امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصیه ای برای بیماران مبتلا به بیماری ام اس نسبت به نکشیدن سیگار
من تا چند وقت پیش همش قیلیون می کشیدم اما الآن 2 ماهی میشه که دیگه اصلا طرف دود ش هم نمیرمagreement2agreement2agreement2icon_biggrinicon_biggrin
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , A.Kh
مضر بودن سیگار، قلیون، توتون و دودشون برای همه ادما چه مبتلا به ام اس و چه دیگران کاملا واضح و بدیهیه احتیاج به توصیه نداره.
منم به بچه های ام اس توصیه میکنم در فاصله مناسب با تلوزیون بشینید. وقتی آلودگی هوا در حد هشداره از خونه بیرون نرید. جاهای پر عمق دریا شنا نکنید. حتما مسواک بزنید. وقتی برمیگردید خونه دستاتونو بشورید و...laughing3laughing3

تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : Aynaz , پریا حقیقت پور , A.Kh
چند روزی بود که حالم خیلی بد شده بود. ته دلم نگران شدم، گفتم نکنه زود مدعی شفایافتگی شدم. همه تغییراتی را که در خوراکیها، فعالیتها، خواب و... داشتم را بررسی کردم. تغییرات را اصلاح کردم اما باز هم حالم ناخوش بود!!!
در نهایت علت را پیدا کردم.icon_biggrin

یکی از همکارانم در انتهای دیگر سالن سیگار میکشید که البته دود مستقیمش به من نمیرسد اما از اونجایی که گیرایی من خوب بود از فاصله زیاد فرکانسش را دریافت میکردم!!

اول زیرابش را زدم، فایده نکرد. اخم کردم، فایده نکرد...
تا اینکه مستقیم با خودش مطرح کردم. آدم خوبیه، قبول کرد و از روزی که اینجا سیگار نمیکشه دوباره حالم خوب شدهicon_biggrin

نتیجه گیری اخلاقی:
1- بهتره مشکلات را رو در رو مطرح و کاملا واضح بیان کرد.
2- سیگار برای ام اس خیلی مضره حتی اگر شفا یافته باشید.fighting0030.gif
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
یعنی بعد چقد عوارضشو روی ام اس نشون میده ؟؟
آخه من که سیگار میکشم و مشکلی ندارم؟؟؟؟
الان حدود 1 سال و نیم میشه که درگیرم!میخواین بگین به مرور عوارضش رو ام اس معلوم میشه؟؟؟؟؟ConfusedHuhHuhHuhHuh
هر از گاهی یه پک قلیون طوری نیست . مثلا ماهی یه بار . اما نباید عادت بشه هر روز هر هفته. این نظر منه .
نذر کردم گر از این غم به درآیم روزی
تا در میکده شادان و غزل خوان بروم
چه کاریه خب angry2همون ماهی یکبارم نکشین چی میشه مثلن؟confused
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
سیگار چیزه مزخرفیه !!! شاید مسکن روحی سریعی باشه ولی مدت اثرش کوتاهه !!! و چون در دسترسه ادم تشویق میشه هی بکشه !!!!!

خدا شکر ازش فراری ام !!!angry3angry3angry3angry3confusedconfusedconfusedconfused
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

من روزی 8 نخ سیگار می کشیدم یکم گز کز دستام بیشتر می شود ولی اتفاق بدی نمی افتاد تا اینکه 3 ماه پیش ام ار ای جدیدم نشون داد که التهابات مغزیم بیشتر شده و داروم از هفته ای 1 بار شد 1 روز در میون. که یه ماه بعدش یه حمله خفن داشتم. الان خوبم و نزدیک 3 ماه دیگه سیگار نمی کشم و واقعا خیلی بهترم اگر چه گاهی مثل...دلم سیگار می خواد angry3 ولی دیگه نه...wink2
قصه نيستم که بگوئی ، نغمه نيستم که بخوانی ،صدا نيستم که بشنوی ،یا چيزی چنان که ببينی ،يا چيزی چنان که بدانی ...
من درد مشترکم ،مرا فرياد کن
نه تروخدانکشیییییییید.من احمق حدود2سال کشیدم تا شهریور امسال حمله ای بهم دست دادکه دیگه نا امید بودم دوباره خوب بشم.خدادعاهامو مستجاب کرد.منم اون کوفتی وترک کردم.وخوشحالم.الان از بوشم حالم بد میشهagreement2agreement2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
(2011/12/17, 02:58 AM)فرناز نوشته است: نه تروخدانکشیییییییید.من احمق حدود2سال کشیدم تا شهریور امسال حمله ای بهم دست دادکه دیگه نا امید بودم دوباره خوب بشم.خدادعاهامو مستجاب کرد.منم اون کوفتی وترک کردم.وخوشحالم.الان از بوشم حالم بد میشهagreement2agreement2

سلام فرناز جان
یعنی تو اون دو سال کلا حالت خوب بود و اصلا گز گز و حمله و لختی نداشتی و بعد دو سال دوباره اینجوری شدی؟؟؟Dodgy

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران saffari_mo 167 155,495 2020/01/20, 09:38 PM
آخرین ارسال: زهراخانم
  تجویز های غیرضروری و اشتباه در بیماری ام اس nahid 0 1,338 2019/09/06, 08:03 PM
آخرین ارسال: nahid
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 2,186 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 32,777 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,074 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,343 2018/11/12, 06:15 PM
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,235 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,770 2018/07/24, 07:35 PM
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,894 2018/01/17, 06:34 PM
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,933 2017/12/14, 06:46 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان