نظرسنجی: من؟
موافقم
71.43%
5 71.43%
مخالفم
28.57%
2 28.57%
در کل 7 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افراد خلاق، قابلیت بیشتری برای تقلب دارند
#1
[تصویر:  11_11_30_132821111.jpg]

تحقیقات جدید نشان داده که متفکران خلاق از توانایی بیشتری برای تقلب برخوردار هستند چرا که قادر به ارائه توضیحات استادانه‌تری برای توجیه اعمال خود هستند

روانشناسان دانشگاه هاروارد با آزمایش تعدادی از دانشجویان دریافتند آن دسته از افرادی که از تخیل واضح‌تری برخوردار بودند برای دستیابی به جایزه مالی بزرگ‌تر تقلب می‌کردند.

این دانشجویان سپس از مهارت‌های تفکر خلاق خود برای ارائه دلایل مختلف برای اقدامات خود و در نهایت تخفیف در اشتباهات‌شان استفاده کردند.

به گفته دانشمندان، کاربردهای عملی این نتایج این است که افراد خلاق ممکن است با خطر بیشتری در محل کار خود در زمان رویارویی با دوراهی‌های اخلاقی روبرو شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، فرانچسکا گینو از دانشگاه هاروارد در بیانیه‌ای اظهار کرد: خلاقیت بالاتر در حل مشکلات در بسیاری از حوزه‌ها به افراد کمک می‌کند، اما جرقه‌های خلاقیت ممکن است به بروز برخی اقدامات غیراخلاقی در زمان جست‌وجو برای راه حل مساله منجر شود.

دانشمندان از 97 دانشجو در دانشگاه‌های جنوب شرق آمریکا خواستد که مجموعه‌هایی از آزمایشهای روانشناسی به رسمیت‌ شناخته شده را انجام دهند. در این آزمایش، شرکت‌کنندگان باید به تصاویری با نقاطی در دو سوی یک خط مورب نگاه کرده و سپس جهتی که نقاط بیشتری در آن وجود داشت را مشخص می‌کردند. در نیمی از 200 آزمایش، تعداد نقاط در هر دو سوی خط یکسان بود.

انتخاب سمت راست با پنج سنت و سمت چپ با 0.5 سنت جایزه داده می‌شد. این در حالی بود که افراد خلاق‌تر بیشتر به انتخاب سمت پرسودتر می‌پرداختند با اینکه هیچ دلیلی برای وجود نقاط بیشتر در آن سو وجود نداشت.

به ادعای محققان، این گواهی بر این مساله است که متفکران خلاق در زمان انجام تقلب و به ویژه در مورد پول به ساخت توجیه‌های تخیلی در ذهن خود می‌پردازند.

در آزمایش دوم، دانشجویان به سوالاتی در مورد اطلاعات عمومی پاسخ داده که پاسخ‌های آنها در برگه امتحان به طور نامرتب وجود داشت.

در گام بعدی از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا پاسخ‌های خود را به یک برگه دیگر منتقل کرده و سپس به آنها گفته شد که همان برگه به طور تصادفی با پاسخ‌های صحیح علامت‌گذاری شده بود.

یکبار دیگر محققان دریافتند که گروه افراد خلاق از کلیدهای میان‌بر برای نسخه‌برداری از پاسخ‌های صحیح استفاده کرده بودند. در این آزمون نیز از انگیزه مالی برای پاسخ‌دهی صحیح استفاده شد از این رو انگیزه تقلب در این افراد بالاتر رفته بود.

به گفته دانشمندان، افراد خلاق خود را مجاز به تقلب می دانند. توانایی ایجاد چندین توجیه ابتکاری برای اقدامات غیراخلاقی از طریق تفکر خلاق ممکن است افراد را به این تفکر هدایت کند.

این پژوهش هیچ ارتباطی بین هوش و عدم صداقت مشخص نکرده است. اکنون این محققان به دنبال شواهد بیشتر در مورد پیگیری اهداف خودخواهانه توسط افراد خلاق در زندگی هستند.

نظر سنجی فراموش نشهicon_question
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ساغر , نسترنى , coffeedot , TootFarangi
#2
من یکی از افتخارات تحصیلیم تقلبای دانشگاهیمهSmile (16)وااای چه فازی میدادAngel وقتی یه سوال سخت جلوت بود و با زرنگی کل جوابی که تو جیبته رو تو برگه کپی میکردیییییSmile (16)هییی روزگار
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : شهرزاد , ارزو , نسترنى
#3
[تصویر:  0907802001.jpg]

تا به حال چند بار احساس كرده‌اید كه مغز شما از كار افتاده است و دیگر قادر به فكر كردن نیستید؟ این به‌ دلیل آن است كه ما نیاز داریم توانائی‌های خود را برای فكر كردن افزایش دهیم. مطلب حاضر به نكاتی می‌پردازد كه ما برای بیشتر و بهتر فكر كردن باید به كار گیریم و به آن نیاز داریم ...

1. یافتن بهترین زمان. بیشتر افراد مسن صبح‌ها بهتر می‌توانند فكر كنند و اغلب جوانان بعداز ظهر‌ها. شما چه زمانی بهتر فكر می‌كنید؟

2. خوب تحصیل كنید اما افراط نكنید. بعضی از روان‌شناسان عقیده دارند كه تحصیلات تخصصی افراطی و زیاد می‌تواند به توانایی تفكر خلاقانه آسیب وارد كند. شما اگر در رشته نویسندگی دكترا كسب كنید الزاما رمان نویس بزرگی نخواهید شد.

3. روز خود را با بهترین‌ها شروع كنید. محققین نشان داده‌اند كه مقدار كافئین موجود در یك فنجان قهوه می‌تواند به تمركز حواس كمك كند اما اگر شما مستعد اضطراب هستید بهتر است فراموشش كنید.

4. خاطرات جدید را به خاطرات قبلی بچسبانید. حافظه خود را چون دار بستی در نظر بگیرید و اطلاعات جدید را روی آن تثبیت كنید. همیشه اطلاعات جدید را به چیزی پیوند دهید و هرگز آن را تنها رها نكنید.

5. تا می‌توانید تمرین كنید. یادگیری و تمرین مداوم ذهن را تغییر می‌دهد. مطالعاتی كه روی عده‌ای داوطلب 70 ساله انجام شده نشان می‌دهد كه آموزش‌های منظم و طبق برنامه زمان‌بندی شده باعث تغییر ساختار ذهنی فرد می‌شود. به نحوی كه فعالیت ذهنی این افراد نسبت به زمانی كه 7 سال جوان‌تر بوده‌اند بیشتر است. فرد مسنی كه خوب تمرین می‌كند سریع‌تر از جوانی است كه اصلا تمرین نمی‌كند.

6. به ایده‌های خود، شانس شكوفا شدن بدهید. بسیاری از ما با توجه به توانائی‌هایمان امكان ارزیابی حقایق و تصمیم‌گیری سریع داریم. خلاقیت نیاز به آرامش و سكون دارد و اینكه به ایده‌های به ظاهر نامعقول و بی‌معنی خود در حد امکان فرصت دهیم.

7. شغلی كه باعث رشد شود و همراهی كه باهوش باشد. مطالعات انجام شده در لهستان نشان می‌دهد صاحبان مشاغلی كه نیاز به كارگیری ذهن دارد نسبت به سایر افراد از قدرت تفكر بیشتری برخوردارند. همچنین ازدواج با فردی باهوش ممكن است در شما انگیزه ایجاد كند و باعث رشد و بالندگی شما شود.

8. تجربه كنید. خلاقیت اغلب به توانائی تعدیل راه حل‌ها از جهات مختلف زندگی خلاصه می‌شود. برای مثال نوار چسب خیاطی با الهام گرفتن از خار و خسی كه به لباس می‌چسبد ساخته شده است و یا شیوه پوست كندن موز ایده‌ای برای تهیه قوطی‌های كنسروی است كه با حلقه‌ای كه روی آن تعبیه شده باز می‌شود.

9. توجه كنید. آیا تا به حال برای شما پیش آمده كه نام كسی را تا مدتی پس از آنكه او را ملاقات كردید به خاطر نیاورید؟ علت این امر ضعف حافظه نیست بلكه نداشتن تمركز است. با بالا رفتن سن باید اطلاعات را آگاهانه به حافظه بسپاریم و حفظ كنیم.

10. ورزش باعث تقویت قوای فكری می‌شود. تحقیقات گوناگون اكنون از این فرضیه كه ورزش و تمرینات بدنی اثرات سود‌مندی روی عملكرد تحصیلی دارد حمایت می‌كند. تصور می‌شود كه در هنگام ورزش اكسیژن و مواد غذایی بیشتری در دسترس سلول‌های مغز قرار می‌گیرد؛ به علاوه باعث افزایش فاكتور‌هائی می‌شود كه عامل رشد سلول‌های مغزی‌اند. ورزش فواید گوناگونی دارد و انجام آن به ‌صورت مرتب و روزانه توصیه می‌شود.

11. تازه جوئی رمز موفقیت. نقاش امپرسیونیست هنری ماتیس در سال‌های پایانی عمر خود از قیچی به جای قلم مو برای خلق آثارش بهره برد و به هنرش روحی تازه بخشید. مقایسه افراد خلاقی كه متوقف می‌شوند با آنهایی كه به خلاقیت ادامه می‌دهند نشان می‌دهد كه افراد دسته دوم پیوسته به دنبال دانشی جدید هستند.

12. شناخت عوامل بازدارنده. چنانچه در معرض عوامل مختلفی قرار گیریم كه رشته افكار ما را پاره كنند تمركز كردن مشكل خواهد بود. چنانچه كاری نیاز به دقت و تمركز زیاد دارد مثلا تهیه یك گزارش باید دو شاخه سیم تلفن را از پریز كشید و یا نوشته‌ای روی در قرار داد تا كسی در آن هنگام وارد اطاق نشود.

13. فراموش نكنید كه همیشه به دنبال كارهای مورد علاقه‌تان باشید. اخیرا روان‌شناسی هلندی مطالعاتی روی تفاوت‌های بین قهرمان شطرنج و استاد شطرنج انجام داد. او افرادی از هر دسته را تحت آزمایشاتی چون تست هوش، حافظه و تعیین میزان قوه استدلال برای حركت مهره‌ها قرار داد و هیچ تفاوتی بین افراد دو گروه پیدا نكرد. تنها تفاوت این بود كه قهرمان شطرنج علاقه بیشتری به بازی شطرنج داشت. آنها اشتیاق و تعهد بیشتری نشان می‌دهند و كلید خلاقیت آنها هم همین است.

14. ایده‌های جدید را با یكدیگر تلفیق كنید. با هیچ مطلبی سرسری برخورد نكرده و آن را با بی‌تفاوتی نخوانید. حاشیه نویسی، فكر كردن، شكل دادن و تلفیق مطالب با یكدیگر حتی اگر مطلبی كه می‌خوانید بنظرتان به درد نخور و بی‌فایده باشد به شما كمك می‌كند تا آن را به نحوی بفهمید كه در نهایت بتوانید خلاقانه عمل كنید.

15. روش‌های سریع یاد گرفتن را بیاموزید. یكی از مهم‌ترین مهارت‌های قرن بیست و یكم توانائی یادگیری سریع است؛ پس آن را در خود پرورش دهید. یاد بگیرید كه به سرعت به ایده‌های خود شكل دهید. شیوه عملكرد مغز خود را پیدا كنید تا بتوانید آن را بهتر به كار گیرید. بعضی اشخاص پس از مدتی كار فكری نیاز به استراحتی كوتاه ‌مدت و نوشیدن چای یا قهو ه دارند تا بتوانند دوباره به كار ادامه دهند.

16. همیشه برنامه‌های بلند مدت داشته باشید حتی اگر آن را هر روز تغییر دهید. نفس برنا مه‌ریزی برای زندگی خود به تنهایی باارزش است و تغییر دادن آن به ما كمك می‌كند كه چیز‌های جدیدی یاد بگیریم.

17. نگران اشتباهات خود نباشید. ممكن است در اولین تلاش خود مرتكب اشتباهات زیادی شوید اما كارتان را پیش برده و تمام كنید. اشتباهات خود را یادداشت كرده و سپس دوباره به كار بپردازید و این بار از تكرار اشتباهات جلوگیری كنید. به گفته شكسپیر تردیدهای ما خائن‌اند و با ترس از تلاش ما را از موفقیت دور می‌كنند.

18. عواملی كه در ضمن كار باعث افزایش مهارت‌هایتان شده‌اند را یادداشت كرده و گاهی به آنها مراجعه كنید تا برایتان به عادت تبدیل شوند.

19. به مسائل از زوایای مختلف نگاه كنید. چنانچه می‌خواهید مسئله‌ای را حل كنید راه‌های مختلفی را امتحان كنید و اگر راه اول را به هر دلیلی مناسب تشخیص نداده‌اید، راه دوم را امتحان كنید. ایده‌ها و تصورات را از دیدگاه‌های مختلف بررسی كنید. برای مثال آیا كسی كه در چین رشد كرده و بزرگ شده در مورد یك موضوع خاص به همان شكلی فكر می‌كند كه یك نفر در ایران؟

20. آرامش خود را حفظ كنید. خویشتنداری به شما كمك می‌كند تا منصف و بی‌طرف باقی بمانید و بهتر فكر كنید. چنانچه به بحث و مجادله بپردازید و خونسردی خود را از دست دهید توانائی خود را برای منطقی و عاقلانه فكر كردن از دست خواهید داد.

21. در جست‌وجوی حقیقت باشید. هر كسی كه خوب فكر كند قبل از هر قضاوتی در جست‌وجوی حقیقت است. از خود سؤال كنید كه آیا تمام حقایق را بطور كامل در دسترس دارید؟ آیا كمبودی در اطلاعاتتان وجود دارد كه شما را از حقیقت و یا راه حل مسئله دور كند؟

22. چنانچه در موردی شك دارید حتما سؤال كنید. هرگز از سؤال كردن نهراسید.

23. مردم را درك كنیم. آیا كسانی كه با شما صحبت می‌كنند همیشه این تصور را دارند كه باید حرفشان را به طریقی به شما ثابت كنند؟ به راستی علت این تصور آنها چیست؟

24. تجربه مهم‌ترین مرجع ماست. چنانچه مطلبی را می‌شنویم باید ببینیم آیا واقعا در زندگی ما اتفاق افتاده است یا نه.

25. همیشه به خاطر بسپارید كه بیشتر حقایق نسبی‌اند و بین حقیقت و عقیده تفاوت وجود دارد. كلمات را با احتیاط و دقت به كار برید و هیچ‌گاه خود را گول نزنید. فكر نكنید كه باید پیوسته دنباله رو مردم باشید.
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید


[تصویر:  28018023802572124662.jpg]


 تشکر شده توسط : parastoo joon , شهرزاد
#4
من یکی از سوتی های جالبم موقع تقلب دادن بود!
سرماخورده بودم و ماکس داشتم بعد همین مابین داشتم به دوستم جواب می رسوندم!داشم بهش بیراهه می گفتم که چقد خنگی!وسط امتحان برگشت بهم گفت ماکس.. ماکس...!بعد از چه حرص خوردن!سر امتحان از خنده ....
ماکلاسمون دوربین مداربسته داره باو جود اون دریغ از منصرف شدن! جواب آخرا بیشتر چک می کنیم!مخصوصا فیزیک!
 تشکر شده توسط : نسترنى , شهرزاد
#5
من اصلا بلد نيستم تقلب کنمconfused خيلی سعی کردم ولی هميشه لحظه آخر ميترسمangry3angry3angry3 فقط چند بار تاحالا موفق شدم که خيلی باحال بودevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : نسترنى , شهرزاد
#6
ميگم چرا عرضه تقلب كردن نداشتم پس بگو واسه اينه كه اصلاً خلاقيت ندارم Smile (52)
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : coffeedot , شهرزاد
#7
من از جزوه عکس می گرفتم میبردم سر جلسه :60:
ولی اصولا به دردم نمی خوردن ، چون می دیدم همه را بلدم خوب smiling ولی حالی میده حالی میده حالی میده laughing3
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : شهرزاد
#8
این قانون فراگیر نیست.
آخه من این قدر خلاقم اما اصلا با تقلب قرابتی ندارم.
چه اعتماد به نفسیconfusedconfusedconfusedمن آخر خلاقیت
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

 تشکر شده توسط : شهرزاد
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواهر داشتن، افراد را شادتر و امیدوارتر می‌کند shahrzad 94 55,267 2017/12/13, 06:03 PM
آخرین ارسال: yas8866
Rainbow 21 نکته مهم برای مدیریت زمان و افزایش بهره وری siamak.m.h 0 2,041 2016/10/10, 12:01 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  چرا پسرها برای مادران عزیزترند؟ ostad2000 93 51,619 2016/09/23, 01:24 AM
آخرین ارسال: Roxana.sm
Rainbow نمرین برای بهبودی (1): چگونه خاطره بد را از ذهن پاک کنیم؟ نازلی 8 6,960 2016/04/08, 03:54 PM
آخرین ارسال: مُنا_منتظر المهدی
  برای موفقیت در زندگی اینها را باید بدانید شیوا29 0 2,707 2014/06/17, 06:41 PM
آخرین ارسال: شیوا29
  ام اس دستمایه ای برای رشد و بلوغ شکوفه اویارحسینی 2 3,400 2014/04/18, 11:39 AM
آخرین ارسال: paeeze
  تفکر انتقادی-مهارتی برای پیش بینی آینده رهاورد 0 2,259 2014/04/03, 01:06 PM
آخرین ارسال: رهاورد
  بهترین راه برای ابراز احساسات به آن که در قلب شماست رهاورد 0 2,244 2014/03/19, 05:49 PM
آخرین ارسال: رهاورد
  مردان وفادار چه ویژگی‌هایی دارند؟ (+تست) paeazan 11 8,530 2014/03/05, 09:21 AM
آخرین ارسال: ساناز66
  روانشناسی افراد از روی لباس booshveg 19 10,717 2014/01/14, 10:26 AM
آخرین ارسال: omidanehکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان