امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوش لباسی به شما اعتماد به نفس میدهد
#1
اندازه لباس

اندازه و مناسب بودن لباستان براي حس اعتماد به نفس بسيار مهم است.

«ژاکت» مثال بسيار خوبي است. ژاکت شل و گشاد باعث مي‌شود که شما نامرتب جلوه کنيد. ژاکتي که اندازه شما باشد، شما را تميزتر و مرتب‌تر نشان مي‌دهد و باعث مي‌شود که با اعتماد به نفس بيشتري بايستيد و راه برويد. در اينجا، نمونه‌هاي ديگري نيز براي شما مطرح مي‌کنيم تا ببينيد که هر لباسي در چه اندازه‌اي به شما اعتماد به نفس خواهد داد.

شلوار: شلوار مناسب آن شلواري نيست که به تنتان چسبيده باشد، بلکه بايد کاملا اندازه باشد. فکر نکنيد که اگر شلوار دقيقا اندازه شما باشد، انحناي بدنتان را مشخص خواهد کرد؛ چه بسا شلوارهاي اندازه - نسبت به شلوارهاي گشاد - شما را لاغرتر و صاف‌تر نشان خواهد داد.

ژاکت و کت و پيراهن و بالاپوش: پوشيدن بالاپوش‌هايي که در قسمت کمر تنگ مي‌شود کمک مي‌کند که هيکلتان موجدار و متناسب ديده شود و زنانه‌تر است.

به ياد داشته باشيد که لباس‌هاي بيش از حد گشاد و شل و ول شما را قدکوتاه و نامرتب نشان مي‌دهد.

کفش: گاهي اوقات، پوشيدن کفش‌هاي پاشنه بلند باعث لنگ زدن مي‌شود و کسي آن را نمي‌‌پسندد؛ اما اگر کفشي انتخاب کنيد که مناسب و برازنده شما باشد و پاشنه بلندي هم داشته باشد، باعث مي‌شود که قدبلندتر و لاغرتر و جذابتر به نظر برسيد.

رنگ لباس

سر تا پا مشکي پوشيدن باعث مي‌شود که لاغرتر و صافتر جلوه کنيد؛ اما پوشيدن لباس‌هاي رنگي به ديگران نشان مي‌دهد که شما از اينکه به چشم بياييد، نمي‌‌ترسيد. همچنين، لباس‌هاي رنگي کمک مي‌کند تا قسمت‌هايي را بپوشانيد که نمي‌‌خواهيد مورد توجه قرار بگيرد.

رنگ سفيد محبوب است

در لباس‌هاي سفيد آرامش و تازگي وجود دارد که آنها را شيک مي‌سازد! اين عقيده طراحان مد و لباس است. به خصوص اگر اين رنگ در روزهاي گرم سال پوشيده شود، شيک‌تر هم جلوه خواهد کرد.

1- مراقب باشيد که کجا لباس سفيد مي‌پوشيد:

از آنجايي که سفيد نور را منعکس مي‌کند و هر چيزي که در زير آن قرار داشته باشد را بزرگتر جلوه مي‌دهد، پارچه سفيد را براي هر لباسي استفاده نکنيد زيرا آن بخش‌هايي از بدن شما که بزرگ هستند را بزرگتر جلوه مي‌دهد. در عوض مي‌توانيد لباس سفيد را براي بخش‌هايي از بدن که کوچک هستند، استفاده کنيد تا عيب بدنتان پوشيده شود.

2- از لباس کشباف سفيد چشم بپوشيد:

اگر شما يک پرستار، تازه عروس، يا حتي يک کودک زير پنج سال هستيد، لباس کشباف سفيد را به گوشه کمد لباس‌هايتان بفرستيد؛ اين لباس شما را ريز، کوچک و حتي کوتاه‌تر نشان مي‌دهد.

3- در عروسي سفيد نپوشيد:

اگر شما عروس هستيد يا عروسي متعلق به شماست، سفيد بپوشيد، در غير اين صورت سعي نکنيد لباس سفيد يک دست را براي مهماني شب انتخاب کنيد. سعي نکنيد با عروس که بزرگترين روز زندگي‌اش است، رقابت کنيد. با تمام اين تفاسير، اگر شما هيچ رنگ ديگري را دوست نداريد و فقط سفيد به شما مي‌آيد و تنها رنگ انتخابي شماست، سعي کنيد از رنگ کرم نزديک به سفيد، به جاي رنگ سفيد عاجي، پوست تخم‌مرغي يا صدفي استفاده کنيد. پس نااميد نشويد و سايه‌اي ديگر از رنگ سفيد را به جاي سفيد خالص امتحان کنيد. دقت کنيد که پوشيدن رنگ سفيد بهترين راه براي شيک به نظر رسيدن، آرامش داشتن و لذت بردن از هواي گرم است. اگر اين اصول را به‌کار ببريد، وقتي لباس مي‌پوشيد، حتما آرام و زيبا به نظر خواهيد آمد.

لباس مناسب براي خانه

1- لباس‌هايتان را طبقه‌بندي کنيد.

همانطور که لباس‌هايتان را براي مراسم ختم، عروسي، مهماني‌هاي کوچک و بزرگ تقسيم‌بندي مي‌کنيد، اين برنامه‌ريزي را براي لباس‌هاي خانگي خود هم داشته باشيد، به اين صورت که حتما لباسي براي نظافت خانه در نظر بگيريد. همچنين از پيشبند براي پخت غذا استفاده کنيد و به اين تقسيم‌بندي، لباس خواب را هم اضافه کنيد.

2- هماهنگ بپوشيد.

نگاهي به لباس‌هاي خانگي که در کمد داريد بيندازيد و ببينيد کدام يک از اين بلوز و شلوارها مي‌توانند با همديگر پوشيده شوند و به قول معروف ست شوند. با اين نگاه، لباس‌هايي که احتياج به کامل شدن را دارند انتخاب کنيد.

3- حواستان به جنس لباس باشد.

ر لباسي که مي‌خريد بايد جنس خوبي داشته باشد. چرا که اين لباس‌ها بيشتر کثيف مي‌شوند و احتياج به شستشوي بيشتري پيدا مي‌کنند. پس گول قيمت ارزان را نخوريد و سعي کنيد آنچه مي‌خريد جنس خوبي داشته باشد تا به زودي کهنه و بيرنگ و رو نشود.

4- در خانه، لباس پررنگ‌تر ي بپوشيد.

هر کدام از ما يک رديف رنگي خاص در ذهن داريم اما خانه فضايي است که چهار ديواري بودن و اختياري بودنش اين اجازه و جرأت را به ما مي‌دهد تا رنگ هاي ديگر را هم امتحان کنيم و از رنگ‌هاي جديداستفاده کنيم و از ديد ديگران در خودمان تغييري ايجاد کنيم.


 تشکر شده توسط : soory , elham 66 , شيدا رها , زهرا59 , paeazan , فراموشم نکن , maryam.N
#2
Heart 
هماهنگی در خوش‌پوشی مهم ترین اصل است

یکی از قوانین نانوشته برای رسیدن به ظاهری مناسب ترکیب درست لباس‌هاست؛ اینکه چه بلوزی را به چه شلوار یا دامنی هماهنگ کنید و سراغ چه مدل کیف و کفشی بروید. ما خیال داریم در این صفحات به شما ایده‌های کوچکی بدهیم برای اینکه از لباس‌هایتان بهترین ترکیب را بسازید. در این بخش به شما می‌گوییم چه لباس‌هایی را و چگونه بپوشید تامثل همیشه بهترین باشید. از ترفندهای تازه انتخاب رنگ گرفته تاجزئیات کوچکی مثل انتخاب شال و حتی همین مانتوی همیشگی!
اهمیت هماهنگی لباس , نحوه هماهنگ کردن لباس


یک ترکیب رنگ تازه!

1. یادتان باشد یک ترکیب رنگ متفاوت گاهی مهم‌تر ازمدل لباسی است که انتخاب می‌کنید.

پیشنهاد می‌کنیم به ترکیب رنگ سبز با نارنجی فکر کنید!
در این ترکیب بهتر است سراغ یک تونیک حریر سبز بروید و یک دامن نارنجی.
حتما شما هم با ما هم‌ عقیده‌اید که در این ترکیب رنگ کفش‌تان باید سبز باشد!

متفاوت بپــوشید

2. برای حاضر شدن در یک مراسم رسمی کافی است درانتخاب لباس‌هایتان کمی زکاوت به خرج دهید تا در اوج سادگی متفاوت باشید!

یک پیراهن ساده سرمه‌ای ترجیحا با یقه‌ای گرد و کاملا ساده در نظر بگیریدوباقی ماجرارا به گردنبند طوقی کرم رنگی که انتخاب می‌کنید، بسپارید.
به یک کمربند چرمی ظریف به رنگ قهوه‌ای و هماهنگ کردن آن با کیفی به‌همین رنگ هم فکر کنید.
حالا باید سراغ کفشی بروید که ترکیبی از رنگ‌های سرمه‌ای و قهوه‌ای باشد!

در مهمانی‌های دوستانه بپوشید

3. رنگ‌های تونالیته کرم و قهوه‌ای از آن طیف رنگ‌هایی هستند که شاید کمتر دلتان بخواهد به پوشیدن‌شان فکر کنید اما ما برای شما پیشنهاد تازه‌ای داریم!

کافی است پیراهن ساده کرم یا قهوه‌ای‌تان را با یک رولباسی قرمز بپوشید.
کمربند قرمز و زیور آلاتی به همین رنگ را هم فراموش نکنید!

برای روزهای واپسین زمستان!

4. انتخاب رنگ کرم برای مانتویی که قرار است در روزهای بهاری پیش رو بپوشید انتخاب خوبی است البته مشروط بر اینکه به جزئیات آن هم فکر کنید!

یک کمربند قهوه‌ای می‌تواند جلوه بیشتری به مانتوی شما بدهد.
در این ترکیب می‌توانید به انتخاب زیورآلات و کفش‌هـای‌ طـرح‌دار البته با ترکیب رنگ قهوه‌ای هم فکر کنید.
خدای من هرگز نگویمت دست من بگیر
عمریست گرفته ای مبادا رها کنی
 تشکر شده توسط : parastoo joon , paeazan , nazaninamiri70 , elham 66 , شيدا رها , زهرا59 , maryam.N
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ریشه اعتماد به نفس افراطی خودشیفته‌ها چیست؟ MAHDI 13 8,145 2012/02/18, 12:34 PM
آخرین ارسال: شهرزادکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست