•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افسردگی
(2011/11/12, 06:29 PM)najva نوشته است: ممنون از مطلب خوبت
فکر کنم من بکی دو موردشو دارم خودم مدتها احساس میکردم افسرده ام ولی مطمئن نبودم اما حالا ............
من اشکم دم مشکمه فوری یر ای مسئله ای کوچیک گریه ام میگیره حتی ممکنه ربطی به خودم نداشته باشه مثلا موضوع فیلم یا تو ی اخبار مطلب مربوط به زلزله و یا جنگ و.... فوری گریه میکنم

نجوای عزیزم
امروز استادمون مبحث داروهای ضدافسردگیو درس داد
اول علائم افسردگیو گفت ولی قبلش گفت الان من اینارو بگم همتون فکر میکنین افسرده این rolleyesچون همه آدما یه درصدی از این علائمو دارن.پس با داشتن یکی دو مورد نمیشه گفت که افسرده ایsmilingwink2
 تشکر شده توسط : najva
ممنون از مطلبت خودم تقریبا مطمئنم که افسردگی دارم Confused
ولی نمیدونم چیکارش کنمconfused2
خدایا شکرت به خاط روزهای قشنگی که بهم هدیه دادیwink2
 تشکر شده توسط : shokolat
(2011/11/13, 10:45 AM)meysam pishro نوشته است: واقعا مطلب خيلي خوبي بود ممنون از شما
با خوندن اين مطلب قرص فلوكسامين كه دكي داده بود بعد از مدت ها خوردمShy
آخه از قرص خوردنو اين جور حرفا خوشم نميومده پس بايستي قرص هاي آرام بخش موقع خواب هم مصرف كرد
البته شكلات خانوم با توجه به اينكه خودتونم ورزشكارين به اين موضوع معتقدم كه با ورزش كردن و ترشح هورمون شادي آور سروتئين از مغز ميشه تا حدودي افسردگي رو از بين برد اگه راه هاي ديگه براي از بين بردن افسردگي هست ممنون ميشم كه عنوان كنين
دقيقا به داشتن افسردگيم پي بردم ديشب تو تبليغي قرص گياهي مموري بوست خوندم كه اين دارو براي از بين بردن افسردگي و تقويت حافظه هست.الانم احساس بدي پيدا كردم ممنون ميشم اگه مطلبي با عنوان راه هاي تمركز و تقويت حافظه و يا از بين بردن افسردگي هست مطرح كنين
موفق و سر بلندو شاد باشين

مطلبی با عنوان تمرکزوتقویت ذهن گذاشتیم امیدوارم کمکی کرده باشمBlush
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

[color=#000000]خستگی، خوابیدن زیاد و یا کم خوابی، عصبانیت، زودرنجی و اضطراب نمونه هایی از علائم افسردگی در مردان هستنتد.

.jpg   depression-in-men.jpg (اندازه: 6.5 KB / تعداد دفعات دریافت: 4)

1- خستگی
افراد افسرده دچار تغییرات روحی و جسمی می‌شوند. آن‌ها در تحرک بدنی، صحبت کردن و تفکر کند و آهسته عمل می‌کنند.

2- خوابیدن بیش از حد و یا کم‌خوابی
مشکلات خوابیدن از قبیل: بی‌خوابی، صبح خیلی زود از خواب بیدار شدن و یا بیش از حد خوابیدن از جمله علائم افسردگی می‌باشند.
برخی افراد 12 ساعت در روز می‌خوابند و با این همه احساس خستگی می‌کنند.
محققان می‌گویند که مشکلات خواب را باید به پزشک بگویید، چراکه ممکن است این مشکلات به خاطر افسردگی‌تان باشد.

3- معده درد و یا پشت درد
مشکلاتی از قبیل اسهال یا یبوست نیز همانند سردرد و پشت‌درد در بین افراد افسرده شایع است.

4- زودرنجی
اگر مردی راجع به مسائل احساسی صحبت کرد و غم و اندوه خود را به شکل زودرنجی نشان داد، می‌توانید بفهمید که او دچار افسردگی است. اصولا، تفکرات منفی ناشی از افسردگی می‌باشد.

5- مشکل تمرکز
افسردگی می‌تواند باعث کاهش سرعت مغز در پردازش اطلاعات و عدم تمرکز ذهنی شود.
افسردگی در واقع به معنای نارسایی مغزی می‌باشد. وقتی افسرده‌اید، واحد پردازش اطلاعات در مغز به خوبی کار نمی‌کند

6- عصبانیت یا دشمنی
برخی مردان افسرده، پرخاشگر، سلطه جو و عصبانی می‌باشند.
در حالت طبیعی، وقتی مردی متوجه چیزی اشتباه شود، باید نشان دهد هنوز قوی و قادر به جبران می‌باشد.
عصبانیت با زودرنجی تفاوت دارد. عصبانیت، طغیان احساسات است، ولی زودرنجی یک بدخلقی می‌باشد. دشمنی فرد افسرده هم هنگامی بروز می کند که دوستان و نزدیکان، به فرد فشار وارد کنند که به اجتماع بپیوندد.

7- استرس
استرس می‌تواند هم علامت افسردگی و هم یکی از علل آن باشد. تحقیقات نشان داده است که استرس طولانی‌مدت، موجب تغییراتی در بدن و مغز می‌شود و این تغییرات به نوبه خود موجب افسردگی می‌گردد.

8- اضطراب
یک ارتباط قوی بین اضطراب و افسردگی وجود دارد. چیزهایی که مردان درباره آن اضطراب دارند عبارتند از: توانایی محافظت کردن از خانواده و نگرانی‌های در مورد کار و از دست دادن شغل.

9- اعتیاد به مواد مضر
تحقیقات نشان داده است که، افراد الکلی دو برابر افراد معمولی در رنج و عذاب افسردگی می‌باشند. استفاده از مواد مخدر و یا الکل، برای پوشاندن ناراحتی‌ها می‌باشد. ولی آیا بهتر نیست، به جای این که هم به خود و هم به خانواده خود ضرر برسانیم، به پزشک مراجعه کنیم؟

10- ناتوانی در مسائل جنسی
افسردگی یکی از علل عدم تمایل به مسائل جنسی و اختلال نعوظ می‌باشد. این نکته را هم بدانید که داروهای ضدافسردگی می‌تواند منجر به بهبود نعوظ شوند.

11- دودلی
بسیاری از افراد افسرده، در انتخاب ناتوان هستند و خیلی سخت تصمیم می‌گیرند. افسردگی باعث کاهش توانایی فرد برای تصمیم گیری می‌شود.

12- افکار خودکشی

در مردان اقدام به خودکشی، 4 برابر بیشتر از زنان می‌باشد. مردان مسن در معرض بیشترین خطر خودکشی می‌باشند. پزشکان ممکن است متوجه علائم افسردگی در این افراد نشود.

مریم سجادپور
بخش سلامت تبیان
[/color
]
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : fireboud , arezoo_azizi , havaars , AVID2000 , Ali 324 , yummy , paeeze , # پریسا #
دور از جون اقایون انجمن...............کدوم اقایی اینجوری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟wink2
 تشکر شده توسط : havaars , shokolat
چون مردان در طول روز تعاملات و فعالیت های زیادی دارند خستگی و بی حوصله گی انها امری تقریبا طبیعی ست !!! ولی مرد موفق کسی ست که خستگی و شرایط روزانه ی خودش رو مدیریت کنه !!! و به خانه منتقل نکنه !!!

مثلا با برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت مدیریت زمان رو اجرا کنه در زندگیش تا وقت بیشتری برای خودش و زندگیش داشته باشه !!!

وقتی توقع خانم ها هم کمی پایین بیاد مردان مجبور نیستند برای درامد بیشتر خودکشی کنند و تازه به اون ها تهمت افسرده بودن بزنند !!!!!confusedconfusedconfusedlaughing3laughing3laughing3
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : shokolat , paeeze
من بعد از فوت مامانم داشتم دچار افسردگی می شدم.حوصله خودمم نداشتم .خیلی زودرنج شده بودم و فکر می کردم آخر دنیاس ،اما خیلی تلاش کردم و از اون حالت بیرون اومدم و الان زندگی نرمالی رو دارمangel
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
افسرده ام یا مشکل چیز دیگری است؟

خلق و خوی ما، هر روز بطور طبیعی تغییر می کند. هر یک از ما ممکن است زمانی دچار افت روحی شویم. در چنین شرایطی ممکن است این عبارات را به زبان بیاوریم، "افسرده ام"، " دل و دماغ ندارم" یا " احساس دلتنگی می کنم". شاید گاهی نیز، درخصوص آنچه روی می دهد یا از اینکه شرایط بر وفق مراد ما نیست، ناامید و سرخورده شویم. گاهی اوقات منظور افراد از گفتن عبارت "افسرده ام" همین حالات است، اما مفهوم این افسردگی با "افسردگی بالینی " متفاوت است و بخشی از فراز و نشیب های طبیعی زندگی بشمار می رود. برخی افراد بطور طبیعی تغییرات خلقی مداوم را تجربه می کنند در حالی که برخی دیگر از ثبات روحی نسبی برخوردارند.

حال اگر از فقدانی بزرگ در رنج باشيم، به آسانی در می یابیم که در چنین شرایطی غمگین بودن امری طبیعی است. به عبارت دیگر، برخی احساسات که در پی یک فقدان و داغدیدگی در ما شکل می گیرند بظاهر شبیه افسردگی هستند، اما غمگین بودن در جریان این فقدان امری طبیعی است و در نهایت بخشی از روند التیام بشمار می رود. گاهی اوقات نیز ممکن است فقدان های گذشته که در زمان خود واکنش شخص داغدیده درمقابل آنها، واکنشی مناسب نبوده، بعد ها خود را به صورت یک افسردگی نشان دهند.

افسردگی چیست؟

میان "احساس افسردگی" و "افسرده بودن"، به لحاظ شدت و مدت، تفاوت قائل شوید. خلق و خوی ضعیف زمانی مشکل ساز است که همیشگی و مستمر شود و کار، روابط ، فعالیت های اجتماعی و عزت نفس را تحت تاثیر قرار دهد.

افسردگی به مفهوم ضعف روحی مستمر و نداشتن میل، رغبت و شادی در زندگی است؛ افسردگي موارد زیر را شامل می شود:

· تغییر در الگوهای غذایی، وزن یا خواب

· کاهش سطح انرژی بدن و کم شدن فعالیت های جسمانی

· کاهش تمرکز

· افکار منفی در خصوص خود، دیگران و دنیای پیرامون

· دوری جستن از دیگران و انتخاب كردن تنهایی

· احساس ناامیدی و بی ارزش بودن

· از دست دادن میل و رغبت و اشتیاق

· احساس خشم یا تمایل مداوم به گریستن

· ناتوانی در ادامه کار و زندگی، طبق روال طبیعی

· ناامیدی نسبت به آینده و افکاری از قبیل میل به خودکشی

توجه داشته باشید که ممکن است گاهی اوقات حالات ذکر شده به دلایلی غیر از افسردگی در ما شکل گیرند یا اینکه صرفا مدت کوتاهی بطول بینجامند و به همین دلیل چندان نگران کننده نباشند. کسی که دچار افسردگی می شود برخی از این تغییرا ت را برای مدتی بطور مداوم تجربه خواهد کرد.

در هر صورت افسردگی امری رایج است و افراد در تمام گروههای سنی و با هر پیش زمینه ای با این اختلال روبرو می شوند. در حقیقت، افسردگی یکی از رایج ترین دلایل مراجعه افراد به مراکز مشاوره و پزشکان متخصص در این زمینه بشمار می رود.

چرا برخی افراد دچار افسردگی می شوند؟

افسردگی اغلب در پاسخ به رویدادها و شرایطی شکل می گیرد که احساس می شود به شدت مشکل ساز و غم انگیز هستند یا هویت شخصی ما را تهدید می کنند. این شرایط معمولا بسیار دشوار یا حتی غیر قابل تغییر بنظر می رسند. در این حالت حسی از ناتوانی و ناامیدی یا حتی غمی فراگیر در فرد بوجود می آید.

با این وجود گاهی اوقات نیز افراد بدون هیچ دلیل مشخصی افسرده می شوند. در این موارد احتمالا چیزی که در گذشته به شدت به فرد آسیب رسانده است بار دیگر ظاهر می شود. اگرچه این وضعیت اندکی گیج کننده و مشکل ساز است اما روندی غیر طبیعی نیست. گاهی اوقات نیز دلیل خاصی در شکل گیری افسردگی نقش ندارد و این حالت صرفا نتیجه تغییرات شیمیایی و هورمونی است که بدن را تحت تاثیر قرار می دهند.

شکل گیری احساس افسردگی پس از یک رویداد ناراحت کننده مانند پایان یک رابطه یا حس ناامیدی نسبت به اینکه کاری را آنگونه که دوست داشتید، انجام نداده اید، امری معقول و قابل درک است. این ناامیدی اغلب با گذشت زمان از میان می رود و فرد خود را با آنچه که پیش آمده است تطبیق مي دهد و به آینده با دیدی مثبت تر نگاه مي كند. اگر خلق و خوی ضعیف در شما همیشگی و مستمر است یا آنقدر شدید است که عملکرد طبیعی تان را تحت تاثیر قرار می دهد، زمان آن است که در جستجوی کمک دیگران باشید.

افکار منفی

افراد وقتی افسرده می شوند اغلب نسبت به خود و دنیای اطرافشان افکاری منفی دارند. معمولا این افکار کاملا درست بنظر می رسند و فرد تصور می کند که هیچ راهی برای تغییر امور وجود ندارد. مطالعات نشان می دهند که وقتی حالت افسردگی در افراد از میان می رود آنها بار دیگر به همه چیز با دیدی مثبت نگاه می کنند.

افکار منفی بر احساسات افراد تاثیر می گذارند؛ بنابراین درک چیزهای اطراف به روشی منفی حس افسردگی را شدت می بخشد.

افکار منفی معمولا نسبت به سه چیز شکل می گیرند:

· نسبت به خود: در این مورد عباراتی از این قبیل را به زبان می آوریم:

هیچکس مرا دوست ندارد؛ من فردی بی ارزش هستم؛ من دوست داشتنی نیستم.
در این مورد کاملا بد عمل کرده ام.
من فردی ناموفق هستم؛ مورد انتقاد دیگران قرار خواهم گرفت؛ دیگران مرا طرد خواهند کرد.
من یک فریبکارم؛ جای من اینجا نیست.
هیچکس هرگز دوست نخواهد داشت که با من رابطه دوستی برقرار کند.

· نسبت به موقعیت خود :

دانشگاه جای وحشتناکی است
هرگز قادر به انجام کامل کارها نخواهم بود.
به درد اینجا نمی خورم. با دیگران متفاوت ام و به همین دلیل همیشه تنها خواهم بود.
با افرادی که در اینجا هستند، هیچ وچه اشتراکی ندارم.

· نسبت به آینده :

(آینده) ناامید کننده است؛ توان رویارویی با آن را ندارم.
شرایط بهتر نخواهد شد.
همیشه این احساس را دارم.

فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : nosrati , نازلی , # پریسا #
Rainbow 
افسردگی موجب کاهش بازده کاری افراد می شود

محققین رشته روانشناسی می گویند نتایج یک تحقیق جدید تاکید می کند که مبتلایان به افسردگی که تحت درمان قرار می گیرند به طور چشمگیری نسبت به بیمارانی که درمان نمی شوند، بازده کاری شان افزایش پیدا می کند و در شغل خود بهتر عمل می کنند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، در این بررسی که از سوی متخصصان مرکز اعتیاد و سلامت روان در کانادا انجام گرفته اطلاعات گروهی از افراد تازه استخدام شده در آلبرتای کانادا مورد ارزیابی قرار گرفت. مطالعات تایید کرد کارمندانی که دوره های افسردگی را تجربه می کنند از بازده شغلی شان به میزان قابل ملاحظه ای کاسته می شود.
به گفته متخصصان؛ افسردگی تاثیرات سوئی روی درک، حضور اجتماعی و عملکردهای روزانه دارد که بی تردید روی بازده و کارآیی مبتلایان اثر نامطلوب و بازدارنده دارد اما نکته جالب در این مطالعه این است که درمان علائم این اختلال روانی می تواند اوضاع را برعکس کند و کارآیی این افراد را به طرز چشمگیری افزایش دهد.
نتیجه تحقیقات عنوان می کند که درمان افسردگی بازده کاری را افزایش می دهد .
افسردگی یک بیماری اختصاصی نیست بلکه در تماما سنین و همه نژادها، هم در زنان و هم در مردان ظاهر می شود.
افسردگی بیماری ساده ای نیست بلکه انواع گوناگون دارد به طوری که در بعضی افراد به صورت هایی ظاهر می شود که ما عموماً آنها را افسردگی نمی شناسیم. افسردگی پس از آنکه درمان شد غالباً باز می گردد.
افسردگی مسائل گوناگونی به همراه دارد. غیراز مسائل پزشکی و اندوه که بسیار شایع است، فرد مبتلا به افسردگی خود را در کارها مورد تبعیض و از نظر اجتماعی مطرود و حتی منفور خانواده خودش می بیند.
گاهی انزوای همراه افسردگی، بیمارانی را که وضعی درمان پذیر دارند به دوری از مردم یا به سوی مرگ سوق می دهد. درباره افسردگی خبرهای خوشی نیز وجود دارد: بیشتر انواع افسردگی قابل درمان اند.
در هر لحظه از زمان حداقل ۱۵ تا ۲۰ درصد افراد بزرگسال جامعه ممکن است عوارض و نشانه های افسردگی شدید را از خود نشان بدهند و میلیونها نفر در هر لحظه در جهان تحت درمان افسردگی قرار گیرند.

بهمن ۳, ۱۳۹۰ منبع :سایت پزشکان بدون مرز
 تشکر شده توسط : # پریسا #

تنهایی احتمال ابتلا به افسردگی را 80 درصد افزایش می‌دهد

فارس: تحقیقات جدید در فنلاند نشان می دهد که انزوا و تنها زندگی کردن در خانه احتمال ابتلا به افسردگی را به میزان 80 درصد افزایش می دهد.

به نقل از نشریه BioMed Central's open access journal، این تحقیقات حاکی است: افراد منزوی که به تنهایی در خانه خود زندگی می کنند، 80 درصد بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی نسبت به کسانی قرار دارند که در کانون خانواده یا اجتماع زندگی می کنند و گوشه نشین نیستند.

برپایه این گزارش، این نتایج بسیار خطرناک است زیرا تعداد افرادی که به تنهایی در خانه های خود زندگی می کنند در سه دهه اخیر در آمریکا و انگلیس دو برابر شده است.

این تحقیقات همچنین نشان می دهد که پایین بودن سطح آموزشی و درآمد کم احتمال ابتلای زنان به افسردگی را افزایش می دهد و از سوی دیگر، فضای نامناسب کاری و حمایت کم اجتماعی و مصرف مشروبات الکلی احتمال ابتلای مردان به افسردگی را زیاد می کند.

پژوهشگران فنلاندی در تحقیقات خود 3500 زن و مرد شاغل را به مدت ۷ سال زیر نظر گرفتند و کارهای روزانه آنها را ثبت کرده و آنها را با وضعیت روانی و اخلاقیشان مقایسه کردند.

نتایج این تحقیقات نشان داد احتمال ابتلا به افسردگی در افرادی که به تنهایی در خانه زندگی می کند، افزایش می یابد و درکنار آن شرایط سخت زندگی زنان و تنش در روابط اجتماعی مردان بر احتمال ابتلای آنها به افسردگی می افزاید.

اختلال افسردگی اساسی یکی از شایع‌ ترین تشخیص ‌های روانپزشکی است که مشخصه آن، خلق افسرده‌ و با احساس غمگینی، اعتماد به نفس پایین و بی‌علاقگی به هر نوع فعالیت و لذت روزمره مشخص می‌شود
 تشکر شده توسط : ساغر , رنگین کمان , # پریسا # , nazii , هانیه , Ahoura , paeazan

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اپلیکیشن‌های ضد افسردگی sweetbasil 0 3,362 2015/04/29, 07:22 AM
آخرین ارسال: sweetbasil
  نمک همیشه مضر نیست-یک ماده طبیعی ضد افسردگی paeazan 0 2,254 2013/12/11, 01:27 AM
آخرین ارسال: paeazan
  درمان افسردگی fereshteh 58 29,605 2013/12/02, 12:23 AM
آخرین ارسال: شهرزاد
  نرخ افسردگی در جهان paeazan 2 3,336 2013/11/14, 12:07 PM
آخرین ارسال: نازلی
  بهترین راه حل درمان افسردگی و فشار روانی کشف شد آقا صادق 0 4,535 2013/04/21, 02:26 PM
آخرین ارسال: آقا صادق
  محققان اسپانیایی درمانی بهتر از دارو برای افسردگی كشف كردند نازلی 0 2,421 2011/11/12, 01:25 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان