امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهبودی طبیعی در بیماران ام اس
بر اساس یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا و موسسه تحقیقات بهداشت ونکوور ، بیماران ام اس گاهی اوقات به طور "طبیعی" بهبودی در ناتوانی ها را حداقل در کوتاه مدت تجربه می کنند،
در این مطالعه، که این ماه در مجله ام اس منتشر شده است، برای اولین بار کیفیت بهبود ناتوانی در بیمارانی که داروهای سیستم ایمنی مانند داروهای اینترفرون بتا یا استات دارو مصرف نمی کنند را نشان داده است.

"بسیاری از مردم بر این باورند که بیماران مبتلا به MS تنها پیشرفت بیماری و ناتوانی را تجربه می کنند در حالی که ما مشاهده کردیم که هیچ تغییر و یا بدتر شدن ناتوانی رایج نبود، تا 30 درصد از بیماران بهبودی را تجربه می کنند، و این اغلب بیش از یک تا دو سال حفظ شد".

برخی از ویژگی های بیمار که با شانس بیشتر برای بهبودی مرتبط است عبارتند از زن بودن، جوان بودن، و با فرم عود و فروکش کننده از بیماری بودن - طیف گسترده ای از بیماران دچار حملات بهبود یابنده هستند.

"تا به امروز، هیچ داروهای اصلاح بیماری MS به دست نیامده که به طور خاص برای بهبود و یا کاهش ناتوانی در MS"، استفاده شود.
Source: The University of British Columbia © Copyright The University of British Columbia 2012
 تشکر شده توسط : paeazan , sina25 , edarzi , نازی ی , sooorooosh , Ghost , yummy , Yanis , mari , ساغر , برگ 7 , successful , هانیه , maryam.N , shaytoon , سمیرا , omid_nejad
ببینین اصلاً فکر نمیکنم این در مورد ام اس درست باشه ...که بخوان رو آینده ام اس با توجه به این چیزا پیش بینی کنن...من خود دکتر صحراییان که دیدم...پرسیدم دکتر میشه در مورد اینده بیماریم پیش آگهی بدین...گفتن اصلاً ...ام اس قبل از اونکه بد باشه غیر قابل پیش بینیه...هیچ چیز نمیتونم بگم...
این رو به شخصه با چشمام د یدم...تو بیمارستان سینا که بودم....یه دختر خانم بود 14 سالش بود...بیماری 6 ماه هم بهش وقت نداده بود کلاً از کار انداخته بودش...حرف رو هم نمیتونست بزنه...اون وقت تو همین شیراز مریض مرد دیدم که الان 65 سالشه...خودش میگه من 1360 بیماریم تشخیص داده شده...تو انگلستان...هنوز راه میره راحت هیچ مشکلی هم نداره...1360 این آقا 34 سالش بوده ...تو سن بالا ام اس گرفته...مرد هم بوده...
خیلی ها هستن میان مینویسن اگر میخواین پیش آکهی خوب برای بیماریتون باشه 1- باید نوع مونث باشین 2- سن پایین باشین 3-با تحریک چشمی شروع شده باشه...
الا ما تو همین سایت بچها داریم که نه نوع زن هستن ...نه با تحریک چشمی بوده الان 12 سال هم از بیماریش میگذره...همه قلها رو هم فتح کرده...همین الانم میره کوه...
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , همسر یک مشکوک به ام اس , edarzi , نازی ی , آیدا , Ghost , paeeze , leili-asmaneh , ساغر , parisa2011 , nilo0far , ساسان , maryam.N , shaytoon , سمیرا , omid_nejad
درمورد بهبود طبیعی در ناتوانیکه نمیدونم
اما مهر 85 یه حمله ی خفیف در پام داشتم.مختصر لنگیدن.بعد از دو هفته بدون مصرف هیچ دارویی خودش رفع شد.

بعد دکترمو که عوض کردم فقط با دیدن ام آر آیم گفت آونکس برات کمه و باید داروی قویتری استفاده کنی و بهم بتافرون داد.وقتی بهش گفتم این حمله ی خفیف رو داشتم گفت ببین پس داروتو باید قوی تر کنی

چند سال پیش با یکی از بچه های ام اس (1 پسر نوجوان) چت میکردم گفت دکترش گفته فعلا اینترفرونشو قطع کنه و نتیجشو ببینه.confused2
این مصرف نکردن و بهبودی باید زیر نظر دکتر بیمار انجام بشه و مسلما برای بعضیها مصرف نکردن دارو حالشونو بد میکنه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : sooorooosh , همسر یک مشکوک به ام اس , edarzi , نازی ی , آیدا , Ghost , ساغر , nilo0far , ساسان , shaytoon , سمیرا
البته یه چیز هم خدمتتون عرض کنم اینکه میگن خیلی قابل پیش بینی نیست اشتباه هست...اتفاقاً قابل پیش بینی هست...خوبم قابل پیش بینیه...دکترا نباید زیاد به مریضشون در این مورد بگن...ولی....تو عکس برداری های مغناطیستی که میشه...چند نوع عکس رو آماده میکنن میدن ب نورولوژ...T1-T2 و EG
وجود ضایعات T2 یک عامل مهم برای پیش بینی رونده بیماریه....هر چی بیشتر ..خب پیش اگهی بدتر خواهد بود...
در ضمن هر چی انهنس گادنیوم EG بیشتر باشه ...بازم پیش اگهی بدر میشه...ولی ملاک تصمیم گیری روی ضایعات T2 هست...اینا رو از سایت شرکت سانوفی گنزما در مورد ام اس برداشتم....خیلی سایت معتبر و دقیقیه...و توضیحاتشون فیلمی و خیلی دقیقه...تصویری هم هست...میتونین با ثبتنام تو این سایت اطلاعات فوق العاده دقیقی ا ز بیماریتون بدست بیارین...
https://www.msatrium.com/?utm_source=goo...n=msatrium#
این شرکتی هست که قویترین داروی ام اس دنیا رو ساخته..المتوزوماب...واین سایت رو که ساخته فقط برای اطلاعات در مورد ام اس هست....حتماً استفاده کنین...مخصوصاً دوستانی که تسلط روی زبان دارن...
نورولوژ هم دارن...من یه بار به شوخی یه سوال کردم فقط میخواستم بیبینم جواب میدن یا نه ....در کمال ناباوری 2 روز بعد جوابمو دادنconfused2confusedفکر میکردم ایرانه که دکتر تو خود مطبش حوصلش نمیشه جواب مریضشو بدهangry2
به هر حال سایت معتبر و فوق العاه علمیای در مورده ام اس هست...یعنیبه شخصه خودم که چشم تمام ایتای ام اس رو از جا در آوردم..confused2confusedسایت به این دقیقی و به روزی تا حالا ندیدم

تشکر شده توسط : paeazan , نازی ی , ماه , paeeze , mari , همسر یک مشکوک به ام اس , sara-m , ساغر , برگ 7 , سمیرا
سلام بچه ها
من فکر می کنم این تحقیق فقط خواسته بگه که بیمار ام اس وقتی دچار حمله شد میتونه بازگشت کاملی یا نزدیک به کامل را داشته باشه و تا چند سال هم باقی بمونه و بیماری هم پیشرفت نکنه چیزی که ما هم زیاد دیدیم حالا برای اینکه طبیعی بودنش را بررسی کنند در کسانی تحقیق کرده اند که دارو مصرف نمی کردند وگرنه دارو تعداد حملات را کاهش می دهد و مصرف آن ضروری است.
 تشکر شده توسط : نازی ی , paeazan , Yanis , ساغر , سمیرا , omid_nejad
(2012/10/20, 10:55 AM)همسر یک مشکوک به ام اس نوشته است: سلام بچه ها
من فکر می کنم این تحقیق فقط خواسته بگه که بیمار ام اس وقتی دچار حمله شد میتونه بازگشت کاملی یا نزدیک به کامل را داشته باشه و تا چند سال هم باقی بمونه و بیماری هم پیشرفت نکنه چیزی که ما هم زیاد دیدیم حالا برای اینکه طبیعی بودنش را بررسی کنند در کسانی تحقیق کرده اند که دارو مصرف نمی کردند وگرنه دارو تعداد حملات را کاهش می دهد و مصرف آن ضروری است.
اما توخبر نوشته:
بهبود ناتوانی در بیمارانی که داروهای سیستم ایمنی مانند داروهای اینترفرون بتا یا استات دارو مصرف نمی کنند را نشان داده است.

نوشته بهبودی بدون مصرف دارو

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : paeeze , sooorooosh , همسر یک مشکوک به ام اس , omid_nejad
این لینکم گذاشتم از همون سایت تصویری میگه چه اتفاقی میوفته
https://www.msatrium.com/#/science-of-ms...ase-video/

تشکر شده توسط : paeazan , paeeze , yummy , همسر یک مشکوک به ام اس
تو این ویدئو نشون داده که گلبول سفید چجوری از دیوارهی رگ خارج میشه و دیواره مغزی نخاعی رو رد میکنه...شروع به تخریب میکنهsad2sad2angry3angry3angry3angry3rolleyesrolleyessadsadsadsadsadsadsad

تشکر شده توسط : paeeze , همسر یک مشکوک به ام اس , paeazan , نازی ی , فریبا
من هم طبق اطلاعات محدودی که دارم فقط ممکنه بیماری تا حدی حتی بدون دارو متوقف بشه ولی نمیشه گفت از بین میره
 تشکر شده توسط : sooorooosh , همسر یک مشکوک به ام اس , omid_nejad
مرد که گریه نمیکنه ! confused2
اونم با اون سیبیلا !smiling

پاشو دیگه خودت ویدئو میذاری خودتم دلت میسوزه گریه میکنی ؟!
این تصاویر بد آموزی داره ! ... بد آموزی نه ...یعنی هیچی دیگه واسه آدم نمیذاره
اگه به اینا نگاه کنیم ،خود ام اس هم کاری باهامون نداشته باشه ، همین فیلم و عکسایی که ازش ساختن میکشنمون !sad2confused
بی خیالش باشین بابا ... از کجا معلوم مغز بی پلاک وحشتناکتر نباشه ؟confused2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sooorooosh , leili-asmaneh , همسر یک مشکوک به ام اس , فریبا , عمومهربان , shaytoon , omid_nejad

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تحقیقات جدید : استفاده از سلول های کشت داده شده در بیماران ام اس sia 2 4,077 2014/10/22, 12:55 PM
آخرین ارسال: hadisss
  پزشکان استرالیایی : ارائه شیوه زندگی مناسب برای بیماران ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 9 7,764 2014/04/18, 05:07 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  بهبودی قابل توجه ام اس با دریافت سلولهای چربی zenith 1 2,384 2012/12/30, 03:49 PM
آخرین ارسال: سـاناز
  بیماران ام اس سیگاری مرگ و میر بالاتری دارند همسر یک مشکوک به ام اس 21 10,461 2012/10/17, 09:59 PM
آخرین ارسال: سیدرضا
  ارائه دسته بندی دقیق تر از بیماران ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 5 4,637 2012/09/29, 10:32 AM
آخرین ارسال: joker
  راز تخریب آکسونها در ام اس و دلیل ایجاد خستگی در بیماران کشف شد همسر یک مشکوک به ام اس 3 3,488 2012/09/19, 04:48 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  امیدی تازه برای بیماران مبتلا به ام-اس mohammad.ali 22 13,523 2012/09/07, 11:32 AM
آخرین ارسال: arya
  حد مطلوب تعریف درد در بیماران ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,241 2012/09/02, 09:48 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  یافته ای جدید : اسیدهای چرب طبیعی مغز می تواند ام اس را درمان کند همسر یک مشکوک به ام اس 2 3,154 2012/06/07, 11:51 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  فمپریدین ناتوانی بیماران ام‌اس را کاهش می‌دهد نازلی 0 2,115 2012/04/18, 05:07 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان