امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امكان ابتلا به ام اس در بچه 3ماهه؟
ممکنه بچه 3ماهه ام اس داشته باشه؟؟؟؟
 تشکر شده توسط : مهدی نصیری , zenith
چی شده که همچین فکری کردی؟
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : zenith , آنا
گلوتامین خونش تو آزمایش بالا بود دکتر واسش آزمایش ام اس نوشته

دارم دیوونه می شم
 تشکر شده توسط : مهدی نصیری , zenith
دوست عزیزم اول از همه که امیدوارم چیز مهمی نباشه . اصولا ام اس در بچه ها شایع نیست و موارد ابتلا به اون کمه ولی وجود داره اما در صورتی که حتی یه درصد فرض رو بر این بذاریم که تشخیص ام اس باشه این خبر خوب رو بهت میدم که ام اس به شدت با کودکان مهربونه و بعد از یه مدت معمولا در اونا خاموش میشه . پس بدون اینکه خودت رو ناراحت کنی با آرامش آزمایشها رو دنبال کن و بدون احتمال به ابتلا خیلی هم زیاد نیست و می تونه به دلایل دیگه هم باشه .
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : yummy , مهدی نصیری , zenith , sooorooosh , برگ 7
به نظر من که جای نگرانی نیست.البته مواردی بوده که بچه های 3 یا 4 ماهه درشون تشخیص ام اس داده شده و متاسفانه در نوزادان هم داره شایع میشه.اما فکر نمیکنم بالا بودن گلوتامین دلیل بشه.همونطور که میدونین گلوتامین فراوان ترین امینو اسید موجود در عضلات اسکلتی هست و رابطش رو با ام اس نمیدونم چیهicon_cry . من خودم اصن پودر گلوتامین میخورم روزی 15 گرم.ایشالا که هیچی نیست اگرم خدای نکرده بود.همونطور که ندا گفت ام اس با بچه ها خیلی مهربونه
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : neda.n , zenith
صرف اینکه براتون آزمایشی نوشته که دلیل بر وجود اون مشکل نیست.منظورتون از آزمایش ام اس آزمایشه خونه؟
لینکهای زیر رو بخونین شاید بدردتون بخوره:
گلوتامین
تحقيقات نشان داد: كمبود نور خورشيد امكان ابتلا به ام.اس را در نوزادان افزايش مي‏دهد

به نظر می رسد سیر بیماری در MS بچه ها، کندتر است تا بالغین و فاصله بین حملات اولیه و تبدیل شدن به فرم پیشرونده ثانویه حدود ۳۰-۲۰ سال طول میکشد .
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : yummy , zenith , sooorooosh , nilo0far
یه سوال
آزمایش ام اس چیست؟
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
رکورد دست یه پسر بچه بود. 3.5 ساله. کیارش.
نه خانم بد به دلت راه نده،ام اس کجا بود.
بعدش تو بچه ها اگر بروز کنه ( زیر ۱۵ منظورمه ) یک بار یا دو سه بار عود میکنه ،برای همیشه خاموش میشه.
بدن بچه خیلی خوب به اینتر فرون جواب میده.
توکلت به خدا باشه هیچی نیست.
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : zenith , neda.n , simin , آرزو , yummy , paeazan , مهدی نصیری , nilo0far
(2014/01/09, 01:41 PM)kiana نوشته است: یه سوال
آزمایش ام اس چیست؟
ی۱-تست nmo چشم هست. که توی اون سرعت انتقال پالس عصب بینیایی و دامنه موج عصب به وسیله دستگاه رسم میشه. طولانی شدن پریود پالس نشون دهنده کاهش سرعت انتقال هست. و کم شدن دامنه موج نشون دهنده ضعیف شدن عصب ،در انتقال بهینه پالس هست.
۲-تست ام ار ای هست ،که تخریب و مشخص میکنه. پروتکل نه پلاک بدون انهس برای ام اس بود ،الان با سه تا هم دارو شروع میکنن. و اینکه اگر انهنس گادنیوم ببینن مهر تاییده. شروع میکنن. پلاک نخاعی هم باشه باید شروع کنن. سرویکال کورد و گردن و ساقه مغز خیلی اهمیت داره. بهترین پوروتوکول تشخیص با ام ار ای هست
ام ار ای سه تا پوروتکل پخش داره
۱- فلیر
۲- T1
3-T2
که با پخش اول. یعنی فلیر ام اس راحت تشخیص داده میشه
بهترین راه تشخیص ام ار ای هست
۳- در نهایت اگر ام اس به واسطه ام ار ای و nmo تشخیص داده نشد. و پزشکها مردد بودن از ازمایش مایع نخاعی استفاده میکنن. مایع نخاعی رو lp میکشش. اگر گلبول سفید تو مایع ببینن این نشون میده که گلبول ها جایی که نباید رفتن. و وارد سیستم مغز و اعصاب مرکزی شدن.
ام اس تایید میشه
جز این هایی که گفتم یه سری کار دیگه هم هست. این سه تا رایج هستن
مثلا تست ادرار کنن و میلین رو توش ببینن ،یا یه سری کارهای داخلی دیگه. مهمش این سه تا بود
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : afsaneh , FBF , nilo0far
(2014/01/09, 02:39 PM)sooorooosh نوشته است: رکورد دست یه پسر بچه بود. 3.5 ساله. کیارش.
نه خانم بد به دلت راه نده،ام اس کجا بود.
بعدش تو بچه ها اگر بروز کنه ( زیر ۱۵ منظورمه ) یک بار یا دو سه بار عود میکنه ،برای همیشه خاموش میشه.
بدن بچه خیلی خوب به اینتر فرون جواب میده.
توکلت به خدا باشه هیچی نیست.

من 3 ماهم شنیدم.یادم نیست کجا ولی شنیدم
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question چگونه خبر ابتلا به ام اس را به كسي بدهيم؟ glassheart 4 3,039 2013/11/08, 02:51 PM
آخرین ارسال: saeid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان