•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش)
چند وقت پیش ازیه دکتر مغزواعصابی شنیدم کسی که ام اس داره نمیتونه بچه دار بشه هنوز سطح اگاهی بعضی از دکترا هم پایینه چه برسه به بقیه مردم یکی میخواد در جهت افزایش اگاهی پزشکان محترم کاری کنهSmile
 تشکر شده توسط : yummy , ارزو , arezooo82 , فریبا , mehdernet2 , saba.
من تقریبا هیچ کدوم از افراد خانواده ام از این موضوع که من ام اس دارم اطلاعی ندارن.وقتی در این مورد بحثی پیش میاد اینقده همه برا ام اسی ها(که یکی از آشناهامون ام اس داره) دلسوزی میکنن و میگن اینا دیگه فایده نداره زندگیشون،سخته و آخیییییی این چه عذابی بود که خدا براش فرستاد و از این ترحما و دلسوزیا ، هم خودمو میترسوننlaughing3 هم با خودم میگم خدا اون روزو نیاره که کسی بفهمه.Sad
هرچی سعی میکنم یه چیزایی بگم که براشون عادی بشه فایده نداره میگن نمونه بارزش فلانیSad
خلاصه اینکه منم از این موضوع دلگیرم
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : paeeze , sooorooosh , فریبا , mehdernet2 , saba.
من خانوادم که نمی دونن !!! تازه وقتی حرف ام اس میشه همه میگن اخی طفلی ها و . . . !!!

ولی من هر جا بتونم یه گریزی به ام اس میزنم مثلا توی اژانس برای راننده بد بخت یه منبر در مورد ام اس میرم و گاهی وقتی میخام پیاده شم میگم ببین من خودم ام اس دارم ببین هیچیم نیست !!!!confusedconfused

بالاخره یه نفر هم در مورد ام اس شناخت پیدا کنه یه نفره !!!!! خلاصه هرجا بتونم میگم: من یه دوستی دارم که ام اس داره و . . . . !!! وقتی تموم شد میگم من هم ام اس دارم بهم نمی یاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟confusedconfusedlaughing3laughing3
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : ارزو , TootFarangi , برگ 7 , sooorooosh , arezooo82 , فریبا , mehdernet2 , saba.
(2011/12/10, 03:55 AM)marziye67 نوشته است: من تقریبا هیچ کدوم از افراد خانواده ام از این موضوع که من ام اس دارم اطلاعی ندارن.وقتی در این مورد بحثی پیش میاد اینقده همه برا ام اسی ها(که یکی از آشناهامون ام اس داره) دلسوزی میکنن و میگن اینا دیگه فایده نداره زندگیشون،سخته و آخیییییی این چه عذابی بود که خدا براش فرستاد و از این ترحما و دلسوزیا ، هم خودمو میترسوننlaughing3 هم با خودم میگم خدا اون روزو نیاره که کسی بفهمه.Sad
هرچی سعی میکنم یه چیزایی بگم که براشون عادی بشه فایده نداره میگن نمونه بارزش فلانیSad

دقیقا

من یادمه خالم اینا رفتن عیادت پسر یکی از آشناهامون که 16 سالشه و ام اس گرفته,خیلی ناراحت بودن ...شوهر خالم میگفت اختمالا زودی بمیرهconfused

پرسیدم حالش چطور بود گفتن خوب بود داشت تو حیاط فوتبال بازی میکرد با دوستش
گفتم این که از هممون سالم ترهN_aggressive (35)
بعدش صحبتشون رفت طرف برنامه ماه عسل که بچه ها رو دعوت کرده بودن,میگفتن یکیشون تو کما رفته بود چون ام اس داشتlaughing3laughing3laughing3

هر کاری میکردم که توضیح بدم دیدم این بنده خداها چند قسمت رو با هم قاطی کردن و حرفام فایده نداره.کلا دید دید بدیهconfusedlaughing3laughing3laughing3
ما رو دید خودمون بیشتر کار کنیم بهتر جواب میده تا دیگرانsmiling

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : fireboud , TootFarangi , برگ 7 , nahid , sooorooosh , arezooo82 , فریبا , mehdernet2 , saba.
هرچی ما توضیح میدیم که ام اس چیه و میخواهیم جامعه رو درست کنیم و بفهمونیم ام اس چیه

این مجله پیام ام اس میزنه هرچی رشتیم و پنبه میکنه....

توصیه میکنم دکتر علایی صفحه 50تا 52 رو بخونید تیراژآذر - دی ماه
angry2angry2
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , saba.
(2011/07/20, 01:59 PM)MAHDI نوشته است: در سري دوم مطالب بحث هاي آزاد سراغ افزايش آگاهي جامعه رفتيم.

ام اس واقعیتی است که مبتلايان به آن به دلیل ناآشنایی اجتماع از ماهیت آن و برخوردهاي نامناسب اجتماع در برخي مواقع در بيان بيماري به اطرافيان احتياط مي كنند.
در بسياري مواقع اطرافيان نزديك يك بيمار (حتي والدين) تا سالها از ام اس آن فرد بي اطلاع هستند. البته پاره اي ديگر از بيماران در بيان اين مسئله به اطرافيان خود ابائي ندارند.
در این خصوص بارها سوالاتی به ذهن هریک از ما خطور میکند که بحث در خصوص آنها خالی از لطف نخواهد بود :

1- با وجودي كه همه ام اسي ها به نداشتن آگاهي جامعه در مورد ام اس اذعان دارند پس چرا برخي بيماران در بيان اين مشكل به اطرافيان خود ابائي ندارند اما برخي ديگر احساس هراس نموده و سعي در مخفي كردن آن دارند؟ آيا تفاوت هاي شخصيتي در اين دوگانگي نقش دارد؟؟

2- بالا رفتن اگاهي جامعه در اين زمينه در چه ابعادي از زندگي بيماران كمك مي نمايد؟ آيا واقعا لازم است يا نه؟

3- راههاي بالا بردن سطح آگاهي جامعه چيست؟

4- آیا من به تنهایی قادر به ترویج این آگاهی خواهم بود؟ (نقش هر یک از ما) اگر بله چه توانايي را بايد در خود تقويت كنيم تا بتوانيم سطح آگاهي اجتماعي را بالا ببريم؟

5- چه کسانی ممکن است توانایی ایجاد بالاترین اثربخشی را در این امر داشته باشند؟

6- نقش رسانه ها در این مقوله چيست؟

آقا مهدی مردم ازجمله افراد درجه دو و سه خانواده ها وقتی خبردار میشن مرتب میخوان اخوالپرسی کنن و باتوجه به اینکه همه برای خودشون مسائلی دارند ولی اینجوری فکر می کنند که آدمو راحت نذارند و هی سوال جواب بشنوند خوب مثلاً یکی مثل منم سعی می کنم مخفی کنم و راحت و درآرامش باشم ولی تو اجتماع به غریبه ها راحت اطلاع رسانی می کنم و روحیه خوبمو بهشون نشون میدم و میگم ما مشکل خاصی نداریم.
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : mari , arezooo82 , saba.
اگرآگاهی باشدهمه بیماران خیلی راحت تربیماری خودشون را اعلام می کنند.اما با این بد جامعه،نگاه های ترحم آلود و......همه ازاظهاربیماری گریزان هستند.angry2angry2angry2angry2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : maede , arezooo82 , saba.
من همین الان به خاطر اینکه سرم تو خونه به دستم وصله،عمم اومد دم در و در رو وا نکردیم.خیلی حس بدیه خیییلی sadsadsadsadsad آخه مگه من چمه که باید اینطوری پنهون کنن مریضیمو از دیگران.چطوری آگاهیشون رو بالا ببریم آخه
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : saba.
من دارم کم کم همه جا رو پر می کنم laughing3
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , Ghost , arezooo82 , saba.
اين قدر زياد شده ولي هنوز خيلي از آدما نميدونند
شايد اينم يه جورش اگر همه بدونند راحت تريم
Shy
...
 تشکر شده توسط : sooorooosh , ثریا , Ghost , arezooo82 , saba.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 111,506 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  بیماران ام اس چقدر در نگاه غلط جامعه به این بیماری نقش دارند؟ Kamyar 21 13,729 2014/04/04, 04:53 PM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  نيازهاي جامعه ام اس(دغدغه های بیماران ام اس) MAHDI 32 20,937 2012/09/20, 11:50 AM
آخرین ارسال: naazanin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان