امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تقلیل تزریق کوپاکسون به سه باردر هفته
FDA تقلیل تزریق کوپاکسون را به سه باردر هفته (بجای تزریق روزانه) تایید کرد
29 ژانویه 2014

صنایع آموزشی داروسازی TEVA تایید اداره غذا و داروی ایالات متحده آمریکا را برای فروش نسخه طولانی اثر کوپاکسون ( گلاتیرامر استات ) برای درمان اشکال عود-فروکش کننده مولتیپل اسکلروزیس (ام.اس) دریافت کرد.

فرمول جدید کوپاکسون رژیم پایین دوز، سه بار در هفته را(40mg/mL ) برای بیماران فراهم می کند. تصویب نتایج حاصل از فاز III گلاتیرامر استات با فرکانس پایین ( GALA ) مطالعه شد، که شامل بیش از 1400 بیمار MS با نوع عود-فروکش کننده بود.نتیجه حاصل نشان داد دوز40mg/mL از کوپاکسون به طور قابل توجهی میزان عود را کاهش می دهد. در دوازده ماه تزریق زیر جلدی کوپاکسون 40mg/mL به مدت سه بار در هفته ایمنی و تحمل پذیری مطلوبی نشان داده شد.

TEVA نوید داد که دوز 40mg/mL جدید کوپاکسون به زودی جهت استفاده بیماران در دسترس خواهد بود.. دوز 20mg/mL فعلی کوپاکسون نیز برای استفاده روزانه ، فعلا در دسترس خواهد بود ، اگر چه گزینه های عمومی در ماه های آینده پیش بینی خواهد شد .
منبع:
http://multiplesclerosis.net
تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد

ترجمه از: همدم
http://hamdam2002.BLOGFA.COM/
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : محبوب64 , hadisss , paeazan , afsaneh , Amir , asall , hamid , mahmah , عمومهربان , FBF , اميدوار , برگ 7 , OMG! , mana22
دستتون درد نکنه همدم جان agreement2
راستی کارهای شما را در مجله پیام ام.اس هم پی می گیرم و می خونم خیلی عالیه و این همه کاری که برا بیماری امون انجام میدی ستودنی استlove51

راستش دکتر من هم اینبار تاکید کرده که گلاتیرامر یا همون کوپاکسون برنم خیلی سختم بود که هر روز باشه اما اگه اینجور باشه بهتره و قابل تحملRolleyes
از ترس فاسد شدن
دلت را حراج نکن!
خشک کردن هنوز هم جواب میدهد
 تشکر شده توسط : hamdam
البته این خبر برای کوپاکسان هستش و ما ها داریم کوپامر و اسویمر میزنیم.حالا کی این شرکتهای ایرانی بخوان طبق اون الگو بسته بندی کنن خدا میدونه

و یه چیزی که من رو نگران کرد اینکه نوع ام اس من عود-فروکش کننده نیست و چون داروی اصلی نوع من برام عارضه داد و نتونستم بیش از 1بار استفاده کنم یه فلوشیپ کمتر از یک ساله برام کوپامر نوشته که دارم یه کوچولو تاثیرش رو میبینم.نمیدونم اگه این تغییر در روزهای تزریق و میزان مواد اون بوجود بیاد، باز هم میشه ادامش بدم یا نه.مسلما همون فلوشیپ میتونه راهنماییم کنه
نمیدونم.احتمالا بیخودی نگرانش هستم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : hamdam , اميدوار , OMG!
پاییزان جان کوپامر و اسویمر نسخه ایرانی همان کوپاکسون یا گلاتیرامر استات می باشد.
اما نگرانی واسه چی عزیزم؟ وقتی دارو بهت ساخته پس در کنترل آن موثر بوده و همین مهم است. و این تاییدیه جدید هم در ارتباط با دوز دارو و تقلیل آن به سه روز در هفته(40mgدرهربار) بجای تزریق روزانه ی (20mg در هر بار) است. این از مشکلات تزریق روزانه کاسته و از نظر تحمل پذیری از سوی بیماران مطلوب است. امید که در نسخه ایرانی هم قابلیت عمل داشته باشد.
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : اميدوار , paeazan , برگ 7 , OMG!
ممنون همدم جانicon_question

به امید روزی که به هفته یا ماهی یه بار تقلیل پیدا کنه بعدم دیگه درمان قطعی :شکلک آدم کم توقع:Angel

"حبابها همیشه قربانی هوای درون خودشان هستند!"
 تشکر شده توسط : hamdam
این خیلی خوبه به جای تزریق روزانه سه بار در هفته باشه
من خودم زمانی که اسویمر یا کوپامرو روزانه میزدم یه خورده اذیت میشدم
ولی اینجوری خیلی بهتره ..
ممنون همدم جان بخاطر خبر خوبتagreement2
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
 تشکر شده توسط : برگ 7

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست