•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حمله چه مشخصاتی داره ؟
من از مهر که حمله داشتم بعدش 2 بار 60 پام بیحس شد.یه بار 4 روز طول کشید یه بار 1 هفته خودشم خوب شد .

حوصله نداشتم برم دکتر.
یعنی اینا حمله نیستن دیگه!؟همینطوری میاد و میرهlaughing3

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : zohaa
من رفتم دکتر
ازم تست گرفت بعد گفت من که میبینم تو سالمی هیچی لازم نیس این قرصا هم عوارض داره سنتم کمه
مینوسم برات اما اگه میتونی تحمل کنی، نخور!!!smiling
اینو که گفت اونقدر خوشحال شدم که نگوووووووووووووووووووووووو:icon_biggrin
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
 تشکر شده توسط : zohaa , glassheart
(2011/05/22, 09:21 AM)prime نوشته است: قطع نمیشه معمولا. (تجربه با ربیف)

میخواستم یه مطلبی رو هم دیروز بگم. جدای از اینکه حساس نباشید.
برای این میگم برید دکتر که بعضی التهاب ها هستند که اگر زود تر و در مرحله ی
شروع برید دکتر و پالس رو شروع کنید کورتونی که به شما میدن خیلی خفیف تر و بی ضرر تر ه تا اینکه کار به جایی بکشه که مجبور بشید.

سلام

من که گفتم نوک انگشتای دسته چپم بی حس شد دکتر ام ای آر داد. یک هفته گول کشید نوبت ام ای آر شد که توی این یک هفته شکه الکترکی کمرم که با پایین آمدن سرم بود اضافه شد بعد از یک هفته دیگه که جوابه ام ای آرم اومد این شوک به دسته چپم هم وارد شد و بعد به تعظیلاته 13 و 14 خرداد خوردیم و یک هفته بعد که رفتم پیشه دکترم برق گرفتگی در کمر و دسته چپ و راست اضافه شد .

دکتر گفت : یک پلاکه کوچیکه فعال در نخاع گردن .

که 3 روز پاس کورتون داده که دارم پالس میگیرم . (2روزش مونده )

حالا نمیدونم این فاصله ای که افتاده و علائمه بیماریم بعد از ام ای |آر بیشتر شده نشونه فعال بودنه همان پلاکه یا پلاکه بزرگتر شده یا پلاکه جدیده ...نمیدونم

بعضی بچه ها نوشته بودن پالسه 3 روزه ضررش بیشتر از 5 روزست .

کاش یکی اینم به من بگه

(2011/05/22, 09:21 AM)prime نوشته است: قطع نمیشه معمولا. (تجربه با ربیف)

میخواستم یه مطلبی رو هم دیروز بگم. جدای از اینکه حساس نباشید.
برای این میگم برید دکتر که بعضی التهاب ها هستند که اگر زود تر و در مرحله ی
شروع برید دکتر و پالس رو شروع کنید کورتونی که به شما میدن خیلی خفیف تر و بی ضرر تر ه تا اینکه کار به جایی بکشه که مجبور بشید.

سلام

من که گفتم نوک انگشتای دسته چپم بی حس شد دکتر ام ای آر داد. یک هفته طول کشید نوبت ام ای آر شد که توی این یک هفته شوکه الکتریکی کمرم که با پایین آمدن سرم بود اضافه شد بعد از یک هفته دیگه که جوابه ام ای آرم اومد این شوک به دسته چپم هم وارد شد و بعد هم به تعطیلاته 13 و 14 خرداد خوردیم و یک هفته بعد که رفتم پیشه دکترم برق گرفتگی در کمر و دسته چپ و راست اضافه شد .

دکتر گفت : یک پلاکه کوچیکه فعال در نخاع گردن .

که 3 روز پاس کورتون داده که دارم پالس میگیرم . (2روزش مونده )

حالا نمیدونم این فاصله ای که افتاده و علائمه بیماریم بعد از ام ای |آر بیشتر شده نشونه فعال بودنه همان پلاکه یا پلاکه بزرگتر شده یا پلاکه جدیده ...نمیدونم

بعضی بچه ها نوشته بودن پالسه 3 روزه ضررش بیشتر از 5 روزست .

کاش یکی اینم به من بگه

وای چه کردم
هی وای من
laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
من زیاد از پست شما سردر نیاوردم . اما
نقل قول: بعضی بچه ها نوشته بودن پالسه 3 روزه ضررش بیشتر از 5 روزست .
این حرف غلطه! کورتون ضرری نداره!

این سوء مصرف کورتون و دارو های مسکن و آنتی بیوتیک هاست که ضرر داره!
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
مگه پوکی استخوان نمیاره ؟

من روزی که .....ام ای آر.... دادم فقط نوکه انگشتم بی حس بود .....وقتی یک هفته بعد جوابشو گرفتم دو دستام درگیر شد .... یعنی اگر دوباره ام ای آر بدم پلاکی که توی ام ای آر هفته قبل بود به خاطره تشدیده علایم بزرگتر شده یا نه به مرور زمان پلاک علائمش بیشتر میشه ...

علیرضا وقتی تو سایت هستی خیالم راحته یکی جوابامو میده

واقعا ممنونwink2
البته بقیه بچه هام وقتی هستن جواب میدنا ولی بعضی اوقات تایپیکو نمیخونن:35:
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : Prime , zohaa
مصرف چایی باعث فقر آهن و کم خونی میشه!
مصرف شیرینی هم باعث دیابت میشه!

اما این جملات کاملا بستگی داره که چقدر شما چای و شیرینی مصرف کنید.

بله کورتون ها پوکی استخوان ؛ مشکل کبد و از کار افتادن کلیه ها رو میاره!
اما برای کسی که سوء مصرف داشته باشه.

نقل قول: من روزی که .....ام ای آر.... دادم فقط نوکه انگشتم بی حس بود .....وقتی یک هفته بعد جوابشو گرفتم دو دستام درگیر شد .... یعنی اگر دوباره ام ای آر بدم پلاکی که توی ام ای آر هفته قبل بود به خاطره تشدیده علایم بزرگتر شده یا نه به مرور زمان پلاک علائمش بیشتر میشه ..
.
فعال بودن پلاک مهم تره! تا تعدادش! معمولا وقتی پلاک فعال میشه علائم بروز پیدا میکنند
بعد که التهاب ها آروم شد علائم از بین میرن. کورتون ها به این آروم شدن سرعت میدن.
به این سادگی نمیشه پیش بینی کرد که در ام آر آی تون چه اتفاقی می افته!

من نمی دونم تا چه حد این حرفم درسته!:
اما تصور من بر اینه که پلاک به اون صورت بزرگ نمیشه شاید به تعدادش اضافه بشه وگرنه بعید میدونم رشد کنه!
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : sama , نازلی , nazaninn
سلام دوستان احتمالا قرار دادن این موضوع اینجا درست نباشه من فقط خواستم جواب دوستمون سما رو در مورد کورتون و عوارضش بگم و چگونه میشه عوارضش رو کم کنه و چقدر برای ما ام اسی ها کورتون خوبه و جلوی التهابات رو میگیره
کورتون نام عامیانه گروهی از داروهاست که خاصیت مسکن و تضعیف سیستم ایمنی بدن را داشته و در درمان تعداد زیادی از بیماری ها کاربرد دارند. نام علمی این داروها کورتیکواستروئید است و به شکل قرص، آمپول، اسپری و پمادهای موضعی در بازار وجود دارند.
پردنیزولون، بتامتازون، دگزامتازون، متیل پردنیزولون، تریامسینولون، هیدروکورتیزون وکلوبتازول همه از انواع کورتون ها هستند.
رای درمان برخی از بیماری ها به عنوان مسکن فوری از انواع کورتون ها استفاده می شود. مثلادر حساسیت های شدید تزریق یک آمپول کورتون می تواند نجات بخش باشد یا در حملات شدید آسم استفاده از کورتون خوراکی یا تزریقی باعث باز شدن راه های هوایی و بهبودی می شود. در بسیاری از بیماری های پوستی حاد نیز پمادهای حاوی کورتون برای تسکین علامتی به کار می روند.
موارد بی شماری از کاربرد این داروها در درمان درازمدت بیماری ها وجود دارد که قابل جایگزینی با هیچ داروی دیگری نیستند و به دلیل خاصیت تضعیف ایمنی کورتون ها استفاده وسیع از این داروها برای درمان بیماری های خود ایمنی صورت می گیرد. مثلابرای درمان روماتیسم مفصلی، انواعی از بیماری های کلیوی، نوعی از هپاتیت که هپاتیت خودایمنی نامیده می شود و انواعی از بیماری های پوستی مزمن استفاده از کورتون به مدت طولانی کاربرد دارد.
درمان بیماری کرون که یک بیماری روده ای است و بیماری ام اس نیز در مراحل مختلف با کورتون ها صورت می گیرد.

عوارض کورتون چیست؟

1- پوکی استخوان : کورتون مانع فعالیت سلولهایی میشود که در استخوان سازی و رسوب کلسیم در استخوانها نقش دارند . از سوی دیگر از جذب کلسیم در روده جلوگیری می کند . در نتیجه کلسیم از استخوانها برداشته میشود و به درون خون راه می یابد . این دو فرایند موجب پوکی استخوان میشود . در افرادی که از این داروها استفاده میکنند لازم است برای پیشگیری از بروز عوارض ، مصرف لبنیات در رژیم غذایی وجود داشته باشد و در صورت نیاز از مکمل های کلسیم هم استفاده شود .
2- چاقی : افزایش بی رویه اشتها از دیگر عارضه های جانبی کورتون است و به همین دلیل به کسانیکه تحت درمان با کورتون قرار دارند توصیه میشود که غذاهای کم کالری مصرف کنند
3- تورم : کورتونها اغلب موجب دفع پتاسیم و جذب سدیم میشود . مصرف نمک سدیم در این بیماران میتواند موجب تورم شدید شود . رژیم غذایی چنین فردی باید در حد امکان بدون نمک طعام باشد
4- مشکلات چشمی : مصرف طولانی کورتون شانس ابتلا به آب مروارید و گلوکوم ( آب سیاه ) را نیز زیاد میکند .
5- اختلال حافظه : مطالعات جدید نشان داده است با مصرف کورتون فعالیتهای مربوط به حافظه دراز مدت مانند استعداد یادگیری ، یادآوری سریع و یادآوری با تاخیر کاهش می یابد . بیشتر این فعالیتها در طول ده روز بعد از قطع دارو به حالت اول برمیگردد . اگر چه زمان بیشتری بطول می انجامد تا یادآوری سریع به حالت عادی برگردد .
6- قرمزی پوست : استفاده از پمادهای حاوی کورتون شاید به سرعت التهابات پوستی را درمان کند . اما استفاده طولانی از آن موجب قرمزی پوست میشود . استفاده طولانی مدت از کورتون باعث نازک شدن پوست و گشاد شدن رگهای زیر پوست میشود که پیامد آن قرمزی پوست است .
7- یکی از عوارض استفاده زیاد از کورتونها افزایش میزان چربی است . این حالت بعلاوه تورم بدن باعث پُف کردن فرد شده و علامتی بنام صورت ماه ایجاد میکند . البته صورت از لحاظ زیبایی مثل ماه نمیشود بلکه مثل ماه گرد میشود .
8- استفاده مکرر از کورتون باعث تحلیل رفتن عضلات میشود . به دلیل تخریب پروتئین های بدن ، پروتئین غذایی فرد باید حتی الامکان بالا باشد
9- استفاده از مقادیر بالای کورتون موجب افزایش احتمال نوع خاصی از بی نظمی ضربان قلب ، که یکی از عوامل اصلی سکته مغزی است ، میشود .
10- علاوه بر اینها استفاده از کورتون میتواند موجب سردرد ، سرگیجه ، عصبانیت ، افسردگی ، هیجان پذیری ، اختلال خواب ، جوش غرور ، رشد موهای زائد ، ناراحتی معده ، افزایش فشار خون ، تاخیر در بهبودی بیماریهای عفونی و زخم ها ، درد یا ضعف عضلانی ، افزایش تعریق ، تشنگی شدید ، کبودشدگی غیر طبیعی و اختلال در قاعدگی زنان نیز بشود .

چگونه عوارض کورتون را کم کنیم؟

1- به هیچ وجه کورتون نباید به طور ناگهانى قطع شود و کاهش میزان آن و قطع آن باید تحت نظر پزشک انجام شود .

2- به هنگام روبروشدن با استرس هاى شدید و پیش از جراحى هاى کوچک یا بزرگ ، موضوع را به آگاهى پزشک خود برسانید تا به طور موقت میزان کاربرد دارو را افزایش دهد .

3- ازآنجا که کورتون میتواند باعث پوکى استخوان گردد، به ویژه در روزهاى نخست کاربرد آن ، بنابراین براى پیشگیرى از پوکى استخوان موارد زیر پیشنهاد میشود :

· مصرف کلسیم به میزان 1000 تا 1500 میلى گرم روزانه(یک لیوان شیرمعادل 300 میلى گرم کلسیم دارد ) بیماران لوپوس با درگیرى کلیه و ازدیاد فشارخون در مورد مصرف لبنیات با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

· مصرف ویتامین D ( دى ) تحت نظر پزشک معالج

· انجام ورزش منظم به ویژه پیاده روى

· داشتن رژیم غذائى کم نمک

· استفاده از داروهاى ضد پوکى استخوان به صورت پیشگیرانه با تجویز و تحت نظر پزشک معالج

4- مصرف کورتون میتواند افزایش چربى هاى خون را درپى داشته باشد ، بنابراین براى کاهش این پیامد ناخواسته پیشنهاد میشود :

· داشتن رژیم غذائى کم چرب

· اندازه گیرى وکنترل کردن چربى خون در ابتداى مصرف کورتون و سپس هر یک سال

5- مصرف کورتون میتواند باعث افزایش قند خون شود بنابراین براى کاهش این عارضه موارد زیر توصیه میشود :

· رعایت رژیم غدائى مناسب

· اندازه گیرى قند خون هرچند وقت یکبار درطى مصرف کورتون با دستور و صلاحدید پزشک معالج

6- مصرف کورتون میتواند فشارخون را بالا ببرد، بنابراین براى کاهش این پیامد پیشنهاد میشود :

· رژیم غذائى کم نمک داشته باشید

· اندازه گیرى کردن فشار خون در هر دیدار با پزشک معالج

7- کاربرد کورتون به ویژه در اندازه هاى زیاد میتواند سبب افزایش خطر عفونت شود بنابراین براى کاهش این پیامد موارد زیر پیشنهاد میشود :

· پیشنهاد میشود واکسن آنفلوآنزا سالانه زده شود. با دستور و صلاحدید پزشک معالج

· از تماس با افراد داراى عفونت هاى ویروسى و حضور در محل هاى شلوغ به ویژه در فصل زمستان جلوگیرى شود.

·پیشنهاد میشود در صورت بروز هر گونه تب ، هر چه زودتر به پزشک خود مراجعه داشته باشید .

8- کاربرد کورتون میتواند سبب ایجاد آتروفى ( ضعف ) در ماهیچه هاى بدن شود بنابراین براى کاهش این پیامد پیشنهاد میشود :

· انجام ورزش هاى کششى براى پیشگیرى از آتروفى عضله
 تشکر شده توسط : sama , zaynab , najva , Parla , zohaa
دوستان بعضی وقتا انگار توی بازوی راستم برق وصل می شه حالا به این می گن حمله؟؟؟
تو سایت انجمن همه ازم بار اول میپرسن چندتا حمله داشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
آخه بابا من اصلا به حمله ها توجه نمیکنم
قسمتی از وجودم شده
بابا بیخیال چه کاری به حمله ها توجه میکنید
زندگی کنید وبیخیال حمله و ام اس باشینicon_biggrinwink2smiling
 تشکر شده توسط : fireboud , naser_m , zohaa
سلام
راستش یک مدتی اندازه 3 ماه هست که مشکلی برام پیش اومده ولی سعی کردم محلش ندم شاید خودش خوب بشه که چند وقته پیش دیگه نتونستم و رفتم پیش دکتر .
مشکلم این بود که انگشت های پای راستم به شدت داغ میشد و وقتی رفتم پیش دکتر برام کورتون تزریقی تجویز کرد اسم آمپولش هم تتراکوزاکتاید بود نمی دونم درست نوشتم یا نه confused2 ولی راستش تاثیر نداشت که هیچ بدتر هم شدم به خصوص اینکه یک سری قرص به اسم ایمی پرامین برام نوشته بود و کاربامازپین که به جای گاباپنتین برام داده بود یکمی حالم بد شده بود چون کلن به ترکیبات داروهای 3 حلقه ای حساس ام و به بدن من سازگار نیست .
چند وقت پیش هم دندون عقلم رو جراحی کردم که متاسفانه دکتر یکمی ناوارد بود که علاوه بر لثه لپم رو بریده که الآن دهنم تقریا بخیه هاش جذب شده ولی هر روز داخل دهنم آب خون داره و پاهام جفتش با هم داغی شدید پیدا کرده که اصلا دیگه نمی تونم کفش بپوشم و دارم فقط با دمپایی راه میرم ...

1. آیا اینا ممکنه حمله باشه ؟ خودش به من گفت حمله نیست ولی احتمال خیلی خیلی خیلی کمی هست که پلاک گردنی تشکیل شده باشه ولی بازم با MRI مشخص میشه که اونم متاسفانه روز شنبه است تا بیاد جوابش بیاد خیلی طول می کشه !
2. با این اوصاف به نطرتون اگر تو این 2 - 3 شب که شب های عزیزی هست اگر یک روزش رو روزه بگیرم وضعم بدتر میشه ؟
از خودش که پرسیدم بهم گفت به تو واجب نیست ولی اگر دوست داری بگیری ، بگیر .

( مهمه واسم لطفا بحث دینی نکنید فقط یکمی توضیح بدید چون من هنوز با این ام اس 100% آشنا نشدم هنوز حتی یک سال هم نشده دارم دارو مصرف می کنم )
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا لیزر برامون خطر داره ؟ آیدا 15 7,268 2017/02/21, 11:46 AM
آخرین ارسال: AVID2000
Rainbow ام اس و تعداد حمله ها ! نگین م 11 7,844 2016/06/05, 09:41 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  حمله جدید درست بعد از پالس کرتن Kamyar 11 7,619 2016/03/21, 12:49 PM
آخرین ارسال: آنا
  کپسول Wellwoman برای بیمار ام اس ضرر داره؟ paeazan 5 33,360 2015/10/28, 08:05 AM
آخرین ارسال: glassheart
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 46,339 2015/06/25, 09:36 AM
آخرین ارسال: ehsanm
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 32,723 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  چه بيماري خود ايمني ديگه اي شبيه دويك و ام اس وجود داره.؟ warrior 2 8,897 2013/02/24, 11:00 AM
آخرین ارسال: maryamnaji11

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست