امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با اسپاسم (گرفتگی) عضلات چه کنم ؟
من دو تا داروی گیاهی که مریم جون ( شفایافته ) گفته بود که یکیش پونه کوهی + آویشن بود درست کردم خوردم خیلی خوب بود بهترم
البته اون پست حذف شده مریم جون لطفاَ دوباره زحمتشو بکش آخه خودم دارم پالس میگیرم وقتشو ندارم
دستت طلا
زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین ؛
در راه های سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند. agreement2

چند روزه پاهام زود خسته میشه و اسپاسم عضلانی پیدا میکنم
برا همینم بعد از چند دقیقه باید آروم راه برم
کسی میتونه راهنماییم کنه که چطوری به وضعیت اول برگردم ؟icon_cryicon_cryicon_cry

پیشاپیش از تک تکتون ممنونم icon_questionicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : آرزو , mehdernet2
یه سوالی داشتم لطقاً اگه میتونین جواب بدین.
من 2 ساله که عضله دو سر پشت ران پای راستم دچار اسپاسم شدید شده طوریکه پای راستم از زانو خم شده و راست نمیشه و کف پام به زمین نمی رسه و نمی ذاره از روی ویلچر بلند شم. هر روشی هم که فکر میکنین کردیم ولی پام از زانو راست نمیشه دکترم باکلوفن داد اثر نکرد . تیزانیدین تجویز کرد ،اثر نکرد .angry3angry3
با انواع روغن ها و پمادها ماساژ دادیم اثر نکرد. بادکش درمانی کردیم چند روز اول بخوبی تاثیر میکرد و پام کاملاً راست شده بود و پام خیلی سبک شده بود براحتی میتونستم ورزش کنم ولی دوباره پام خمیده شد .
اگه این اسپاسم خوب بشه انشاالله میتونم از روی ویلچر بلند بشم.اونموقع که به امید خدا از روی ویلچر بلند شوم بعد از سجده شکر ،اولین کاری که میکنم اینه که توی سایت به شما دوستان خوبم خبرشو میدم.icon_questionicon_questionicon_question
خوب حالا سوال اینکه برای رفع این اسپاسم بنظرتون چکار کنم؟HuhHuh
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , sooorooosh , ghaside , ماه , سیدرضا , kaveh_plus , rain drop , mahdiye1989
(2012/12/25, 05:33 PM)parisa2011 نوشته است: یه سوالی داشتم لطقاً اگه میتونین جواب بدین.
من 2 ساله که عضله دو سر پشت ران پای راستم دچار اسپاسم شدید شده طوریکه پای راستم از زانو خم شده و راست نمیشه و کف پام به زمین نمی رسه و نمی ذاره از روی ویلچر بلند شم. هر روشی هم که فکر میکنین کردیم ولی پام از زانو راست نمیشه دکترم باکلوفن داد اثر نکرد . تیزانیدین تجویز کرد ،اثر نکرد .angry3angry3
با انواع روغن ها و پمادها ماساژ دادیم اثر نکرد. بادکش درمانی کردیم چند روز اول بخوبی تاثیر میکرد و پام کاملاً راست شده بود و پام خیلی سبک شده بود براحتی میتونستم ورزش کنم ولی دوباره پام خمیده شد .
اگه این اسپاسم خوب بشه انشاالله میتونم از روی ویلچر بلند بشم.اونموقع که به امید خدا از روی ویلچر بلند شوم بعد از سجده شکر ،اولین کاری که میکنم اینه که توی سایت به شما دوستان خوبم خبرشو میدم.icon_questionicon_questionicon_question
خوب حالا سوال اینکه برای رفع این اسپاسم بنظرتون چکار کنم؟HuhHuh
والا چی بگم پریسا خانم...درمان های رایج رفع اسپاسم اینا هست که نوشتم...
یعنی تو کتابها همینو نوشته و روی روش درمانی خاص دیگهای تاکید نکرده...
شوک درمانی هم هست...ولی خوب پر خطره...
چشم حتماً دکتر رو ببینم براتون سوال میکنم

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : parisa2011
گرفتگی عضلانی چند گانه (ام اس)
گرفتگی عضلات چند گانه یا همان ام اس نوعی بیماری مزمن است که سیستم عصبی مرکزی را مورد حمله قرار میدهد.

.jpg   multiple_sclerosis.jpg (اندازه: 19.66 KB / تعداد دفعات دریافت: 13)
گرفتگی عضلات چند گانه یا همان ام اس نوعی بیماری مزمن است که سیستم عصبی مرکزی را مورد حمله قرار میدهد. کسانی که دچار این بیماری هستند، معمولاً با هدایت درست سطح انرژی بدن، استفاده صحیح از حافظه و پیروی از روش های صحیح زندگی، احساس بسیار خوبی خواهند داشت. همکاری با تیم درمانی و مخصوصاً پزشک، بیمار را از روند درمانی مطلع خواهد کرد و روند درمانی را تسریع خواهد بخشد.

اگر دچار ام اس هستید، باید انرژی بدن خود را هدایت کنید:

افرادی که دچار ام اس هستند، معمولاً احساس خستگی میکنند که به دلیل کمبود انرژی بدن است. اگر شما نیز دچار ام اس هستید، باید منبع تامین انرژی در اختیار داشته باشید. بنابراین، بهترین راه این است که سعی در اتلاف انرژی بدن خود نکرده و از توصیه های زیر برای مدیریت انرژی خود استفاده کنید:

از حق تقدم کارها برای استفاده بهینه از مقدار انرژی بدن خود استفاده کنید.
از خواب نیمروز برای تامین انرژی استفاده کنید.
با انجام کارهای زیر، در مرف انرژی بدن خود صرفه جوئی کنید:

از ابزار و امکانات درست استفاده کنید.

محیط خانه خود را کوچک کرده و ابزار را در دسترس نگه دارید.

هنگامی که به کمک احتیاج داشتید، از افراد کمک بخواهید.

وظایف مشکل را هنگامی که انرژی زیادی دارید انجام دهید.
به جای راه رفتن سریع، از قدم های آهسته استفاده کنید.
با پزشک خود درباره مشکلات که مانع خواب شما میشود، صحبت کنید.
آرام باشید و تحت هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید.
روند درمانی خود را با پزشک بررسی کنید. اگر با مصرف دارویی خاص احساس خستگی بیشتر میکنید یا خواب شما تحت تاثیر قرار میگیرد، از او بخواهید داروی شما را عوض کند.

در صورت ابتلا به ام اس، حافظه خود را تقویت کنید:

بیماری ام اس بیماری است که بدن و ذهن شما را تحت تاثیر قرار میدهد. این بیماری میتواند حافظه شما را نابود کند. برای جلوگیری از آسیب بیش از اندازه به حافظه، از دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

تا آنجا که میتوانید برای تقویت حافظه شیوه های متفاوت را امتحان کنید. اگر میتوانید از فردی بخواهید که قرار ها، نام ها، شماره ها و وظایف شما را یادداشت کند. از یک سیستم یادآوری برای خود تان استفاده کنید. برای مثال، میتوانید از یک یاد آور در ساعت، موبایل و با کامپیوتر خود استفاده کنید و جلسات مهم، وظایف اصلی، تولد و مناسبت ها را به شما یاد آور شود.

ابزار و وسائل مهم و مورد نیاز خود مانند سوئیچ، عینک و داروها را در جای مشخصی قرار دهید.

از یک تقویم خانوادگی برای مشخص کردن وظیفه هر کسی استفاده کنید.

یک راهنما و نقشه دقیق در خودروی خود قرار دهید.

لیست خریدی بنویسید و هر آنچه را که نیاز دارید مشخص کرده و بعد به خرید بروید.

برای وظایف چند گانه، از یک الگوی قدم به قدم استفاده کنید. برای مثال، پرداخت صورتحساب ها، تهیه غذا و آماده کردن چمدان برای سفر.

از تمام توان خود برای یادگیری استفاده کنید- بخوانید، بگوئیدو بنویسید.
به یاد داشته باشید که معمولاً کوچکترین بهترین است. اطلاعات را طبقه بندی کنید، مانند شماره تلفن؛ شماره های مورد نیاز و اورژانس. این لیست ها برای به خاطر سپردن بسیار آسانتر هستند. بنابراین، آنچه را که احتیاج دارید، در قطعات کوچک نگه داری کنید.
اگر نمیتوانید چیزی را به خاطر بسپارید، وحشت نکنید. احساس وحشت فقط باعث میشود حافظه شما سخت تر کار کند. قدری صبور باشید و تنفس عمیق بکشید و به حافظه خود اجازه دهید عملکرد بهینه خود را حفظ کند.

راهکارایی که به وسیله آنها میتوانید با بیماری ام اس مقابله کنید:

معمولاً زندگی با این بیماری چندان هم دشوار نیست. بهترین راه این است که برنامه ای ترتیب دهید که از دستورالعمل های زیر پیروی کند:

در مورد راه های درمانی با پزشک خود صحبت کنید. در مورد انجام حرکات آرام با او مشورت کرده و صدمه های عصبی را تا آنجا که میتوانید کم کنید.
با تیم درمانی خود همکاری کنید: برای مدیریت بیماری و نشانه های آن، جلوگیری از پیشرفت بیماری و بهبود کیفیت زندگی، با یک تیم که هم اعضای آن دچار ام اس هستند، همکاری کنید.
برای استراحت، تمرین، سلامتی و وعده های غذایی متوازن زمان بگذارید.
از یک پزشک عمومی به صورت متناوب کمک بگیرید. او به شما در آزمایشات و تست ها کمک خواهد کرد.
از راهکارهای خنک کننده زیر کمک بگیرید:

از حمام آب گرم، دوش گرم و سونا خودداری کنید.

در روزهای گرم سال، حدالمقدور کمتر از خانه بیرون بروید.

در محیطی خنک به ورزش بپردازید.

مایعات خنک بنوشید.

لباس های خنک و نخی بپوشید.

از یکی از دوستان خود کمک بخواهید. در این شرایط، اصلاً نیازی نیست که تنها باشید.
منتظر وقوع یک بحران یا حمله نباشید. از افراد و موسساتی که برای کمک به شما وجود آمده اند، بهره بگیرید.
روی اهداف خود متمرکز شوید: لزومی ندارد به دلیل داشتن ام اس از انجام کارها سرباز بزنید.

با یک متخصص اعصاب درباره بیماری خود صحبت کنید:

ام اس، بیماری است که بافت های عصبی ستون فقرات و مغز را تحت تاثیر قرار میدهد. بنابراین، باید با یک متخصص اعصاب مشورت کنید. این پزشک میتواند شما را در زمینه بهبودبیماری و دم پیشرفت آن یاری کند. در ادامه، توصیه های مفیدی آمده است:

هر بار که برای ویزیت پیش پزشک میروید، از توصیه های زیر کمک بگیرید:

برای شرح و توصیف علائم و مشکلات بیماری آماده باشید.

لیستی از سوالات همراه خود داشته باشید.

برای به خاطر داشتن تمام توصیه های پزشک، بهتر است دوست یا همراهی با خود داشته باشید تا موارد را به خاطر بسپارد.

مطمئن شوید که پزشک شما دارای لیستی از تمام داروهای جدید درمانی برای ام اس دارد.
اگر چیزی از صحبت های دکتر نفهمیدید، بپرسید. هدف شما از رفتن به پیش پزشک این است که آنچه را که در مورد بیماری خود نمیدانید، بپرسید.
هنگامی که احتیاج به مشاوره و مشورت دارید، به پزشک خود زنگ بزنید و یا با او قرار ملاقات بگذارید.
منتظر وقوع یک حمله نباشید. دائماً پزشک خود را ملاقات کنید.
اگر فکر میکنید که به ویزیت دوباره احتیاج دارید، حتماً این کار را انجام دهید.

تاریخ: سه شنبه 14 تیر 1390 - 17:41

اسپاسم یا گرفتگی عضلات

علل گرفتگی عضلات

* کشیدگی عضله در اثر حرکات ناگهانی بدن

* انجام تمرین شدید یا بیش از حد ورزشی. اغلب بعد از دوی ماراتن، ورزشکاران در اثر از دست دادن املاح بدن، دچار گرفتگی دردناک عضلات می شوند.

* آسیب عضلات در اثر نوع تروما و حادثه. دریافت پیغام های نادرست از مغز توسط ماهیچه های آسیب دیده باعث اسپاسم می شود.

* کم آبی بدن

* بیماری هایی مثل فلج مغزی، ام اس (MS) و سیروز کبدی

* آسیب اعصاب یا نخاع

* سوءتغذیه و کمبود املاح در بدن. از دست دادن کلسیم و منیزیم منجر به اسپاسم ماهیچه ای می شود. اگر گرفتگی متناوب باشد، فرد باید مکمل این املاح را تحت نظر پزشک مصرف کند.

* تهوع و استفراغ بیش از حد هم می تواند باعث اسپاسم ماهیچه ای شود.

* قرار گرفتن در معرض موادشیمیایی خاص مثل آفت کش ها و حشره کش ها و مسمومیت با سرب ممکن است سبب اسپاسم ماهیچه ای شود.

* آلودگی با سمومی مانند استریکنین می تواند عامل ایجاد اسپاسم عضله باشد.

* یکی از علل مهم بروز اسپاسم، کاهش اکسیژن است. در صورتی که اکسیژن محیطی که فرد در آن قرار گرفته کم باشد، ممکن است فرد دچار اسپاسم شود که در این حالت قرار گرفتن در یک محیط پر از اکسیژن و تنفس عمیق می تواند موثر باشد.

* خستگی جسمی شدید و ادامه فعالیت با وجود خستگی مفرط به عنوان علل انقباض عضلات است که در این حالت استراحت، نقش موثری در بهبود اسپاسم عضلات دارد.

* استفاده از داروهای ادرار آور (دیورتیک) و اسید نیکوتینیک دارویی می تواند موجب اسپاسم شود.

* بیماران دیالیزی و افرادی که الکل مصرف می کنند نیز در معرض اسپاسم ساق پا هستند.

* نوع دیگری از اسپاسم ماهیچه ای، گرفتگی عضلات شکم در اثر آنفلوآنزای معده و یا سندرم روده تحریک پذیر است. اگر گرفتگی عضلات پی در پی اتفاق بیفتد، باید به پزشک مراجعه نمود تا علت آن را پیدا کند و درمان لازم را تجویز نماید.

* کودکانی که قولنج دارند هم از اسپاسم شکم رنج می برند که با گریه زیاد همراه است. این اسپاسم به خاطر واکنش نارس مغز به عمل گوارش است. به همین دلیل، قولنج بچه ها با افزایش سن بهبود می یابد.

* آنژین نوع دیگری از اسپاسم است و زمانی که قلب خون کافی نداشته باشد رخ می دهد و مربوط به تصلب شرایین یا سختی سرخرگ ها است. علل آنژین معمولا گرفتگی دردناک در ناحیه سینه، گاهی گردن و کتف ها و فک است. درمان این گرفتگی عموما با درمان علل بیماری قلبی و درمان طبی آنژین صورت می گیرد.

انواع اسپاسم

اسپاسم عضلات به دو نوع کلی و جزئی تقسیم می شود:

اسپاسم کلی، تمام عضلات را در برمی گیرد و شایع ترین علت آن کاهش آب بدن است که با نوشیدن آب و مایعات زیاد برطرف می شود.

اسپاسم جزیی، قسمتی از بدن مثل کمر یا گردن را درگیر می کند و فروان ترین علت آن، انجام حرکت ناگهانی در این قسمت ها است.

بیشترین نقاطی که دچار اسپاسم می شوند

کمر و گردن بیشتر از سایر نقاط بدن دچار گرفتگی عضلات می شوند.

اسپاسم کمر به علت حرکت ناگهانی عضلات کمر، انجام ورزش های سنگین و بد نشستن و ایستادن به مدت طولانی اتفاق می افتد. وجود برخی بیماری‌ها، کاهش املاح بدن، بارداری و عادت ماهانه در زنان از علل دیگر اسپاسم عضلات کمر هستند.

مهمترین اقدام برای بهبود گرفتگی عضلات کمر، استراحت و انجام تمرینات کششی پس از بهبودی نسبی است.

علل اسپاسم گردن نیز حرکات ناگهانی گردن و قرار گرفتن نامناسب سر روی بالش است که در این موارد استفاده از برخی داروهای ضد التهاب سبب کاهش درد می شود.

همچنین اسپاسم در عضلات ساق پا نیز اتفاق می افتد. این اسپاسم معمولا عضلات کوچک روی پا را گرفتار می کند، به طور مثال در شرایطی که زانو نیمه خمیده است و آن را ناگهان صاف می کنیم، انقباض در عضله ایجاد می شود.
افرادی که به طور متناوب و ناگهانی دچار گرفتگی عضله در نواحی معده، شانه، گردن و قفسه سینه می شوند، باید آن را جدی بگیرند، زیرا اسپاسم در این نقاط می تواند علامتی از آنفارکتوس قلبی باشد.

بهبود گرفتگی عضلات

- استفاده از داروهای ضد التهاب و در برخی از موارد برخی پمادها همانند پمادهای نعناع‌دار می تواند نقش بسزایی در کاهش درد ناشی از گرفتگی عضلات داشته باشد.

- مالیدن پماد روی موضع سبب گرم شدن و انبساط عضلات و افزایش جریان خون می شود و اسپاسم را بهبود می بخشد.

- استفاده از سرما و گرمای متناوب می تواند کمک زیادی به بهبود گرفتگی عضلات کند. سرما موجب انقباض عضلات و گرما موجب گشادی بیش از حد عروق می شود، جریان خون را افزایش می دهد و گرفتگی عضلات را بهبود می بخشد. بنابراین استفاده از کیسه یخ و کیسه آب گرم می تواند در این زمینه نقش موثری داشته باشد.

- ماساژ دادن نیز در صورتی که درست و اصولی انجام گیرد سبب افزایش فشار خون و انبساط عضلات می شود و در کاهش درد و بهبودی بسیار موثر است.

- استراحت، ماساژ، کشش عضلات و تمرینات کششی می تواند درمان های مناسبی برای گرفتگی عضلات ساق پا باشند. افرادی که به طور مکرر دچار اسپاسم عضلات پا می شوند، می توانند ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مچ پای خود را در آب گرم قرار دهند تا درد کاهش یابد.
+ نوشته شده توسط دکتر رشیدی در شنبه سیزدهم اسفند 1390 و ساعت 15:25
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : mysis , hadisss , برگ 7 , ارزو ش
بزرگترین مشکل من در حال حاضر همین اسباسم عضلاتمه که باعث ضعف عضلانی هم شده.احساس میکنم دارم از با درمیام
 تشکر شده توسط : movahedi
(2013/01/07, 09:25 PM)moon light نوشته است: بزرگترین مشکل من در حال حاضر همین اسباسم عضلاتمه که باعث ضعف عضلانی هم شده.احساس میکنم دارم از با درمیام

دوست عزیز من هم اسپاسم داشتم ولی الان بعد از تجویز قرص باکلوفن(داروخانه
چند نکته درباره باکلوفن

1) احتمالا اگر دچارگرفتگي عضلات شده و به درمانگاه يا مطب پزشکان مراجعه کرده باشيد، يکي از اقلام دارويي که برايتان تجويز شده، دارويي موسوم به باکلوفن بوده است. اين دارو يکي از رايج‌ترين داروهايي است که براي شل کردن عضلات اسکلتي تجويز مي‌شود.

2) باکلوفن به شکل قرص‌هاي 10 و 25 ميلي گرمي در داروخانه‌هاي کشور عرضه مي‌شود.

3) اين دارو طي مکانيسم پيچيده‌اي، پاسخ‌هاي سيناپسي را مهار مي‌کند و سبب کاهش تعداد و شدت اسپاسم‌هاي عضلاني مي‌شود.) چند سالی هست که بهتر شدم شما دارو مصرف نمی کنید؟؟!!!!!چرا با پزشکتون مشورت کنید
 تشکر شده توسط : sargol , hadisss , movahedi , kaveh_plus , برگ 7 , ahya
متوکاربامول هم خوبه یا نه ؟ چون اسم باکلوفن رو بردید ولی متوکاربامول رو نه .
من الان برای گرفتگی و درد گردن ، متوکاربامول دارم ، همینو بخورم یا باکلوفن بخرم ؟
کدومش بهتره ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sargol
چند نکته در خصوص کاربرد متوکاربامول در اسپاسم های دردناک عضلانی

از جمله داروهائی که بهمراه داروهای مسکن و ضد التهاب در اسپاسم های دردناک عضلانی به ویژه کمردردهای تحتانی حاد به وفور بکار میرود متوکاربامول است. نظر به اهمیت موضوع ضروریست نکات ذیل در خصوص کم و کیف تجویز متوکاربامول یادآوری گردد:

1- عمده اثرات مفید بالینی متوکاربامول مربوط به ضد دردی آن است نه شل کنندگی عضلات مخطط. متوکابامول اثرات شل کنندگی خود را به صورت محیطی اعمال نمیکند بلکه از طریق تاثیر بر سیستم اعصاب مرکزی عمل می نماید. لذا اگر در خصوص بیماری خاص بدنبال شل کردن عضلات هستیم انتخاب اول ما بهتر است باکلوفن و یا بنزودیازپین ها باشند.

2- دارو باید در دو دوز اولیه و نگهدارنده تجویز شود. دوز اولیه دارو برای 2 تا 3 روز بصورت 1500 میلیگرم (3 قرص 500 میلیگرمی) هر 6 ساعت می باشد. در تجویز پرنترال دارو تا 3 گرم(3 ویال 10سی سی از محلول 10% متوکاربامول) در روز استفاده می شود( یعنی 1 گرم هر 8 ساعت). دوز نگهدارنده دارو 1گرم هر 6 ساعت برای کل دوره درمان میباشد.

3- در تزریق عضلانی 5 سی سی از آمپول در هر عضله گلوتئوس تزریق میگردد و در صورت نیاز هر 8 ساعت تکرار می شود(تا 3 دوز در روز).

4- مسمومیت حاد با این دارو پرعارضه نبوده و حتی مقادیر بالاتر از 20 گرم در روز نیز تنها با تشدید خواب آلودگی همراه بوده است.

5- در تزریق وریدی حداکثر سرعت تزریق 3 سی سی در دقیقه است و در تمام مدت تزریق و تا یک ربع ساعت پس از تزریق بهتر است بیمار درازکش باشد تا هایپوتنشن ارتوستاتیک رخ ندهد.

6- فرم تزریقی دارو هایپرتونیک بوده و باید از نشت آن حین تزریق وریدی خودداری کرد.

۷-دوز اولیه و نگهدارنده آن در سالمندان نصف دوز مجاز می باشد
سه شنبه بیست و دوم آذر 1390دکترمرادی
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : nahid , ارزو ش
پریسا خانم مشکل شما را من هم دارم یکبار پزشک اعصاب برایم توکسین (سم تخریب کننده عضله ) تزریق کرد یه خورده نرم شد ولی خوب نشد الان اماده عمل جراحی کوتاهی عضله شده ام در مورد عمل جراحی با پزشک خود مشورت کنیدالبته مشکلات افراد با هم فرق می کند من در زانو هم مشکل دارم شاید همان توکسین برای شما کافی باشد بری اسپاسم کشش ارام را توصیه می کنند تا سبب اسیب عضلانی نشود شاید بتوانید با راه حل های ابتکاری این کشش ارام را بر عضلات خود وارد کنید . من مصرف برخی داروهارا حذف کرده ام زیرا اسپاسم بعضا از عوارض داروئی ناشی می شود .
 تشکر شده توسط : movahedi

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  كرفتگي عضلات يك سمت بدن !!!!! omidvari 8 13,988 2022/02/17, 01:20 AM
آخرین ارسال: hrshz
  فلج عضلات یك‌ طرف‌ صورت یا فلج‌ بِلز shokolat 20 48,921 2017/05/26, 08:54 PM
آخرین ارسال: nazanin
  تحلیل عضلات sami 5 8,514 2011/06/09, 02:40 PM
آخرین ارسال: fireboud

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست