•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 4.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس
واقعا اینو راست میگن ولی واقعا نمیشه جلوی استرس رو گرفت .....

واقعا وقتی به آدم استرس دست میده اصلا نمیشه رفعش کرد حتی با یاد آوردن حملات ام اسangry3angry3angry3angry3angry3
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : آنا , afsaneh , zohaa , elham 66 , pariya1361 , Taraa88
من که اولین حملم روز عروسی داداشم بود icon_smileخواهر شوهر شدن که استرس ندارهSmile (52)
تو رو آرزو نکردم
این یعنی نهایت درد
خیلی چیزا هست تو دنیا که نمیشه آرزو کرد
 تشکر شده توسط : zohaa , elham 66 , pariya1361
تنها چیزی که تو زندگیم زیاد داشتم استرس بود که عوارضش هم برام رهاوردی اینگونه داشت....الان دارم کنترلش میکنم اگه بتونم...confused2confused2confused2
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
 تشکر شده توسط : afsaneh , zohaa , elham 66 , pariya1361
من که میگم اگه استرسای وحشتناکی که چن سال اخیر کشیدم نبود ابدا ام اسی نمیشدمangry2
ولی چه خوب که ارتباط معناداری بین هیجان مثبت و پلاک ندیدن، آخه من عاشق ترن و سورتمه و هرچی وسیله وحشتناکه هستم، جاتون خالی هفته پیشم کلی حال کردمwink2
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
 تشکر شده توسط : elham 66 , pariya1361
بررسی اثرگذاری و اثرپذیری مزاج و حالات روانی
حالات روانی یا اعراض نفسانی مهم ترین نقش را در حفظ سلامتی و درمان بیماری بر عهده دارند زیرا به سرعت، قوا و
افعال را تحت تاثیر قرار می دهند.
حكیم سید اسماعیل جرجانی در کتاب اغراض الطبیه در اين باره می فرمايد:
اعراض نفسانی شادی است و غم و خشم و لذت و ایمنی و ترس و خجلی و اندیشه کارهای مهم و عمل های باریك و
امید و نومیدی. و هر یك را اندر تن مردم اثری ظاهر است فزون از اثر طعام و شراب و غیرآن؛ از بهر آنکه طعام و
شراب و دیگر اسباب بدان زودی اثر نکند که اعراض نفسانی. نبینی که اثر سخن یا چیزی خوش و ناخوش که مردم
بشنود و اندیشه که بر خاطر بگذرد چگونه بی هیچ مهلت زود به رنگ و روی پدید آید و حرکت و آواز مردم بگردد؟
.و این حال نشان آن است که اثر اعراض نفسانی قوی تر از دیگر سبب هاست.
مزاج انسان به شدت از حالات روانی تأثیر می پذیرد؛ برخی از این حالات با سرعت بسیار زیاد و برخی با سرعت
کمتر مزاج انسان را تحت تأثیر قرار می دهند. به عنوان مثال خشم، حرارت را به طور ناگهانی به بیرون می راند در حالی که
لذت، حرارت را کم کم به بیرون می راند. ترس، حرارت را به طور ناگهانی به داخل می راند (چهره سفید می شود) ولی
اندوه، حرارت را کم کم به داخل رانده، در دراز مدت موجب بیماری های سودایی می شود. در جدول بعدی، شش
حالت روانی مهم و کیفیت هر یک بیان گردیده است.
حالت روانی کیفیت
خشم گرم و خشک
هیجان گرم و خشک
نگرانی گرم و تر
ترس سرد و تر
افسردگی سرد و خشک
غم سرد و خشک

کسی که ضروریات شش گانه دیگر را به خوبی تدبیر کند ولی بسیار زودخشم یا بسیار بی خیال و خونسرد باشد
نمی تواند به تندرستی کامل دست یابد. تسلط بر حالات نفسانی و واکنش معقول در برابر پیشامدها خیلی مهم است.
پزشک نیز باید سودها و زیان های حالات روانی گوناگون مانند غم و شادی، ترس و خشم و … را بشناسد تا بتواند با همة
نیرو با بیماری ها مبارزه کند و سلامت را به فرد بازگرداند.
جرجانی در اين مورد می گويد:
بباید دانست که بر طبیب واجب است که منفعت و مضرت اعراض نفسانی به حقیقت بشناسد از بهر آنکه شناختن آن و تدبیر حاصل کردن ودفع کردن هر یك اصلی بزرگ است اندر نگاه داشتن تندرستی و بازداشتن بیماری
بقراط نیز می گويد:
بعضی بیماران اگرچه شرایط آنها خطرناک است، به راحتی سلامتی خود را با تکیه بر مهربانی پزشك به دست می آورند.

منبع: بررسی مفرحات و نقش آنها در تغذیه و زندگی سالم بر اساس طب ایرانی
گردآوری و تنظیم:دکتر حسین رضایی زاده
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
 تشکر شده توسط : elham 66 , pariya1361
واقعا درسته این مطلبangel
من قبل از اینکه وارد دانشگاه بشم خیلی اوضام خوب بود. ولی از وقتی پام رو گذاشتم تو دانشگاه استرسهام شروع شد و بدنبالش هم حملهangry2
واقعا تاثیر داره استرسicon_cry
آخرین دانه کبریتم را می کشم در این باد
هرچه بادا باد!
 تشکر شده توسط : سمیرا , elham 66 , pariya1361
تا دلیلی برای استرس نباشه که ام اس پیداش نمیشهSad
قطعا همه ما یه شوک رو تجربه کردیم و درپی اون...........
خدایا به هممون کمک کن
چون میگذرد غمی نیست
 تشکر شده توسط : سمیرا , elham 66 , pariya1361
خوب استرس که همیشه هست من به شخصه تو هر موقعیتی استرس دارم مهم اینه که جوری کنترلش کنیم؟؟؟angelangel
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : mehr20 , pariya1361
(2014/05/21, 09:40 AM)glassheart نوشته است: خوب استرس که همیشه هست من به شخصه تو هر موقعیتی استرس دارم مهم اینه که جوری کنترلش کنیم؟؟؟angelangel

دوست من به نظرم اگر خیلی شدیده و اذیت می کنه قرص آلپرازولام بخورید
این قرص هیچ عارضه ای نداره
گرون نیست
ضد استرس هست و آروم تون می کنه و کمی خواب آور
 تشکر شده توسط : pariya1361
(2014/05/24, 07:17 PM)mehr20 نوشته است:
(2014/05/21, 09:40 AM)glassheart نوشته است: خوب استرس که همیشه هست من به شخصه تو هر موقعیتی استرس دارم مهم اینه که جوری کنترلش کنیم؟؟؟angelangel

دوست من به نظرم اگر خیلی شدیده و اذیت می کنه قرص آلپرازولام بخورید
این قرص هیچ عارضه ای نداره
گرون نیست
ضد استرس هست و آروم تون می کنه و کمی خواب آور

به نظر منم شما نیاز به دارو دارید؛ البته به تشخیص پزشک متخصص اعصاب و روان باید دارو مصرف کنید!
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : برگ 7 , pariya1361

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه ویتامین D با بیماری مولتیپل اسکلروزیس ( MS ) مقابله می کند hamdam 44 40,768 2023/04/20, 11:29 AM
آخرین ارسال: Nazaritafti20
  احتمال ابتلا به پنج بیماری مزمن همراه با ام اس niloofary 2 5,339 2017/12/20, 02:34 AM
آخرین ارسال: yas8866
  مصرف کافئین در پیشگیری از بیماری ام اس موثر است nafass 21 13,341 2017/11/20, 01:37 PM
آخرین ارسال: Mehrdad 31
  خواص معجزه آساسی کندر در درمان بیماری ام اس shahrzad 76 74,605 2017/08/19, 09:16 PM
آخرین ارسال: Sarina_al
  با وجود شیوع بالا MS هنوز بیماری خاص نیست ! nahid 16 11,618 2017/05/08, 10:16 PM
آخرین ارسال: آدرینا
  تئوری جدید در مورد علت بیماری ام اس. warrior 1 4,016 2016/11/08, 12:26 PM
آخرین ارسال: niloofary
  فوايد قهوه در مبارزه با بیماری MS voodoo 30 22,016 2016/01/06, 10:11 AM
آخرین ارسال: 71shahab
  روش جدید برای متوقف کردن و تاخیردر پیشرفت MS paeazan 23 22,204 2015/11/01, 10:45 AM
  تشخیص پادتن‌ها چند سال پیش از بروز علائم بیماری ام‌اس niloofary 0 2,400 2015/10/17, 10:45 AM
  معجزه تخم‌مرغ گندیده در برابر بیماری ام‌اس niloofary 5 6,082 2015/08/22, 09:48 PM
آخرین ارسال: helli

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست