امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشنج
آیا کسی در طول بیماری دچار تشنج شده؟
و اینکه تشنج در ام اس غیرطبیعی نیست؟ با توجه به اینکه فرد قبلاً به هیچ وجه دچار این حالت نشده.

با تشکر از دوستای عزیزم
 تشکر شده توسط : نسترنى
من كه تا حالا نشنيده ام كسي در اثر ام اس يا مصرف دارو دچار تشنج بشه icon_cry
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : soha , نسترنى , آنا
اكثر داروهايي كه واسه ام اس استفاده ميشن مثل گاباپنتين و دپاكين و.....ضد سرع و تشنج هستن با اين اوصاف بعيده
 تشکر شده توسط : soha , نسترنى , آنا
ولی من هم در موردش خواندم که اگر حال مریض بد بشه امکان تشنجم وجود داره
 تشکر شده توسط : soha , نسترنى
salam man tashanoj dashtam
man 5sal avonex zadam ye sal hichi nazadam ye shab halam kheyli bad shod va tashanoj kardam
alanam 1sale beta mizanam
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
 تشکر شده توسط : soha , نسترنى
سلام من سال 1383 فهمیدم ام اس دارم و تا اینجا پنج شش بار تشنج کرده ام بعنوان مثال دو روز پیش. اگر سوالی دارید در خدمتم.
من قبل از بیماری سابقه تشنج نداشتم ولی موقعی که تحت درمان با میتوکسانترون بودم تشنج کردم البته بعد از چند بار تشنج دکترم تشخیص داد که این تشنجه
الانم داروی تشنج مصرف میکنم
من هم نشنیده بودم که ام اس تشنجم داشته باشه ولی بعدا شنیدم که به تازگی متوجه شدن که تشنجم میده

تشنج هنگامي روي مي‏دهد كه گروهي از نورون‏ها (سلولهاي عصبي مغز) ناگهان به صورت همزمان با يكديگر ولي غير طبيعي و كنترل نشده شروع به ارسال پي در پي پيام‏هاي الكتريكي كنند. اين فعاليت غير طبيعي ممكن است باعث پيدايش علايم حركتي مانند تكان‏هاي بدن، علايم حسي مانند شنيدن صداهاي خاص يا خواب رفتگي بدن، علايم رواني مانند ترس و اضطراب و علايم مربوط به دستگاه عصبي خودكار مانند تعريق و بر افروختگي شود.
ميزان بروز تشنج در بيماران مبتلا به ام اس بين 2 تا 5 درصد گزارش شده است. بروز تشنج در افراد عادی 3 درصد است.
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : mina , paeazan
ایا تشنج یا حملاتی شبیه به تشنج در ام اس ها مشاهده می شود؟چند درصد احتمال دارد؟
 تشکر شده توسط : ayda.m
(2012/08/16, 07:02 AM)TARA1.RA نوشته است: سلام من سال 1383 فهمیدم ام اس دارم و تا اینجا پنج شش بار تشنج کرده ام بعنوان مثال دو روز پیش. اگر سوالی دارید در خدمتم.
با سلام.هوشیارتون می ره یا هوشیارید؟در ضمن به صورت انقباض عضلات است یا؟

(2012/08/16, 07:02 AM)TARA1.RA نوشته است: سلام من سال 1383 فهمیدم ام اس دارم و تا اینجا پنج شش بار تشنج کرده ام بعنوان مثال دو روز پیش. اگر سوالی دارید در خدمتم.
با سلام.هوشیارتون می ره یا هوشیارید؟در ضمن به صورت انقباض عضلات است یا؟

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست