امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
این قرص ها را نصف نکنید
این قرص ها را نصف نکنید

[تصویر:  fd3ad938-5e29-4df5-8eab-421fb074cddc.jpg]

نتایج یک مطالعه نشان می دهد دو نیم کردن یا خرد کردن برخی از انواع داروهای تجویزی می تواند موجب بروز واکنش های آلرژیک شود.

پزشکان بلژیکی در بررسی های خود دریافتند نصف کردن برخی داروهای خاص همچون داروهای ضداضطراب می تواند موجب بروز حساسیت پوستی شود که خود نگران کننده و دردسرساز است. طبق مشاهدات این پزشکان، نصف کردن یک قرص پیش از مصرف آن باعث می شود ذرات ریزی از دارو در هوا منتشر شود که پس از تماس این ذرات با قسمت های حساس پوست همچون صورت، پلک و گردن، التهاب و حساسیت پوست را به همراه خواهد داشت.

به گفته پزشکان داروهای حاوی «تترازپام»، «زولپیدم» و «ترازدون» که برای درمان افسردگی، اضطراب و بی خوابی تجویز می شوند، بیشتر می توانند موجب بروز واکنش های آلرژیک شوند.

پزشکان توصیه می کنند در صورت لزومِ دو نیم کردن قرص حتما باید از دستکش و ماسک استفاده شود تا از هر نوع التهاب و حساسیت احتمالی پیشگیری به عمل آید.
 تشکر شده توسط : mahdie , Hasty , hadisss , موناامیدوار , nahid , maryam.N , نارنجی مدرسه موشها , برگ 7 , ghazaaal , paeazan , ساناز66 , mehdisalimi , محبوب64 , آرزو
مرسی نازلی جان بابت مطلبت icon_question
من همچین داروهایی رو که برام به صورت نصف قرص تجویز شده رو با یه دستگاه کوچولو به نام قرص شکن نصف میکنم و با این دستگاه میشه بدون اینکه به قرص دست زد اون رو دو نیم کرد و سریع میندازمش ته هه دهنم و آب میخورم.
فکر کنم این دستگاه برا همچین قرصایی که احتیاج به دو نیم شدن دارن و از طرفی نصف شدنشون همونجوری که نوشتین خطر داره، میتونه مناسب باشه.
توی داروخانه ها و کالاهای پزشکی موجوده
البته میشه یه کار دیگه هم کرد. حتی المقدور قرصایی که احتیاج به نصف شدن دارن رو میشه از داروخانه پرسید که در صورت داشتن نیم دوز از اون قرص، از همون قرص نیم دوزی استفاده بشه که احتیاج به نصف کردن نداشته باشه
مثلا من یه قرص رو باید با دوز 5 میل استفاده کنم ولی در ابتدا 10 میلش رو بهم داده بودن و نصفش میکردم، اما الان از قرص 5 میل که در داروخانه موجود بوده استفاده می کنم
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : برگ 7 , نازلی , محبوب64

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بلافاصله بعد از صبحانه، خانه را ترک نکنید نازلی 1 2,485 2013/08/03, 07:32 PM
آخرین ارسال: رامنا
  در اسفند‌ماه خانه‌های خود را رنگ نکنید! نازلی 0 1,868 2013/03/05, 07:37 PM
آخرین ارسال: نازلی
  غذای داغ را فوت نکنید ! najva 0 1,996 2012/04/24, 10:36 AM
آخرین ارسال: najva
  به اطلاعات برچسب‌های‌ موادغذایی صد درصد اطمینان نکنید paravar2008 0 2,263 2011/01/07, 03:45 PM
آخرین ارسال: paravar2008
  نفستان را در سینه حبس نکنید مغزتان آسیب می‌بیند nazaninn 3 3,645 2010/09/17, 06:06 AM
آخرین ارسال: ostad2000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست