امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بستری بیماران ام اس در بیمارستان ها از این پس رایگان نیست
#1
اگر بیماران ام اس بخواهند از خدمات فیزیوتراپی استفاده کنند هیچ تفاوتی با افراد عادی ندارند/ آنچه بیمه درگذشته در مورد بستری شدن بیماران تقبل می کرد؛ امروز قبول نمی کند.


سلامت نیوز : عضو کمیته علمی انجمن‌ام اس گفت: قرار بود تسهیلاتی برای بستری بیماران خاص در سیستم دولتی درنظر گرفته شود که متاسفانه الان این طور نیست.

امیررضا عظیمی در گفتگو با ایلنا گفت: درمان بیماران‌ام اس نیاز به کار تیمی دارد به طوری که تنها نباید یک متخصص مغز و اعضاب در درمان نقش داشته باشد و روانپزشک، مددکار و توانبخشی نیز نیاز است.

وی با اشاره به حمایت‌های مناسب دارویی از بیماران‌ ام اس گفت: اگر چه بیماران‌ ام اس داروهای خود را با سوبسید بسیار خوبی تامین می‌کنند اما اگر این بیماران بخواهند از خدمات فیزیوتراپی استفاده کنند هیچ تفاوتی با افراد عادی ندارند.

عظیمی با اشاره به اینکه بیماران‌ام اس دو دسته هستند، افزود: دسته اول بیمارانی هستند که با دارو کنترل می‌شوند و از نظر جسمی مشکلی ندارند اما دسته دیگری از بیماران‌ ام اس دچار ناتوانی شده‌اند و دارو‌ها دیگر در درمان آن‌ها خیلی موثر نیست و اینجا توانبخشی است که در درمان آن‌ها تاثیرگذار است.

عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه در خارج از ایران مراکزی برای بستری بیماران به منظور توانبخشی وجود دارد، افزود: در دنیا ثابت شده موثر‌ترین شیوه‌ی توانبخشی زمانی بوده است که بیمار برای انجام این کار مدت زمانی در بیمارستان بستری شده است و توانبخشی‌های همه جانبه از نظر حرکتی و تعادلی روی او انجام شده است، نه اینکه چند جلسه فیزیوتراپی کند.

عظیمی با ابراز تاسف از اینکه این مراکز را در کشور نداریم، افزود: مراکز دیگری هم که داریم برای بیماران‌ ام اس هیچگونه تسهیلاتی قائل نیستند.

عضو کمیته علمی انجمن‌ ام اس تصریح کرد: بیمارانی را سراغ دارم که گرچه نیاز به توانبخشی دارند اما هزینه‌ای برای انجام آن ندارند.

وی با اشاره به اینکه در طبقه بالای انجمن‌ ام اس فیزیوتراپی انجام می‌شود، افزود: بیماران‌ ام اس معمولاً معلولیت حرکتی دارند و نمی‌توانند هر روز از راه دور به انجمن برای فیزیوتراپی بیایند و اگر تعرفه این گونه خدمات برای بیماران‌ ام اس نسبت به افراد عادی تا حدی کمتر بود آن‌ها می‌توانستند به مراکز نزدیک خانه‌شان برای این کار مراجعه کنند.

عظیمی در ادامه با ابراز تاسف از اینکه بستری دیگر برای بیماران‌ ام اس رایگان نیست، افزود: حدود دو تا سه سال پیش بستری بیماران‌ ام اس در بیمارستانهای دولتی رایگان بود اما بعد از یک سال تا یک سال و نیم این رایگانی برداشته شد؛ و بیمار باید هزینه اندکی برای بستری پرداخت می‌کرد.

وی ادامه داد: به طور مثال بیماری برای ۵ تا ۶ روز بستری ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان هزینه پرداخت می‌کرد اما الان یک بیمار‌ ام اسی برای ۵ روز بستری در بیمارستان دولتی باید ۲۰۰ هزار تومان هزینه بپردازد که این برای بیماران‌ ام اس خیلی سخت است.

این متخصص مغز و اعصاب افزود: با بیمارستان که صحبت می‌کنیم، می‌گویند برخی از دارو‌ها با تعرفه آزاد حساب می‌شود و بیمه قبول نمی‌کند ازهمین رو با اینکه بیمار در تخت ویژه بستری نمی‌شود و در بخش است باید این هزینه را بپردازد.

عضو کمیته علمی انجمن‌ ام اس افزود: من به بیماری که پولی نداشت گفتم برود و در بیمارستان بستری شود و گفتم حداکثر هزینه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان می‌شود اما بعد هزینه بستری آن بیمار ۲۰۰ هزار تومان شد.

به گفته وی؛ قرار بود بیماران خاصی که دفترچه‌شان خاص است حداقل برای بستری در سیستم دولتی تسهیلاتی برایشان در نظر گرفته شود که متاسفانه الان این طور نیست.

عظیمی در پاسخ به این سوال که ازچه زمانی هزینه بستری شدن در بیمارستان برای بیماران‌ام اس رایگان نیست، افزود: زمان آن رادقیق نمی‌دانم، من این را شنیده‌ام و مطمئن نیستم و ممکن است بیمارستان به بیمارستان این وضعیت فرق کند. اما در ‌‌نهایت آن چیزی که بیمه درگذشته در مورد بستری بیماران تقبل می‌کرد الان دیگر قبول نمی‌کند.

منبع : گفتار نیوز
13 بهمن 92

.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : مریییم , ابراهیم , leili-asmaneh , رامنا , SSA , kiana , maryam.N , paeeze
#2
مگه قبلا رایگان بود ؟
تصور من این بود که فرقی بین بیمار ام اس با دیگران نبود و بسته به تعهدات بیمه برای بستری هزینه دریافت میشد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , Amir , hessam , nahal
#3
آره واقعا مگه قبلا رایگان بود
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
#4
نمی دانستم قبلا رایگان بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

#5
(2014/02/02, 11:59 PM)پویش نوشته است: نمی دانستم قبلا رایگان بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینطور میگن......،،
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
#6
smilingsmilingsmilingsmiling اینم از لطف دولت ..........laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3 عجب عجب

خوبه دیگه از این به بعد بیمارستان هم نمیریم N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35) و در خانه خودمان مداوایمان را انجام خواهیم داد به امید موفقیتهای بعدی laughing3laughing3laughing3نخطه سر خط ................ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

عاقا معلوم کنید چه چیزایه دیگه ای قراره برای ما هزینه بر بشه آیا نفس کشیدن در هوای سالمو پاک رایگان خواهد بود بعداااااااااااااااااااااااااااا یا باید برای نفس کشیدن و آب سالم و گوارا خوردن هم هزینه بدیمو .......... و این داستان ادامه دارد .............................................................................................

آخرشششششششششششششششششش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
#7
من هم یادم نمیاد برای پالس گرفتن هم چیزی رایگان بوده باشه اما
خب همیشه بعد چند روز پالس گرفتن میرفتم تسویه حساب بگیرم از بیمارستان
حسابداری یه فاکتور میداد و میرفتم مددکاری بیمارستان تائید میکرد (فکر کنم بعد اون کمتر از 10% هزینه را خودم پرداخت میکردم به صندوق)
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , hilda , spring
#8
کلاً اون موقع هم که رایگان بود به ما چیزی نرسید اصولاً رایگان بودن چیزی تو این مملکت بیشتر جنبه طنز داره الانم که کلاً قرار نیست رایگان باشه angry2
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
 تشکر شده توسط : ابراهیم , sina gt , spring , kaveh_plus
#9
حالا قرار بوده درگذشته رایگان بشه که توی همون گذشته رایگان نشده،قضیه تموم شد رفت.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
#10
بیمه ی بابای من بیمه تامین اجتماعی مشاغل آزاد اگه بیمارستانای تامین اجتماعی برم خدماتش رایگانه ولی خوب جاهای دیگه پول میدمicon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 24 22,440 2021/04/22, 09:45 PM
آخرین ارسال: سارا۹۸۶۰
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 32,929 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,109 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,363 2018/11/12, 06:15 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,297 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,790 2018/07/24, 07:35 PM
آخرین ارسال: nahid
  ام.اس ناتوان کننده نیست/با شاد زیستن کنترلش کنید. nahid 0 1,838 2018/01/19, 02:47 PM
آخرین ارسال: nahid
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,913 2018/01/17, 06:34 PM
آخرین ارسال: nahid
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,956 2017/12/14, 06:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  شیمی‌ درمانی و رادیوتراپی رایگان شد nahid 1 1,727 2017/10/10, 12:44 PM
آخرین ارسال: الی کوچولوکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست