امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تزريق دارو و مصرف مسكن
من تازه ربیف رو شروع کردم همیشه بعد تزریق یه استامینوفن میخورم چون لرز شدید پیدا میکنم که با خوردن مسکن رفع میشه
البته میگن به مرور زمان وقتی بدن عادت کنه این علایم هم کم میشه
 تشکر شده توسط : liliyam
من سه ماه آونکس زدم که عوارض درحد المپیک وحشتناک بود و شاید مسکن هم بی تاثیر یود
5-6 سال بتافرون زدم.بتافرون خیلی داروی خوبیه عوارض خاصی بعدش نداشتم ولی همیشه یک ساعت بعد از تزریق یه استامینوفن 325 خوردم .یکبار امتحان کردم چون علایم خاصی نداشتم استامینوفن نخوردم اما روز بعدش کمی مشکل حرکتی داشتم.
امسال اکتوفرون زدم عوارض بعد از تزریق حدود نیم ساعت شروع میشه و استامینوفن 500 میخورم.

من میگم هرکس خودش باید تشخیص بده چه قدر مسکن بخوره.

بنظر من فقط استامینوفن بخور.به دکترم گفتیم چند ساله دارم استامینوفن میخورم عوارض خوردن استامینوفن زیاد نیست؟اشکالی نداره؟دکترم گفت نه بخور، من تا 12 تا در روز هم خوردم!!!!!!!!!!!!
خب دکتر شاید تو دیوونه ای که 12 تا استامینوفن در روز خوردی Smile
 تشکر شده توسط : movahedi , liliyam , hyd69hyd
سلام
انشاالله همه خوب و سالم باشند
لطفا به من هم اجازه دهید که تجربه ۱۰ ساله خودم را در اختیارتان قرار دهم اون ۶ سالی که اوانکس می زدم اولین امپول را قبل از تزریق به من گفتن یک استامینافن بخور منم خوردم تزریق بعد چون دید اتفاقی نیوفتاد نخوردم Smile (16) و اتفاقی هم نیوفتاد agreement2ولی سه هفته بعد ش ( تزریق ۴ ) بدون استامینافن یک سر درد خفیف با کمی طب پیدا کردم confused که شب خوابیدم و صبح بلند شدم بر طرف شد Wink
در مورد ۳-۴ سال ربیف پرستار گفت برای کاهش شدت عوارض تزریق قبل و بعد از تزریق مسکن بخور و هر سه هفته از دوز یک سوم شروع کن بیا و ۳ هفته سوم را هم دوز یک را کامل بزن منم تجربه اوانکس براشون گفتم و از آنجا که دو دارو فقط تفاوت شان در دوز و نحوه تزریق است دکترم هر سه هفته را کرد هر یک هفته و من حدوداً روی هر سه ربیف کمی طب با سردرد خفیف دارم که بهش توجهی نمی کنم و در عرض ۸-۱۰ ساعت بر طرف می شه Blush
به نظر من بدن را به مسکن عادت ندهید و بگذارید به دارو عادت کند و ام اس را با کمک دارو کنترل کند wink2
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : liliyam
من تجربه ی زیادی ندارم. اما بالاخره همین هم تجربه ست دیگه...
من از اولین روزی که دوز کامل دارو رو گرفتم، بعد از تزریق یه کلداکس می خوردم ( یه شب نخوردم. حالم به قدری بد بود که واسه دشمنتون هم نخوایدangry3).
از 3 ماه پیش تصمیم گرفتم دیگه نخورم. احساس میکردم بدنم تایم کافی برای پذیرش دارو داشته توی این چند ماه (4-5 ماه). اولین شب یه کوچولو تب و لرز داشتم. اما به مرور خوب شدم و الان 3 ماهه که بعد از تزریق دیگه مسکن نمیخورم...
* این ماه داروم رو به خاطر نبود اکستاویا به بتافرون تغییر دادم ولی باز هم به مسکن نیازی نداشتمicon_question
 تشکر شده توسط : movahedi , liliyam
من یک سال ربیف تزریق کردم چند ساعت بعد از تزریق تب و لرز شدید میگرفتم همراه با کمی سردرد و چشم درد و مجبور میشدم استامینوفن بخورم و چون صبر کرده بودم عوارض خودشو نشون بده بعد مسکن خورده بودم بیشتر طول میکشید حالم خوب بشه در کل یه سالی که ربیف زدم 90% مواقع قبل از تزریق یه مسکن خوردم و مشکلی نداشتم
یکی دو بار بعد از تزریق حالم خوب بود ( که فکر میکنم شاید بخاطر غذایی بود که اونروز خورده بودم ) اما از روز بعد باز تب و لرز میگرفتمconfused2confused2
اینم تجربه من بود اگه کمکی میکنه icon_question
 تشکر شده توسط : hessam , movahedi , liliyam
بعد 10 ماه تزریق ربیف دیشب استامینوفن نخوردم و اون لرز شدیدی که همیشه داشتم دیگه خبری ازش نبود همینطورم کوفتگی ماهیچه ها icon_biggrin
چون یادمه چند ماه پیش که مسکن نخورده بودم عوارضش قابل تحمل نبود
بدنم با ربیف به صورت مسالمت آمیز دوست شده!!!!Smile (52)

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : liliyam , hyd69hyd
منم اوایل مسکن میخوردم چون تب و لرز شدید داشتم
ولی دیگه چند ماهه نمیخورم بدنمم ادت کرده خدا را شکر
اسم زیبای اباالفضل
نمک زندگیمونه
 تشکر شده توسط : movahedi , liliyam
من اکتووکس تزریق میکنم اما اگه بعد از تزریق ناپروکسن نخورم امکان نداره روز بعد از بدن درد بتونم از جام بلند شمconfused
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : kohedard
Rainbow 
من قبلا بعد از تزریق یه دونه مسکن می خوردم جواب می داد الان به قدری بعد از تزریق سر درد دارم که کارم به دو سه تا مسکن هم میرسه confused2
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : kohedard
من وقتی سینوکس مصرف میکردم اصلا برام مهم نبود سر درد اما الان که رسیژن مصرف میکنم از دست سر درد کلافه شدم هرچقدر هم استامینوفن کدین دارم مصرف میکنم نمیشه چیکار کنم الان کسی نمیدونه؟

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو sara 208 125,726 2023/09/24, 11:24 PM
آخرین ارسال: Mahshidi
  تعطیلی ادارات ونرسیدن دارو Mobarz 2 1,195 2020/07/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: Mobarz
Exclamation خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو baback 42 65,629 2019/11/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: glassheart
  قطع کردن دارو golemaryam 149 75,214 2018/11/02, 10:33 AM
آخرین ارسال: S.hz
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,829 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تهیه دارو در آمریکا آتوسا یزدانی 3 2,790 2017/06/20, 06:52 AM
آخرین ارسال: hamid
  تایید و تهیه دارو - تعداد نسخه min00 52 29,254 2016/11/09, 03:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,409 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,260 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  تغییر دارو 7714 31 18,787 2015/09/19, 09:43 AM
آخرین ارسال: parva

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان