•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش)
قربون این جامعه ی فرهیختمون برم.از غیبت و تهمت زدن به اینو اون و پچ پچ پشت سر اینو اون ک وای دیدی فلانی پاشو کج گذاشت؟ کاملا فرهنگمون بالاست angry3
کاملا از فرهنگ و علم اشباع شدیم !چی بگم از درک و کلاسمونlaughing3
ام اس ک دیگه شده مثل سرماخوردگی...از بس شرایطمون مساعده... وای مردم از خوشیconfused2 خداروشکر تو هر خونواده هم ک یکی هست ... به طرف میگم ام اس دارم میگه وا چی هست؟؟؟ ارثیه ؟واگیرداره؟ مثلا مهندس مملکته کشته منو کلاسش.... بچه 5ساله هم میدونه ام اس واگیر دار نیس...حالا ما خودمونو بکشیم باورش نمیشه واگیردار نیس.angry3
......
 تشکر شده توسط : مسافر خسته , paeeze , laleh , سارا19 , مریم 1361
مرجان جون راس میگهagreement2 ما مردمی هستیم با علم و فرهنگ زیاد بالا که همه رو کشتیم از این فرهنگangryangryangry

خدا نکنه یه نفرمون یه کلمه ای رو اشتباه بگه جای آسمون با زمین عوض میشه ولی اگه خودمونو بکشیم که بابا ام اس یه بیماری مثل همه ی بیماریهای دیگه نمیفهمنangry3angry3angry3

نمیدونم چرا اون کلمه ای رو که اشتباه گفتیم رو درک میکنن ولی یه مسئله ی به این سادگی رو درک نمیکننconfusedconfusedconfused

به نظرم باید با همه ی زبانهای رایج در دنیا این مسئله رو توضیح داد شاید از بین هفتاد ملیون نفر یه نفر (بابا ما زیادم متوقع نیستیم یه نفرlaughing3) متوجه بشه که بیماری ام اس مثل اسمش زیادم بزرگ

نیس الکی هارت و پورت داره laughing3laughing3laughing3 شما درست میفرمایید شاید برای من بزرگ نباشه ولی اونایی هم که براشون بزرگ شده حداقل چندسالی که با آرامش باهاش زندگی کردن، نکردن؟؟؟icon_cryicon_cryicon_cry
همراهی خـــــدا با انسان مثل نفس کشیدن است: آرام ، بیصــدا و همیشگی...
 تشکر شده توسط : laleh , سارا19 , مرجان مولایی نژاد
سلام دوستان
باید بگم خود ماها باور و ذهنیت مردمو میسازیم من خودم زمانی که تو بیمارستان بستری بودم و تازه تشخیص داده بودن که ام اس دارم یه خانوم مسنی تو اتاق برای مراقبت از مادرشون بودن ازم سوال کردن که مشکلم چیه وقتی گفتم ام اس دارم گفت ام اس که چیزی نیست یه همسایه داریم ده ساله که این بیماریو دارن مشکلی هم نداره دوتا بچه هم داره جالب اینجاست که من خودم وضع روحیم واقعا افتضاح بود و اون خانوم داشتن به من روحیه میدادن این حرف اون خانوم هیچوقت یادم نمیره که میگفت ام اس مثل سرماخوردگی اصلا بیماری سختی و وحشتناکی نیست
حالا من نظرم اینه که خود بیمار ام اس ذهنیت اطرافیانو میسازه ما خودمون باید استین بالا بزنیم نه اینکه منتظر باشیم یهو دید جامعه تغییر کنهlove51love51
 تشکر شده توسط : سها , سارا19
عزیزم واقعا حرفت درسته
ولی من اوایل چرا اما الان دیگه در این زمینه
هیچ قدمی نمی خوام بردارم چون اگه هم عوض بشه
برای نسل بعد عوض می شه
و من شاید خودخواهی باشه ولی همیشه گفتم
بازم می گم من اگه نباشم می خوام دنیا نباشه
به حال من چه فرقی می کنه که دید جامعه نسبت به ام اس
برای نسل بعد از ما عوض بشه ؟!
 تشکر شده توسط : mohammad.1979 , مرجان مولایی نژاد , غم فروش
(2015/02/14, 10:42 AM)سها نوشته است: عزیزم واقعا حرفت درسته
برای نسل بعد عوض می شه

سها جون
ما که نسل سوخته ایم درسته فرهنگ سازی واسه نسل بعد میشه ولی به اینم فک کن نسل های بعدی.هم مشکلات مارو خواهند داشت اونام مثل ما تو بهترین سن دچار بیماری میشن استرس ترس غم همه ایناروهم.مثل همه ماتجربه خواهند کرد woman bye
 تشکر شده توسط : سها , مرجان مولایی نژاد
(2015/02/14, 01:31 PM)غم فروش نوشته است:
(2015/02/14, 10:42 AM)سها نوشته است: عزیزم واقعا حرفت درسته
برای نسل بعد عوض می شه

سها جون
ما که نسل سوخته ایم درسته فرهنگ سازی واسه نسل بعد میشه ولی به اینم فک کن نسل های بعدی.هم مشکلات مارو خواهند داشت اونام مثل ما تو بهترین سن دچار بیماری میشن استرس ترس غم همه ایناروهم.مثل همه ماتجربه خواهند کرد woman bye

با توجه به پیشرفت علم،امیدوارم که اینطور نباشه بهرحال دیگران نکاشتند که ما بخوریم ما برای چی بکاریم بقیه بخورند؟evilgrin0039.gifTongue
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : سها , مرجان مولایی نژاد
میخواد صد سال دیگه جامعه آگاهیش افزایش نیابه
جامعه آگاهیش بیشتر شد خوب که چی
من این جامعه را که میشناسم آگاهیش اگه بیشتر شه کار دست ما میده یا به عبارتی ما که مریض نیستیم مریضمان میکنه
بیخیال بابا

تشکر شده توسط : mohammad.1979 , juju , Reza_N , مرجان مولایی نژاد
به نظر من نباید زیاد به این اهمیت بدی که دیگران چی فکر میکنن. اگه خواستن درباره ام اس بدونن یه بار توضیح میدی. اگه نفهمن مشکل خودشونه. بعضی ها نفهم به دنیا اومدن دوست دارن نفهم هم از دنیا برن.
مهم اینه که خودت چطور به بیماریت نگاه میکنی.
 تشکر شده توسط : helli , مرجان مولایی نژاد , سارا19 , مریم 1361
واقعا علی آقا با حرفتون موافقم. چه اهمیتی داره درموردش چی فکر کنن. مگه اونا جای ما هر روز 7-8 تا قرص و یروز درمیون آمپول میزنن که درد مارو بفهمن. میخوان درک کنن یا نه. بدرکangry2
......
 تشکر شده توسط : helli , majid1 , سارا19 , shaytoon , kohedard , عسل راد
به جون خودم آگاه نمی شن آگاه نمی شن
آگاه نمیییییییییییییییییییییییییشن angry3angry3angry3
حالا فعلا دم عیده الآن عمرا اگه آگاه بشن
حالا 94 شاید یه معجزه ای بشه خدا رو چه دیدید...
ولی نه به جون خودم قسم خوردم نه نمیشن. ..
 تشکر شده توسط : majid1 , مرجان مولایی نژاد , mj.ny-luise , سارا19 , arman alagha , shaytoon , آنا

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 110,170 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  بیماران ام اس چقدر در نگاه غلط جامعه به این بیماری نقش دارند؟ Kamyar 21 13,656 2014/04/04, 04:53 PM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  نيازهاي جامعه ام اس(دغدغه های بیماران ام اس) MAHDI 32 20,805 2012/09/20, 11:50 AM
آخرین ارسال: naazanin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان