•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییرشکل و نوع ام اس
به نظر منم فکرشو نکن مهم اینه که یه روز همه با هم تو همین سایت خوب شدن دسته جمعی مونو جشن می گیریم انشالا حالا میبینید پیش به سوی خوب شدن هوراااااااااااicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
خدایا یاریم کن تا آن چه را که دانسته یا نا دانسته می شکنم دل نباشد innocent0001.gif
 تشکر شده توسط : najva , آنا , sara.i , AlirezaS , ساغر , یاسی , laleh , حدیث ادریسی , Godfires
من خیلی امیدوارم ولی تو این یک سال و نیمه بدتر شدم sad2 دارو هام رو سر وقت وبه موقع مصرف میکنم هر چی رو که باید رعایت میکنمconfused2
ولی من کم نمیارم agreement2
 تشکر شده توسط : AlirezaS , ساغر , ثریا , Ferfer , یاسی , venoos , Godfires
سلام و وقت بخیر دوستای گلمicon_biggrin
در مورد اینکه با گذر زمان بیماری چه سیری را طی میکنه دو تا نظر وجود داره عده ای معتقدند بعد هر حمله مقداری ناتوانی باقی میمونه و علائم بیشتری را به وجود میاره و بعد گذشت حدود 20 تا 30 سال بیماری به اوج خودش میرسه و حداکثر ناتوانی را ایجاد میکنه و عده ای معتقدند بعد حدود 5 تا 10 سال به نوعی تثبیت میشه و یه خصوص با کاهش فعالیت مغزی تعداد حملات بیماری کاهش پیدا میکنه و به نوعی میزان ناتوانی ثابت باقی میمونه.
شما دوستان که اطلاعی در این ضمینه دارین و فکر میکنین کدوم این دو تا نظر درستهAngelAngel
خدایا ، چنان کن که روزهای عمرم در انجام دادن کاری سپری

شود که مرا برای آن آفریده ای!!!

تشکر شده توسط : ehlam
به نظر من اينكه بيماري به مرور زمان چطور خودش رو نشون بده كاملا بستگي داره به اينكه از ابتدا خودمون چطور رفتاري داشته باشيم با بيماري
اينو فقط از تجربه ي خودم با ام اس ميگم
خود من اگر از اول واقعا باور ميكردمش و قبول ميكردم كه مصرف دارو برام ضروريه هيچ وقت دچار حتي يك حمله ديگه هم نميشدم احتمالا.
اما چون مصرف دارو رو شوخي گرفتم بيماري داره زيادي خودشو نشون ميده ديگه.بايد جلوشو بگيرمfighting0030.gif
در مورد من كه ام اس اولا تصميم نداشت بد باشه اما من با كارام مجبورش كردم.
 تشکر شده توسط : ارزو , najva
ام اس در افراد مختلف متفاوته،بنابراین نمیشه نظر قطعی داد که بیماری با گذشت زمان چه سیری رو طی میکنه،ممکنه در فردی هیچ ناتوانی ایجاد نکنه و تا آخر عمر خاموش بمونه و در فرد دیگه، بعد از گذشت چند سال ،یا حتی ممکنه هر سال حمله داشته باشه.
قبل از مصرف دارو حمله زیاد داشتم. بعدش دیگه حمله نداشتم.
یکی رو میشناسم بعد از 25 سال هنوز سر پا هست و مشکلی نداره یکی رو میشناسم بعد از 2 - 3 سال مشکلش خیلی حاد شد که کمک لازم داره.
این نظریه ها هم مثل باقیه نظریه های علمی می مونه.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
بچه ها یه سوال من هنوز نمیدونم منظور همه کسانی که میگن حمله چیله این حمله که همه راجبش حرف میزنن یعنی چی/مسخرم نکنید اما واقعا نمیدونم/اگه یکی واسم توضیح بده ممنون میشم
Huh
من امیدوارم نظر دوم صحت داشته باشه
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
(2012/04/13, 04:07 PM)parya نوشته است: بچه ها یه سوال من هنوز نمیدونم منظور همه کسانی که میگن حمله چیله این حمله که همه راجبش حرف میزنن یعنی چی/مسخرم نکنید اما واقعا نمیدونم/اگه یکی واسم توضیح بده ممنون میشم
Huh
علائم حاد بیماری که ممکن است چند ماه یکبار یا بعد چند سال به وجود آید را حمله بیماری می گویند

خدایا ، چنان کن که روزهای عمرم در انجام دادن کاری سپری

شود که مرا برای آن آفریده ای!!!

تشکر شده توسط : ارزو
سیر بیماری به نوع ام اس که برای او تشخیص دادند بر می گرده من که خودم خیلی بیماریم را سرسری گرفته بودم بعد از 16 ماه حمله دوم را داشتم .دیگه باید بیشتر بهش توجه کنمconfused2 ولی اکثر بیماران ام اس ایران نوع عود کننده -فروکش کننده هستند !!!
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان