امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اقبال روش های طب سنتی در درمان بیماری ها افزایش یافته است
Rainbow 

اقبال روش های طب سنتی در درمان بیماری ها افزایش یافته است
پنج شنبه ۲۷ مهر 1391

یک متخصص طب سوزنی و داروهای گیاهی گفت : در حال حاضر اقبال عمومی به استفاده از داروهای شیمیایی در جهان کاهش یافته است و دنیا به سمت استفاده از روش های طبیعی و طب سنتی در درمان بیماری ها می رود.

دکتر ˈامیرهومن کاظمیˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: یکی از سیاست های سازمان بهداشت جهانی ارایه روش های درمانی طب سنتی و مکمل از جمله طب سوزنی در کنار روش های درمانی رایج است تا علاوه بر ایجاد حق انتخاب برای بیمار، حق انتخاب روشهای درمانی بیشتر وموثرتری برای پزشک نیز وجود داشته باشد تا درنهایت به سلامت هرچه بیشتر بیمار منجر شود و به نوعی تکمیل کننده چرخه درمان بیماری محسوب شود.

وی افزود: طب سوزنی در بسیاری از بیماری های صعب العلاج از جمله بیماریهای مرتبط با سیستم اعصاب مانند فلج ها، کمک به بازتوانی پس از سکته مغزی، بیماران مبتلا به ام.اس وپارکینسون، تمامی دردهای عضلانی- اسکلتی،کمر درد ،سایر دردهای مزمن،بی خوابی، کمک به رفع مشکلات گوارشی، دردهاو اختلالات قاعدگی،اختلالات جنسی و نازایی، اختلالات چاقی و لاغری، زیبایی و پوست و دیگر مواردمی تواند کمک قابل توجهی به فرآیند درمان کند .

وی که فارغ التحصیل رشته طب سوزنی و داروهای گیاهی از دانشگاه پکن است ، خاطرنشان کرد: درمان با استفاده از طب سوزنی در صورتی که به درستی انجام شود، دست کم دارای عارضه جانبی نیست. این طب در زمره طب های کل نگر است و روش درمان آن تهاجمی نیست و دردی نیز ندارد به طوری که بسیاری از بیماران در حین درمان به آرامش می رسند.

وی گفت: این روش درمانی در برخی موارد می تواند جایگزین دارو شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: علاقه مندان به ادامه تحصیل در این رشته باید دوره پزشکی عمومی را بگذرانند و در مرحله بعدی مهارت های لازم تخصصی این رشته را پشت سربگذارند.

وی افزود: در صورتی که به این رشته در ایران با رویکرد آکادمیک نگاه شود گسترش آن اصولی و علمی تر می شود و در نهایت بیمار خدمات بهتری را دریافت می کند.

این متخصص طب سوزنی با بیان اینکه تعداد متخصصان طب سوزنی در کشور انگشت شمار است ، گفت: با آکادمیک شدن این رشته درایران به سمت آموزش دقیق تر در این حوزه پیش خواهیم رفت و ازخروج ارز برای یادگیری این رشته در خارج کشورکاسته خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر واحد دانشگاهی برای آموزش این رشته در کشو وجود ندارد.

این متخصص طب سوزنی همچنین خاطرنشان کرد: طب سوزنی با توجه به اثر بخشی ان با استقبال مردم روبرو است و این حوزه از طب طرفداران بسیاری میان مردم و پزشکان یافته است.

کاظمی گفت: جلسات درمان با طب سوزنی در دنیا گران است ،البته در کشور ما هزینه آن پایین تر از بسیاری از کشورهاست ،اما به طور کلی با توجه به بی عارضه بودن استفاده از این روش و پاسخ به درمان مناسب آن می توان گفت هزینه تمام شده درمان دراین روش دربسیاری موارد مجموعا کمتر از روشهای طب کلاسیک است.

وی با تاکید بر لزوم تحت پوشش بیمه قرار گرفتن طب سوزنی اظهار داشت: این روش درمانی در زمره روش های درمانی موثردر بیماری های صعب العلاج است بنابراین لازم به نظر می رسد که این نوع درمان تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

منبع : ایرنا

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : simin , paeazan , رزمینا , شفا یافته , somaye_602000
نه واقعاً چه سندو مدرکی دارن که طب سنتی باعث درمان میشه....آقا بارها گفتم...من نمیدونم چرا دولت اجازه فعالیت به این جماعت رو میده...مثلاً آقای خ...تو این سایتم کلی هوادار داره...عزیزه من تحقیقات شما چه مبنایی داره...بر چه اساسی خوردن عسل . زنجفیل باعث میشه سیستم ایمنی من تعدیل بشه و از کنترل خارج نشه و اون میلین صحاب مردمو نخوره...تو رو خدا یکم فکر کنین...
بعد بگین میگن از زمان بوعلی بوده...angryعزیزه من دوره شیخ الریس بوعلی سینا اصلا میکروسکوپ بوده...این بنده خدا اسم گلبول سفیدرو هم نشینیده بوده...چه برسه بخواد اختلالشو بفهمهو بیاد برای ام اس درمان بده...میدونین چون ام اس درمان 100 در صد مششخصی نداره بیمار به هر چیزی چنگ میزنه...و این میشه که یه عده سود جو از این موقعیت استفاده میکنن...
دوستان من...جزء 12 دارویی که fda برای درمان ام اس معرفی کرده دیگه هیچ درمانی در جهان وجود نداره
تازه 3 تا داروی اصلیشم تو ایران نیست....فعلا همون اینترفرون ها و نهایتا نوانترون...
طب مکمل یک شوخیه
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : kaveh_plus , رزمینا , آیدا , مـه ســـا , نازی ی , arezoo_azizi
[quote='sooorooosh' pid='263640' dateline='1350836624']
نه واقعاً چه سندو مدرکی دارن که طب سنتی باعث درمان میشه....آقا بارها گفتم...من نمیدونم چرا دولت اجازه فعالیت به این جماعت رو میده...مثلاً آقای خ...تو این سایتم کلی هوادار داره...عزیزه من تحقیقات شما چه مبتایی داره...بر چه اساسی خوردن عسل . زنجفیل باعث میشه سیستم ایمنی من تعدیل بشه و از کنترل خارج نشه و اون میلین صحاب مردمو نخوره...

ولی من طب سنتی رو قبول دارم چون دارم نتیجش می بینم و راضیم شکر خدا. icon_biggrinشاید مبنای یک سری دستورات طب سنتی رو نفهمم اما مگه دوستانی که از داروهای طب جدید استفاده می کنن کاملا با عملکرد دارو تو بدنشون اشنا هستن.confused
 تشکر شده توسط : sooorooosh , شفا یافته , somaye_602000 , odika
به خدا قرن 21 شد و ما هنوز باید دنباله درمان های چند هزار سال قبل بریم؟
angry3angry3angry3angry3
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : sooorooosh , رزمینا , نازی ی
(2012/10/21, 08:25 PM)رزمینا نوشته است: [quote='sooorooosh' pid='263640' dateline='1350836624']
نه واقعاً چه سندو مدرکی دارن که طب سنتی باعث درمان میشه....آقا بارها گفتم...من نمیدونم چرا دولت اجازه فعالیت به این جماعت رو میده...مثلاً آقای خ...تو این سایتم کلی هوادار داره...عزیزه من تحقیقات شما چه مبتایی داره...بر چه اساسی خوردن عسل . زنجفیل باعث میشه سیستم ایمنی من تعدیل بشه و از کنترل خارج نشه و اون میلین صحاب مردمو نخوره...

ولی من طب سنتی رو قبول دارم چون دارم نتیجش می بینم و راضیم شکر خدا. icon_biggrinشاید مبنای یک سری دستورات طب سنتی رو نفهمم اما مگه دوستانی که از داروهای طب جدید استفاده می کنن کاملا با عملکرد دارو تو بدنشون اشنا هستن.confused
نه خانم مینا کسی با عملکرد اینتر فرون ها آشنا نیست حتی خود شرکتهای سازنده هم مکانیزم دقیق عملکرد داروشونو نمیدونن....بحث من اینه که اونا یی که این دارو رو ساختن علم اینکارو داشتم....خود ربیف که من مصرف میکنم دارو خیلی پیچیدهای هست که در شرایط آزمایشگاهی ساخته میشه...خوب عملکردشو سازمان های مربوط تایید کردن...من بحثم اینه که عملکرد این طب رو هیچ سازمان و ارگان رسمی ای تایید نکرده...خوب چرا اجازه فعالیت دارن؟خود شما واقعاً مطمئنی که بخاطر رعایت قوانین این وع طب هست که بیماریت خاموشه؟نه عزیز من این نیست...به شخصه هر روز شیر و ماست مصرف میکنم و الان 5 ماهه بدون حمله هستم....قول میدم تا 7 ماهه دیگه هم که بشه یکسال حمله ندارم...این اصلا ربطی به مصرف نوع خاص غذا نداره

تشکر شده توسط : رزمینا , نازی ی
(2012/10/21, 09:56 PM)sooorooosh نوشته است: نه خانم مینا کسی با عملکرد اینتر فرون ها آشنا نیست حتی خود شرکتهای سازنده هم مکانیزم دقیق عملکرد داروشونو نمیدونن....بحث من اینه که اونا یی که این دارو رو ساختن علم اینکارو داشتم....خود ربیف که من مصرف میکنم دارو خیلی پیچیدهای هست که در شرایط آزمایشگاهی ساخته میشه...خوب عملکردشو سازمان های مربوط تایید کردن...من بحثم اینه که عملکرد این طب رو هیچ سازمان و ارگان رسمی ای تایید نکرده...خوب چرا اجازه فعالیت دارن؟خود شما واقعاً مطمئنی که بخاطر رعایت قوانین این وع طب هست که بیماریت خاموشه؟نه عزیز من این نیست...به شخصه هر روز شیر و ماست مصرف میکنم و الان 5 ماهه بدون حمله هستم....قول میدم تا 7 ماهه دیگه هم که بشه یکسال حمله ندارم...این اصلا ربطی به مصرف نوع خاص غذا نداره
کاش حرفهایی که میزنی رو با دلیل و مدرک ثابت میکردی که یک جمع بی خودی گمراه نشن
 تشکر شده توسط : رزمینا , odika
(2012/10/21, 08:47 PM)kaveh_plus نوشته است: به خدا قرن 21 شد و ما هنوز باید دنباله درمان های چند هزار سال قبل بریم؟
angry3angry3angry3angry3

به نظرم مهم اینه که درمان سودمند باشه .همین کافیه
تو همین قرن 21 کلی دارو ساخته شد و بعد فهمیدن که ای بابا چه عوارض ناجوری ایجاد کرده و باز تو همین قرن 21 طب جدید هنوز روش درمان قطعی بیماریهای ساده تر از ام اس رو پیدا نکرده ......

(2012/10/21, 09:56 PM)sooorooosh نوشته است: نه خانم مینا کسی با عملکرد اینتر فرون ها آشنا نیست حتی خود شرکتهای سازنده هم مکانیزم دقیق عملکرد داروشونو نمیدونن....بحث من اینه که اونا یی که این دارو رو ساختن علم اینکارو داشتم....خود ربیف که من مصرف میکنم دارو خیلی پیچیدهای هست که در شرایط آزمایشگاهی ساخته میشه...خوب عملکردشو سازمان های مربوط تایید کردن...من بحثم اینه که عملکرد این طب رو هیچ سازمان و ارگان رسمی ای تایید نکرده...خوب چرا اجازه فعالیت دارن؟خود شما واقعاً مطمئنی که بخاطر رعایت قوانین این وع طب هست که بیماریت خاموشه؟نه عزیز من این نیست...به شخصه هر روز شیر و ماست مصرف میکنم و الان 5 ماهه بدون حمله هستم....قول میدم تا 7 ماهه دیگه هم که بشه یکسال حمله ندارم...این اصلا ربطی به مصرف نوع خاص غذا نداره

فکر میکنم هر کس شرایط جسمیش خوب می فهمه و لازم نیست ادم بخواد چیزی رو به خودش ثابت کنه. من هم درمان با طب سنتی رو وقتی شروع کردم که وضع مناسبی نداشتم و بیماریم داشت خیلی جدی خودش نشون میداد ولی نمی دونم چرا هیچ وقت کسی به دوستانی که مثلا از اینتر فرونها استفاده میکنن نمیگه سر پا بودنت هیچ ربطی به داروت نداره و الان بیماریت خاموشه.
بعد هم طب سنتی الان توسط وزارت بهداشت تایید شده و دانشکده طب سنتی هم چندین ساله که راه اندازی شده و تو خو دانشگاه هم درمانگاه طب سنتی هست و....
به هر حال برای همه دوستان ارزوی سلامتی دارم.icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
 تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan , parisa2011 , ostad2000 , شفا یافته
[QUOTE='reach usa' pid='263894' dateline='1350856641']
کاش حرفهایی که میزنی رو با دلیل و مدرک ثابت میکردی که یک جمع بی خودی گمراه نشن [/QUOTE]
دوست عزیز...شما داری منو محکوم میکنی بی بیدلیل صحبت کردن...اتفاقاً من خیلی با دلیل صحبت میکنم ...و دوستانی که به تاثیر داشتن این نوع طب اعتقاد دارن حرفاشون بی دلیله...ماهیت ام اس در اکثر موارد به این صورته که در یک زمانی بیماری حمله میکنه و بعدش یک دوران بهبود وجود داره خوب این دلیلی بر این نیست که اثر نوع درمان بوده که باعث شده بیماری خاموش بشه..ام اس کلا این شکلیه....
دیگه تو ایران از دکتر لطفی بالاتر که نبود...وقتی در مورد این درمانا ازشون سوال شد گفتن به طب حاشیه نمیشه اعتماد کرد...اگر مصرف داروهاشونو قطع نکنن عیبی نداره برن اون رو هم انجام بدن...ولی به شخصه اثری روش نمیبینم...
یا مثلا شخصا خودم از صحراییان پرسیدم...ایشون هم گفتن آقا این حرفا چیه...هر چی میخوای بخور...فقط چربی اشباع مصرف نکن...ولبنیات هم کم چرب بخور...اینم بخاطر اینه که چربی تحریک میکنه...
تقوی هم همین نظرو داشت...نیکسرشتم همین نظرو...خوب شما حرف بهترین دکترای این مملکتو قبول نداری...اون وقت حرف یه بابایی که هیچ تخصصی در انجام این کارو نداره ملاک درمانت قرار میدی؟الان من دارم گمراه میکنم؟
همون تو سایت انجمن ام اس آمریکا هم برین هیچ رژیم غذایی خاصی پیشنهاد نداده...فقط تاکید به این دارن که چربی مصرف نشه...

[QUOTE='رزمینا' pid='263907' dateline='1350881583']
به نظرم مهم اینه که درمان سودمند باشه .همین کافیه
تو همین قرن 21 کلی دارو ساخته شد و بعد فهمیدن که ای بابا چه عوارض ناجوری ایجاد کرده و باز تو همین قرن 21 طب جدید هنوز روش درمان قطعی بیماریهای ساده تر از ام اس رو پیدا نکرده ......
ببینین اگر ام اس باهاتون میسازه و حملهای انجام نمیده این یه موهبت الهی هست...و گرنه بیماری اگر بخواد پیشرفت کنه هیچ کس و به هیچ طریقی نمیتونه جلوشو بگیره...اون داروهایی هم که شما میگین عارضه داره...خوب هر دارویی در کنار محاسنش طبیعیه که یه سری عوارض داشته باشه...
هیچ وقت نمیام یه طب رو که هیچ پایه و اساسی رو برای درمان بیماری من نداره به درمان های رایج اولوی بدم...
ممکنه تو یه سری بیماریها این نوع درمانها جواب بده...ولی تو بیمارای به پیچیدگی ام اس هیچ وقت اینو مطمئنم
من به این نگاه میکنم که مثلا فلان داروی ام اس را که سانوفی انگلستان ساخته از 1970 روش کار میکردن...2000 دارو ساخته شد(بعد از سی سال)الان 12 سال میگذره تازه روش تزریقشو در ام اس پیدا کردن..یعنی 40 سال زمان برده و روی این دارو بهترینها کار کردن....خودتون قیاس کنین...راحت متوجه خواهید شد که چه درمانی اعتبار داره

چرا پستم پاک شده؟confused2

تشکر شده توسط : آیدا , مـه ســـا , نازی ی
متنفرم ازینکه وقتی توی شرایط سخت گیر می کنیم به هر چیزی متوسل می شیم!!!
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : sooorooosh , kaveh_plus
(2012/10/22, 01:27 AM)reach usa نوشته است: کاش حرفهایی که میزنی رو با دلیل و مدرک ثابت میکردی که یک جمع بی خودی گمراه نشن
شما منو متهم میکنی به بی اساس حرف زدن...دوست عزیز ..اتفاقا صحبت من خیلی منطقیه....اون کار بی دلیله که بعضی بیمارا میکنن...و به روشی اتکا میکنن که هیچ بنیاد و اساسی نداره...به این روشا میگن طب حاشیه...دیگه از دکتر لطفی بزرگتر که تو ایران نبود...ایشون خودشون میگفتن به این روشها هیچ اعتقادی ندارن...و اصلا تایید نمیکردن....نظر دکتر صحراییان و تقوی و نیکسرشت هم همینه....شما حرف پزشکایی که عمری هست دارن رو این مبحث کار میکننو قبول ندارین...بعد به حرف کسی که هیچ تخصصی در پزشکی نداره اتکا میکنین....خودتون قضاوت کنین کی داره با منطق و دلیل حرف میزنه؟

تشکر شده توسط : نازی ی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قانونی شدن استفاده از ماري جوانا در سوئد در درمان ام اس hamdam 6 18,846 2022/03/22, 01:16 PM
آخرین ارسال: MerajNajafi
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 24 22,451 2021/04/22, 09:45 PM
آخرین ارسال: سارا۹۸۶۰
  تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران saffari_mo 167 156,473 2020/01/20, 09:38 PM
آخرین ارسال: زهراخانم
  تجویز های غیرضروری و اشتباه در بیماری ام اس nahid 0 1,354 2019/09/06, 08:03 PM
آخرین ارسال: nahid
  ام‌اس با طب سنتی درمان نمی‌شود nahid 3 2,560 2018/11/11, 10:54 AM
آخرین ارسال: hamid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,305 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آمارام اس درایران و افزایش شیوع آن در سالهای اخیر nazaninn 106 57,995 2018/09/17, 08:07 PM
آخرین ارسال: nahid
Exclamation آیا استفاده از روش سلول های بنیادی درمان قطعی ام اس است؟ امیرپوریا 0 3,188 2018/03/23, 10:16 PM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  درمان ام اس Godlovesme 18 11,621 2017/12/30, 07:49 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری niloofary 0 2,111 2017/02/26, 09:45 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست