• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟
(2009/12/08, 11:52 PM)فرشته نوشته است: بعضي وقتها من اصلاً چيزي را به ياد نمي آورم آيا اين مسئله به دليل m s نيست ؟

به ندرت افراد مبتلا به m s مشكلاتي را در ارتباط با حافظه و تمركز تجربه مي كنند. . اين مشكلات مي توانند در هرمرحله اي از بيماري ايجاد شوند و به اينكه شخص چقدر ناتوان است بستگي ندارند. دانستن اين مطلب مفيد است كه اينها از علائم حقيقي m s هستند و از طرفي مستقيماً توسط بيماري ايجاد ميشوند و مانند علائم ديگر مي توانند بوجود آمده و برطرف شوند . و يا ممكن است با خستگي ، عفونت يا استرس بدتر شوند.
بعضي از افرادي كه اين مشكلات را دارند و به آن فكر مي كنند گيج و سرگردان مي شوند (بويژه وقتي خسته هستند) و بقيه مي فهمند كه فرد ديگر قادر به كنترل احساساتش ، آنطور كه انتظار دارد نيست . ممكن است آنها به دلايل كوچك گريه يا خنده كنند و به خاطر واكنش شديدشان در نزد ديگران هراسناك جلوه كنند .
تويه يكي دو ماه گذشته من اين علائم رو با گوشت و پوست و استخون درك كردم
آنارام باشید
یه چیزی که یه مدته من باهاش در گیرم ضعیف شدن حافظه امه نسبت به قبل
نظر شما چیه؟
شما هم این مشکلو دارین؟
بیشتر هم با حافظه کوتاه مدتم درگیرم
دوس دارم نظراتتونو بخونم
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
 تشکر شده توسط : pariya
زینب جان میتونی کاراتو یادداشت کنی
شاید به خاطر مشغله زیاد کاری باشه
شاید 1درصد به اون ربط داشته باشه
سعی کن همیشه ذهنت فعال باشه مثلا شعر حفظ کنlove51
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : zaynab
حافظه بیشتر آدما که این روزا تعظیله زینب جانconfused ولی میگن هر چی ازش کار بکشی بهتره و همونی که شهرزاد گفت حفظ کردن شعر و هر چی دوست داری و حل جدول و در دکل انجام کارهایی که از این مغز فلک زده کار بکشه.agreement2 و با اجازه شهرزاد جون لازم به ذکر است که به دستور پزشکان توصیه شده واسه تقویت حافظه چیزی رو که میخوایید به خاطر بسپارید یا کارهای روزمره رو به هیچ عنوان جایی یادداشت نکنید که مغزتون بیشتر شرطی میشه و ضعیفتر Dodgy
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : zaynab , shahrzad
واقعا نازنین جان؟!
من یه دفترچه یادداشت کوچیک دارم که توش همیشه کارایی که قراره تو یه روز انجام بدمو مینویسم
چون سر یه ساعت خاصی باید انجام بدم معمولا یادم میرهconfused2
سعی میکنم از این به بعد کمتر یادداشت کنمlove51
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
(2010/03/06, 02:12 PM)shahrzad نوشته است: واقعا نازنین جان؟!
من یه دفترچه یادداشت کوچیک دارم که توش همیشه کارایی که قراره تو یه روز انجام بدمو مینویسم
چون سر یه ساعت خاصی باید انجام بدم معمولا یادم میرمconfused2
سعی میکنم از این به بعد کمتر یادداشت کنمlove51

آره شهرزاد جونم این نظر من نیستا واقعا نظریه پزشکیه شاید در کوتاه مدت یادداشت کردن کارای روزمره (جهت به خاطر سپردن) جواب بده اما در دراز مدت حافظه رو خیلی تضعیف میکنه عزیزم
love51
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : shahrzad
منم سعي ميكنم كارامو يادداشت كنم جدول حل كنم و ... اما خودمم كاملاً حس ميكنم حافظم نصف شده
خوب باشيد و خوب بمانيد
همش مال سرب تو هواست چه ربطي به ام اس داره؟ بيچاره ام اس.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
من هم با نازنین جون موافقمsmiling
این روزا آدما انقدر گرفتارن که معمولاً همه اونها از به خاطر نسپردن جزئیات گله دارنwink2
البته آب و هوا و تغذیه هم بی تاثیر نیست.icon_cry
من که خودم بعد از ظهر ها که برمیگردم خونه احساس میکنم فکرم اصلاً کار نمیکنه، و تا یه استراحت 2 ساعته نکنم حالم خوب نمیشه. confused2
اما کلاً برای تقویت حافظه میتونید فندق و کندر بخورید، خیلی مفیدن.:35:
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
اینجا کجاست؟؟؟؟؟؟ من کیم؟؟؟؟ ام اس یعنی چی؟؟؟؟icon_cryicon_cryicon_cry
کم شدن حافظه فقط به خاطر مشغله ی ذهنیه ماها چون خیلی زیاد به ام اس فکر می کنیم حافظمون ضعیف تر می شه.
البته بعضیا مثل من از بچگی کلا داغون بودنا بهونه نکنینlaughing3laughing3
درکل تا یه مدت خوبه که کارها رو به صورت رمزشده یادداشت کنین این طوری هم مغزتون خنگ نکردین هم حداقل یه یادآوری باشه بد نیست خیلیم نمی شه یه حافظه خودمون اعتماد کنیمlaughing3
 تشکر شده توسط : برگ 7

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ندادن تست حافظه در وضعیت ام اس بیمار ابهامی ایجاد می کند؟ hessam 11 3,676 2019/12/29, 08:10 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 70,683 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  تاثیر واکسن هپاتیت، کزاز، آنفولانزا و... بر ام اس سیترا 58 34,159 2017/09/30, 05:42 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,190 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,734 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,210 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,295 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,309 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,604 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,555 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست