg
#6
در کشور روسیه تحقیقات زیادی در زالودرمانی صورت گرفته و تمام بیماریها، حتی فلج مغزی را با این روش درمان میکنند.

محل قرارگیری و نوع زالو اهمیت زیادی داره.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : نازلی , ostad2000 , booshveg
#7
من امروز صبح رفتم برای زالودرمانی پشت هر گوشم یه دونه زالو و روی پشت ساق پا هر کدوم 2 تا گذاشت agreement2
نه ترسیدم نه دردم گرفت و نه چندشم شدlaughing3
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
 تشکر شده توسط : نازلی , booshveg
#8
ایا زالو درمانی واقعا موثر است

زالو درمانی


حتما شما نیز تاکنون مطالب زیادی درباره زالودرمانی شنیده اید. این روش در قدیم زیاد کاربرد داشته و برای جلویری از بیماریها و یا درمان بسیاری از بیماریها از این روش استفاده می شد، ولی بعدا پزشکان امروزی آن را رد کردند. چون بر این باور بودند که زالو درمانی خود میتواند منشا بسیاری از بیماریها باشد. اکنون نظریه پزشکان را در این مورد باهم میخوانیم تا اطلاعات زیادی این زمینه بدست آوریم.


آیا تا امروز درباره «زالودرمانی» چیزی شنیده‌اید؟ این شیوه در زمان‌های گذشته توسط درمانگران طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها یا پیشگیری از ابتلا به آنها مورد استفاده قرار می‌گرفت اما متاسفانه به مرور زمان و با روی کار آمدن طب مدرن این شیوه جایگاه خود را از دست داد و به فراموشی سپرده شد تا سرانجام پس از گذشت سال‌ها مهجوری، این شیوه درمانی دوباره مورد توجه درمانگران مکاتب درمان‌های طبیعی و متخصصان طب مدرن در جهان قرار گرفت و برای درمان بیماری‌های مختلف از آن استفاده شد. برخی از پزشکان و درمانگران از زالو با عنوان جراح مینیاتوری نام می‌برند که قادر است با ایجاد برش‌های بسیار خفیف و ریز در پوست بدن خدمات درمانی خود را به بیماران ارائه کند. امروزه در بسیاری از کشورهای جهان از زالودرمانی به عنوان یک شیوه کمکی یا مستقل برای تسریع درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. حتی بسیاری از جراحان پلاستیک و پیوند اعضا از «زالودرمانی» به عنوان یک شیوه درمانی طبیعی برای دریافت پیوند بهتر در اندام‌هایی مانند دست و انگشتان استفاده می‌کنند.

نباید از زالوها بترسید

وقتی بیماری برای درمان به درمانگر مراجعه می‌کند و درمانگر طب سنتی شیوه زالودرمانی را به او پیشنهاد می‌کند باید مقدماتی را برای شروع درمان فراهم کند. ما در ابتدای امر توضیحاتی مقدماتی به بیمار می‌دهیم و او را با زالو و چگونگی مکانیسم درمانی آن آشنا می‌کنیم. همانطور که می‌دانید زالو جانور بسیار کوچکی است که ظاهر چندان خوشایندی ندارد به ویژه وقتی بخواهد روی بدن قرار گیرد و روی پوست حرکت کند، بنابراین به بیمار توضیح می‌دهیم تا با این شیوه آشنا شود و راحت‌تر بتواند مراحل درمانی را تحمل کنند چرا که استرس و اضطراب بیمار تاثیر این شیوه درمانی را کاهش داده و در مواردی بی‌اثر می‌کند.

کاربرد بزاق زالو در بیماری‌های پوستی

بزاق زالو آنزیم‌هایی دارد که در پزشکی امروز و سنتی از آن برای بی‌حس کردن موضع استفاده می‌کنند. در حقیقت زالو پیش از آنکه پوست فرد را بگزد با کمک بزاقش موضع را بی‌حس می‌کند به‌همین دلیل است که فردی که قصد زالودرمانی دارد هنگام گزش زالو احساس درد نمی‌کند. علاوه بر آنزیم بی‌حسی، بزاق دهان زالو خاصیت ضد التهابی دارد و همین موضوع سبب شده که درمانگران شیوه‌های طبیعی درمان و حتی درمانگران طب مدرن از آن برای درمان التهاب‌های پوستی و مفصلی استفاده ‌کنند. ضمن آنکه در بزاق زالو ماده‌ای وجود دارد که مانند آنتی‌بیوتیک عمل می‌کند و کارایی زیادی در درمان بیماری‌های پوستی مانند انواع جوش‌ها و آکنه‌ها و آبسه‌های پوستی دارد. این ماده کمک می‌کند آلودگی‌های موجود در محل آکنه‌ها و جوش‌ها برطرف شود. همین ماده است که هنگام گزش زالو موجب می‌شود محل گزش دچار آلودگی نشود. همه این مسائل کنار هم موجب می‌شود از آنزیم‌های بزاق دهان زالو برای درمان التهاب‌، تورم و قرمزی ناشی از بیماری‌های پوستی استفاده ‌شود.

دکتر زالو و جراحی‌های زیبایی

تنها کافی است جست‌وجوی کوچکی در فضای اینترنت داشته باشید تا از اخبار و پژوهش‌هایی که درباره کاربرد زالودرمانی در جراحی‌های پلاستیک و پیوند عضو وجود دارد باخبر شوید. امروزه در دنیا از زالو درمانی برای بهبود جریان گردش خون در موضع جراحی و پیوند اعضا استفاده می‌کنند. در حقیقت استفاده از زالو به ویژه در جراحی‌هایی که عضوی پیوند شده ، موجب می‌شود تا علاوه بر خونرسانی و تغذیه بهتر اندام از ایجاد بافت سیاه و التهاب‌ در ناحیه جراحی پیشگیری شود. علاوه بر جراحی‌های زیبایی، متخصصان طب مدرن برای جراحی و درمان زخم‌ پای دیابتی نیز از زالودرمانی استفاده می‌کنند و در این زمینه از مشاوره درمانگران طب سنتی و طبیعی بهره می‌برند.

طبیعی‌ترین آنزیم ضد انعقاد

زالو در بزاقش آنزیم‌های متنوعی دارد که هر یک از آنها خواص درمانی ویژه‌ای دارند. این بزاق‌ها که از طریق گزش پوست وارد بدن می‌شود می‌تواند اثرات درمانی مفیدی را به دنبال داشته باشد. یکی از این آنزیم‌ها که امروزه استفاده از آن در میان پزشکان و متخصصان طب مدرن نیز رایج شده آنزیم هیرودین است. این آنزیم یکی از قوی‌ترین و موثر‌ترین مهارکننده‌های انعقاد خون است که به صورت طبیعی در اختیار انسان قرار گرفته است. آنزیم هیرودین از جمله آنزیم‌هایی است که از لخته‌شدن خون در مسیر عروق پیشگیری می‌کند و تزریق آن در موضع موجب می‌شود جریان گردش خون در آن موضع یا اندام بالا رود. خواص درمانی آنزیم هیرودین آنقدر زیاد است که محققان و متخصصان طب مدرن ماده‌ای مشابه آنزیم هیرودین ساختند که امروزه در بسیاری از جراحی‌های قلب و زیبایی کاربرد دارد. در حالت طبیعی آنزیم هیرودین با گزش زالو به بدن فرد منتقل می‌شود. زالو در دهانش ۳ آرواره ظریف و کوچک دارد که با کمک آنها می‌تواند حفره بسیار ظریفی در پوست ایجاد کند و به این ترتیب آنزیم هیرودین را به بدن فرد منتقل کند.

مفصل درمانی

یکی دیگر از کاربردهای اعجاب‌انگیز زالو‌ها خاصیت آنها در تسکین درد و کاهش التهاب‌های مفصلی و استخوانی است. درمانگران شیوه‌های طبیعی درمان به افرادی که دچار بیماری‌های مفصلی و استخوانی هستند مثل بیماران مبتلا به آرتروز و آرتریت توصیه می‌کنند شیوه زالودرمانی را تجربه کنند. در این شیوه زالوها با مکیدن موضع‌هایی که درمانگر مشخص می‌کند آنزیم‌های ضد درد و ضدالتهاب را به بدن فرد منتقل می‌کنند که این آنزیم‌ها با جریان گردش خون به طور کامل موضع موردنظر را درگیر می‌کند. به این ترتیب علاوه بر تسکین درد و التهاب‌ها، خستگی و کوفتگی عضلات را می‌توان با گزش زالوها درمان کرد. در بسیاری از متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که زالودرمانی می‌تواند در بهبود افرادی که دچار محدودیت حرکتی هستند، موثر باشد.

زالودرمانی و درمان آب سیاه

برخی درمانگران طب سنتی بر این باورند که اگر از شیوه زالودرمانی در ناحیه فک و صورت به صورت مستمر استفاده شود، این کار می‌تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های دندان و لثه داشته باشد. به این ترتیب که افرادی که از این شیوه استفاده می‌کنند در مقایسه با دیگر افراد ایمنی بیشتری نسبت به عفونت‌های دهان و دندان دارند. از طرفی گروهی دیگر از درمانگران معتقدند که استفاده از زالودرمانی در منطقه قلب موجب پیشگیری از سکته‌های قلبی در افراد می‌شود. این موضوع فعلا در حیطه تجربه اساتید طب سنتی و یافته‌های ایشان است و هنوز در جایی به صورت علمی ثبت و ضبط نشده است. شواهدی نیز وجود دارد که در برخی از کشورها برای درمان آب سیاه چشم نیز که به‌دلیل اختلال در شبکه عروقی چشم به وجود می‌آید از انداختن زالو در اطراف چشم استفاده می‌کنند.

هربار فقط ۵ سی سی

زالو هر بار که عمل گزش را انجام می‌دهد حدود ۵ سی‌سی از خون انسان را می‌مکد. البته به دلیل ترشح مواد ضد انعقاد خون پس از جدا شدن زالو از بدن خونریزی از محل گزش ادامه می‌یابد که در این حالت نیز حدود ۱۵ سی‌سی خون از بدن خارج می‌شود. درمانگران طب سنتی برای پیشگیری از خونریزی در این مرحله از داروهایی طبیعی با منشا گیاهی یا حیوانی استفاده کرده و خونریزی راکنترل می‌کنند.

عوارض احتمالی زالودرمانی

گاهی ممکن است پس از زالودرمانی عوارض بسیار محدودی در بیمار مشاهده شود که البته احتمال بروز آنها بسیار نادر است. با این حال بهتر است از وجود این عوارض پیش از استفاده از این شیوه درمانی آگاه باشید.

• خونریزی زیاد از محل گزش به‌ویژه در شرایطی که تعداد زالوهای استفاده شده زیاد باشد از شایع‌ترین این عوارض است. به عنوان مثال درصورتی که از ۲۰ زالو به طور همزمان استفاده ‌شود مقدار خونی که از بدن بیمار خارج می‌شود ممکن است کم‌خونی ایجاد کند.

• حساسیت به زالو از موارد بسیار نادر ولی محتمل است.

•اگر فردی مبتلا به بیماری باشد که به‌واسطه آن با مشکل انعقاد خون روبه‌رو باشد باید این مسئله را با درمانگر خود حتما مطرح کند.

• زالودرمانی به طور کلی یکی از شیوه‌های درمانی کم‌خطر و کم‌عارضه است. البته باید توجه داشته باشید که خطرات محدود این شیوه درمانی در صورتی که به متخصص متبحر و آشنا به طب سنتی مراجعه کنید قابل کنترل و پیشگیری است.

• برای حفظ سلامت خود بهتر است از دریافت این شیوه درمانی در مراکزی غیر از کلینیک‌های تخصصی طب سنتی یا مراکز درمانی مربوطه خودداری کنید.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : booshveg
#9
خو مثل آدم برن خون بدنconfused2
سازمان انتقال خون چینی ازتون خون میگیره Angelکه با کمبود خون هم مواجه میشید چه برسه به مشکلات خونی
والا از شانس ما اگه بریم زالو بندازیم ،یا زالو ام اس میگیره Dodgyمیره شکایت ،یا ما اییییییییییدز میگیریم icon_cryمیشیم قوزه بالا قوز
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : شهرزاد
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثیر زمان مصرف غذا بر وزن افراد و نداشتن عادت غذایی ثابت شهرزاد 0 1,955 2012/07/18, 08:54 AM
آخرین ارسال: شهرزاد
  نصف کردن قرص می تواند باعث مصرف دوز اشتباه شود nafass 0 1,948 2011/10/23, 05:05 PM
آخرین ارسال: nafass
  نوزادان از هفته هشتم پس از تولد، مي‌توانند غذاي جامد مصرف كنند mojtaba2iran 0 3,723 2011/01/17, 08:13 PM
آخرین ارسال: mojtaba2iran



کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان