یک فنجان چای


امتیاز موضوع:
 • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2.33
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
بیمه طلایی-پرداخت بدون سقف هزینه بیماران خاص
#21
تاریخ انتشار خبر: ۵ فروردین ۱۳۹۲
بیمه طلایی بازنشستگان کشوری اجرایی شد

بیمه طلایی بازنشستگان کشوری در سال 91 با اختصاص 100 میلیارد تومان از سوی رئیس جمهور اجرایی شد.

افق نیوز:در سال ۹۱ اتفاق مهمی که در حوزه بازنشستگان کشوری رخ داد بیمه طلایی این افراد بود بطوریکه با اجرای این بیمه بازنشستگان بدون سقف می توانند از خدمات درمانی و بیمارستانی بهره مند شوند.

از ابتدای سال ۹۱ صحبت از بیمه طلایی بازنشستگان کشوری بود که در نهایت اوایل دیماه این امر محقق شدبطوریکه یک میلیون و ۱۵۰ هزار بازنشسته از روز ۹ دیماه در سراسر کشور می توانند از خدمات استفاده کنند و نکته مهم این بیمه این است که هزینه شیمی درمانی و بیماران خاص بدون سقف پرداخت می شود.

با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت اجرای بیمه طلایی بازنشستگان کشوری با هدف پوشش و جبران هزینه های درمانی، کاهش هزینه های پرداختی بیماران، ارائه خدمات با کیفیت در تهران و تمامی استانها کشور آغاز شدو بازنشستگان می توانند بدون معرفی نامه و پرداخت وجه به مرکز درمانی و بیمارستان طرف قرارداد مراجعه و از خدمات آن بهره مند شوند.

چنانچه افراد تحت پوشش بخواهند از بیمارستانی به جز مراکز طرف قرارداد استفاده کنند می توانند وجه خود را پس از ارائه اسناد به بیمه آتیه سازان حافظ دریافت کنند. در این بیمه تمامی هزینه های درمانی و جراحی های تخصصی و عمومی و همچنین داروهای تخصصی بدون سقف در اختیار بازنشستگان قرار می گیرد.

همچنین جراحی های تخصصی و فوق تخصصی مانند جراحی قلب، مغز واعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز واستخوان و تمامی هزینه های داروهای تخصصی شیمی درمانی و عوارض آن و بیماری ام اس، انواع سرطان، شکستگی ها لگن، ران و مفصل و… از جمله تعهداتی است که در بیمه طلایی بدون سقف برای بازنشستگان کشور انجام خواهد شد.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی سابق در مورد بیمه طلایی بازنشستگان عنوان کرد که پذیرش بازنشستگان کشوری با بیمه طلایی در ۵۴۰ بیمارستان ومراکزدرمانی کشور انجام می شود.

عبدالرضا شیخ الاسلامی گفت صندوق بازنشستگی کشوری با هدف کاهش هزینه های پزشکی بازنشستگان کشوری و ارایه خدمات با کیفیت ومطلوب درمانی به این قشر فرهیخته از نهم دیماه سال جاری این خدمت جدید را درقالب بسته حمایتی به تمامی بازنشستگان کشوری ارایه کرده است .

با این میزان اعتبار مقرر شد تمامی بازنشستگان کشوری به محض مراجعه به بیمارستانها ویا مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان بیمه گر بدون پرداخت وجه وطی کردن مراحل اداری پذیرش شده ومورد مداوا قرار گیرند .

همچنین ۱۹۱ کانون بازنشستگی کشوری برای اجرای بیمه طلایی تشکر کرده و اظهار امیدواری کردند که سال اینده افراد بیشتری تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

درسال جاری بدلیل کمبود اعتبارات فقط خود بازنشستگان تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند و خانواده های آنان فقط از بیمه تکمیلی برخوردار بودند اما مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد که در صورت تخصیص اعتباربیشتر در سال آینده خانواده های بازنشستگان نیز که حدود ۳ میلیون نفر می شوند تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

همچنین در سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان بابت بیمه تکمیلی درمان به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته و خانواده آنها اختصاص داده شده که شرکت بیمه آتیه سازان حافظ مجری این بیمه تکمیلی است.و به گفته مسئولان صندوق بازنشستگی کشوری چنانچه بازنشستگان خواستار خدمات بیشتری در بیمه تکمیلی هستند، می توانند یا خود به صورت فردی به بیمه آتیه سازان مراجعه کنند و یا اینکه مشارکت بیشتری در پرداخت سهم خود با صندوق بازنشستگی داشته باشند.

بازنشستگان کشوری انتظار دارند که در سال جدید مشکلات اندکی که در راستای اجرای بیمه طلایی برایشان ایجاد شده است برطرف شود و همچنین تعداد بیمارستانها و مراکز طرف قرار داد صندوق با آنان نیز افزایش پیدا کند چرا که دیگر نیازی به مراجعه بازنشستگان برای مداوا به مراکز دور تر از محل زندگیاشان نباشد.

مهر
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : DavidBili , دیاکو , movahedi
#22
(2013/03/25, 04:18 PM)sooorooosh نوشته است: آقا باید بریم کجا بیمه طلایی بشیم؟به کی باید زنگ بزنیم؟تو رو خدا هر کدومتون شدین به منم خبر بدینN_aggressive (35)
یه کم سرچ کردم برات
نمیدونم بیمه ی تو چیه، فک کنم باید بری سازمانی که زیر نظرش بیمه هستی.
زنگ بزن از اون سازمان بپرس که مدارک لازم چیه

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : sooorooosh , movahedi
#23
(2013/03/25, 07:58 PM)sooorooosh نوشته است: با وجودی که باهام قهری ولی دستت درد نکنه خدا خیرت بده
حالا داری اینو تو سایت میگی که چی؟
خودت میدونی که تقصیر خودت بود
ضمنا من با کسی قهر نیستم، فقط جواب برخوردت رو دارم میدم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : movahedi
#24
بدونید و آگاه باشید : این بیمه طلایی که برای بازنشستگان کشوری با اینهمه جارو جنجال گفتن و گوش فلک رو کر کردن ، خدماتش فقط برای بستری هست !و فعلا فقط برای خود شخص بازنشسته کاربرد دارد نه افراد تحت تکفلش.
اخبارش رو جوری اعلام میکنن که بازنشستگان بیچاره خودشون هم نمیدونستن فقط برای بستریه.
خبر جدید هم دادن که برای سال دیگه افراد تحت تکفل رو هم شامل میشه !


این بیمه مربوط به بازنشستگان کشوری هست ، اگر پدرشما بازنشسته کشوری باشند ، مشمول این بیمه هستند. و هنوز برای افراد تحت تکفل اقدامی نکرده اند.
سازمان بازنشستگی کشوری مسئولش هست.

البته بیمه طلایی رو بعضی سازمانهای دیگه هم دارن.که مقررات خاص خودشون رو دارن.
چشم ها را بـایـد شست . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : movahedi , paeeze
#25
ناهید جان من که مراجعه نکردم اما تو خبر جدیدی که گذاشتم نوشته "در این بیمه تمامی هزینه های درمانی و جراحی های تخصصی و عمومی و همچنین داروهای تخصصی بدون سقف در اختیار بازنشستگان قرار می گیرد.

همچنین جراحی های تخصصی و فوق تخصصی مانند جراحی قلب، مغز واعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز واستخوان و تمامی هزینه های داروهای تخصصی شیمی درمانی و عوارض آن و بیماری ام اس، انواع سرطان، شکستگی ها لگن، ران و مفصل و… از جمله تعهداتی است که در بیمه طلایی بدون سقف برای بازنشستگان کشور انجام خواهد شد."


برای بیمه شدن خانوادهای بازنشستگان هم در همین خبر سه پاراگراف قبل از آخر نوشته که خانواده هاشون در سال آینده تحت پوشش قرار میگیرن.البته اواخر پارساال گفتن سال آینده الان هم میگن سال آینده.ببینیم این سال آینده حرف کی باشهSmile (16)

این لینک شاید بدرد آقا سروش بخوره

یه مسأله ی دیگه اینکه بیمه طلایی قط برای بازنشستگان که نیست(طبق مطالعه ی من).برای بازنشستگان زایگان و بقیه باید ماهیانه پول بدن (طبق مطالعه من)
غیر از بازنشستگان بقیه، خانواده هاشون هم میتونن تحت پوشش قرار بگیرن

"قابل توجه بازنشستگان و وظيفه بگيران محترم

در صورت تمايل هرچه سريعتر ( 30 تيرماه 90 ) جهت ثبت نام كارت طلايي به آدرس www. Atiyehsazan:ir مراجعه نماييد.

مراحل ثبت نام :
مراجعه به سايت آتيه سازان
ثبت نام براساس فرايند تعريف شده و با صبر و حوصله (شرايط ثبت نام و افراد خانواده تحت تكفل مشخص شده است لذا در ثبت نام افراد دقت نموده و مشخصات آنان با دقت لازم ثبت شود)
3.دريافت پرينت ثبت نام
4. تحويل پرينت امضاء شده به تعاون محل دريافت حقوق جهت كسر حق بيمه
5. زمان و مكان تحويل كارت متعاقبا اعلام خواهد شد .

* توجه:
1.اجراي خدمات از تاريخ 1/5/90 الي 31/4/91 مي باشد .
2.تمامي اعضاي خانواده (در صورت داشتن شرايط لازم) مي بايست عضو بيمه طلايي شوند لذا انتخاب و گزينش افراد امكان ندارد.

* تذ كرات مهم:
افراد خانواده (همسر – فرزندان و ساير افراد مي بايست قانونا تحت تكفل بيمه شده اصلي باشند و دفتر چه بيمه به تبع بيمه شده اصلي دريافت كرده باشند. )
پدر و مادر نمي توانند تحت پوشش بيمه طلايي باشند مگر قبل از 1/5/90 از طريق مراجع قضايي نامه مبني بر كفالت داشته باشند .
فرزندان پسر تا سن 22 سال تمام و در صورت اشتغال به تحصيل تمام وقت تا سن 25 سال و دانشجو رشته پزشكي تا سن 26 سال
فرزندان دختر بدون شرط سني مشروط به عدم ازدواج و يا اشتغال به كار و فرزندان دختر مطلقه تا زمان رجوع يا ازدواج مجدد به شرط عدم اشتغال به كار
زوجين فرهنگي مي بايست جداگانه ثبت نام نمايند .
مسئوليت اشتباه در درج مشخصات بعهده بيمه شده ميباشد و هيچگونه مسئوليتي بعهده بيمه آتيه سازان و آموزش و پرورش نمي باشد.‍‍‌‌

‍‍‍‍‌‌‌‌‌‌‌‍‍‍‍ ‍‍‍‍‌‌‌شركت بيمه آتيه سازان حافظ
"
لینک خبر
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : movahedi , Ali 324
#26
زهرا جان این خبر رو که سال 90 گذاشتن ازش بگذر !
اون سال می خواستن بازنشسته ها رو بیمه طلایی کنن ، خبرش به همه جا رسید ولی آخرش منابع مالیش جور نشد و شرکت بیمه نپذیرفت . بعدش فقط به مدت 4 ماه اونا رو بیمه طلایی کردن ! پول بیمه رو ازشون گرفتن و کارتش رو ماه چهارم بهشون دادن.
سال 91 هم خود بازنشسته رو بیمه طلایی کردن ولی فقط و فقط برای بستری . به خبر دل خوش نکنید ، اونجا نوشته بیمارستان و منظورشونم بستری بوده وگرنه اینا پول دارو نمیدن. ما خودمون بازنشسته کشوری داریم و در جریانیم وگرنه از خودم نمیگم. فقط بازنشسته های بیچاره فریب خوردن و فکر کردن هر کاری مثل آزمایش و رادیولوژی رو بیمه طلایی شون قبول میکنه ، و بعد دیدن که نخیر بستری نشدن که ! پس باید از جیب مبارک بدن !
از این خبرهای دو پهلو زیاده ، از خود بازنشستگان کشوری بپرسید که برای خدمات سرپایی چه گلی بیشتر از بیمه تکمیلیشون که آتیه سازان باشه به سرشون زدن ؟
خبرهای تاریخ گذشته هم دیگه سندیت نداره. اون خبر جدید هم فعلا در مرحله طرحه و برای منظورهای دیگه و دلخوشی مردمه.

چشم ها را بـایـد شست . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : movahedi
#27
بله ناهید جون
الان با دوستم که در کانون بازنشسته ها کار میکنه تماس گرفتم.گفت همون بیمه تکمیلیه که مزایاشو بیشتر میکنن و میشه بیمه طلایی، یعنی وقتی طلایی بیاد دیگه تکمیلی وجود نداره.حرفش هست و خبرش رو پخش کردن اما هنوز عملی نشده
گفت الان فقط یکی از استانها بیمه طلایی هست
الان بیمه طلایی فرهنگیان هست
کلی هم از بیمه تکمیلی خودشون ( تامین اجتماعی ) تعریف کردSmile (16) و گفت دارو هم تحت پوشش اون قرار گرفته و ..
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : movahedi , nahid
#28
دوستان خوبم سلام سروش جان و زهرا خانم و..
بیمه من هم بیمه طلایی فرهنگیانه ولی در حقیقت 2زار به درد نمی خوره..بیمه ها کلا تقریبا همه یه جور کلاه برداران حرفه ایی هستند چه طور؟؟!
1- ویتامین ودارو های خارجی بی خیال
2- کفش طبی-عصا-و مصنوعیات بی خیال
3- داروهای تحریمی بی خیال
4-عینک 50 درصد
5-دندون فقط تا 200 هزار تومن
6-حالا دلشون بسوزه یه دکتر متخصص بری اگه پول نداشتی باید بمیری در ضمن ماهی 10تومن هم بدیتا معلوم شه بیمه ایی
7- اول می ری دکترو پیدا می کنی اگه حال داشت دارو میده بعد میری دارو خونه اول میگه ما قرارداد نداریم بعد هم شما پول رو پرداخت می کنی بعد مدارک رو ضمیمه پا می شی میری بیمه یا نمایندگی منت می کشی کاغذ بازی می کنی بعد اگه بد خط باشه که کلن مالیده است.حالا اگر هم بود میگن برو میریزیم به حسابت.کی خدا میدونه وقتش هم اصلن معلوم نیست در حالی که دقیقن هر ماه از حقوقت حق بیمه کسر می شود.
کلاهبرداری از نوع کلاه شرعی.
کلا برای سرماخوردگی یا یه موقع اوف شده باشی شاید به درد بخورهHuhHuh
 تشکر شده توسط : movahedi
#29
سلام سلام صبح همگی بخیر
عارضم خدمتتون که من هم پو شش بیمه طلایی هستم این بیمه تکمیل ترین بیمه ای ایرانه زیرا جز چند مورد خاص که با محدودیت روبه رو هستن و زسادات جان آن ها رو نام برد تمام هزینه ها رو به طور کامل متحمل میشه از جمله ویزیت پزشکان ( بدون محدودیت ) اگر پزشکی با بیمه قرارداد نداشت اشکالی نداره هزینه ویزیت رو پرداخت می کنی بعد یه فاکتور از پزشک می گیری بیمه پول ویزیت رو بهت میده در تمام موارد همین طوره اگر دارو خانه ای کارت طلایی قبول نکرد هزینه رو پرداخت کنید بهد ازش بخواهید هزینه ای نخسه رو واستون تایید کنه و............امیدوارم یک روز همه بتونن از این بیمه استفاده کنند
 تشکر شده توسط : movahedi
#30
این تاپیک از اولش با خبری در مورد بیمه طلایی بازنشستگان شروع شد و ادامه پیدا کرد.نه بیمه طلایی شاغلان.
خدمات و تعهدات بیمه طلایی شاغلان ( مثلا بیمه طلایی فرهنگیان ) خیلی بیشتر از بازنشستگانه و شامل آزمایش و رادیولوژی و داروهای بیمه ای و ویزیت دکتر هم میشه ولی برای بازنشستگان فقط اگه بستری بشن این خدمات هست.
پس بهتره که در نظراتمون بنویسیم که در مورد کدوم بیمه طلایی صحبت میکنیم تا اطلاعات درستی داده باشیم.
همونطور که قبلا هم گفتم هزینه دارو مانند سایر خدمات غیر بستری ( سرپایی ) در بیمه طلایی بازنشستگان کشوری جایی نداره مگر در هنگام بستری .

اما مثلا در مورد بیمه طلایی فرهنگیان شاغل 80 درصد هزینه ویزیت و آزمایش در مراکز غیر طرف قرارداد و مقداری از هزینه داروهای بیمه شده و سالی 200 هزار تومان برای دندان و 50 هزار تومان! ( نه 50 درصد که سادات عزیز گفت) برای عینک پرداخت میشه.
چشم ها را بـایـد شست . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : movahedi
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بنیاد بیماریهای خاص (دریافت کمک هزینه دارو) nahid 116 111,366 2018/11/19, 03:46 PM
آخرین ارسال: Amirshayan
  بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند h.kakavand 239 158,290 2018/09/17, 06:42 PM
آخرین ارسال: elaheh1366
  بیماران ام اس تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرارمی‌گیرند. hessam 13 1,723 2018/08/07, 09:44 PM
آخرین ارسال: hourieh
  امکان استفاده از کارافتادگی برای بیماران ام اس h.kakavand 107 73,145 2018/07/08, 04:37 PM
آخرین ارسال: sms
  پالس تراپی رایگان بدون نیاز به بستری شدن h.kakavand 23 12,680 2018/03/12, 07:54 PM
آخرین ارسال: glassheart
  صدور دفترچه بیمه رايگان براي بيماران خاص پویش 121 63,299 2018/02/24, 03:13 AM
آخرین ارسال: سين سادات
  کمک هزینه داروی سینووکس nilo0far 33 11,160 2017/06/30, 04:18 PM
آخرین ارسال: yas8866
  حواله دریافت داروی رایگان برای بیماران ام اس استان البرز مرتضی 22 9,798 2016/10/25, 10:01 PM
آخرین ارسال: majid1
  پرداخت 20 تا 80 درصد از شهریه دانشجویان عضو بهزیستی h.kakavand 113 64,995 2015/01/30, 11:13 AM
آخرین ارسال: paeazan
  تایید اینترنتی نسخ بیمه سلامت همگانی nahid 0 3,742 2014/09/30, 07:22 PM
آخرین ارسال: nahidکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان