امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افتتاح خط تولید داروی خوراکی ام اس
افتتاح خط تولید داروی خوراکی ام اس

فردا ، سه شنبه ۹۲/۷/۲۳ خط تولید داروی خوراکی فینگولیمود ، در ایران به طور رسمی افتتاح می شود . در این مراسم که با حضور دکتر صحراییان ، دکتر پاکدامن و دکتر دیناروند در شرکت داروسازی اسوه برگزار خواهد شد ، مراکز خبری و رسانه ها نیز حضور خواهند داشت .
دکتر سعداله پرویزی ، مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو در پی اعلام این خبر به خبرنگار ایسنا گفت :
فردا ،‌تولید انبوه فینگولیمود ، که یک داروی خوراکی برای بیماران ام اس است ، کلید می خورد و پس از توزیع سراسری در هفته های آتی قابل دریافت در داروخانه های عرضه کننده داروهای بیماران خاص ، در کشور است . و البته این دارو مطالعات بالینی خود را طی کرده است .
وی ادامه داد : بیماران ام اس تا کنون بیشتر از داروهای تزریقی استفاده می کردند ، اما اکنون به سمت استفاده از داروهای خوراکی حرکت می کنیم .
لازم به ذکر است بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو قیمت سی عدد قرص خارجی ، هشت میلیون تومان است . و قیمت داروی مشابه ایرانی ، یک میلیون و سیصد هزار تومن که تحت پوشش ۹۰ درصدی بیمه قرار گرفته و بیمار برای خرید هر سی عدد آن ۱۳۰ هزار تومن پرداخت می کند .

منبع : خبرگزاری ایسنا
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : neda.n , sina gt , chipchip , zohaa , مـه ســـا , hessam , MFhealth , محبوب64 , maryam.N , hamid , paeazan , zohrevand , Ali 324 , نازلی , امین , minoshka , بی تـــا , mahdiye1989 , mehdisalimi , nahal , زهرا59 , spring , nilo0far , الهام ج , paeeze , آنا , عمومهربان , baran , aztab , برگ 7
خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا کنه یعنی امیدوارم
یه پزشک که به من گفتن حتی با وجود داروی خوراکی امپول ها نباید قطع بشن!!!confused2
السلام علی الحسین
و علی علی بن الحسین
وعلی اولاد الحسین
و علی اصحاب الحسین
 تشکر شده توسط : minoshka , spring
کسی فینگولیمود خارجی رو مصرف کرده از دوستان ؟؟ عوارض جانبی خاصی داره ؟؟
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : reihane , zohaa , spring
(2013/10/14, 10:52 PM)Ali 324 نوشته است: کسی فینگولیمود خارجی رو مصرف کرده از دوستان ؟؟ عوارض جانبی خاصی داره ؟؟

سلام من چند ماهه که دارم مصرف میکنم!خدا رو شکر خیلی بهم ساخته و دکترم هم راضیه!

(2013/10/14, 10:45 PM)محبوب64 نوشته است: خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا کنه یعنی امیدوارم
یه پزشک که به من گفتن حتی با وجود داروی خوراکی امپول ها نباید قطع بشن!!!confused2

نه محبوب جان!همون دفعه ی اول دکتر بهم گفت اثر بخشیه قرص ها صد برابره آمپوله دیگه آمپول نباید استفاده بشه !!
 تشکر شده توسط : zohaa , maryam.N , spring , paeeze , نازلی , برگ 7
حالا با وجود اینکه من تایسبری و فامپریدین استفاده میکنم،میتونم از این قرص هم استفاده کنم؟یعنی واسه منم نتیجه بخش خواهد بود یا چون اونا قوی تر بودن دیگه نمیتونم استفاده کنم؟
دوستانی که میدونن لطف کنن پاسخ بدن
 تشکر شده توسط : spring
بستگی به نوع ام اس شخص و شرایط خود شخص داره
برای هر کسی قرص تجویز نمیشه
بیماری رو میشناسم که بعد از دو سال و نیم تایسبری داره از گلنیا استفاده میکنه و خوبه
بیمار دیگه ای وقتی از گلنیا استفاده کرده حمله داشته و دکترش براش یه داروی دیگه نوشته
به دکترتون بگین که میتونین از فینگولیمود استفاده کنین یا نه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : zohaa , mehdisalimi , spring , ninooshi , آنا
براي اولين بار در ايران؛
توليد داروي خوراكي براي بيماران "ام اس"

"فینگولید" اولین دارویی است که برای درمان بیماران ام اس که از فعالیت سنتز و فورمولاسیون تهیه مواد اولیه تا ساخت و تولید دارو توسط محققان ایرانی و در مرکز تحقیقات کارخانه شرکت داروسازی اسوه انجام شده است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران حاضر در محل؛ اولين داروي خوراكي بيماران "ام اس" در ايران توليد و در اختيار بيماران قرار گرفت.

"فینگولید" اولین دارویی است که برای درمان بیماران ام اس توليد شده است که حاصل عمليات سنتز و فورمولاسیون مي باشد.

لازم به ذكر است: تهیه مواد اولیه تا ساخت و تولید دارو توسط محققان ایرانی و در مرکز تحقیقات کارخانه شرکت "داروسازی اسوه" انجام شده است.

و پیش از این، تولید این دارو در انحصار رژیم صهیونیستی بوده است.

گفتني است؛ محققان این شرکت در سال 83 به مولکول FTY720 دست يافتند و سنتز آن را آغاز کردند كه تمامی مراحل سنتز، توسط دکتر عباس شفیعی، استاد بزرگ شیمی کنترل و تائید شده است.

براساس اين گزارش، در حاشیه این رونمایی دو تن از متخصصان مغز و اعصاب حضور داشتند و اعلام کردند که داروی خوراکی ام اس هیچ گونه عوارضی برای بیمارانی که آن را مصرف کرده اند به دنبال نداشته است و برای تجویز آن برای بیماران هیچ مشکلی وجود ندارد، همچنين قیمت این دارو نصف قیمت مشابه خارجی است.

لازم به ذکر است، که همه بیماران ام اس نمی توانند از این دارو استفاده کنند.

من خیلی دوست دارم بتونم از شر آمپولا راحت بشم

روزی یک عدد قرص هستش ؟
 تشکر شده توسط : maryam.N , spring
(2013/10/15, 12:27 PM)reihane نوشته است:
(2013/10/14, 10:52 PM)Ali 324 نوشته است: کسی فینگولیمود خارجی رو مصرف کرده از دوستان ؟؟ عوارض جانبی خاصی داره ؟؟

سلام من چند ماهه که دارم مصرف میکنم!خدا رو شکر خیلی بهم ساخته و دکترم هم راضیه!

(2013/10/14, 10:45 PM)محبوب64 نوشته است: خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا کنه یعنی امیدوارم

نه محبوب جان!همون دفعه ی اول دکتر بهم گفت اثر بخشیه قرص ها صد برابره آمپوله دیگه آمپول نباید استفاده بشه !!

سلام. مصرف این قرص چه جوریه؟هر روز، هرهفته؟ هرماه؟ دوره درمان داره یا همیشگیه؟
 تشکر شده توسط : spring , محبوب64 , reihane
خیلی خوبه ایول [تصویر:  57021_LaieA_009.gif]
 تشکر شده توسط : paeeze
(2013/10/15, 05:41 PM)مرتضی نوشته است: براي اولين بار در ايران؛
توليد داروي خوراكي براي بيماران "ام اس"

"فینگولید" اولین دارویی است که برای درمان بیماران ام اس که از فعالیت سنتز و فورمولاسیون تهیه مواد اولیه تا ساخت و تولید دارو توسط محققان ایرانی و در مرکز تحقیقات کارخانه شرکت داروسازی اسوه انجام شده است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران حاضر در محل؛ اولين داروي خوراكي بيماران "ام اس" در ايران توليد و در اختيار بيماران قرار گرفت.

"فینگولید" اولین دارویی است که برای درمان بیماران ام اس توليد شده است که حاصل عمليات سنتز و فورمولاسیون مي باشد.

لازم به ذكر است: تهیه مواد اولیه تا ساخت و تولید دارو توسط محققان ایرانی و در مرکز تحقیقات کارخانه شرکت "داروسازی اسوه" انجام شده است.

و پیش از این، تولید این دارو در انحصار رژیم صهیونیستی بوده است.

گفتني است؛ محققان این شرکت در سال 83 به مولکول FTY720 دست يافتند و سنتز آن را آغاز کردند كه تمامی مراحل سنتز، توسط دکتر عباس شفیعی، استاد بزرگ شیمی کنترل و تائید شده است.

براساس اين گزارش، در حاشیه این رونمایی دو تن از متخصصان مغز و اعصاب حضور داشتند و اعلام کردند که داروی خوراکی ام اس هیچ گونه عوارضی برای بیمارانی که آن را مصرف کرده اند به دنبال نداشته است و برای تجویز آن برای بیماران هیچ مشکلی وجود ندارد، همچنين قیمت این دارو نصف قیمت مشابه خارجی است.

لازم به ذکر است، که همه بیماران ام اس نمی توانند از این دارو استفاده کنند.

من خیلی دوست دارم بتونم از شر آمپولا راحت بشم

روزی یک عدد قرص هستش ؟
دوست عزیز منبع خبر شما از کجا هست؟
فنگولیمد اسرائیلی نیست.مال سویس هست .شرکت نوارتیس تولیدش میکنه.
کی میگه دارو بی خطره. این دارو کلی تست داره قبل از مصرف.
هر چی دارو قویتر باشه عوارضش بیشتره.
کشور ما حق مالکیت برا ی ااختراع قائل نمیشه. و گرنه خیلی ازکشورهای دنیا صاحب علم هستن و میتونن این مولکول رو بسازن.ولی قانون انحصار نمیزاره.
برای همه داروها همینه. زیفرون .سینوکس.رسیژن
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , hessam , محبوب64 , spring , ساسان

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,188 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 4,176 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
Video مخترع دشتستانی مدعی شد: کشف داروی گیاهی برای درمان کامل MS رسول جاسمی 115 78,555 2015/08/10, 12:00 AM
آخرین ارسال: nahid
  واردات داروی ام اس کمتر می شود nahid 1 2,444 2015/05/30, 11:51 AM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  قرص خوراکی ام اس به صورت آزمایشی میان بیماران توزیع می شود hamdam 1 3,600 2015/05/27, 10:01 AM
آخرین ارسال: niloofary
  داروی تایسبری تحت پوشش بیمه قرار گرفت h.kakavand 19 15,170 2015/04/28, 11:47 AM
آخرین ارسال: mostafa00
  240 میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید داروهای بیماران خاص paeazan 1 2,649 2015/02/16, 12:09 AM
آخرین ارسال: فرید 1353
  داروی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود paeazan 10 8,653 2014/10/13, 02:39 AM
آخرین ارسال: Aban
  جزئیات واردات و توزیع داروی آرژانتینی ام اس azadenameh 41 20,262 2014/09/04, 05:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی کوپامر®(گلاتیرامراستات) تحت پوشش بیمه قرار گرفت dr. assadi 33 20,875 2014/07/02, 12:44 AM
آخرین ارسال: ایمان

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان