امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت قیمت داروهای ام اس در داروخانه ها !
عرضه‌ "دارو‌های ام اس" با قیمت متفاوت

عضو کمیته علمی انجمن‌ام اس از تفاوت قیمت دارویی بیماران ام اس در داروخانه‌ها انتقاد کرد.

به گزارش نشریه پیام ام اس به نقل از ایلنا،امیررضا عظیمی ، درمورد آخرین وضعیت دارویی بیماران‌ ام اس گفت: درحال حاضر وضعیت دارویی بیماران‌ ام اس نسبت به چند ماه گذشته خیلی بهتر شده است.

وی تصریح کرد: تقریبا می‌توان گفت اوضاع دارویی بیماران‌ ام اس تثبیت شده است و آن افزایش قیمتی که ماه به ماه در مورد داروهای این بیماران داشتیم؛ درحال حاضر نداریم.

این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به کاهش قیمت داروی بیماران‌ ام اس تصریح کرد: نکته عجیب اینجاست که قیمت داروهای‌ ام اس در داروخانه‌های کشور متفاوت است. به طور مثال داروی ایرانی زیفرون در یک داروخانه رایگان است و در داروخانه دیگر ۲۰ هزار تومان و در جای دیگر ۷۰ هزار تومان ارایه می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر قیمت داروی زیفرون را در داروخانه‌های شهیدکاظمی، ۱۳آبان و ۲۹ فروردین جویا شوید، متوجه می‌شوید که قیمت آن در هریک از این داروخانه‌ها متفاوت است.

عظیمی با بیان اینکه علت تفاوت قیمت داروهای‌ ام اس در داروخانه‌های دولتی را نمی‌دانم، افزود: حتی مسئولان شرکت‌های دارویی هم از این بابت تعجب دارند که چرا نرخ دارو‌ها در داروخانه‌های مختلف متفاوت است.

عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران تصریح کرد: بیماران‌ام اس در مجموع دسترسی به دارو دارند و دیگر نگرانی‌های که مربوط به کمبود دارو بود، وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که بیماران‌ ام اس می‌توانند داروی خود را از داروخانه‌ای که دارو را با نرخ کمتری می‌فروشد، تأمین کنند، افزود: این ممکن نیست چراکه هر یک از بیماران‌ ام اس سهمیه دارویی‌شان در داروخانه‌ای مشخص است.

عظیمی ادامه داد: یکی از بیمارانم می‌گفت؛ دارویم در داروخانه‌ای ۷۰ هزار تومان اما در ۱۳ آبان ۲۰ هزار تومان است اما زمانی که به داروخانه ۱۳ آبان برای تهیه آن دارو مراجعه کردم؛ گفتند نمی‌توانیم به شما دارو بدهیم چراکه سهمیه دارویی شما در این داروخانه نیست.

عضو کمیته علمی انجمن‌ ام اس تصریح کرد: اصلا مشخص نیست تقسیم بندی‌های سهمیه دارویی برچه مبنایی صورت می‌گیرد.

payamems.com
7 بهمن 92
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : hadisss , ساسان , یه غریبه , omid_nejad , hilda , maryam.N , محبوب64 , SSA
اینکه میگه سهمیه دارویی هر بیمار رو در داروخانه یا شهر خاصی میدن رو قبول دارم
مثلا من خودم فقط در اهواز بهم دارو میدن
دو بار که تهران بودم و نیاز اضطراری به دارو داشتم با بدبختی بهم دارو دادن
دو ماه پیش در تهران مجبور شدیم برا اینکه یه بسته ربیف بهم بدن، ابتدا رفتیم غذا و دارو و با هزار تا بدو بدو و امضا و اینا تا مجوز بهم دادن. فک کن؟ مجوز برا اینکه حدیث توی تهران بتونه دارو بگیره
خب اینجوری خیلی بده و من هر جا که باشم مجبور میشم برگردم اهواز برا تهیه ی داروم
کاش این بحث سهمیه و اینا رو حذف میکردن یا مثلا به حال افرادی مثل من یه چاره ای میکردن که مجبور نباشم دارومو فقط در اهواز بگیرم و امکانش فراهم باشه مثلا وقتایی که تهرانم همونجا دارومو تهیه کنم.
جالبه در تهران بهم گفتن خانوم دیگه به شما اینجا آمپول نمیدیم هیچ وقت rolleyes برو همون اهوااااااااااااااز
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : omid_nejad , hilda , maryam.N , محبوب64 , عسل راد
منم که یه شهر دیگه درس میخونم همین مشکل و دارم بهم گفتن اگه میخوای از اون شهر دارو بگیری باید عضویت اینجام و کنسل کنم برم اون شهر دوباره عضو انجمن اونجا شمconfused2 که با توجه به اینکه بلاخره تعطیلات و برمیگردم خونه و اینا...icon_cry ترجیح دادم تو شهر خودمون عضو باشم واسه همین هم هر ماه خانوادم داروهامو برام میفرستن که همش هم باید نگران این باشیم که سالم برسه به دستم...angry2
 تشکر شده توسط : hadisss , عسل راد
نرخهای متفاوت برخی داروهای تحت پوشش بیمه وزارت بهداشت در داروخانه های کشور
ساعت ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۶
قرار بود از اول مهر سال جاری قیمت ۵۰۰ قلم داروی بیماران خاص و صعب العلاج به سال قبل باز گردد و مسوولان وزارت بهداشت نیز اعلام کرده بودند که این کاهش قیمت حداکثر یک ماه به طول می انجامد، اما پس از گذشت چند ماه هنوز برخی داروها با قیمت بالا به دست بیماران می رسد.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایرنا گزارش از چند داروخانه در سطح شهر تهران که بیشتر آنها توزیع کننده داروهای خاص هستند، حاکی از آن است که قیمت برخی داروها بویژه تولید داخل و داروهای تحت پوشش، کاهش داشته اما همچنان داروهای بیماران خاص و صعب العلاج و سرطانی ها کمیاب است و بیماران از این شرایط گلایه دارند.

ˈسعید اصلانیˈ مسوول فنی داروخانه 29 فروردین در این ارتباط گفت ، از 160 قلم داروی اعلام شده تحت پوشش بیمه از مجموع500 قلم دارو اعلام شده ، تعدادی از اقلام دارویی بیماران از جمله «ام.اس» و برخی داروهای تولید داخل نیز کاهش قیمت محسوسی داشته اند.

عده ای از بیماران بویژه بیماران خاص و صعب العلاج و سرطانی ها به علت کمبود و یا افزایش قیمت بعضی از داروها، دچار مشکلات فراوان شده اند که با ادامه این روند، مشکلات روحی و جسمی فراوانی برای بیماران و خانواده های آنها به وجود می آید.

هرچند تعداد اندکی از بیماران از کاهش قیمت داروها رضایت نسبی دارند، اما بیشتر بیماران خاص از کاهش نیافتن قیمت و یا نبود برخی داروهای مورد نیازشان گلایه داشته و حتی مواردی چون گرانفروشی و سودجویی برخی افراد نیز مزید بر علت شده است.

در این شرایط، برخی اوقات بیماران یا مراجعه کنندگان تناقضاتی بین قیمت داروی عرضه شده با قیمت درج شده بر روی بسته مشاهده می کنند که این موضوع شائبه گران فروشی را بر اذهان القاء می کند.

زن میانسالی که فرزندش دچار بیماری «ام.اس» است، از کمبود دارو در داروخانه ها شکایت داشته و در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: امسال هر موقع به داروخانه ها برای تهیه دارو مراجعه می کنم با نبود یا کمبود دارو مواجه می شوم.

وی که خود را «فرحناز» معرفی کرد، افزود: طی یک ماه گذشته برای خرید یک دارو چندین بار به داروخانه ها مراجعه کردم تا بتوانم تعداد محدودی از داروهای فرزندم را خریداری کنم.

این زن میانسال در حالی که خستگی در چهره اش موج می زد، ادامه داد: اگر آشنایی در یکی از داروخانه های 13 آبان ، 29فروردین و حتی هلال احمر داشته باشی می توانی به راحتی داروهای خود را بدون هیچ نگرانی تهیه کنی.

جوان دیگری که دچار بیماری صعب العلاج است ضمن ابراز رضایت از وضعیت بازار دارویی نسبت به چند ماه گذشته به خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی ایرنا گفت : اکنون قیمت داروها نسبت به چند ماه گذشته کاهش خوبی داشته اما مسوولان وزارت بهداشت باید برای رسیدن به تعادل در بازار دارویی تلاش بیشتری کنند.

«حجت مرادی» افزود: از زمانی که داروهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، نگرانی درباره تهیه و خرید داروهای کمیاب ندارم و به راحتی آنها را از داروخانه ها تهیه می کنم.

وی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه قیمت دارو نسبت به گذشته به اندک ثباتی رسیده اما همچنان پرداخت مبالغ سنگین برای بیماران کمرشکن است.

یک جانباز 65 درصد شیمیایی نیز در این ارتباط گفت : از سال 90 به بعد، اوضاع دارو و درمان جانبازان بسیار وخیم شده است، داروهای وارداتی از آلمان و انگلیس بسیار خوب بودند اما یک سالی است که داروهای چینی بازار را تسخیر کرده و علاوه بر افزایش عوارض، تاثیر درمانی هم ندارند.

«شفیق ذرغان» افزود: بیشترین داروهای چینی متعلق به بیماران اعصاب و روان است که این داروها درصدی ارزان تر از مشابه اصلی آلمانی خود هستند، اما اثر درمانی نداشته و در عین حال مشکلات بیشتری برای جانبازان ایجاد می کنند.

وی از داروهایی می گوید که نام کشور سازنده بر روی آن درج نشده و بی کیفیت و ارزان قیمت و به وفور در بازار دارویی کشور یافت می شود، اما مسوولین به این امر توجهی ندارند.

در همین حال هنگام تهیه گزارش خانمی سراسیمه از داروخانه 13آبان بیرون آمد.

سعی کردم با توجه به عجله ای که داشت بسرعت سووالم را مطرح کنم. وی نیز خیلی سریع و در حالی که حرکت می کرد ، جوابم را داد و گفت : پدرم برای شیمی درمانی در بیمارستان بستری است و پزشک معالجش مرا برای خرید آمپولی که گلبول سفید خونش را پایین می آورد به این داروخانه فرستاده است.

وی در حالی که تلاش می کرد تا هر چه زودتر خود را به بیمارستان برساند، افزود: خوشبختانه بیمه تکمیلی داریم و هیچ هزینه ای برای درمان و داروی پدرم پرداخت نمی کنیم، اما چرا این داروهای حیاتی در داروخانه بیمارستان ها یافت نمی شود و در شرایطی که پدرم با مرگ و زندگی دست و پنجه نرم می کند، باید در داروخانه های شهر به دنبال خرید دارو باشم.

یکی از مراجعه کنندگان به داروخانه 13 آبان نیز از این موضوع گلایه دارد که به خاطر نبود برخی داروهای مورد نیاز مردم در داروخانه های سطح شهر مسوولان آنها به مراجعه کنندگان اعلام می کنند که داروی مزبور را ندارند ولی در صورت تمایل می توانند آن را با گرفتن مبلغ و نسخه تهیه کنند.

این مراجعه کننده به داروخانه مزبور ادامه داد، در صورتی که این داروها به سهولت در داروخانه های شهر یافت شود، این مشکل در دیگر داروخانه ها از بین می رود و مردم مجبور نخواهند بود تا برای تهیه یک دارو با مشکل مواجه شده و در برخی موارد مجبور به پرداخت رقم بالا به واسطه ها شوند.

پیشتر عضو هیات مدیره صنعت پخش دارویی ایران، وضعیت بازار دارویی ایران را در شرایط کنونی مطلوب ارزیابی کرده بود.

«ابراهیم هاشمی» با بیان اینکه اکنون وضعیت بازار دارویی به لحاظ موجودی دارو در انبارها، توزیع و دسترسی دارو بهبود یافته و قابل مقایسه با چند ماه گذشته نیست، گفته بود که بویژه با یارانه های تخصیص یافته برای بیماران خاص، رضایت نسبی برای بیمه شدگان فراهم شده زیرا اکنون معادل قیمت سال گذشته را برای داروهایشان می پردازند.

با این وجود اگر سری به بیمارستان ها و داروخانه های مهم شهر بزنیم، خواهیم دید که مردم با وجود برخی اقدامات برای تامین دارو با چه مشکلاتی مواجه بوده و دست به گریبان هستند.
http://risknews.ir/news/15278/%D9%86%D8%...9%88%D8%B1
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : hadisss , OMG! , محبوب64
همین داروی رسیژن در داروخانه بنیاد بیماران خاص که خیابان نجات الهی هست قیمت 12 عددیش 70هزرا تومنه ولی داروخانه 13 آبان و هلال احمر متفاوتهangry2
فعلا سکوت را برگزیدیم ............

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ماجرای اختلاف قیمت داروهای ام اس در بازار nahid 2 1,783 2019/09/10, 07:49 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروهای در حال ورود به کشور nahid 3 3,298 2018/06/30, 08:36 PM
آخرین ارسال: hessam
  وضعیت داروهای "ام اس" در بازار دارویی کشور hamdam 2 4,203 2016/05/10, 08:55 AM
آخرین ارسال: niloofary
  اختلال درتوزیع داروهای اکتووکس و اکتوفرون و سرگردانی بیماران niloofary 0 2,151 2015/12/28, 10:11 AM
آخرین ارسال: niloofary
  تفاهم نامه داروهای بیماران خاص و صعب العلاج 5/3/1394 nahid 14 8,626 2015/06/05, 09:02 AM
آخرین ارسال: hessam
  240 میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید داروهای بیماران خاص paeazan 1 2,587 2015/02/16, 12:09 AM
آخرین ارسال: فرید 1353
  عرضه رایگان داروهای ایرانی ام اس دربرخی استان ها sargol 11 8,673 2015/02/04, 12:38 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  سیرتولید داروهای MS، دکتر ترابی ، کنگره 11 nahid 1 3,073 2014/11/03, 06:43 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  لیست قیمت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج edarzi 16 14,758 2014/09/04, 05:57 AM
آخرین ارسال: glassheart
  نقدی بر تصمیم جدید مسوولان درباره داروهای خارجی hessam 11 6,866 2014/03/13, 03:32 PM
آخرین ارسال: منصور91

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان