•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • ...
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟
(2012/01/05, 10:54 AM)seyyed reza نوشته است: البته نمیشه گفت حافظه کم شده بیشتر شدن دغدغه های فکری و عصبی و همچنین بالا بودن ارقام فکری و کاری باعث این کار می شود
البته رشد سنی هم عاملی است واسه این موضوع
در مسیر روزانه وقتی چند نوع کار پر ترافیک انجام می دهیم و از طرفی برای تمام کارا استرس و فشار عصبی داریم مغز وقتی درگیر این چنین بار فشاری قرار می گیرد مسلما مشگل از یاد رفتن بعضی از کارها یمان خواهد شد
من خودم اکثرا کارهای روزانمو می نویسم و طبق برنامه و نوشته هام کارامو انجام می دهم

نه من 5ساله اين بيماري رودارم تابحال هم اين مشكلو نداشتم شكرخدا
سلام دوستان
آره واقعاً بیماری یا داروهایی که استفاده میکنیم، چنین تأثیری داره.
منم در مورد این مشکلم از دکتر پرسیدم، ایشون تأیید کرد که همچین مشکلی پیش اومدنش دور از ذهن نیست.
قرص گیاهی خوراکی به اسم "جینکو تی دی" برای تمرکز و رفع این مشکل، به من کمک کرد.

امیدوارم به شما هم کمک کنه
 تشکر شده توسط : melody , niloufar
من که واقعا حافظه ی مزخرفی پیدا کردم. تمرکزم صفر شده!!! angry3angry3angry3angry3angry3
تا 4سال پیش واقعا حافظم خیلییییییییییییی عالی بود. ولی الان اسمم رو هم یادم میره!!! یا مثلا دارم حرف زدنم، در عرض 1ثانیه همه چی یادم میره. از اطرافیام میپرسم که داشتم چی میگفتم!!!! فک کن!!icon_cry
قبلنا اگه مشغول کاری بودم، بمب هم تمرکزمو از بین نمیبرد. ولی حالا یکی نفس بکشه حواسم پرت میشه!rolleyes
خلاصه کرکر خنده شدم!!! laughing3
آخرین سنگر سکوته
خیلی حرفا گفتنی نیست...
منم جدیدا حس میکنم حافظه م ضعیف شده
اصلا اینطور نبودمsad2 من تو صحبت کردن هم دارم مشکل پیدا میکنمsad2
خیلی حافظه م ضعیف شده
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : فرناز , ساغر , okhtapus , kaveh_plus
تازه مال من داره قوی میشه.....مرضی جون این حرفا رو نزن ابجی....شاکی میشم ....ما که سنی نداریم که بخواهد حافظمون ضعیف بشه تلقین نکن
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ارزو , okhtapus
من حافظه ی خخخخخخوبی دارم icon_cryولی 1خورده حس میکنم ضعیف شده و از ترس دارم دارو میخورمconfused2
 تشکر شده توسط : okhtapus
از اونجاییکه حافظه به خیلی چیزا ارتباط داره . مثلا آلودگی هوا ، تغذیه حتی خیلی المان های زندگی ماشینی . الزاما ضعیف شدن حافظه به ام اس ربط نداره . نمونه اش اگه دقت کنیم خیلی از آدمای اطرافمون ، همکارامون ، دوستامون و .... همین نگرانی رو دارن . مثلا می گن نمی دونم چرا اینجوری شدم اسما یادم میره و خیلی نمونه ها و مثالای دیگه . تمرینای ذهن مثل کتاب خوندن و حفظ کردن یه چیزایی، زبان جدید یاد گرفتن ، جدول به خصوص سودکو واقعا به شکل معجزه آسایی تمرینه و موثر توو تقویت حافظه
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : Prime , okhtapus
(2012/04/19, 08:56 AM)SHIRANIMITRA@YAHOO.COM نوشته است: سلام بچه ها اگه حافظتون کم شده طبیعیه کندر و کپسول ممورال خیلی عالیه کندر رو تو عطاری ها میتونید پیدا کنید و کپسول ممورال مخلوطی از کندر و ریشه زنجبیل هست که گرمه و برای ماها خوبه میتونید امتحان کنید

کندر برای تقویت حافظه خیلی خوبه .می تونید از زنجفیل و عسل یا هل و زعفران و عسل هم استفاده کنید .خوردن مویز هم فوق العاده است مخصوصا در هنگامیکه ناشتا هستید. امتحان کنید خیلی هم خوشمزس.wink2
 تشکر شده توسط : ساغر , Ermia , okhtapus
(2011/10/02, 10:26 PM)najva نوشته است: منم حافظه ام خیلی ضعیف شده خیلی دیر مطلبی رو یاد میگیرم و برای حفظ کردن هم مشکل دارم و اسامی بعضی از اقوام رو

فراموش کردم وباید دقایقی فکر کنم تا یادم بیاد و موقع صحبت کردن باید چند ثانیه فکر کنم تا کلمات بادم بیاد وبیان کنمsad2

فکر کنم وضعیتم وخیمه نه ؟confused

icon_questionسلام من کاملا همینطوری و بسیار حافظه ام ضعیف تر ازشما است کارهای قدیمتر یادم می اید ولی کار صبح را تا غروب فراموش می کنم حروف های فارسی رافراموش کردم یه میلی را بنویسم دقیقه ها طول می کشد همه چیز از ذهنم می پرهHuhHuh
 تشکر شده توسط : okhtapus
بله من هم حافظه را 1 سالی میشه که کاملا حس میکنم خیلی ضعیف شده یه مدت دونپت (داروی آلزایمر) هم مصرف کردم
مثلا قدیما یادمه شماره تلفن را 1 بار میخوندم کافی بود اما حالا خیلی سخت دیگه فقط تو گوشیم نگه میدارم
البته اونهائی از قدیم حفظ بودم سالم سر جاش هست
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : ساغر , okhtapus , نازلی

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • ...
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ندادن تست حافظه در وضعیت ام اس بیمار ابهامی ایجاد می کند؟ hessam 11 3,944 2019/12/29, 08:10 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 71,299 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  تاثیر واکسن هپاتیت، کزاز، آنفولانزا و... بر ام اس سیترا 58 34,779 2017/09/30, 05:42 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,365 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 163,823 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,486 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,514 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,744 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,767 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,631 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست