نظرسنجی: چقدر با این فرضیه موافقید؟
کاملا
20.00%
1 20.00%
تا حد زیادی
60.00%
3 60.00%
کم
20.00%
1 20.00%
اصلا
0%
0 0%
در کل 5 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی فرضیه ها و غلت یابی ام اس
Lightbulb 
به نام خدا
ام اس

.بیماری خود ایمنی است که سلول های ایمنی بدن به پوشش میلین حمله کرده و ان را نابود کرده و سبب به وجود امدن مشکلات عصبی و جسمی میشود

دلائل ام اس
ام اس دلیل ثابتی ندارد ولی دانشمندان مواردی را بیان کردن که باعث مبتلا شدن به ام اس میشود عبارت اند از
1.بیماری ویروسی مثله انفولانزا و ... قبل مبتلا شدن به ام اس
2.کمبود ویتامین د
3.استرس و خودخوری از ویژگی های فردی این افراد است
4. بعضی از طب ها مثله سنتی گفته میشود غلبه سردی بروز کرده در مغز و اعصاب
و برخی ویژگی دیگر مثله مهاجرت ،ارتفاع , و شغل ... را بی ارتباط با ام اس ندانستند

میلین چیست :یک لایه لیپو پرتئینی که بر روی دندریت ها و اکسون های بلند تشکیل شده
در اینجا به جنس میلین توجه شود : لیپوپروتئین

لیپو پروتئین (Lipoprotein):یک مجموعه مولکولی پروتئینی است.بسیاری از انزیم ها ، گیرنده های انتی ژن ، منتقل کننده ها و پروتئین های ساختمانی و سموم از جنس لیپوپروتئین هستند .

ویروس :قطعه ای از نوکلئید اسید است که درون یک پوشش پروتئینی محصور شده. در برخی از ویروس ها لایه ای از لیپوپروتئین و لیپوپلی ساکارید نیز مضافاً برای حفاظت پوشش پروتئینی بدورآن قرارمیگیرد.
به جنس ویروس دقت شود : لیپو پرتئین

آلِرژی یا حَسّاسیَت: واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل گوناگون است. کسانی که دچار حساسیت هستند، دارای دستگاه ایمنی فوق هوشیار هستند که نسبت به مواد ظاهراً بی ضرر موجود در محل زندگیشان، واکنشی بیش از حد معمول نشان می‌دهند.

خودایمنی :دسته‌ای از اختلالات دستگاه ایمنی است که در آن برخی ازسلول ها و ملکول های درون بدن، بیگانه تلقی شده و به اشتباه مورد حمله دستگاه ایمنی بدن قرار می‌گیرند. به این ترتیب علیه سلول‌های خودی پاسخ ایمنی ایجاد می‌شود و دستگاه ایمنی به مبارزه با آن‌ها می‌پردازد.

فرضیه ام ا س
در اول مقاله خواندید که جنس ویروس و جنس میلین هردو از لیپوپروتئین است
فرض کنید شخصی مبتلا به بیماری ویروسی شده ، ویروسی که ساختار ان لیپوپروتئین است
سلول های ایمنی ان را به عنوان مخرب شناسایی کرده و نابود میکند
همان طور که میدانید 4 نوع سلول ایمنی در بدن داریم که یکی از ان ها سلول t خاطره است که که این سلول در تمام بدن به صورت اماده باش فعالیت میکند و طریقه مبارزه را به نسل های انتقال میدهد
سلول ها ی ایمنی که لیپوپروتئین ویروس را به عنوان مخرب در بدن شناسایی میکند به بافت لیپوپروتئین مشکوک شده
اما این مشکوک شدن به فاکتور دیگری نیازمند است تا یعنی سیستم ایمنی بدن باید انقدر تحریک شده باشد تا به کوچکترین شک ها دستور حمله بدهد

از دلائل ابتلا به الرژی میتوان به مصرف بنزوات منو اکسید که به عنوان یه ماده نگه دارنده در ابلیمو ها و ترشیجات میباشد
کسانی که مبتلا به ام اس هستن تمایل زیادی به خوردن ترشیجات و ...

دلائلی که سبب عود الرژی میشود میتوان استرس و خود خوری نام برد و همان طور که یکی از ویژگی های افراد مبتلا به ام اس استرس و نگرانی بیش از حد در مورد مسائل پیرامون است

یکی از روش های کنترل الرژی داشتن رژیم غذایی متناسب و دوری از عوامل که سبب تشدید الرژی و حساسیت میشود
جالب این است که این رژیم غذایی بسیار شبیه به رژیم غذایی افراد مبتلا به ام اس است

فلز سیلنیوم که در گوشت بوقلمون به فراوانی یافت میشود و برای افراد مبتلا به ام اس بسیار مفید است البته بسیاری از دکتر ها این فلز مفید را فراموش کرده و ان را برای بیماران خود تجویز نمیکند نیز برای افراد دارای الرژی و حساسیت نیز تجویز میشود
فلز منزنیم که هم برای الرژی و هم برای ام اس تجویز میشود

دارو های کرتون دار نیز هم برای بیماری های مبتلا به الرژی و هم برای ام اس نیز استفاده میشود

نکته
مطالعات انجام شده در پیرامون دلایل مبتلا شدن به ام اس تحقیق در مورد شاخص های دیگر همانند شغل
که در شغل هایی که با جیوه سر کار دارن نیز این بیماری شایع تر است
و همان طور که انتظار میرود الرژی هم با این فلز رابطه خاصی دارد

از دیگر عوامل مبتلا شدن به ام اس میتوان مهاجرت را نام برد که در الرژی نیز نقش خاصی را دارد

و نکته دیگری که باید در مورد الرژی پی برد در کشور ایران 10 میلیون انسان با الرژی دسته و پنجه نرم میکنند

فرضیه : سیستم ایمنی بدن لیپوپروتئین مغز مضر مشکوک شناسایی میکند و بنا به دلایل شیمیایی و استفاده از مواد نگه دانده غذایی و صنعتی شدن زندگی مردم باعث حساسیت و الرژی میشود و سیستم ایمنی بدن استراتژی افراطی را شروع میکند
و همانطور که گفتیم پرتئین های ساختمانی و حتی سموم از لیپوپروتئین ساخته شده پس به تخریب ان میپردازه

نظریه درمان:برای درمان ام اس باید سلول ها ایمنی را از حالت افراطی خارج کنیم و یا دید سلول های ایمنی را نسبت به مواد غیر مضر تغییر دهیم

درمان : روش هایی وجود دارد که به طور قطعی میتوان الرژی و حساسیت سلول های ایمنی بدن را کم و یا نابود کند به طوری که بدن دیگر به ان مواد حساسیت نداشته باشد
ولی به علت ان که روی بیماری ام اس هنوز ازمایش نشده از ارائه دادن آن خودداری میکنم
این ازمایشات باید با حضور متخصصات رشته های خود انجام شود و من این امکانات را ندارم و نخواهم داشت
و مطمئن باشید اگر قدمی در درمان یا بهبود ان برداشتم حتما ان را به رایگان در اختیارتون خواهم گذاشت
[/align]
[/align]

نظرتونو رو هم بگید تا قدم هامو صحیح تر بردارم ؟
اگ نظری ندارید چیزی بگید که بدونم خونده میشه
مرسی از همتون
به امید بهبودی برای همه دوستان عزیز
ام اس ندارم
 تشکر شده توسط : ابراهیم , همراز , mehdi77 , معصومه عباسی , جمال7 , mj.ny-luise , عمومهربان , silent , نازلی , Azad , farda20032020 , niloofary , sara2 , سمیرا , سمیرا67 , آرام 84 , سیامک 8 , سارا19 , جلال علایی موسوی , علیرضا 2
سلام
خیلی ممنون از تحقیقت
برات آرزوی موفقیت میکنم . لطفا نتایج آتی مطالعه و تحقیقت رو برامون بنویس.
با تشکر
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : gor911 , silent , نازلی , سارا19
(2015/07/17, 10:42 PM)ابراهیم نوشته است: سلام
خیلی ممنون از تحقیقت
برات آرزوی موفقیت میکنم . لطفا نتایج آتی مطالعه و تحقیقت رو برامون بنویس.
با تشکر

مرسی ابراهیم عزیز تشکر شما زیر پستا همیشه دلگرمیه برای ماسlove51
ام اس ندارم
 تشکر شده توسط : ابراهیم , silent , سارا19
سلام دوست عزیز
از وقتی که گذاشتید و این اطلاعات زا با ما به اشتراک گذاشتید تشکر میکنم.
بزای اینکه بتونیم با این موضوع کنار بیاییم دائم باید دانش و اطلاعاتمون رو بروز رسانی کنیم. ام اس مواجه شدن با موقعیت ها و تجربیات متفاوتی است که در هر کسی با اشکال متفاوتی با توجه به فیزیک شخص و قدرت فکر و روان او ظاهر میشه.
من 4 ساله که با این موضوع مواجه شدم و سعی میکنم با روشهای مختلف درکنترل و مهار عوارض آن تجربه بدست بیارم.

به امید بهبودی و سلامتی برای همه
 تشکر شده توسط : gor911 , silent , سارا19
سسسسسلام خسته نباشی عزیزم.تا اینجا عالی بوده انشالا وسایل و زمینه آزمایش به وجود بیاد که کامل تر دقیق تر بشه.موفق باشی love51
 تشکر شده توسط : gor911 , silent , سارا19
(2015/07/17, 11:34 PM)رضوانه نوشته است: سسسسسلام خسته نباشی عزیزم.تا اینجا عالی بوده انشالا وسایل و زمینه آزمایش به وجود بیاد که کامل تر دقیق تر بشخ.موفق باشی love51

سلام و خسته نباشی و به کاربر محترم ،ان شالله امکانات به وجود بیاد
ام اس ندارم
 تشکر شده توسط : silent , سارا19
همانطوری که می دانید نزدیکی به مناطق صنعتی و رفتن به محلهای جغرافیایی شمالی در بروز این بیماری بی تاثیر نیست که هر دو بطور عملی به من اثبات شد .
به نظرم ویروس باعث برانگیختگی سیستم دفاعی می شود .
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : سارا19 , gor911
(2015/07/20, 07:36 AM)farda20032020 نوشته است: همانطوری که می دانید نزدیکی به مناطق صنعتی و رفتن به محلهای جغرافیایی شمالی در بروز این بیماری بی تاثیر نیست که هر دو بطور عملی به من اثبات شد .
به نظرم ویروس باعث برانگیختگی سیستم دفاعی می شود .

بله دوسته عزیز من قسمت کامل مقاله ام را ارسال نکردم در ان ذکر کردم که
شاید یکی از دلایل پراکندگی زیاد ام اس در شهر صنعتی اصفهان همین باشد
ام اس ندارم
 تشکر شده توسط : سارا19 , farda20032020
جالب بود
مرسی از تحقیقاتی که انجان دادید
امیدوارم شما یا هر کسی بتونه این تحقیقات را بعمل برسونه و موفقیت آمیز باشه
آرزوی موفقیت میکنم براتون
ما را هم از ادامه تحقیقاتتتون مطلع کنید
من در مورد مواد حساسیت زا و مواد دارای نگهدارنده باهاتون موافقم
agreement2
 تشکر شده توسط : سارا19 , gor911 , farda20032020
نکته پزشکی: در بیماری ام اس ضایعات چند گانه ای در مخچه ، ساقه مغز و طناب نخاعی وجود دارد. و همچنین در قسمت سطح دمی بطن چهارم یا ناحیه پوسترما ، سد خونی_ مغزی (BBB)، که اجازه عبور به مواد شیمیایی خاصی مثل گلوکز را از خون به مغز می دهد و از ورود عوامل بیگانه جلوگیری می کند، وجود ندارد.

فرضیه من :[/align]چون در ام اس گلبول های سفید به نورون ها حمله میکنند، از جایی که این سد نباشد راحت تر وارد می شوند و آسیب سد خونی_ مغزی در بیماران ام اس مشاهده نشده، و از آنجایی که بیشتر آسیب به مغز در افراد ام اس در اطراف بطن چهارم یعنی جایی که سد خونی_مغزی وجود ندارد است، به احتمال خیلی زیاد عامل آسیب و ورود گلبول های سفید یا عامل آسیب زای دیگر از این منطقه است. و چون بخش پس سری مغز مربوط به بینایی است و اکثر بیماران با علائم اختلال در بینایی مراجعه میکنند هم این احتمال را قوی تر می کند.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی مشکلات ام اس hamid 40 24,036 2017/01/04, 07:32 PM
آخرین ارسال: glassheart
  بررسی عوارض و مسائل اجتماعی بیماری ms parvaneh 30 20,670 2011/12/25, 03:15 AM
آخرین ارسال: فریده آذرکیش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست