•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت میان MS و CIS
حمله اول پلاک های کمتز از 9 تا(اعلام ام اس 9 پلاکه)
cis خونده میشه...ممکنه تبدیل کنه ممکنه تبدیل نکنه به ام اس...معمولا اگر فردی در حمله اول انهنس گادنیوم داشته باشه ....احتمال تبدیل خیلی زیاده...من خودم دورانی که cis بودم با سه پلاک بدون انهنس بود...حتی اون موقع نمیشد cis هم خوندش...ولی تبدیل شد...
اگر بخوام دقیق تر بگم cis یا همون “clinically isolated syndrome اولین علائم نورولوژی بالینی که مدتش حداقل 24 ساعت طول بکشد و باعث دی میلین شدن و التهاب در یک یا چندقسمت از سیستم اعصاب مرکزی ...خود cis رو به دو گروه تقسیم میکنن.
1-Monofocal episode
(تک عارضه ای)در این نوع بیمار فقط یک علامت نورولوژی را تجربه میکند...مانند تحریک تنهای عصب چشم
2-Multifocal episode
(چند عارضهای)در این حالت بیمار بیش از چند علامت را تجربه می کند...مانند اشکال در عصب بینائی و ضعف در چند قسمت از بدن
بیماری که cis رو تجربه کرده اصلا مشخص نیست که به ام اس تبدیل بشه و این برای نورولوژها غیر ممکنه که پیش بینی کنن که بیماری که cis رو تجربه کرده ایا حمله دوم تجربه خواهد کرد یا نه....
اگر در اولین حمله انهنس دیده شود بهتر است از خط اول دفاعی در همان خمله اول استفاده شود
اگر در ام ار ای که تشخیص cis داده شده مکان پلاک ها در جاهائی که خطرناکه نباشه..(مثلا نزدیک بطن ها)و انهنس هم دیده نشه احتمال تبدیل در اینده پائینه ...ولی اگر در ام ار ای پلاک های ام اس دیده بشه ...بیمار در خطر بالائی برای تبدیل قرار میگیره و احتمال تبدیل خیلی زیاد میشه
منبع:http://www.nationalmssociety.org/about-multiple-sclerosis/what-we-know-about-ms/diagnosing-ms/cis/index.aspx
سروش
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : fireboud , نازلی , نازی ی , nahid , paeazan , آیدا , یه غریبه , ورپریده , mehdernet2 , سمانه میم , nasiim , niloofary , پریا حقیقت پور
من بیچاره اصلا دوران cis خودم رو نفهمیدم ، چون گفتن مال اعصابه ولی همون بوده ، برای همین یه دفعه پریدم تو ام اس ! فاصله اولین حمله و دومی 6-7 سال بود ، اونا رو گفتن مال اعصابه ، بعد سومی رو دیگه گفتن بستری شو و .....Confused

من با دو مورد از چیزایی که گفتین مشکل دارم :
گفته شد در فاصله یک ماه حداقل دو حمله ! این خیلی عجیبه ، فکر کنم تعداد کمی از ما در یه ماه اونم حداقل دو حمله داشته .
یکی هم تعدا پلاکها که میگین 9 تا فکر نمیکنم درست باشه چون من 3 تا داشتم تا دو سال پیش که آخرین ام آر آی رو دادم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : آیدا , paeazan , سمانه میم , پریا حقیقت پور
(2012/09/17, 07:01 PM)nahid نوشته است: من با دو مورد از چیزایی که گفتین مشکل دارم :
گفته شد در فاصله یک ماه حداقل دو حمله ! این خیلی عجیبه ، فکر کنم تعداد کمی از ما در یه ماه اونم حداقل دو حمله داشته .

ناهید جان ، در یک ماه دو حمله نه . منظور اینه که یک ماه بین دو حمله فاصله باشه
[تصویر:  emza-full-light.gif]

... Forever trusting who we are , And nothing else matters
 تشکر شده توسط : nahid , sooorooosh , sargol , پریا حقیقت پور
اگه كسي اجب اين مساله اطلاعات بيشتري داره لطفا بگه من شديدا نياز دارم بهش
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
دوسته عزیز سه تا کامنت بالاتر اطلاعات دقیق رو قرار دادم...اگر چیزه دیگه ای هست که میخواین بدونین در خدمتتونم مهدی جان

ساده شده حرف سروش اینه که تا زمانی که علائم ام اس وجود داره ولی حاد نیست و تعداد پلاک ها زیاد نیس و حمله اوله تو مرحله سیسه
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : sargol , پریا حقیقت پور
حتما باید حمله اول باشه...ببینید به اولین حمله اگر در فاصله یکماه تکرار نداشته باشه ...مکنه تکرار نداشته باشه ولی بعد از چند ماه افزایش پلاک رویت بشه....بازم ام اس حساب میشه....اینا کلا پیچیدست....حساب تبدیل شدن و نشدنش رو نمیشه کرد...اصلا دست هیچ کس نیست....منظورم اینه که پزشکا هم هیچ کاری نمیتونن بکننconfused2

تشکر شده توسط : نازی ی , یه غریبه , سمانه میم , پریا حقیقت پور
من بین حمله اول و دومم 4 ماه (شایدم بیشتر!) فاصله بود. بعداز چند ماه که رفتم دکتر، یه دکتر گفت CIS ه. اما وقتی بلافاصله رفتم پیش دکتر صحرائیان گفتن MS ه. دلیلشون هم " محل قرار گرفتن پلاک " هام بود . به همین سادگی ، به همین خوشمزگی !! icon_crysad2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan , سمانه میم , niloofary , پریا حقیقت پور
با سلام. یه سوال داشتم. من بعد از یک هفته اختلال در بینایی(دوبینی) که بیشتر در چشم چپم بود به دکتر مغزو اعصاب مراجعه کردم بلافاصله تشخیص داد که التهاب مغزه. سه روز بستری شدم و کورتون گرفتم. جواب MRI سالم بود و در آزمایش مایع نخاع التهاب کمتر از MS بود ولی در پرونده پزشکیم تشخیص بیماری رو نوشته بود CIS . با چیزایی که تو سایت شما خوندم : CIS مرحله اول MS است نگران شدم. اگه کسی اطلاع دقیقی از این موضوع داره منو هم در جریان بذاره.
(2012/12/30, 05:04 PM)zaha نوشته است: با سلام. یه سوال داشتم. من بعد از یک هفته اختلال در بینایی(دوبینی) که بیشتر در چشم چپم بود به دکتر مغزو اعصاب مراجعه کردم بلافاصله تشخیص داد که التهاب مغزه. سه روز بستری شدم و کورتون گرفتم. جواب MRI سالم بود و در آزمایش مایع نخاع التهاب کمتر از MS بود ولی در پرونده پزشکیم تشخیص بیماری رو نوشته بود CIS . با چیزایی که تو سایت شما خوندم : CIS مرحله اول MS است نگران شدم. اگه کسی اطلاع دقیقی از این موضوع داره منو هم در جریان بذاره.

دوست عزیز اولا بهتره هیچ نگرانی به خود راه ندهید و به اعصاب خودتان مسلط باشید امیدوارم که دیگه حمله و عود نداشته باشید

ما هم در اولین مرحله 3سال پیش بیماری با دوبینی شروع شد و بدون کورتون هم دوبینی بعد از 1 هفته برطرف شد و تشخیص CIS داده شد مدت 3سال هم هیچ عودی وجود نداشت تا فروردین امسال که همه چیز بهم ریخت

بهتره داروها را مرتب و دقیق استفاده کنید و استرس و نگرانی نداشته باشید امیدوارم که عودی هم دیگه نداشته باشید
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال