•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟
دیشب با یکی از دوستان داشتم صحبت می کردم کلی خاطرات گذشته را یادش آوردم برگشت به من گفت : مطمئنی اینا با من بوده ؟
منم بنا بر دلایل شخصی گفتم نــــــــــــــــه من اشتباه کردم ، تو بزار پای مریضیم icon_cry

کم شدن حافظه فقط در بیماران ام.اس نیست. خیلی ها هستن مثل همین دوست من به طور کلی مشکل حافظه دارن. دیوار حاشا هم که بلنده :60: به هر حال شما هم می تونید مثل اینایی که به این تابلویی گذشته را انکار می کنند ، انکار کنید اگر فراموش کردین به همین راحتی !!!!

والا !!! evilgrin0039.gif
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : rad007 , parastoo joon
منم یک مقدار فراموش کار شدم اما بیشتر احساس میکنم بخاطر مشغله ی فکریه که باعث شده کمتر تمرکز کنم تو مسائلی که باید تو ذهنم بسپارم

چه کسی میگوید که گرانی شده است؟
دوره ی ارزانیست!!
دل ربودن ارزان، دل شکستن ارزان!
دشمنی ها ارزان،چه شرافت ارزان! و دروغ از همه چیز ارزانتر!!
قیمت عشق چقدر کم شده است؛کمتر از آب روان و چه تخفیف بزرگی خورده است ، قیمت یک انسان..!!!

تشکر شده توسط : Hasty
سلام به دوستان خوبم......منم خیلی حافظم کم شده اکثر اوفات خیلی چیزها رو فراموش میکنم.....اما به بقول یکی از بچه ها این دقیقا مربوط به ام اس نیست....بی ربط هم نیست..می دونید ما همهمون بد جوری حساس ونکته سنج هستیم..این پراکندگی افکار باعث میشه خیلی از موارد رو فراموش کنیم من اگر مشغله فکری نداشته باشم خیلی حواسم جمعه اما امان از روزی که ترافیک مغزم بالا باشه باید یک جلسه با خودم بذارم ودر نهایت محکوم که شدم اول با کسی که خیلی دوستش دارم حرف میزنم بعد کم کم کارها رو کلاسه میکنم واز این فراموشی وکم حاظه بودن در میام wink2wink2wink2wink2evilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : seyyed reza
آره..باید حتما کارامو یادداشت کنمDodgy
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
علت این پراکندگی ذهنی در ماها این هست که نگران هستیم. تا وقتی شخص نگران باشد، حتی اسم خودش هم یادش می‌رود و این طبیعی است. یادداشت برداشتن خوب هست ولی خودش باعث کندی حافظه می‌شود. برای تقویت حافظه از نگرانی‌ها و دغدغه‌هاتان کم کنید، کتاب زیاد بخوانید و جدول حل کنید.
وقتی نگرانی به سراغتان آمد موسیقی ملایم و بدون کلام گوش بدهید و لبخند بزنید. توجهی به ضربان قلبتان نکنید و مثلاً به یک خاطره خوب، به بوی یک عطر و حتی به این فکر کنید که برای ساختن این آهنگ از چه سازهایی استفاده شده است. ذهنتان را فعال کنید تا تصور کنید در صحنه هستید و شاهد یک کنسرت هستید که دارند این آهنگ را اجرا می‌کنند. نگرانی‌تان رفع خواهد شد icon_question

فقط قرارهای خیلی مهم و کارهای خیلی خیلی مهم را یادداشت کنید. وقتی هم فهمیدید چیزی یادتان رفته، به روی خودتان نیاورید wink2
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
 تشکر شده توسط : نازلی , parastoo joon , arezooo82 , seyyed reza , Hasty , *sharzad.s*
آدمای عادی هم ممکنه اینطوری بشن، خوب سن که بره بالاهم... همه چیز ...............!
من هم حافظم کم شده بود با خوردن عسل بهتر میشه در ضمن من هنوز هیچ علامتی ندارم
البته نمیشه گفت حافظه کم شده بیشتر شدن دغدغه های فکری و عصبی و همچنین بالا بودن ارقام فکری و کاری باعث این کار می شود
البته رشد سنی هم عاملی است واسه این موضوع
در مسیر روزانه وقتی چند نوع کار پر ترافیک انجام می دهیم و از طرفی برای تمام کارا استرس و فشار عصبی داریم مغز وقتی درگیر این چنین بار فشاری قرار می گیرد مسلما مشگل از یاد رفتن بعضی از کارها یمان خواهد شد
من خودم اکثرا کارهای روزانمو می نویسم و طبق برنامه و نوشته هام کارامو انجام می دهم
خدایا بینهایت دوستت دارم[تصویر:  h6827_2.gif]
 تشکر شده توسط : Hasty , *sharzad.s*
به خاطر استرس و تلقین هم هست
کتاب بخونید
جدول به خصوص جدول سودوکو حل کنید
به طور مستمر شعر حفظ کنید
قرآن بخونید
خلاصه اینکه باید ذهن رو فعال نگه داشت..
این مورد رو جدی بگیریدfighting0030.gif
ولی در مجموع زندگی رو سخت نگیریدhappy0065.gifparty0048.gifparty0048.gif
با تو این تن شکسته داره کم کم جون میگیره..
 تشکر شده توسط : melody
من افتضاست حافضمlaughing3
گوشیم و تو یخچال جامیزارمsmiling
کلیدامو رو در جا میزارمHuh
یادم میره ظرفارو بشورم
خیلی حافظم خورابهconfused
ام اس
آخر عشق و دوست داشتن نیست!

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ندادن تست حافظه در وضعیت ام اس بیمار ابهامی ایجاد می کند؟ hessam 11 3,951 2019/12/29, 08:10 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 71,420 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  تاثیر واکسن هپاتیت، کزاز، آنفولانزا و... بر ام اس سیترا 58 34,812 2017/09/30, 05:42 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,377 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 163,995 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,542 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,518 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,790 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,789 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,637 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست