امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب اونکس یا بتافرون
من الان دیدم که آوونکس هم جواب داده ... می خوام بدونم چرا دککتر من گفت یا داروی شرکت المانی و بگیر یا سوئدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان بتافرون می زنم یعنی آوونکس بهتر بوده ؟ دکترم صحراییان و لطفی است ...؟؟؟؟؟؟
عزيزم اصلا متوجه سوالت نشدم
ميشه واضح تر توضيح بدي؟
درباره ي پزشكات هم بايد بگم تحت نظر دو تا غول ام اس ايراني
نگرانيت واسه چيه؟smiling
آنارام باشید
(2011/03/29, 12:17 AM)negar_negar92 نوشته است: من الان دیدم که آوونکس هم جواب داده ... می خوام بدونم چرا دککتر من گفت یا داروی شرکت المانی و بگیر یا سوئدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان بتافرون می زنم یعنی آوونکس بهتر بوده ؟ دکترم صحراییان و لطفی است ...؟؟؟؟؟؟

این که شما چه دارویی استفاده کنی ، بسته به نوع بیماری هست که طبق نظر دکتر تجویز می شه .
آوونکس اگر جواب نمی داد که اینهمه آدم از این دارو استفاده نمی کردند !
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : anaram , Prime
همانطور که حامد خان عرض کردند نظر پزشک و شرایط شما مطرحه

در عکس زیر ادعا شرکت تولید کننده ربیف رو در مورد مقایسه ربیف و آونکس در رابطه با کسانی که بعد از تزریق پلاک فعال جدیدی نداشتند؛ می خوانید:
[تصویر:  rebif-vs-avonex.png]
و جالبه که این دو تا از یه جنس اند و از خانواده ی محترم Interferon beta-1a هستند.
و سایت ویکی پدیا در مقاله ای این دو رو به همراه سینو وکس ایرانی کنار هم آورده!
اما بد نیست در مورد آونکس این مطالب رو بدونید:

آونکس در ماهیچه (عضله) تزریق میشه و یک بار در هفته است.
(تعداد تزریق کمتره)

مهم نیست شکم شما خالی باشه یا چیزی خورده باشید.
هر وقت از روز می تونید تزریقش کنید. (البته بهتره که هر هفته یه زمان خاص باشه مثلا دوشنبه 4 صبح)

بهتره آونکس رو یه نفر براتون تزریق کنه . اما اون کسی که این کار رو میکنه باید بدونه چطور دقیقا تزریق انجام میشه.

بهترین جای تزریق آونکس پشت ران (بالا یا کناره هاست) و یا بالای بازو دست.
و اگر خودتون تزریق میکنید نمی شه بالای بازو رو خودتون بزنید باید از یکی کمک بگیرید.
و بهتره که جای تزریق رو عوض کنید.

گیج (حجم سورنگ) 23 است و طول سوزن 1.25 اینچ
البته گویا اونایی که خودشون نمی زنن گیج 25 و طول سوزن 1 اینچی دارن
و باید جدا بخرن. (آخه تو که تا حالا آونکس نگرفتی چرا ترجمه میکنی)

هرگز آونکس رو تکون ندید! مولکول های سازنده ی دارو نابود میشن.

جهت دور انداختن سوزن باید مطابق قوانین عمل کرد. (همین طوری نندازین توسطل)

در آخر اینم یه مقاله دیگه در مورد مقایسه آونکس؛ بتافرون؛ و ربیف بر روی بیماران
البته به انگلیسیه من با نگاه اجمالی نتونستم چیزی ازش در بیارم.
(هم اطلاعات آماری میخواد هم اصطلاحات پزشکی داره)
اینم بگم که درسته ایرانی ها نوشتم اما از منابع معتبر خارجی پیداش کردم
و به نظرم توش مطلب داره ایشالا سر فرصت ترجمه میکنیم.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : fireboud , عمومهربان , anaram , hamed , h.kakavand , hamid , pariya , sami , سحــــــــر , kia , Matilat , Iningdito , shokolat
نگار خانم
سلام
تمام کسانی که در این سایت هستند همه مبتلا هستند و جز گلی کسی دکتر نیست (تا انجایی که من خبر دارم)
البته پدر علیرضا و احسان و آنی یه جورهایی دکتر هستند
ولی به نظر من شما و یا هر کدام از ما باید به دکترمان اعتماد کنیم و اگر به اون اعتماد نداریم پیش دکتری بریم که به او اعتماد داشته باشیم
تا بتوانیم تمام مراحل درمانمان را بصورت کامل انجام دهیم
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
سلام من بتا فرون میزنم روی کمر هم میشه زد ولی متن هنوز نزدم فقط رو بازوم میزنم
آونکس هم یک شب در میونه؟ من دوست دارم هفتهای یک بار بزنم چی بهتره هفته ای یکبارش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ما بد نیست در مورد آونکس این مطالب رو بدونید:

برای من یه سوال مهم ایجاد شد:
من تو بروشور دارو خوندم که تکون ندیم چون کف میکنه.
کسی که واسه من تزریق میکنه ،خیلی خود سره، همیشه بهش میگم تکون نده ولی تکون میده .منم چون فکر میکردم واسه کف کردنه زیاد گیر نمی دادم.
حالا من اشتباه فهمیدم و یا اینجا اشتباه گفته.
یعنی تا حالا هر چی من تزریق می کردم و درد تحمل می کردم الکی بود.مولکول های سازنده اش نابود شده بود ؟

با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
(2011/04/25, 11:32 PM)MFhealth نوشته است: ما بد نیست در مورد آونکس این مطالب رو بدونید:

برای من یه سوال مهم ایجاد شد:
من تو بروشور دارو خوندم که تکون ندیم چون کف میکنه.
کسی که واسه من تزریق میکنه ،خیلی خود سره، همیشه بهش میگم تکون نده ولی تکون میده .منم چون فکر میکردم واسه کف کردنه زیاد گیر نمی دادم.
حالا من اشتباه فهمیدم و یا اینجا اشتباه گفته.
یعنی تا حالا هر چی من تزریق می کردم و درد تحمل می کردم الکی بود.مولکول های سازنده اش نابود شده بود ؟

حقیقتش اینه که من هم بروشور خارجی رو ترجمه کردم.
و من تابحال آونکس رو ندیدم.:35:
اما تا اونجایی که می دونم دو نوع آونکس داریم.
یه سری باید دارو با یه پودر مخلوط بشه که تکون لازمه
یه سری تقریبا آماده اس. حالا بچه های آونکسی بهتر میدونن!

تو بروشوری که من دیدم نوشته:
Never shake Avonex (even when mixing the vials). Avonex is a delicate molecule that can be destroyed by shaking.
بجز هنگام ترکیب کردن مواد هرگز تکون ندید! چون مولکول های سازنده آونک ممکنه در اثر تکان دادن از بین برن.

اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
من از آبان ماه آوونکس میرنم حدودا دو سه ماهی از اونایی که مخلوط کردنی بود میومد بعدش از این مدل الان اومد که حجم داروش از قبلی کمتره و آمادس

اگه منظورتون از بروشور همون دفترچه کوچیه همراه داروست من چیزی توش نخوندم مبنی بر تکون ندادنExclamationشاید منظور کلی واسه کف نکردنه.این یکی که اصلا احتمال نداره کف کنه واون قبلی هم دلیلی نداره که تکونش بدیم چون به محض اینکه آب مقطر وارد ویال میشه طفلک قرصه آب میشه

نموداری هم که گذاشتین خودتون اولش نوشتین ادعاDodgyشاید واسه تبلیغاته

این شرکتا که غصه ما رو نمیخورنrolleyes

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : negar_negar92 , Prime
دوست خوبم
همونجور که عزیزان دیگه گفتن ، نوع دارو طبق نظر پزشک و بر اساس شرایط بیمار تعیین میشه.
من هم اول آونکس میزدم.ولی بعد از تقریبا 5/1 سال به علت بروز سه حمله با وجود مصرف دارو ، بتافرون برام تجویز شد.
اثر بخشی اینترفرونها تقریبا برابره و تفاوت اونها در ساختمان دارو و قدرت اونهاست.منظورم اینه که اگه قراره جذب دارو 70% باشه همه تقریبا در یک سطحن.ولی مثلا قدرت 70% بتافرون بیشتر از آونکس هست.
علت اینکه از همون اول داروهای پر قدرت تجویز نمیکنن اینه که اگه بیمار به داروهای ضعیف تر پاسخ داد چه بهتر و اگر جواب نداد یا کم جواب داد انتخابهای دیگه هم وجود داشته باشه.
ضمن اینکه ممکنه نسبت به اینترفرون ها در بدن آنتی بادی تولید بشه بنابراین باید رده های بعدی از دارو در دسترس باشه.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انتخاب پزشک مغز و اعصاب ؛ آزمايشگاه و مراکز درمانی khatoon25 49 38,911 2020/05/08, 03:36 PM
آخرین ارسال: Tanhafatima
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 102,935 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  بتافرون ترک - احتباس ادرار نازی ی 9 4,607 2012/10/20, 10:17 AM
آخرین ارسال: نازی ی
  راهنمایی برای انتخاب داروهای تایسبری و کوپاکسون alireza1111 17 6,319 2010/04/24, 10:48 AM
آخرین ارسال: sara

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان