• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس و لرزش
با سلام
بهترين دارو براي كنترل لرزش خفيف اندامها چيست؟ هم كمترين عوارض رو داشته باشه و هم ايجاد وابستگي نكنه و هم مدتي بعد از قطع دارو لرزش با شدت بيشتري برگشت نكنه ؟
فقط 2 تاش رو ميدونم كلونازپام و پروپرانولول كه بين ايندو نميدونم كدوم بهتره.
دوستان اگه دارو يا داروهاي بهتري ميشناسند معرفي كنند .
با تشكر
آيا روشهاي ديگري هم به غير از درمان دارويي براي كنترل لرزش وجود دارد؟ مثلا داروهاي گياهي يا تمرينات ورزشي خاصي يا مواد غذايي خاصي يا ...
خلاصه هر چه در مورد لرزش و كنترل آن ميدانيد دريغ نفرمائيد
خيلي متشكرم
 تشکر شده توسط : kohedard
به نظر من هر کدوم از ما تجربه های خودمونو به شما منتقل می کنیم و این اصلا راه درمان خوبی نیست
شما بهتره پیش دکتر خودتون برید واز بخواهید که براتون تجویز انجام بده
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
با سلام
اتفاقا با استفاده از دانش و تجربه هاي هم بهتر ميتونيم بيماري را كنترل كنيم. متاسفانه بعضي دكترها كه فقط از روي دقيقه به حرف ما گوش ميدن و بعد هم اصلا فرصت ندارند كه همه نكاتو بگن.بنظرم ام اسيها بيشتر ميتونند بهم كنند .
شاهدانه براي لرزش مفيده ولي من كه اثري نديدم
حبوبات باعث افزایش لرزش میشه. به جز نخود از هیچ حبوبات دیگری استفاده نکنید.

من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : paeazan , kohedard
هر فردی دچار لرزش است اما بیشتر آنها خفیف است . لرزش به علت انقباضات غیر ارادی عضلات است و ممکن است در هر جایی از بدن ایجاد گردد اما اغلب در گردن بازوها ودستها ایجاد می شود بیشتر افراد تنها هنگامی دچار لرزش واضح می شوند که تحت فشار عصبی بوده یاخسته باشند همچنین می تواند عارضه جانبی بعضی داروها باشد . در برخی افراد بیماری لرزش و یا رعشه ایجاد می گردد و زمانی متوجه این حالت می گردد در هنگام گرفتن اشیاء لرزش های واضحی ایجاد می گردد اگر چه آزار دهنده است ولی خطری برای سلامت فرد به حساب نمی آید.
در بعضی موارد فعالیت زیاد غده تیروئید و بیماری ویلسون که اختلال در متابولیسم مس باعث ایجاد این حالت می گردد . در افراد بالرزش های ناتوان کننده نیاز به درمان طبی است و داروهایی نظیر پروپرانولول و پریمیدون تجویز می شود تا لرزش مهارشود .
راههای کاهش شدت بدون در نظر گرفتن علت آن شامل موارد زیر است:
دور کردن استرس
کاهش مصرف قهوه بدلیل کافئین موجود در قهوه لرزش ایجاد می گردد.
استراحت کافی
برخی از داروها مثل داروهای درمان آسم باعث لرزش می گردد.برای بررسی بیشتر می توانید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : baran1390 , Prime , najva , blue sky , ساغر , نازلی , parastoo joon , Ali 324 , naz.gigili , شفا یافته , عمومهربان , fireboud , شهرزاد , neda.n , arezooo82 , زهرا59 , rana , arezoo_azizi , g.someira , نسیم , نیوشا... , SSA , sarir , مینا ح , غزل , kiana , paeazan , farane , shaytoon , مرجان مولایی نژاد
من لرزش را گاهی کم در دستهام دارم امابا تشدیدبیماری ویاواردشدن استرس یا فشارکاری زیاددرپاهایم وجوددارد.به گفته درد این ازعوارض تشخیص اشتباه دکترپیشین است که تمامی عصبهای من رو درگیر نموده بود.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : shokolat , neda.t , arezoo_azizi , غزل
چند ماه قبل از شروع علائم بیماری یه استرس شدید داشتم بعدش یهو همه بدنم شروع به لرزش کرد در حالی که سردم نبود و تمام بدنم به شدت میلرزید بعد از اونم چند بار دیگه این اتفاق افتاد البته بازم دلیلش استرس بود
خداروشکر الان دیگه مشکلی ندارم ، شایدم چون جدیدا استرس زیاد نداشتم و سعی کردم به مسائل استرس زا بی توجه باشم اینطوری بوده
رنگین کمان پاداش کسانی است که تا انتهای باران ایستاده اند.
 تشکر شده توسط : shokolat , neda.t , arezoo_azizi , غزل
الان تنها مشکل من همینه که داره از پا درم میاره.مخصوصا دستام که دارن دیوونم میکنن!
خسته شم از بس همه پرسیدن خانوم سردته میلرزی یا مشکل اعصاب داری؟ rolleyes
دلیلشم مصرف قرص دپاکینه که دکی برای مهاره این همه لرزش فقط یک چهارم از قرص کلونازپام تجویز کردن که بی تاثیره
برام دعا کنید تا خل نشدم!
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : naz.gigili , shokolat , عمومهربان , edarzi , neda.t , arezoo_azizi , g.someira , نیوشا... , غزل , sirvan
من گاهی وقت ها لرزش دارم ولی خیلی کم که دلیلش را دقیقا همون خستگی و استرس میدونم !!!!!confusedconfusedconfused
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : shokolat , neda.t , arezoo_azizi , g.someira
علل لرزه

لرزه وضعیتی:
لرزه بی دلیل- لرزه بی دلیل تشدید شده- اضطراب یا ترس-فعالیت بیش از حد یا محرومیت از خواب-مسمومیت داروئی
مسمومیت با فلزات سنگین- پرکاری تیروئید- لرزه ارثی- اختلال مخچه ای-بیماری تجمع مس در بدن یا ویلسون

لرزه هنگام حرکات ارادی:
بیماری ساقه مغز-مسمومیت داروئی

لرزه هنگام استراحت:
بیماری پارکینسون-بیماری ویلسون- مسمویت با فلزات سنگین(مثل جیوه)

لرزش و یا ترمور دست
علل متفاوتی میتواند داشته باشد که بسته به ویژگیهای آن علت بروز آن هم متفاوت خواهد بود.
اگر لرزش یا ترمور دست در زمان استراحت رخ دهد ترمور استراحتی گویند و اگر در زمان حفظ ‏وضعیت رخ دهد ترمور وضعیتی گفته می شود. كه این ترمور طی فعالیت ادامه می یابد ولی ‏حركت و شدت آن را افزایش نمی دهد. اگر ترمور هنگام حركت وجود دارد ولی طی استراحت ‏وجود نداشته باشد ترمور ارادی گویند.‏
ترمور وضعیتی می تواند ناشی از ترمور فیزیولوژیك یا ترمور فیزیولوژیك افزایش یافته یا ترمور ‏خوش خیم باشد. تومور ارادی و استراحتی ناشی از بیماری مخچه مسمومیت با دارو و برخی ‏بیماریهاست .ترمور فیزیولوژیك ممكن است با ترس یا اضطراب افزایش یابد. ممكن است به دنبال ‏فعالیت فیزیكی و بدنی زیاد یا كم خوابی رخ دهد، می تواند ناشی از مصرف برخی داروها یا ‏مسمومیت با جیوه سرب منوكسید كربن باشد. گاهی هم ناشی از پركاری تیروئید است. ‏درمان آن بستگی به علت ایجادكننده دارد. اگر ناشی از اضطراب باشد استفاده از داروهایی ‏مانند اكسازپام یا لورازپام مفید است . در ترمور خوش خیم مصرف پروپرانولول موثر است. بهتر ‏است جهت بررسی به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمائید
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : yummy , panteha , rana , neda.t , arezoo_azizi , g.someira , غزل

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان