•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغذیه و ام اس
**مواد غذایی مضر برای بیماران MS :

1- غذاهای چرب خصوصا گوشت های چرب و تمام چربی های حیوانی

2- فرآورده های لبنی پرچرب

3- سس های مایونز و تمامی سس های دارای چربی زیاد

4- غذاهای بسیار شیرین ، كیك ، بیسكوئیت ، شیرینی و آب نبات

5- غذاهای حساسیت زا مثل تخم مرغ ، شیر ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، بادمجان ، مخمر ، نان گندم ، شكر، برخی از میوه ها ( بسته به واكنش بیمار ) ، مواد غذایی با رنگ های افزودنی مثل نوشابه ها یا با مواد نگهدارنده مثل كنسروها ، ادویه ، تمام میوه ها و سبزی هایی كه خوب شسته نشده اند یا با افزودن مواد شیمیایی رشد کرده اند که مواد باقیمانده روی آنها می تواند سمی و حساسیت زا باشد.

بیمار باید با دقت در برنامه غذایی روزانه ، غذاهای حساسیت زا را شناخته و آنها را حذف كند.

6- قهوه ، الكل ، كولا و چای

****مواد غذایی مفید برای بیماران MS :

1- چربی های اُمگا-3 و اُمگا-6 . منبع غذایی اصلی اسیدهای چرب اُمگا-3 انواع ماهی بخصوص ماهی ساردین و سالمون است و سایر منابع غذایی آن روغن سویا و کانولا، جوانه گندم ، گردو، روغن تخم کتان، سبزیجات برگ سبز و روغن کبد ماهی می باشد.

اسیدهای چرب اُمگا-6 نیز در روغن های غیر اشباع گیاهی مثل روغن ذرت ، روغن کانولا، روغن سویا ، روغن بادام زمینی و روغن آفتابگردان وجود دارد.

2- میوه ها و سبزی های تازه و تمیز ( سبزی های دارای برگ سبز پررنگ )

3- جوانه ها خصوصا جوانه یونجه كه باید موقع شروع به جوانه زدن مصرف شود.

4- پودر جلبك آب های تازه که به صورت بسته بندی شده در برخی فروشگاه ها موجود است.

5- مایعات : آب تازه و تصفیه شده 2 لیتر ( 8 لیوان ) در روز، سایر چای های گیاهی به جای چای معمولی و آب میوه رقیق شده

[تصویر:  1857223386205180220411497690619493839.jpg]

***اثرات برنامه غذایی مناسب

مواد غذایی علاوه بر رساندن انرژی اولیه به بدن، موجب حفظ عملكرد مناسب و تقویت دستگاه های مختلف بدن (دستگاه ایمنی، قلب و عروق، اعصاب و . . . ) می شوند كه نتیجه آن احساس سلامتی و قرارگرفتن در وضعیت روحی و جسمی مطلوب است كه در بیماری های مزمن اهمیت بیشتری پیدا كنند.

برنامه غذایی باید شامل مواد مغذی و مطلوبی باشد. پس باید قبل از خرید، فهرست كلیه احتیاجات سبد خرید خود را از نظر نوع و مقدار اقلام مورد نیاز تهیه كنید.

مصرف مناسب و کافی ویتامین های لازم مانند ویتامین های C و E و گروه B و املاح معدنی مثل منگنز، منیزیم ، مولیبدن، سلنیم و روی نیز در حفظ سلامتی بیماران ضروری می باشد و در عین حال مصرف زیاد و نابجای ویتامین هایی چون A و B6 می تواند خطرناك باشد.

با توجه به نقش مهم چربی ها در سوخت و ساز بدن و ایجاد انرژی لازم برای اعمال حیاتی و لزوم وجود آنها برای ساخت بافت های حیاتی بدن ، مصرف انواع چربی های مفید ، مخصوصاً چربی هایی که دارای تركیبات اُمگا-3 و اُمگا-6 هستند و نقش محافظتی در بروز بیماری های قلبی و عروقی دارند ، برای بیماران توصیه می شود.

منبع

**باید و نبایدهای تغذیه‌ای در بیماری ام‌ اس

شیوع MS در سراسر جهان روند رو به رشدی را نشان می‌دهد و در طی سالیان اخیر در ایران نیز بسیار افزایش یافته است. علت ابتلا به این بیماری به خوبی شناخته نشده است و عوامل مختلفی مانند عفونت، وراثت، منطقه جغرافیایی و همچنین رژیم غذایی به عنوان دلایل احتمالی مطرح شده‌اند.

**هدف اصلی درمان

در طی فاز مزمن بیماری اهداف اصلی درمان کاهش بروز عفونت‌های تنفسی، عفونت مجاری ادراری، مشکلات گوارشی، اسپاسم‌های عضلانی، زخم بستر و یبوست است. تامین مناسب منیزیم، فولات، ویتامین B6، ویتامین B12، روی، ویتامین D، ویتامین E، سلنیم و اسیدهای چرب امگا3 برای حفظ وضعیت تغذیه‌ای مطلوب و کنترل این اختلالات توصیه می‌شوند. ویتامین B12 به‌ویژه برای عملکرد مناسب سیستم عصبی مورد نیاز است و مصرف متعادل آن توصیه می‌شود. اسیدهای چربی غیراشباع (PUFA) به‌ویژه چربی‌های امگا 3، از اجزای ساختاری اصلی در غشای سلول‌های عصبی هستند و در تنظیم عملکرد ایمنی نیز نقش دارند.

با توجه به تخریب ساختارهای عصبی در بیماری MS و اختلال در سیستم ایمنی برخی مطالعات پیشنهاد می‌کنند که مصرف مناسب این چربی‌ها دارای اثرات مفیدی می‌باشد. بیشترین ویتامینی که تاکنون نقش آن در ابعاد مختلف بیماری MS مورد توجه قرار گرفته است ویتامین D می‌باشد. منابع غذایی این ویتامین شامل ماهی، غذاهای غنی‌شده مانند لبنیات و غلات صبحانه هستند. اما عمده‌ترین منشأ تولید آن در پوست و به وسیله تابش مستقیم نور خورشید است.

ویتامین D برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی مورد نیاز است و سطوح نرمال آن ممکن است در کندتر کردن پیشرفت بیماری MS مفید باشد. همچنین افراد مبتلا به MS به علت فعالیت بدنی کم، درمان‌های دارویی، مواجهه کم با نور خورشید و جنسیت مونث بیشتر افراد مبتلا، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند که این ویتامین می‌تواند به همراه دریافت کلسیم کافی در حفظ توده استخوانی و پیشگیری از بیماری فوق موثر باشد. تامین ویتامین D، در حدی که سطوح آن در بدن در حد نرمال باشد، در بیماران مبتلا توصیه می‌شود. در مورد منبع تامین ویتامین‌ها در بیماران مبتلا به MS به شکل مکمل‌های با دوز بالا و اثرات مفید آن‌ها بحث‌های زیادی وجود دارد. به طور کلی باید در نظر داشت ویتامین‌ها هر کدام دارای نقش‌های جداگانه‌ای در بدن هستند، اما همگی در یک تعادل دقیق نسبت به یکدیگر کار می‌کنند، بنابراین مصرف دوزهای بالا از یک ویتامین می‌توانند باعث کمبود نسبی در سطوح دیگری شود. به همین دلیل منابع غذایی ویتامین‌ها مانند میوه‌ها و سبزیجات نسبت به مصرف مکمل‌های غذایی ارجحیت دارند.

زیرا این مواد غذایی دارای نسبت‌های مفیدی از ویتامین‌ها، همچنین فیبر، مواد معدنی، و سایر مواد مفید در شکل طبیعی خود هستند. البته در صورتی که در مورد بیماری تشخیص داده شود به علت عدم دریافت کافی مواد غذایی یا شرایط بیماری، ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی در حد کافی تامین نمی‌شوند، می‌توان با تشخیص متخصص از مکمل‌های غذایی در حد نیازهای بدن و نه دوز بالا استفاده کرد.

**ارتباط رژیم غذایی و MS

مطرح شدن ارتباط بین رژیم غذایی و بیماری MS به سال‌ها پیش بازمی‌گردد. مطالعات در دهه‌های گذشته به بررسی نقش ویتامین D و نوع چربی‌های مصرفی در بروز MS پرداخته‌اند. بر اساس شواهد موجود افراد با سطوح پایین ویتامین D در بدن، افراد ساکن در مناطق با آب و هوای سرد و کسانی که کمتر در معرض نور خورشید قرار دارند (به علت ساخت کمتر ویتامین D در بدن)، بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.

در زمینه نوع چربی‌های مصرفی بر اساس مطالعات موجود دیده شده است که مناطق با مقادیر بالای مصرف چربی‌های حیوانی و لبنیات پرچرب نسبت به مناطق با مصرف بالای ماهی و میوه و سبزی شیوع بالاتری از MS دارند. البته این عوامل غذایی مانند سایر علل جزو عوامل احتمالی ابتلا به MS هستند و به عنوان عامل قطعی شناخته نمی‌شوند. صرف‌نظر از نقش تغذیه در بروز و پیشگیری از MS، باید در نظر داشت بیماری MS یک بیماری مزمن تحلیل برنده است، بنابراین نقش تغذیه مناسب و کافی برای بیماران در طولانی مدت باید مورد توجه قرار گیرد.

عوارض جانبی داروهای مورد استفاده در بیماران مبتلا به MS، در کنار ناتوانی‌های ناشی از بیماری می‌تواند وضعیت تغذیه‌ای بیماران مبتلا را تحت تأثیر قرار دهد. از طرف دیگر دریافت غذایی و وضعیت تغذیه‌ای بیماران نیز می‌تواند وضعیت کلی عملکرد بیمار و پیشرفت بیماری را در آن‌ها تحت تأثیر قرار دهد. با توجه به اینکه تاکنون درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده است، بسیاری از بیماران مبتلا برای درمان درد، خستگی، استرس و علائم بیماری خود از درمان‌های جایگزین یا مکمل استفاده می‌کنند. رژیم‌های غذایی مختلف، مکمل‌های حاوی مقادیر بالای ویتامین- مینرال یا اسیدهای چرب ضروری، هومئوپاتی، درمان‌های گیاهی، ورزش، ماساژ و طب سوزنی از جمله این درمان‌ها هستند. بسیاری از این درمان‌ها شاید بتوانند وضعیت کلی بیمار را تا حدی بهبود دهند، اما اثر آن‌ها بر سیر بیماری و جلوگیری از پیشرفت آن تا کنون به اثبات نرسیده است.

به عنوان مثال یکی از ادعاهای نادرستی که در زمینه ارتباط رژیم غذایی و بیماری MS وجود دارد، توانایی درمان این بیماری توسط رژیم‌های غذایی خاص است؛ تاکنون رژیم‌های غذایی متعددی برای مدیریت و کنترل این بیماری مورد بررسی قرار گرفته است که همه آن‌ها نتایج مبهمی را به همراه داشته‌اند. رژیم‌های متفاوتی مانند رژیم‌های فاقد آلرژن، فاقد گلوتن، فاقد پکتین، محدود از قند فروکتوز، خام‌خواری، رژیم مایعات، و مکمل‌های مواد مغذی با دوزهای بالا و... تا به امروز بی‌اثر شناخته شده‌اند. برخی از این رژیم‌ها با حذف گروه‌های غذایی حاوی فیبر بالا و حذف لبنیات حتی می‌توانند منجر به کمبود مواد مغذی و ایجاد بیماری‌های بعدی مانند بیماری‌های عروق کرونری و پوکی استخوان شوند. پیروی از این دسته رژیم‌های غذایی خاص تنها به علت باورهای قوی بیماران به تأثیر آن‌هاست و توجیه علمی برای آن‌ها وجود ندارد.

در واقع باید در نظر داشت که بیماری MS یک اختلال متابولیک مانند دیابت یا چربی خون بالا نیست که بتوان تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای از رژیم غذایی بر کنترل یا بهبود آن توقع داشت. بر اساس شواهد علمی موجود بهترین رژیم غذایی برای بیماران مبتلا یک برنامه غذایی متعادل، متنوع و کافی مانند همه افراد سالم دیگر است که شامل همه گروه‌های غذایی مانند غلات، میوه و سبزی، مواد پروتئینی و گوشت‌ها و لبنیات باشد. زیرا با توجه به اینکه اختلالاتی مانند سوءتغذیه، کمبود مواد مغذی، چاقی و کاهش وزن در بیماران مبتلا به MS شایع است، عدم توجه مناسب به تغذیه بیماران می‌تواند علائم بالینی را تشدید کند و باعث تشدید ناتوانی در این بیماران شود.

برای داشتن یک تغذیه مناسب در درجه اول انرژی دریافتی بیماران باید با توجه به شرایط آن‌ها برای پیشگیری از افزایش و کاهش وزن غیرضروری تنظیم شود؛ درعین‌حال مقادیر مناسب و کافی پروتئین و کربوهیدرات نیز استفاده شود. برای انتخاب چربی‌ها استفاده از روغن زیتون، روغن ماهی و سایر منابع اسیدهای چرب امگا3 توصیه می‌شود و تا حد ممکن باید مصرف چربی‌های اشباع محدود شود. منبع عمده چربی‌های اشباع مواد غذایی با منشأ حیوانی مانند گوشت قرمز و لبنیات پرچرب هستند.
منبع
...
 تشکر شده توسط : mahdie , عکاسباشی
درمان Ms با طب سنتی؛غذاهای مفید برای درمان ام.اس
یکی از بیماری هایی که در سالهای اخیر شنیدن اسمش هم مردم را به وحشت انداخته، ام اس یا اسکلروز چندگانه است ..علت آن است که پزشکی جدیدبرای این بیماری هم مثل بسیاری بیماری های دیگر درمانی ندارد و فقط با کورتن اقدام به نابودسازی بدن بیمار وتشدیدمشکلات او میکند
.اما این بیماری در طب سنتی تعریف ساده ای دارد و به همین دلیل درمان هم دارد و حتی می توان گفت درمان بسیارساده ای هم دارد.
ام اس سردی بروز کرده در مغز و اعصاب است و باید با گرمی آن را درمان کرد،البته این تعریف ساده به معنی این نیست که طول درمان ام اس مثل یک سرما خوردگی است ولی در طول 4 تا 6 ماه درمان با این روش های ساده پیشرفت های چشمگیری در بیماران مشاهده می شود:
ساده ترین روش های درمان مصرف گرمی ها و به خصوص مواد زیر است:
1- انجیر؛ شبی هفت عدد انجیر خیس خورده دریک لیوان آب که هم آب هم انجیر خورده شود
2- زیتون؛ هفت عدد زیتون صبح ناشتا و هفت عدد زیتون شب دو ساعت بعد از شام (زیتون شور غیر کارخانه ای)
3- چرب کرد مواضعی که دچار ضعف حسی و حرکتی شده اند با روغن زیتون بودار
4- پرهیز از بوهای سرد و بوهای صنعتی به همراه داشتن عطر گل محمدی و استشمام مداوم آن بسیار سودمند است
5- استفاده از ملین ها و هضم کننده ها برای سالم نگه داشتن دستگاه گوارش
6- ،پژوهش های انجام شده در امریکا نشان میدهد که هفته ای یک قاشق مربا خوری زعفران می تواند به درمان بیماری ام اس کمک زیادی کند این، دانشمندان موفق به کشف ماده‌ای در زعفران شده‌اند که در درمان بیماریها، بویژه درمان بیماری ام اس و تصلب شرایین موثر است.ماده درمانگر زعفران که کروسین نام دارد در حفاظت از سلولهای مغزی نقش دارد و مانع آسیب به سلولهای مغزی می‌شود که چربی تولید می کنند.چربی تولیدی در سلولهای مغز، همانند عایق و روکش در اطراف اعصاب مغز عمل می کند. در بیماری ام اس، به دلیل تورم سلولهای مغزی این عایق محافظتی از بین می رود.بر‌ اساس یافته‌های محققان، مصرف زعفران که حاوی کروسین است، می‌تواند تورم و فشار سلولی را که منجر به از بین رفتن عایق و تصلب شرائین در مغز می‌شود را تا حد زیادی در بیماران مبتلا به ام اس را کاهش دهد.نتایج این پژوهش که در نشریه ایمونولوژی امریکا به چاپ رسید، که امیدهای تازه ای را در جهت تولید داروهای جدید برای درمان بیماری ام اس به همراه داشته است.
7-بر اساس مطالعات انجام شده توسط دانشمندان و متخصصان طب سنتی .سلامتی بیماران مبتلا به "ام اس” با گیاه جین سنگ .. قابل کاهش و درمان میباشد.ترکیبات شیمیایی: این گیاه دارای گلوکوزیدهای استروئیدی به نام پاناکیلون، یک ساپونین به نام پاناکسوزید یا پاناکسین، مواد صابونی، یک اسانس روغنی فرار به نام پاناسین و یک هورمون و ویتامین B و ویتامین D، ترکیبات استیلنی، استرول ها و سرانجام یک گلوکوزید به نام جینسینگ می باشد. علاوه بر این جینسنگ سرشار از ویتامین‌های A ، B6 و فلز روی است. که این گیاه در درمان و کاهش بیماری ام اس کمک شایانی میکند..
8-روزی یک مشت در روز گیاه خرفه در درمان ام اس: یکی دیگر از این درمان ها "گیاه خرفه” است. این گیاه به دلیل داشتن منیزیم به تنهایی بیماری MS را درمان می کند. چون مقدار منیزیم آن بسیار بالا است که 375 میلی گرم منیزیم دارد ، این کمپلکس های ایمنی دستگاه ایمنی بدن را تحریک کرده تا به بدن حمله کند که منجر به آسیب رساندن به بافت ها می شود.
9-یکی از گیاهان برای درمان "ام اس” که تا 90 درصد بهبودی را ایجاد کرده است، یک مشت در روز گیاه گزنه می باشد.خوردن گیاه خشک گزنه میتواند در درمان ام اس بسیار موثر باشد و هروز یک قاشق چایخوری در اب میوه بریزید و میل کنید.. ، و همچنین استفاده روزانه مبتلايان به ام . اس از گياه شاهدانه موجب كاهش لرزش هاي ناشي از اين بيماري مي شود و اثرات درماني نسبتا مفيدي دارد به بيماران توصيه میکنم كه اين گياه را بو نداده با آب مخلوط كرده و مصرف كنند شاهدانه مي تواند در كاهش لرزش های ناشی از این بیماری بسیار موثر باشد .
10-بیماری ام اس با کندر قابل درمان است، براساس آخرین تحقیقات انجام شده برروی گیاه کندر مشخص شد که روزی 5 عدد از این گیاه قابلیت درمان بیماری ناعلاج ام اس را دارد.هم اکنون درآلمان از این دارو برای درمان بیماری ام اس و همچنین درمان سرطان مغزو جلو گیری از خونریزی روده استفاده می کنند،با توجه به اینکه عوارض التهابی در سلول های مغز علت اصلی بیماری ام اس شناخته شد به گونه ای که باعث خونریزی و التهاب در مغز بیماران میشود، به همین دلیل از گیاه کندر برای مهار پروستو گرانیت ها لونکوترین التهابات مغز استفاده شود که به درمان بیماری ام اس کمک زیادی میکند،همانطور که میدانیم هم اکنون بیماران ام اس با داروهای اینترفرون درمان می شوند که به خاطر هزینه های سنگین آن بسیاری از بیماران در رنج هستند بنابراین میتوانیم از گیاه کندر درقالب کپسول در این بیماران استفاده شود.
11-گیاه‌درمانی در بیماری ام اس ..*یکی از میوه هایی موثر که در این زمینه توانسته درمان کننده خوبی باشد آناناس است. این میوه به خاطر داشتن آنزیم های پانکرناتین ملامین، مولکول های پروتئین را شکسته ونشان میدهد این آنزیم ها علاوه برخاصیت ضدالتهابی ، به کاهش میزان کمپلکس های ایمنی در گردش خون کمک می کند.بالا بودن میزان این کمپلکس ها در گردش خون در بیماریهای خودایمنی چون MS دیده میشود. آناناس با توجه به این آنزیم مانع این حمله میشود.
*بر اساس مطالعات انجام شده توسط متخصصان خارجي ..
راز سلامتی بیماران "ام اس” با سه گیاه شفادهنده :خرفه،گزنه،کندر.
1-گیاه معجزه گر خرفه در درمان ام اس: یکی دیگر از این درمان ها "گیاه خرفه” است. این گیاه به دلیل داشتن منیزیم به تنهایی بیماری MS را درمان می کند. چون مقدار منیزیم آن بسیار بالا است که 375 میلی گرم منیزیم دارد ، این کمپلکس های ایمنی دستگاه ایمنی بدن را تحریک کرده تا به بدن حمله کند که منجر به آسیب رساندن به بافت ها می شود.
2-یکی از گیاهان برای درمان "ام اس” که تا 90 درصد بهبودی را ایجاد کرده است، گیاه گزنه می باشد.خوردن گیاه خشک گزنه میتواند در درمان ام اس بسیار موثر باشد و هرروز یک قاشق چایخوری در اب میوه بریزید و میل کنید..
3- استفاده روزانه مبتلايان به ام . اس از گياه شاهدانه موجب كاهش لرزش هاي ناشي از اين بيماري مي شود و اثرات درماني نسبتا مفيدي دارد به بيماران توصيه میکنم ؛یک قاشق چایخوری از این گياه را بو نداده با آب مخلوط كرده و مصرف كنند شاهدانه ميتواند در كاهش لرزش های ناشی از این بیماری بسیار موثر باشد .
4*بیماری ام اس با کندر قابل درمان است، براساس آخرین تحقیقات انجام شده برروی گیاه کندر مشخص شد که این گیاه قابلیت درمان بیماری ناعلاج ام اس را دارد.هم اکنون درآلمان از این دارو برای درمان بیماری ام اس و همچنین درمان سرطان مغز و جلو گیری از خونریزی روده استفاده می کنند،با توجه به اینکه عوارض التهابی در سلول های مغز علت اصلی بیماری ام اس شناخته شد به گونه ای که باعث خونریزی و التهاب در مغز بیماران میشود، به همین دلیل از گیاه کندر برای مهار پروستو گرانیت ها لونکوترین التهابات مغزاستفاده شود که به درمان بیماری ام اس کمک زیادی میکند ،همانطور که میدانیم هم اکنون بیماران ام اس با داروهای اینترفرون درمان می شوند که به خاطر هزینه های سنگین آن بسیاری از بیماران در رنج هستند بنابراین میتوانیم از گیاه کندر درقالب کپسول در این بیماران استفاده شود.
غذاها مضر در این بیماران : پرهیز از تخم مرغ ها ، محصولات لبنی- بستنی- ترشی-تمر هندی-ماهی- فلفل- دارچین- زنجفیل- زیره- سرکه- چای- قهوه- سوسیس - کالباس نسکافه- کاکائو- بادمجان- فست فود- برنج سفید-مواد غذایی کنسرو شده- ترک سیگار –- گوشت گاو و شتر – غذاهای سرخ کرده. از غذاهای مزاج سرد استفاده نکند.
غذاهای مفید در این بیماران: مصرف آلو خشك ، آب زرشك ، تمشك، انجیر- زیتون- بادام- کنجد- گردو- پسته- فندق- انگور- کشمش آفتابی--به ،غذاهای آب پز،و دیگر گیاهان دارای منیزیم چون دانه خشخاش،لوبیا چشم بلبلی ،اسفناج. - عسل، سبزی های تازه، نخود، چغندر، حبوبات، آجیل خام، این مواد غذایی میتواند در درمان این بیماری موثر باشند وبرای تقویت مفاصل خوردن هفته ای 3 بار پاچه گوسفند براي بيماران ام . اس توصيه میشود
نکته: افراد زیادی مبتلا به این بیماری، در حال حاضر به لطف خدا و با همین روش ها گیاهی و توصیه های ذکر شده ،درمان و روی پای خودشان راه می روند و حتی از حالت فلجی نیز خارج شدند و بهبود پیدا کردند.دوستان عزیز، لطفا در مصرف موارد فوق زیاده رویی نکنید، میتوانید مقدار مصرف روزانه خود از این گیاهان را با پزشک مربوطه در میان بگذارید
 تشکر شده توسط : zohrevand , 0MID , مینا میلانی , مینا میلانی , narsis2 , عکاسباشی
(2010/09/12, 02:36 PM)شفا یافته نوشته است:
(2010/09/12, 01:22 PM)مهسا نوشته است: با احترام به كساني كه اين رژيم ها رو رعايت مي كنند

من كه هيچ وقت حاضر نميشم جوانه يونجه و آب جلبك دار بخورم..!

اعصابمون راحت باشه و استرس نداشته باشيم به خدا 70% قضيه حله.بقيه اشم بر مي گرده به اينكه ام اسه.بهش ميگن مريضيه مرموز.

خيلي توي اين انجمن در مورد تغذيه بحث شده من مي خوام بدونم پس چرا هيچ كدوم از دكتراي ما اين حرفارو تاييد نمي كنند؟

دكتر من گفت عسل و گردو... خوبه، بخور. اما به اندازه بقيه

البته یونجه سرده و برای ما مفید نیست.
گردو هم برای کسانی که بیماری مغزی دارند از قبیل صرع و ام اس مضر هست. دلایل علمیش هم اثبات شده..

این که دکترها در مورد تغذیه چیزی نمیگن چون علمش را ندارند. مثل اینه که برید پیش دکتر پوست و بگید قلبم درد میکنه خوب اونهم دکتره دیگه.
--------------------------------------------------------------------
به همه دوستان توصیه میکنم در مورد خودشون صحبت نکنند چون ما میخواهیم به یک نتیجه منطقی برسیم، به راهی برای رهایی یا دست کم کنترل بیماری.
اگر دلیل منطقی دارید لطفا در موردش صحبت کنید نه در مورد عدم کنترل بر نفس و شکم!
از نظراتی که میدم هیچ چیز عاید من نمیشه فقط دوست ندارم هیچکس حتی دشمنم روزهای تلخ بیماری من را تجربه کنه چون در اون شرایط یونجه که هیچی، آدم حاضره یونجه خوار را هم بخوره اگه بدونه که خوب میشه..
خواهش میکنم حمل بر بی احترامی نشه، هر کس صلاح کار خودش را بهتر میدونه اما در هر صورت من وظیفه انسانی خودم میدونم که بر خلاف مخالفتها باز هم ساکت نباشم.
امیدوارم زودتر داروی شیمیایی این بیماری هم کشف بشه چون ظاهرا روشهای پیچیده تر مورد پسندتر هست!!

سلام
مریم جان ، شما ااز چه رژیم غذایی استفاده می کنی .امکانش هست برام بفرستی؟
واقعا از هیچ دارویی استفاده نمی کنی؟
ام ار ای گرفتی پلاک هات کم شده؟
من ی التهاب نخاع گردنی دارم
خوشحال میشم جوابمو بدین
 تشکر شده توسط : zohrevand
[size=mediumediumتغذیه خیلی مهمه همه چی برای مامفید ومهمه فقط پرهیزازنمک وچربی ها واستفاده ازسردیجات به همراه مصلحشون براما اهمیت داره
من ام اس دارم اماام اس مرانداردShy
 تشکر شده توسط : niloofary
سلام دوستان
مي خواستم بپرسم كسي تجربه اي در زمينه رژيم درماني هم داره؟! من يه بار پيش يه دكتر طب سنتي رفتم رژيمي كه داد براساس گرمي سردي بود و اعتقاد داشت مغز ام اسي دچار رطوبت و سردي مي شه براي همين بايد با غذاهاي گرم اصلاحش كرد مثلا گوشت گوسفند و بوقلمون توصيه مي شه و ...ولي امروز يكي از دوستام كه اون هم خيلي ساله بيماره مي گفت رژيم يه دكتري رو رعايت كرده به اسم كوآين طوري دقيق يادش نبود كه تو اين رژيم مي گه اصلا گوشت قرمز نخورين يا مثلا خرما نخورين كه خودش مي گفت رعايت كرده و الان خيلي بهتره و كلا ديگه سردرد نمي گيره. مي خواستم بپرسم نظر شما چيه؟confused2confused2
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : niloofary , narsis2
تنها چیزی که کلا صحت علمی داره نمک وچربی کم مصرف کنیم البته هرچند من ابگوشت درست میکنم چربی زیاد میریزم توش بعدشدس درد شدید میگیرم ولی باز درس عبرت برام نمیشه تکرارش میکنم،ولی من تجربه خودم میگه چربی کم مصرف کنم
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
 تشکر شده توسط : leili-asmaneh , niloofary
رژیم غذایی گیاهی و کم چرب سبب بهبود خستگی در ام اس می­شود
در یک مطالعه بالینی برروی 61 نفر مبتلا به ام اس ، محققین دانشگاه اُرگان ، تاثیر رژیم غذایی گیاهی ، کم چرب و بدون گوشت را با رژیم معمولی مقایسه کردند.
نتایج این مقایسه نشان داد که در گروهی که رژیم غذایی عمدتا گیاهی داشتند ، خستگی به طرز قابل توجهی کاهش یافت . در عین حال ، این رژیم ، برروی میزان توانمندی ها یا میزان تحرک و برروی MRI افراد ، اثری نداشت . رژیم غذائی اساسا گیاهی توسط افراد به خوبی تحمل شد و سبب کاهش وزن و کلسترول خون افراد مذکور نیز شد.
توجه داشته باشیم که هر نوع رژیم غذائی اگر بدون محاسبات دقیق تغذیه ای و بدون توجه به نیازمندی های روزانه ما انجام شود می­تواند در دراز مدت مشکل آفرین باشد برای مثال رژیم خالص گیاهخواری می­تواند سبب کمبود ویتامین B12 در بدن شود.لذا توصیه می­کنیم قبل از اجرای هرگونه برنامه غذائی ، حتما با کارشناسان تغذیه مشورت کنید.

http://iranms.ir/index.php/node/view?id=1077
1395-06-23 08:34
من این ماه شهریور
خیلی دارم دچار الژی غذایی میشمUndecided
امپولامو مرتب نمیزنمmen
نمی دونم به خاطر همین موضوعه.
احساس خفه شدن یک ساعت بعد خوردن بعضی ادویه ها.
سلام دوستان، اخيراً با شكل گيري گروه هاي عجيب و غريب تو تلگرام و معرفي و تبليغات سبك هاي متفاوت تغذيه، از نابودي ام اس با خام گياهخواري زياد ميبينم! كسي چنين تجربه اي داشته، يا اطلاعاتي داريد!؟
تغذیه شاید برخی علایمو تسکین بده اما اصلا راه حل و درمان قطعی ام اس محسوب نمیشه. اگه که بود خود پزشکان دنیا ارائه ش میدادن نه؟
اینا هم که میگن با تغذیه حالشون خوبه خب طبعا روال بیماری ام اس هست که فعلا در دوره خاموشی قرار داره بیماریشون
چه تضمینی هست بیماریشون عود نکنه؟
ماهایی که دارو مصرف میکنیم حداقل خیالمون راحته از حملات پیشگیری میکنیم یا حداقل اگه حمله ای داشته باشیم به واسطه مصرف دارو حمله سنگین نخواهد بود
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : آنا , silent , Azad , elham 66 , nahid , niloofary

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • بعدی